Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τρέχει αρκετά πιο γρήγορα στο δικό μου (3gs) και σταμάτησαν τα κολλήματα που μου έκανε συνέχεια (ετοιμαζόμουν να το στείλω με την εγγύηση πίσω) Αλήθεια είχαν και άλλοι πρόβλημα με κολλήματα γιατί νόμιζα ότι το δικό μου ήταν ελαττωματικό ?

 

Με ενδιαφέρει στο 3G όμως (όχι 3GS).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας απαντησει λιγο καποιος. Εχω την 4.1 σε 4αρη κ εχω κανει jb me limeran1. Αν παω να βαλω την 4.2 τι θα γινει;;; Υ

Τι πρέπει να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το air play που ειναι?εχω κατεβασει την 4.2 αλλα δεν το βρισκω

 

Δουλεύει με τη συσκευή "apple tv".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας απαντησει λιγο καποιος. Εχω την 4.1 σε 4αρη κ εχω κανει jb me limeran1. Αν παω να βαλω την 4.2 τι θα γινει;;; Υ

Τι πρέπει να κανω;;

Αν κάνεις restore θα πας στην 4.2 και απλά θα περιμένεις το ανάλογο jailbreak tool.

 

ναι!εγώ δεν μπόρεσα να το setάρω σε 4,1!

Tο Find My iPhone λειτουργεί μόνο σε iPhone 4 τα οποία φέρουν την iOS 4.2

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες που εχω κατεβασει θα χαθουν? γιατι μια φορα που το ειχα συνχρονησει τελευταια χαθηκαν..

Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο xxxxx's iPhone και transfer purchases να δεις αν μεταφέρονται οι εφαρμογές από Cydia & Installous.

Οι εφαρμογές από App Store είναι ήδη αποθηκευμένες στο iTunes οπότε με έναν συγχρονισμό τις περνάς πάλι στο iPhone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. Υπενθύμιση!! Μόνο οι κάτοχοι 4, iPad, και iPod touch 4gen μπορούν να το χρησιμοποιήσουν!!

 

Στην πραγματικότητα,η κατοχή μιας "καινούργιας","συμβατής" συσκευής αρκεί για να εξασφαλίσει τη χρήση της υπηρεσίας κι απο "παλαιότερες" συσκευές.

 

How to Enable and Use Find My iPhone for Free on iPhone 3GS and Other Pre-2010 Devices

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα,η κατοχή μιας "καινούργιας","συμβατής" συσκευής αρκεί για να εξασφαλίσει τη χρήση της υπηρεσίας κι απο "παλαιότερες" συσκευές.

 

How to Enable and Use Find My iPhone for Free on iPhone 3GS and Other Pre-2010 Devices

Χρειάζεται να έχεις μια από τις καινούριες συσκευές(iPhone 4, fourth generation iPod touch, and iPad) για να μπορέσεις στη συνέχεια να το περάσεις και σε παλιότερες συσκευές.

 

Οι περισσότεροι από εμάς όμως(με παλιές συσκευές) είμαστε με μια συσκευή...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι με το 4.2 τα ελληνικά sms έχουν όριο 160 και όχι 70 όπως πριν;

 

Ναι ισχύει όπως δείχνει ο μετρητής

Πάντα cosmote μιλάμε..

 

Στην voda ίσχυε από πριν, στην wid δεν γνωρίζω..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω το 4αρι με 4.1 και Jb δεν με αφηνει να ενεργοποιησω τον λογαριασμο στο find my iphone. αν ενεργοποιησω απο αλλο 4αρι με 4.2 θα δουλευει μετα στο δικο μ με την 4.1? Αν αγορασω καποια εφαρμογη απο το cydia και κανω update μετα χανεται?
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω το 4αρι με 4.1 και Jb δεν με αφηνει να ενεργοποιησω τον λογαριασμο στο find my iphone. αν ενεργοποιησω απο αλλο 4αρι με 4.2 θα δουλευει μετα στο δικο μ με την 4.1? Αν αγορασω καποια εφαρμογη απο το cydia και κανω update μετα χανεται?

Αν ενεργοποιήσεις από iPhone 4 με iOS 4.2 το Find my iPhone, τότε θα μπορέσεις να το ενεργοποιήσεις και στο δικό σου. Αν και εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να βγει το jb tool για την 4.2, να κάνεις restore και να ενεργοποιήσεις την εφαρμογή από το δικό σου τηλέφωνο.

 

Αν αγοράσεις μια εφαρμογή από Cydia και αναβαθμίσεις, δεν θα χρειάζεται να την ξαναπληρώσεις για να την εγκαταστήσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις από iPhone 4 με iOS 4.2 το Find my iPhone, τότε θα μπορέσεις να το ενεργοποιήσεις και στο δικό σου. Αν και εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να βγει το jb tool για την 4.2, να κάνεις restore και να ενεργοποιήσεις την εφαρμογή από το δικό σου τηλέφωνο.

 

Αν αγοράσεις μια εφαρμογή από Cydia και αναβαθμίσεις, δεν θα χρειάζεται να την ξαναπληρώσεις για να την εγκαταστήσεις.

restore πως μπορω να κανω τις εφαρμογες απο το inst****?

Link to comment
Share on other sites

restore πως μπορω να κανω τις εφαρμογες απο το inst****?

Χρειάζεσαι την εφαρμογή AppSync για το iOS που έχεις εγκατεστημένο. Στη συνέχεια πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του Installous και βάζεις την επιλογή iTunes Sync στο On. Όταν συνδεθείς στο iTunes κάνεις δεξί click στο xxxxx's iPhone και Transfer purchases.

Για να κρατήσεις backup των εφαρμογών από Cydia, ψάξε για το aptbackup στο Cydia.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι την εφαρμογή AppSync για το iOS που έχεις εγκατεστημένο. Στη συνέχεια πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του Installous και βάζεις την επιλογή iTunes Sync στο On. Όταν συνδεθείς στο iTunes κάνεις δεξί click στο xxxxx's iPhone και Transfer purchases.

Για να κρατήσεις backup των εφαρμογών από Cydia, ψάξε για το aptbackup στο Cydia.

 

εκανα αυτο που ειπες, περασα την 4.2 τωρα ανοιγει το κινητο εχει τα εικονιδια απο τις εφαρμογες αλλα δεν τις ανοιγει :/. παει να ανοιξει κ κλεινει ολες οι εφαρμογες που ειχα βαλει απο το Installous ti tha kanw?????

Edited by gregorypappas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Είμαι νέα κάτοχος του Ιphone 4! Πριν είχα το 3GS 16 gb και είχα μέσα περίπου 7.500 φωτογραφίες αλλά η μνήμη του ήταν περίπου μέχρι την μέση. Τώρα στο 4 έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες αλλά η μνήμη έφτασε το full.. Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να εκτύπωσω αν και έχω wifi εκτυπωτη Μπορείτε να μου πείτε τι στο καλό γίνεται και δεν τον αναγνωρίζει 4.2 Η εάν υπαχει κάποιο προγραμμα απο το στοές γινα να μου κάνει αυτή τη δουλειά Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει ο εκτυπωτης σου να ειναι airprint compatible
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει ο εκτυπωτης σου να ειναι airprint compatible
Τι σημαινει αυτο?ποιοι ειναι αυτοι οι εκτυπωτες?
Link to comment
Share on other sites

AirPrint-enabled printers

HP Envy e-All-in-One series (D410a)

HP Photosmart Plus e-AiO (B210a)

HP Photosmart Premium e-AiO (C310a)

HP Photosmart Premium Fax e-AiO (C410a)

HP Photosmart e-AiO (D110)

HP Photosmart eStation (C510)

HP LaserJet Pro M1536dnf Multifunction Printer

HP LaserJet Pro CM1415fn Color Multifunction Printer

HP LaserJet Pro CM1415fnw Color Multifunction Printer

HP LaserJet Pro CP1525n Color Printer

HP LaserJet Pro CP1525nw Color Printer

 

http://www.apple.com/ipad/features/airprint.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σας τυχαινει και εσας η μονο σε μενα σε πολλες εφαρμογες (propert, newsbeast και άλλες) ενω περιηγηστε να σας πεταει εξω? Και να μην σας δινει διαθεσιμες ολες τις λειτουργιες της εφαρμογης?

 

Φταιει η 4 οι τα προγραμματα που δε κοιτανε τι φταιει ?

:X
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω το 4αρι με 4.1 και Jb δεν με αφηνει να ενεργοποιησω τον λογαριασμο στο find my iphone. αν ενεργοποιησω απο αλλο 4αρι με 4.2 θα δουλευει μετα στο δικο μ με την 4.1? Αν αγορασω καποια εφαρμογη απο το cydia και κανω update μετα χανεται?

 

καπου διαβασα οτι το find my iphone θα διατεθει ελευθερα σε ολους τους κατοχους iphone με ios 4.2 + συντομα.Φυσικα η ενεργοποιηση ακομα γινεται μονο απο 4 συσκευες αλλα ας ελπισουμε η φημη να γινει ειδηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...