Jump to content

E-Banking


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιάς τράπεζας χρησιμοποιείτε το e Banking ?  

213 members have voted

  1. 1. Ποιάς τράπεζας χρησιμοποιείτε το e Banking ?

    • Εθνική
      42
    • Alpha
      39
    • Eurobank
      41
    • Πειραιώς
      58
    • Εμπορική
      4
    • Αγροτική
      4
    • Κύπρου
      7
    • Citibank
      6
    • Άλλη
      9
    • Δεν χρησιμοποιώ e Banking
      3


Recommended Posts

E-banking της Πειραιώς!! Μια χαρά όλα...μια λεφτά στο λεπτό!!! Σούπερ προνόμιο!! Σε σώζει

 

τι οριο εχει το λεφτα στο λεπτο; και ποσες φορες την ημερα μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά δεν βγάζεις άκρη με την ισχυρή ταυτοποίηση ποτέ εφαρμόζεται και ποτέ όχι. Τι πόσο πλήρωσες ? Κάτω από 30 ευρώ? .

 

Α μαλιστα! ..(καινουργιο φρουτο)!

 

"Συναλλαγές ποσού μικρότερου των 30 ευρώ μπορούν να πραγματοποιηθούν χωρίς τη διαδικασία της ισχυρής ταυτοποίησης του πελάτη με αθροιστικό όριο τα 100 ευρώ ή τις πέντε (5) συνεχόμενες συναλλαγές ποσού κάτω των 30 ευρώ, ανεξαρτήτως εάν οι αθροιστικές ή συνεχόμενες αυτές συναλλαγές πραγματοποιούνται στη διάρκεια μιας ή περισσοτέρων ημερών"

 

https://www.hba.gr/Media/Details/492

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του Πάσχα των καθολικών, την προσεχή Τρίτη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δεις και στην ημερομηνία αξίας της συναλλαγής.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δεις και στην ημερομηνία αξίας της συναλλαγής.

 

Εγώ είμαι ο ΑΠΟΔΕΚΤΗΣ.

Μου είπαν ότι τα χρήματα θα σταλούν σήμερα (αλλά λόγω του Πάσχα των καθολικών) είναι σαν να σταλούν την ΤΡΙΤΗ. Από εκεί και πέρα πότε θα τα δω στον λογαριασμό μου ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο ΑΠΟΔΕΚΤΗΣ.

Μου είπαν ότι τα χρήματα θα σταλούν σήμερα (αλλά λόγω του Πάσχα των καθολικών) είναι σαν να σταλούν την ΤΡΙΤΗ. Από εκεί και πέρα πότε θα τα δω στον λογαριασμό μου ?

 

Την Τετάρτη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το αργότερο την Πέμπτη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αξιακη ημ/νια την Τρίτη 6 του μήνα + 3 εργάσιμες

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

 

Εκεί, είμαι και εγώ. 2-3 εργάσιμες, δηλαδή Πέμπτη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες την Πειραιώς; Λογικά έχει ημερομηνία εκτέλεσης Τρίτη 6 Απριλίου και ημερομηνία αξίας σήμερα, Τετάρτη 7 Απριλίου.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες την Πειραιώς; Λογικά έχει ημερομηνία εκτέλεσης Τρίτη 6 Απριλίου και ημερομηνία αξίας σήμερα, Τετάρτη 7 Απριλίου.

 

Σε αυτή την περίπτωση, θα είχαν φανεί, σήμερα ΤΕΤΑΡΤΗ.

Οπότε, πάμε για αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Πειραιώς πάντως γράφει:

 

Εκτέλεση: Με Κανονική Προτεραιότητα

Ημερομηνία Αξίας: ?/4/2021

Ο λογαριασμός σας θα χρεωθεί άμεσα και η εντολή σας θα αποσταλεί με ημερομηνία αξίας μίας εργάσιμης ημέρας για τα εμβάσματα σε νόμισμα ΕΥΡΩ και δύο εργάσιμων ημερών για τα εμβάσματα σε λοιπά νομίσματα, εφόσον η εντολή σας καταχωρηθεί εντός εργάσιμης ημέρας μεταξύ 08:00 και 16:00.

 

Δες και πάλι την εξερχόμενη εντολή τι στοιχεία έχει. Ενδεχομένως να μαζεύτηκαν πολλές εντολές και να καθυστερεί η ανταλλαγή μέσω της ΔΙΑ.Σ., αλλά γιατί δεν καλείς στην εξυπηρέτηση πελατών για να το ελέγξουν;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Πειραιώς πάντως γράφει:

 

Εκτέλεση: Με Κανονική Προτεραιότητα

Ημερομηνία Αξίας: ?/4/2021

Ο λογαριασμός σας θα χρεωθεί άμεσα και η εντολή σας θα αποσταλεί με ημερομηνία αξίας μίας εργάσιμης ημέρας για τα εμβάσματα σε νόμισμα ΕΥΡΩ και δύο εργάσιμων ημερών για τα εμβάσματα σε λοιπά νομίσματα, εφόσον η εντολή σας καταχωρηθεί εντός εργάσιμης ημέρας μεταξύ 08:00 και 16:00.

 

Δες και πάλι την εξερχόμενη εντολή τι στοιχεία έχει. Ενδεχομένως να μαζεύτηκαν πολλές εντολές και να καθυστερεί η ανταλλαγή μέσω της ΔΙΑ.Σ., αλλά γιατί δεν καλείς στην εξυπηρέτηση πελατών για να το ελέγξουν;

 

Η ημερομηνία συναλλαγης είναι η τρίτη.

Σε ΚΑΘΕ περίπτωση τα χρήματα θα έπρεπε να έχουν φανεί !!!!

Edited by GREGORYMO
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος στο e-banking της Alpha Bank είχα κρατήσει το εξαψήφιο αριθμητικό password που μου είχε δοθεί σε PIN-mailer (κάπου μεταξύ 2002-2004). Τώρα με υποχρέωσε να κάνω αλλαγή!

Επιπλέον διαπιστώνω πως έχουν χαθεί οι αποθηκευμένες συναλλαγές :(

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Πειραιώς πάντως γράφει:

 

Εκτέλεση: Με Κανονική Προτεραιότητα

Ημερομηνία Αξίας: ?/4/2021

Ο λογαριασμός σας θα χρεωθεί άμεσα και η εντολή σας θα αποσταλεί με ημερομηνία αξίας μίας εργάσιμης ημέρας για τα εμβάσματα σε νόμισμα ΕΥΡΩ και δύο εργάσιμων ημερών για τα εμβάσματα σε λοιπά νομίσματα, εφόσον η εντολή σας καταχωρηθεί εντός εργάσιμης ημέρας μεταξύ 08:00 και 16:00.

 

Δες και πάλι την εξερχόμενη εντολή τι στοιχεία έχει. Ενδεχομένως να μαζεύτηκαν πολλές εντολές και να καθυστερεί η ανταλλαγή μέσω της ΔΙΑ.Σ., αλλά γιατί δεν καλείς στην εξυπηρέτηση πελατών για να το ελέγξουν;

 

Επιτέλους !!!

Σήμερα, Πέμπτη, φάνηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...