Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το βρεις στην συσκευασια του κινητου απο την κατω-πισω μερια.

Πρεπει να γραφει τα Part No. , Serial No. και IMEI.

Εμεις το 2ο χρειαζομαστε, υποθετω οπως στο 3gs καποιο απο αυτα να ειναι βδομαδα παραγωγης...

 

Ευχαριστω.

αυτόν τον αριθμό δεν τον δίνουμε πουθενά. ειναι σαν την υπογραφή μας. εντιτ και σβηστον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω μια απορια οταν προσπαθω να μπω στο ιντερνετ ενω δεν εχω σημα wi-fi δεν μπαινει αυτοματα απο το δικτυο της Cosmote και μου βγαζει το παρακατω μυνημα:

Could not activate cellular data network.

You are not subscribed to a cellular data network.

 

Τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να μπαινει και μεσω του δικτυου οταν δεν εχω wi-fi???

Link to comment
Share on other sites

Συζητηση για τη διαθεση του iPhone 4 κανουμε εδω οπως εχει αναφερθει αρκετες φορες. Remember? ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Συζητηση για τη διαθεση του iPhone 4 κανουμε εδω οπως εχει αναφερθει αρκετες φορες. Remember? ;)

 

ναι σορρυ λαθος μου.

αν μπορεις να μεταφερεις το ποστ μου εκει.

Link to comment
Share on other sites

ναι σορρυ λαθος μου.

αν μπορεις να μεταφερεις το ποστ μου εκει.

 

Δεν μπορω να το κανω στο myphone.gr :p

 

Κατι αλλο παντως. Πιστευω οτι το iPhone 4 δεν θα ειναι ωραιο σε λευκο. Στα προηγουμενα iPhone(s) ταιριαζε περισσοτερο. Σε αυτο ομως δεν μ'αρεσει. Τo προτιμω στο μαυρο (αν και παει προς το καφε το χρωμα του). :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το κανω στο myphone.gr :p

 

Κατι αλλο παντως. Πιστευω οτι το iPhone 4 δεν θα ειναι ωραιο σε λευκο. Στα προηγουμενα iPhone(s) ταιριαζε περισσοτερο. Σε αυτο ομως δεν μ'αρεσει. Τo προτιμω στο μαυρο (αν και παει προς το καφε το χρωμα του). :D

 

παντός για να μην το μετέφεραν θα πει οτι ειναι εντάξει.

σχετικά με το χρώμα προτιμώ σε μαυρο.

το λευκό δεν μου αρέσει απλως αν ειναι σε λευκό χρώμα απο μακριά

φαίνεται οτι ο άλλος εχει iphone

Link to comment
Share on other sites

αυτόν τον αριθμό δεν τον δίνουμε πουθενά. ειναι σαν την υπογραφή μας. εντιτ και σβηστον.

 

Xαλαρωσε φιλος, τι μπορει να γινει? καθε τι που πωλειται εχει serial No.

Πως μπορει καποιος να τον εξαπατησει?

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια προβλεψη και θα πω οτι μαλλον δε θα κυκλοφορησει το ασπρο στην αγορα.

Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο αλλα με 2 μηνες και κατι να εχουν περασει και με καμμια περαιτερω ενημερωση για την μελλοντικη κυκλοφορια του κατι μου λεει οτι μαλλον θα το δουμε το ασπρο στην επομενη εκδοση του iphone.

Αν υποθεσουμε οτι εχουν λυσει τα προβληματα σε 2 μηνες απο τωρα για ποιο λογο καποιος ειδικα στην περιπτωση της αμερικης και αλλων χωρων που ειναι κλειδωμενοι για 2 χρονια σε συμβολαιο να αγορασει το iphone 7-8 μηνες πριν απο το καινουριο;

Αυτος ειναι και ο ιδιος λογος που πιστευω οτι δε κυκλοφορησει φετος στην αγορα το CDMA iphone για verizon κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Xαλαρωσε φιλος, τι μπορει να γινει? καθε τι που πωλειται εχει serial No.

Πως μπορει καποιος να τον εξαπατησει?

 

δεν θα σου πω πωσς αλλα να εισαι σιγουρος πως μπορει.

πουθενα κανενας δεν δινει σιριαλ απο απλ προιοντα.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου πω πωσς αλλα να εισαι σιγουρος πως μπορει.

πουθενα κανενας δεν δινει σιριαλ απο απλ προιοντα.

 

συμφωνω και εγω,εαν δειτε unboxing απο youtube ολοι μα ολοι κρυβουν το σηριαλ.υπαρχει λογος που γινεται αυτο.ουτε εγω θα αναφερθω πως αλλα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Για οσοι το πηρατε απο εξωτερικο

το SIM Card σας το κοψατε η πηρατε νεο μικρο sim??

 

Τις πρώτες ημέρες την έκοψα μια και ούτε η Vodafone, ούτε η Cosmote της περιοχής μου είχαν άμεσα διαθέσιμη micro SIM. Στην συνέχεια όμως τις αντικατέστησα με "επίσημες" micro SIM και καλού - κακού αγόρασα μέσω ebay και μερικά adapters για τις άλλες συσκευές μου.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Οι δημοσιεύσεις σχετικά με την κυκλοφορία του iP4 μεταφέρονται στο σχετικό θέμα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε σε τι ποσοστό φωτεινότητας έχετε βάλει την οθόνη?

 

 

Λίγο πάνω από το 50% είναι μια χαρά για μένα....

 

@foxx: πόσο σου χρέωσαν τις micro sim;

Edited by theodore_tsi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το κανω στο myphone.gr :p

 

Κατι αλλο παντως. Πιστευω οτι το iPhone 4 δεν θα ειναι ωραιο σε λευκο. Στα προηγουμενα iPhone(s) ταιριαζε περισσοτερο. Σε αυτο ομως δεν μ'αρεσει. Τo προτιμω στο μαυρο (αν και παει προς το καφε το χρωμα του). :D

Γουστα ειναι αυτα,εμενα μου την δινει που το 3g ειναι το μισο λευκο.

Αντιθετα πιστευω οτι με την γυαλινη επιφανεια θα δειχνει ακομα πιο ωραια το λευκο..

επισης για αλλαγη,τα 3 προσφατα κινητα μου ηταν μαυρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου πει καποιος που το εχει φερει απ εξω, αν εχει ελληνικο μενου το κινητο.

Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου πει καποιος που το εχει φερει απ εξω, αν εχει ελληνικο μενου το κινητο.

 

Φυσικά και έχει Ελληνικά. Το ξεκλείδωτο μοντέλο που κυκλοφορεί στο εξωτερικό με αυτό που θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα δεν έχει την παραμικρή απολύτως διαφορά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει Ελληνικά. Το ξεκλείδωτο μοντέλο που κυκλοφορεί στο εξωτερικό με αυτό που θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα δεν έχει την παραμικρή απολύτως διαφορά.

Ευχαριστω!!!!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

 

Κωμωδια εχει καταντησει το ζητημα. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ετσι είναι,δυστυχώς με τις περισσότερες θήκες.Οι γρατσουνιές απο ένα υλικό άμεσης επαφής είναι,σχεδον,αναπόφευκτες-εξαρτάται κι απο τη μεταχείριση,φυσικά.

 

Πιθανότατα δεν ευθυνεται καν η θήκη(αν και τα bumpers,εσωτερικά δεν πρέπει να έχουν επένδυση προστασίας),αλλά μικροσωματίδια ή/και κόκκοι σκόνης,που εγκλωβίστηκαν ανάμεσα στις επιφάνειες.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα δεν ευθυνεται καν η θήκη(αν και τα bumpers,εσωτερικά δεν πρέπει να έχουν επένδυση προστασίας),αλλά μικροσωματίδια ή/και κόκκοι σκόνης,που εγκλωβίστηκαν ανάμεσα στις επιφάνειες.

 

Δυστυχώς Οδυσσέα δεν έχουν επένδυση παρά μόνο στις εσωτερικές γωνίες που είναι silicon rubber. Ο εσωτερικός σκελετός του bumper είναι σκληρό γυαλιστερό πλαστικό που έρχεται σε άμεση επαφή με το μεταλλικό frame, οπότε με τη χρήση, το βάλε - βγάλε ίσως και σκόνη ενδέχεται να δημιουργηθούν σημάδια. Το δικό μου πάντως μετά ένα μήνα δεν έχει ίχνος σημαδιών αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα.

Αν κρίνω από το παρελθόν όλες οι θήκες, ακόμα και αυτές από TPU ή μαλακή σιλικόνη δημιουργούν γρατζουνιές έτσι και μπει έστω και ένας κόκκος σκόνης, που φυσικά αναμενόμενο είναι πως θα μπει. Για τα hard cases δεν χρειάζεται να πω πως κάνουν τη συσκευή ...ανάγλυφη. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...