Jump to content

E-Banking


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιάς τράπεζας χρησιμοποιείτε το e Banking ?  

213 members have voted

  1. 1. Ποιάς τράπεζας χρησιμοποιείτε το e Banking ?

    • Εθνική
      42
    • Alpha
      39
    • Eurobank
      41
    • Πειραιώς
      58
    • Εμπορική
      4
    • Αγροτική
      4
    • Κύπρου
      7
    • Citibank
      6
    • Άλλη
      9
    • Δεν χρησιμοποιώ e Banking
      3


Recommended Posts

Θελω να κανω μεταφορα χρηματων απο το λογαριασμο μου της Εθνικης σε λογαριασμο αλλου προσωπου στην Εθνικη παλι. μπορειτε να με καθοδηγησετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από εθνική σε εθνική μόνο μέσω ebanking της εθνικής γίνεται. δυστυχώς δεν είμαι πελάτης σε αυτή την τράπεζα για να μπορώ να σε βοηθησω.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Καλησπέρα παιδια, αν και έχω χρησιμοποιήσει τα ebanking της apha bank και τις πειραιώς, λόγω του ότι στην νέα μου δουλεία πληρονόμαστε σε eurobank σκεφτόμουν να ενεργοποιήσω και για την eurobank. Διαβάζοντας στο site https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/e-banking/genikes-plirofories/e-banking δεν κατάλαβα αν γίνεται να το ενεργοποιήσεις και online. Ξέρει κάποιος κατι σχετικό? Και γενικότερα κάποια γνώμη για το αν ειναι εύχρηστο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, αν και έχω χρησιμοποιήσει τα ebanking της apha bank και τις πειραιώς, λόγω του ότι στην νέα μου δουλεία πληρονόμαστε σε eurobank σκεφτόμουν να ενεργοποιήσω και για την eurobank. Διαβάζοντας στο site https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/e-banking/genikes-plirofories/e-banking δεν κατάλαβα αν γίνεται να το ενεργοποιήσεις και online. Ξέρει κάποιος κατι σχετικό? Και γενικότερα κάποια γνώμη για το αν ειναι εύχρηστο?

 

 

Εχω Eurobank,γινεται και online μαζι με καποιες οδηγιες.Γινεται μεσω ενος κωδικου.

Η εφαρμογη της eurobank ειναι απλη,θυμιζει πολυ την νεα εφαρμογη winbank.

Μεσω Browser,ειναι πολυ απλη,χωρις εφε και λοιπα.Αλλα ειναι ευκολο να το μαθεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
H Eurobank είχε το πιο ωραίο και μαζεμένο web banking και μετά το update έγινε πολύ χειρότερο.

 

 

 

Δε συνηθίζεται η καινούργια πλατφόρμα της Eurobank

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, αν και έχω χρησιμοποιήσει τα ebanking της apha bank και τις πειραιώς, λόγω του ότι στην νέα μου δουλεία πληρονόμαστε σε eurobank σκεφτόμουν να ενεργοποιήσω και για την eurobank. Διαβάζοντας στο site https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/e-banking/genikes-plirofories/e-banking δεν κατάλαβα αν γίνεται να το ενεργοποιήσεις και online. Ξέρει κάποιος κατι σχετικό? Και γενικότερα κάποια γνώμη για το αν ειναι εύχρηστο?

Αν έχεις χρεωστική κάρτα μπορείς να ενεργοποιήσεις το e-banking οποιαδήποτε στιγμή χωρίς να μεταβείς σε κατάστημα: https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/e-banking/genikes-plirofories/pos-apoktate-kodikous-e-banking-online και αν αντιμετωπίσεις οποιοδήποτε θέμα μπορείς να μιλήσεις με εκπρόσωπο στην εξυπηρέτηση πελατών οποιαδήποτε ημέρα και ώρα που καμία άλλη τράπεζα δεν έχει πραγματική υποστηριξη 24/7.

Το καινούριο e-banking τώρα λανσάρεται και όσοι είχαν συνηθίσει τόσα χρόνια το παλιό είναι λογικό να γκρινιάζουν για την αλλαγή. Πάντως το καινούριο e-banking φαίνεται πιο ωραίο από mobile devices (tablets & smart phones) και αναφέρομαι στο site και όχι στο mobile app.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δε συνηθίζεται η καινούργια πλατφόρμα της Eurobank

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Συμφωνω. Ελπιζω να αφησουν και την επιλογη χρησης της παλιας πλατφορμας, γιατι το παλιο ηταν απο τα πιο ωραια που εχω δουλεψει. Με 2-3 κινησεις εβλεπες τα παντα χωρις ατελειωτο scrollarisma και 500 clicks. Δεν ξερω τι ακριβως ειχαν στο μυαλο τους οταν το εφτιαξαν. Σε αντιθεση με την Alpha που η αναβαθμιση εφερε σημαντικο upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Για της Εurobank έχω ακούσει παράπονα και σε κατάστημα .Αλλά και αυτό της Αlpha φαίνεται δεν πάει πίσω.Αργούν να ενημερώσουν τις συναλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Για της Εurobank έχω ακούσει παράπονα και σε κατάστημα .Αλλά και αυτό της Αlpha φαίνεται δεν πάει πίσω.Αργούν να ενημερώσουν τις συναλλαγές.

 

Τι είναι αυτά που λες; Τα χρησιμοποιώ και τα δύο δεκαπέντε χρόνια. Μπορείς να πεις αν σου αρέσουν οπτικά ή όχι, αν είναι λειτουργικά αν είναι κατανοητά αλλά όχι ότι αργούν να ενημερωθούν. Η ενημέρωση είναι σε κλάσματα δευτερολέπτου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οταν ακούς διάφορα παράπονα στα καταστήματα των συγκεκριμένων τραπεζών ,υπάρχουν προβλήματα .Τι συναλλαγές έχει καθένας δεν μπορώ να ξέρω ,αλλα προφανώς δεν λύνονται με τηλέφωνο .
Link to comment
Share on other sites

H Eurobank είχε το πιο ωραίο και μαζεμένο web banking και μετά το update έγινε πολύ χειρότερο.

 

Συμφωνώ 1000%

 

Οι άνθρωποι είχαν ενα πολυ πρακτικό και λειτουργικό ebanking.

Ισως το καλυτερο και απο τις 4 τράπεζες και το έκαναν άθλιο και δυσλειτουργικό!

 

Ψάχνεις 1 ώρα για να βρεις πράγματα που ηταν τοσο εύκολα και απλα!

 

Ας πει κάποιος στο ΙΤ και στη δοιηκηση της Eurobank οτι το ebanking δεν ειναι social media να προσπαθείς να το κανεις youth friendly και μοντέρνο!

Ειναι εργαλείο!

 

Μετα απο την αυτοκαταστροφή της Eurobank πιστευω πλέον οτι τα καλύτερα και πιο εύχρηστα banking ειναι 1. ΠΕΙΡΑΙΩΣ, 2. ALPHA, 3. Εθνικη και τελευταία πλέον η EUROBANK

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιω Alpha,Eθνικη και Πειραιως και νομιζω οτι της Πειραιως ειναι το καλυτερο και απο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 1000%

 

Οι άνθρωποι είχαν ενα πολυ πρακτικό και λειτουργικό ebanking.

Ισως το καλυτερο και απο τις 4 τράπεζες και το έκαναν άθλιο και δυσλειτουργικό!

 

Ψάχνεις 1 ώρα για να βρεις πράγματα που ηταν τοσο εύκολα και απλα!

 

Ας πει κάποιος στο ΙΤ και στη δοιηκηση της Eurobank οτι το ebanking δεν ειναι social media να προσπαθείς να το κανεις youth friendly και μοντέρνο!

Ειναι εργαλείο!

 

Μετα απο την αυτοκαταστροφή της Eurobank πιστευω πλέον οτι τα καλύτερα και πιο εύχρηστα banking ειναι 1. ΠΕΙΡΑΙΩΣ, 2. ALPHA, 3. Εθνικη και τελευταία πλέον η EUROBANK

 

Ισχυει,εγινε πιο περιπλοκο σε σχεση με την παλια εφαρμογη η eurobank.

Καλη ειναι η εθνικη και η πειραιως,η οποια πειραιως εχει πιο συγχρονο περιβαλλον σε σχεση με εθνικη.

Για Alpha Bank δεν εχω ιδεα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για της Εurobank έχω ακούσει παράπονα και σε κατάστημα .Αλλά και αυτό της Αlpha φαίνεται δεν πάει πίσω.Αργούν να ενημερώσουν τις συναλλαγές.

 

Που να δεις η Εθνικη...κανεις αναληψη ή πληρωμη με καρτα και alert ερχεται τη δευτερα.Τα ΣΚ δεν μου ερχεται κανενα,αν και φαινεται στο e-banking οτι οι συναλλαγες μου εγιναν μεσα στο ΣΚ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μετά σου λένε οι τράπεζες θέλουν να κάνουν όλες τις συναλλαγές ηλεκτρονικά ,να διώξουν προσωπικό ,να χάσεις την μπάλα τελείως,να σε κλέβουν και να μην μπορείς να βγάλεις και άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου της eurobank εγινε πολυ καλυτερο. Πληθος πληροφοριών και δυνατοτητων που δεν υπηρχαν στην προηγουμενη εκδοση. Και για εμενα ακομα πιο ευχρηστη πλεον.

Η πιο δυσχρηστη με διαφορα η πειραιως. Σε κανεναν απο τους γνωστους μου δεν αρεσει. Ολοι προτιμαμε την παλια εκδοση.

Τελος η εθνικη ειναι η πιο απαρχαιωμενη. Θελει οπωσδήποτε ανανεωση.

Αλφα δεν εχω, οποτε δεν εκφερω αποψη

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
χρησιμοποιω της εθνικης, εκανα update για τα alerts αλλα οπως ειπαν και πιο πανω ,εκανες την συναλλαγη και ερχοταν πολυ αργοτερα η ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Από πισι θεωρώ ως καλύτερο -λόγω ευχρηστίας πάντα- αυτό της Άλφα.

 

Συμφωνώ, το χρησιμοποιω 17 χρόνια

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και alpha και Πειραιώς η άλφα έχει βελτιωθεί πολύ αλλα βρίσκω της Πειραιώς παιχνίδι όπως και μεσω app κάνεις τα πάντα εύκολα και γρήγορα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω της εθνικης, εκανα update για τα alerts αλλα οπως ειπαν και πιο πανω ,εκανες την συναλλαγη και ερχοταν πολυ αργοτερα η ενημερωση.

 

τα alerts της Εθνικής είναι με χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

τα alerts της Εθνικής είναι με χρέωση?

 

Όχι,απλά όταν κάνεις αγορά με κάρτα ή ανάληψη έρχεται κατευθείαν email για την κίνηση στο λογαριασμό ή στην κάρτα και ειδοποίηση στην εφαρμογη NBG αν είναι κατεβασμένη στο κινητό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το e-banking της Eurobank χρόνια τώρα και η αλήθεια είναι ότι μετά την αναβάθμιση που του έκαναν έγινε δύσκολο και σπαζοκεφαλιά. Αλλά αν το συνηθίσεις τότε ανακαλύπτεις ότι δεν είναι δύσκολο. Ίσως σε κάποια πράγματα να είναι και ευκολότερο. Το μόνο πρόβλημα που δεν έχω ακόμα λύσει και με δυσκολεύει πολύ είναι ότι όταν κόβω

e-paravolo δεν αποθηκεύονται τα στοιχεία. Αυτό σημαίνει ότι όταν έχω να κόψω 4 παράβολα για το ίδιο άτομο αναγκάζομαι να γράψω 4 φορές τα ίδια πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...