Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το καταλαβα αυτο ,σορυ αλλα ετσι εχω iphone 3 χρονια και δεν υφισταται τετοιο θεμα .σημειωσα οτι δεν εχω ιντερνετ στο κινητο και μπαινω μονο με wifi σπιτι και οπου αλλου εχει ανοικτο,αρα οι ενημερωσεις σε οποια apps χρειαζεται γινεται οποτε θελω εγω και ετσι ελεγχεται η ληψη δεδομενων .αλλωστε δεδομενα λαμβανονται ετσι και αλλιως χωρις 3g απλα ειναι πιο αργο. απλα στο μενου δικτυο απενεργοποιης τη ληψη δεδομενων. οταν θες απλα .... ενα κλικ ειναι τις ενεργοποιης και εχεις συνδεση με δεδομενα και ιντερνετ,αν εχεις στο πακετο συνδεσης σου.μου το υπεδειξε και τεχνικος της cosmote τωρα που εβαλαν σε ολα τα προγραματα με 1 ευρω επιπλεον , ορισμενες ωρες δωρεαν πλοηγηση και μετα χρεωνεσαι επιπλεον οποτε με το 3g και την ληψη δεδομενων on ναι μπαινει μονο το τηλ για ενημερωσεις ορισμενων apps καιρος κλπ πχαλλωστε φαινετε και αυτο απο πανω στη χρηση που λεει τα δεδομενα που εχεις λαβει η στειλη και ελεγχοντας το θα δεις οτι δεν αλλαζουν αν εχεις off to 3g και ληψη δεδομενων συνεχεια .και υπαρχει και αλλος τροπος πιο χρονοβορος βεβαια ,αν πας στο μενου δικτυο και δεις κινητο δικτυο δεδομενων θα δεις στην ρθθμισει πχ cosmote ,internet ...το σβηνεις και το γραφεις οποτε θεσ να εχεισ προσβαση,αλλως δεν συνδεεται .το ιδιο και τα android εχουν στο μενου ασυρματα δικτυα την επιλογη να εχεις η οχι δεδομενα απο δικτυο κινητης [οπως λεει}εχω και τα 2 και ποτε μα ποτε δεν εχασα η κοπηκε κληση εδω και 3 χρονια Ασε που σε χρεωνει πλεον ετσι για καθε ενημερωση app οποτε αυτη γινεται το δικτυο και λογικο ειναι δεδομενα κατεβαζει

 

Αν ψάξεις λίγο στο google αλλα και σε αυτο το forum θα δεις ότι οι χαμενες κλήσεις είναι ένα πολυ συνηθισμένο φαινόμενο που αφορά όχι μονο το iPhone αλλα και όλα τα smartphones που κάνουν σημαντική χρήση δικτύου δεδομένων μέσω δικτύων 2g.

 

Αν τώρα κάποιος δεν έχει καθόλου σύνδεση δεδομένων μέσω παρόχου κινητής, όπως αν κατάλαβα καλα απο αυτά που γράφεις στη δική σου περίπτωση, τότε προφανώς δεν τίθεται καν θέμα να προσπαθεί το τηλέφωνο σου να κατεβάσει δεδομένα αφού δεν του επιτρέπεται έτσι και αλλιώς (δεν έχει ενεργό APN) άρα όντως δεν έχεις πρόβλημα αλλα αυτο δεν έχει να κάνει με τη ρύθμιση 3G on / off.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σου εδωσα την λυση φιλε μου ...ενα απλο κουμπακι ειναι για αυτουσ που θελουν να εχου σμαρτ φον και να χρεωνωνται οποτε θελουν αυτοι ιντερνετ και δεδομενα και οχι οποτε θελει το τηλ η οι εταιρια κινητης .τοσο δυσκολο ειναι να κανεις on off οποτε θες εσυ να εχεις? οποτε και εχεις μηδενιση τη περιπτωση που σωστα λες για χαμενες κλησεις αφου εισαι 2g χωρις δεδομενα και εχεις οποτε θεσ ΕΣΥ δεδομενα και ιντερνετ το προτiμω απο το να ψυχοραγει το τηλ οπου δεν εχει σημα EDGE και δυστυχωσ στην ελλαδα ειμασται εχει μονο σε κεντρικα μεροι σημα τετοιο ΤΩΡΑ ..ειπα οτι πχ ι κοσμοτε εβαλε υποχρεωτικα ιντερνετ σε ολα τα προγραμματα συμβολαιου με 1 ευρω για ορισμενες ωρες .κριμα δεν ειναι να παρουμε στο λαιμο μας ολουσ τουσ απλουσ χρηστες και να χρεωνονται χωρις να ξερουν δεδομενα?γιατι οπωσ ειπα μπαινει μονο το τηλ για τα apps και οπως ειπες σωστα εσυ παραααα πολλοι χωρις να το ξερουν θα γινουν χρηστες 2g που θα κατεβαζουν δεδομενα ΧΩΡΙΣ την συγκαταθεση τους και τοτε θα εχουν και τον κινδυνο χαμενων κλησεων λογω αυτου του λογου που ειπες. τωρα το 3g ειπα για τι εινα δεν το προσεξες... για πιο γρηγορη ληψη δεδομενων ,απλα το ανοιγης οταν θες δςδομενα μαζι με το apn ,ποιος ο λογοσ οπωσ ειπα να ψυχοραγει στο να ψαχνει να βρει σημα προπαντων σε αυτα τα δικτυα που οπωσ προειπα εχουμε στην ελλαδα Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

σου εδωσα την λυση φιλε μου ...ενα απλο κουμπακι ειναι για αυτουσ που θελουν να εχου σμαρτ φον και να χρεωνωνται οποτε θελουν αυτοι ιντερνετ και δεδομενα και οχι οποτε θελει το τηλ η οι εταιρια κινητης .τοσο δυσκολο ειναι να κανεις on off οποτε θες εσυ να εχεις? οποτε και εχεις μηδενιση τη περιπτωση που σωστα λες για χαμενες κλησεις αφου εισαι 2g χωρις δεδομενα και εχεις οποτε θεσ ΕΣΥ δεδομενα και ιντερνετ το προτiμω απο το να ψυχοραγει το τηλ οπου δεν εχει σημα EDGE και δυστυχωσ στην ελλαδα ειμασται εχει μονο σε κεντρικα μεροι σημα τετοιο ΤΩΡΑ ..ειπα οτι πχ ι κοσμοτε εβαλε υποχρεωτικα ιντερνετ σε ολα τα προγραμματα συμβολαιου με 1 ευρω για ορισμενες ωρες .κριμα δεν ειναι να παρουμε στο λαιμο μας ολουσ τουσ απλουσ χρηστες και να χρεωνονται χωρις να ξερουν δεδομενα?γιατι οπωσ ειπα μπαινει μονο το τηλ για τα apps

 

Επειδή παμε να χάσουμε τη μπάλα εδω και βέβαια ένα απλό κουμπακι είναι στις ρυθμίσεις του δικτύου (cellular data ON/OFF) για να μην χρεώνεται κάποιος άθελα του.

 

Μόνο που ακριβώς επάνω απο αυτο το κουμπακι είναι ένα άλλο κουμπακι (enable 3G ON/OFF) που είναι εντελώς άσχετο με το θέμα έχω ή δεν έχω σύνδεση στο Internet μέσω κινητής και η απενεργοποιηση του 3G εφόσον ΈΧΩ σύνδεση στο internet μέσω κινητής οδηγεί πολλές φορές σε χαμένες κλήσεις.

 

Over and Out (όπως λέγαμε παλιότερα εδω μέσα).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβασες ολη την απαντηση μαλλον λεω στο τελος για το 3g και συμφωνω.και εχει σχεση με το ιντερνετ κατεβαζει πιο γρηγορα δεδομενα, για να μην χασεις την μπαλα λοιπν καντα 2 τα κουμπακι . ετσι οιαπλοι χρηστες θα εχουν σημα πιο καλο για κλησεις και οι χρηστες με ιντερνετ με τα δυο κουμπακια {αλλωστε πιο πολλα κουμπια εχει να στειλης ενα sms} θα εχουν το ιντερνετ οποτε θελουν .οποτε σαν απλος χρηστης γιατι να εχεις το 3g ανοικτο για να ψυχοραγει οπως ειπα το τηλ στο να ψαχνει το σε λιγα σημεια το σημα? κωλησες στις χαμενες κλησεις ... σου ειπα το κλεινουμε μαζι με τα δεδομενα και το ανηγουμε μαζι οταν θελουμε σορυ αλλα εισαι λιγο εγωιστης η μου φαινετε? over and out δεν ειναι ευγενικο να μου πεις .....ειναι απλο δεν θες ιντερνετ οff 3g kai δεδομενα θεσ ? on 3g kai δεδομενα τοσο δυσκολο ειναι να το χωνεψουμε ο απλοσ χρηστησ δεννννννν εχει χαμενες κλησεισ και οταν θελει ιντερνετ εχει και με το 3g EXEI πιο γρηγορο ιντερνετ και φορτωση κλπ ΕΚΕΙ παει το 3g me to internet που δεν εχει σχεση λες ΝΟΜΙΖΩ εδω για ενημερωση γραφουμε .....οποτε διαλεγει ο καθενας πως θα το εχει το τηλ ... ετσι? και με το να λες σαν παλιος οπως γραφει και meber hsdpa oti to 3g δεν εχει σχεση με το αν εχεις ιντερνετ μμ δεν το βρισκω σωστη πληροφορηση,εχει αν εχεις ιντερνετ για τον λογο που σου προειπα και δεν χρειαζεται αν δεν εχεις ,και μη που πεις για χαμενες κλησεις γιατι ΕΙΠΑΑΑ μαζι off και τα δεδομενα να εισαι καλα φιλε μου και ασ με εστειλες στο τελος ελπιζω να το διαβασουν αλλοι να αποφασισουν πωσ το θελουν ,για αυτο ειμασται αλλωστε εδω η οχι? 1} οn 3d kai dedomena εχεισ ιντερνετ ολα καλα 2}of 3g kai dedomena και εχεισ καλες κλησεις πιο καλο σημα και ΟΧΙΙΙΙ χαμενεσ κλησεις γιατι απλαααα δεν τυχαινει να κατεβαζει δεδομενααα ΑΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και τουμπαλει αν θεσ οκ? ετσι ολοι ευχαριστημενοι αυτοι που εχουν ,αυτοι που δεν εχουν ιντερνετ και αυτοι που θελουν περιστασιακα να εχουν οπωσ αυτοι του cosmote δεν ξερω αν το προσεξεσ αυτο που εγραψα πριν?για τα προγραματτα πχ της κοσμοτε ,δεν ξερω τι εχουν τα αλλα προγραματα αλλων εταιριων απο οτι ξερω η ακουω τα ιδια περιπου

 

Το 3G όταν έιναι ενεργοποιημένο καταναλώνει περισσότερη μπαταρία και ακόμα περισσότερη βέβαια όταν χρησιμοποιείς κάποια λειτουργία που το χρησιμοποιεί για να λάβει/στείλει δεδομένα και αυτό ισχύει σε όλα τα κινητά. Γι'αυτό το λόγο εξάλλου πολλές φορές και οι κατασκευαστές ακόμα στις οδηγίες εξοικονόμησης ενέργειας συνιστούν την απενεργοποίησή του όταν ο χρήστης δεν το χρειάζεται. ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ επικολληση απο εσας εδω που απαντησατε και πολυ σωστα σε χρηστη ΜΑΖΙ με τα δεδομενα λεω εγω και on kai ta 2 οταν τα χρειαζεται Διαβαζεις 5 σειρα απο επανω αρχη

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Ένας απο τους λόγους που χρησιμοποιούμε smartphone και όχι κάποιο multimedia τηλέφωνο, είναι για να έχουμε σε ζωντανό χρόνο ειδοποιησεις για νέα mail, twitter, Facebook, κλήσεις μέσω Viber, tango κλπ.

Γι αυτο ο Kkalog επιμένει σ αυτα που σου γράφει.

Δεν νοείται iPhone η android συσκευη με κλειστά data. Χάνει το μεγαλύτερο όπλο της.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα φιλε μου,απλα αυτοι που κανουν κεφι ενα iphone για την κατασκευη του την τελεια ακουστικη του και την μουρη αν θες? να μην τουσ πληροφορησουμε να μην χρεωνονται και οταν θελουν να εχουν και δεδομενα.? και τελοσ να μη λεει οτι το 3g δεν εχει σχεση με το ιντερνετ αν εχεις η δεν εχεις. παραπληροφορηση ετσι?,αυτο που λεω δεν ειναι λυση για τουσ απλουσ η μεσαιουσ χρηστες? ξερεις ποσοι ειδαν χρεωσεις στον λογα επειδη δεν ξερουν τον τροπο να το αποφυγουν ,και πσοι μη χρηστες ιντερνετ φωναζουν για το σημα επειδη εχουν 3g ανοικτο και μενει στο συνηθως χαμηλο 3g σημα το τηλ?δεν ειναι σωστη ενημερωση για τουσ πολλους πελατες κοσμοτε που ειναι μεσαιοι χρηστες να περνουν δεδομενα οποτε και αν θελουν δεδομενα και οχι οποτε θελει το τηλ μια και βαλανε σε ολους ιντερνετ με 1 ευρω οπωσ ειπα? ,και να εχουν καλυτερο σημα?εμενα ευτυχωσ ενω δεν ειχα ιντερνετ ευτυχωσ η κοσμοτε μου εστειλε μηνυμα οτι μπηκα ιντερνετ και αυτο λογω σμαρτ φον .το να επιμενει ομωσ οτι αμα εχεις 2g χανεις κλησεις ... ενω ειπα απενεργ τα δεδομενα ? τωρα αν γουσταρω μπαινω στις ωρες που εχω δωρεαν με 1 ευρω και κανω οτι θελω και αν θελω και γινονται οι ενημερωσεις των apps τοτε χωρις επιπλεον χρεωση αλλη ωρα .σημειωτεο οι πιο πολλοι ειναι μεσαιοι χρηστες σαν εμενα ,δεν δικαιουμε εγω iphone δηλαδη ελεος στον γυιο μου που εδωσα το 3gs που ειχα πρεπει να εχει ανοικτο το 3g kaι να του κατεβαζη δεδομενα η να μησ εχει καλο σημα και μπαταρια χωρις λογο? ασε που το over and out δεν καταλαβα αγενεια? ειναι πολυ ευκολη ξερεις με ΦΙΛΙΑ Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα φιλε μου,απλα αυτοι που κανουν κεφι ενα iphone για την κατασκευη του την τελεια ακουστικη του και την μουρη αν θες? να μην τουσ πληροφορησουμε να μην χρεωνονται και οταν θελουν να εχουν και δεδομενα.? και τελοσ να μη λεει οτι το 3g δεν εχει σχεση με το ιντερνετ αν εχεις η δεν εχεις. παραπληροφορηση ετσι?,αυτο που λεω δεν ειναι λυση για τουσ απλουσ η μεσαιουσ χρηστες? ξερεις ποσοι ειδαν χρεωσεις στον λογα επειδη δεν ξερουν τον τροπο να το αποφυγουν ,και πσοι μη χρηστες ιντερνετ φωναζουν για το σημα επειδη εχουν 3g ανοικτο και μενει στο συνηθως χαμηλο 3g σημα το τηλ?δεν ειναι σωστη ενημερωση για τουσ πολλους πελατες κοσμοτε που ειναι μεσαιοι χρηστες να περνουν δεδομενα οποτε και αν θελουν δεδομενα και οχι οποτε θελει το τηλ μια και βαλανε σε ολους ιντερνετ με 1 ευρω οπωσ ειπα? ,και να εχουν καλυτερο σημα?εμενα ευτυχωσ ενω δεν ειχα ιντερνετ ευτυχωσ η κοσμοτε μου εστειλε μηνυμα οτι μπηκα ιντερνετ και αυτο λογω σμαρτ φον .το να επιμενει ομωσ οτι αμα εχεις 2g χανεις κλησεις ... ενω ειπα απενεργ τα δεδομενα ? τωρα αν γουσταρω μπαινω στις ωρες που εχω δωρεαν με 1 ευρω και κανω οτι θελω και αν θελω και γινονται οι ενημερωσεις των apps τοτε χωρις επιπλεον χρεωση αλλη ωρα .σημειωτεο οι πιο πολλοι ειναι μεσαιοι χρηστες σαν εμενα ,δεν δικαιουμε εγω iphone δηλαδη ελεος στον γυιο μου που εδωσα το 3gs που ειχα πρεπει να εχει ανοικτο το 3g kaι να του κατεβαζη δεδομενα η να μησ εχει καλο σημα και μπαταρια χωρις λογο? ασε που το over and out δεν καταλαβα αγενεια? ειναι πολυ ευκολη ξερεις με ΦΙΛΙΑ

 

Με συγχωρείς αν το over and out το εξέλαβες σαν αγένεια, ο σκοπός της φράσης ήταν να επισημάνει ότι δεν έχει νόημα να συζητάμε άλλο γιατί πρώτον είμαστε εκτός θέματος του topic και δεύτερον όποιος κατάλαβε-κατάλαβε.

 

Το μόνο που θα ήθελα να επαναλάβω γιατί είναι προφανές από αυτά που γράφεις ότι δεν σου είναι σαφείς κάποιες σημαντικές διαφορές είναι το εξής:

 

Έγραψες σε προηγούμενο post:

 

απλα στα σημεια εκεινα απενεργοποιης το 3g .εγω το εχω μονομα απενεργοποιημενο λογω οτι μπαινω ιντερνετ μονο μεσο wifi οπου αυτο υπαρχει

 

Aυτό είναι ακριβώς το λάθος που προσπάθησα να σου επισημάνω και που δεν αποτελεί άποψη αλλά γεγονός:

 

η απενεργοποίηση του 3G ΔΕΝ απενεργοποιεί τη λήψη δεδομένων από το τηλέφωνο, απενεργοποιεί μόνο τη σύνδεση (ή την απόπειρα σύνδεσης) με 3G δίκτυο δεδομένων οπότε αν κάποιος ΕΧΕΙ λογαριασμό δεδομένων με ρυθμισμένο APN κλπ τότε το τηλέφωνο αυτόματα συνδέεται με το GPRS / EDGE (εφόσον υπάρχει) δίκτυο δεδομένων του παρόχου και τότε υπάρχει ο κίνδυνος χαμένων κλήσεων λόγω της αρχιτεκτονικής των δικτύων δεύτερης γενιάς (2G).

 

Στη συνέχεια διόρθωσες αυτή την αναφορά και διευκρίνισες ότι εννούσες την πλήρη αποσύνδεση από το δίκτυο δεδομένων και όχι μόνο την απενεργοποίηση του 3G οπότε ελπίζω ότι συνεννοηθήκαμε.

 

Ελπίζω ότι εδώ μπορεί να κλείσει το θέμα, μόνο θα ήθελα να σε παρακαλέσω να κάνεις χρήση των παραγράφων και των σημείων στίξης όταν γράφεις μεγάλα κείμενα γιατί ο τρόπος γραφής "σεντόνι και ότι βγάλει το πληκτρολόγιο¨δεν βοηθάει να γίνει απόλυτα κατανοητό αυτό που θέλεις να πεις - πάντα φιλικά το λέω ελπίζω να είναι κατανοητό αυτό!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

οκ αρα συμφωνησαμε σε ολα χαχαχα ομως μην πεις βοηθησαμε μερικους ετσι ? για αυτο ανταλασουμε αποψεις, τωρα δεν θα γραφαμε σεντονια αν λεγαμε απο την αρχη οτι προσοχη θελει και τα δεδομενα off αν δεν θελεις ιντερνετ και χαμενες κλησεις ,οκ ολα καλα. εμεις χασαμε λιγο τα δαχτυλα μας αλλα βγηκε νοημα για τους πολλους
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης. Εχω στα χερια μου ενα 4αρι και το προβλημα του ειναι οτι δεν ακουγεται δυνατα το ακουστικο (earpiece). Ενω ο ηχος σαν ηχος ειναι πολυ καθαρος στην συνομιλια ειναι σχεδον μισος σε ενταση σε σχεση με αλλα 4αρια που ειδα. Εννοειται οτι εχω τερμα την ενταση του ακουστικου. Καμια ιδεα κανεις ? Ευχαριστω προκαταβολικα:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης. Εχω στα χερια μου ενα 4αρι και το προβλημα του ειναι οτι δεν ακουγεται δυνατα το ακουστικο (earpiece). Ενω ο ηχος σαν ηχος ειναι πολυ καθαρος στην συνομιλια ειναι σχεδον μισος σε ενταση σε σχεση με αλλα 4αρια που ειδα. Εννοειται οτι εχω τερμα την ενταση του ακουστικου. Καμια ιδεα κανεις ? Ευχαριστω προκαταβολικα:)

 

Καλημέρα, δοκίμασε να "καθαρίσεις" εαν εχει κάποια βρωμιά στο ηχείο του τηλεφώνου στην μπροστινή πλευρά (πχ. με μια οδοντογλυφίδα - με προσοχή όμως!) και ξαναπροσπάθησε.

Εαν σου κανει παλι το ιδιο, μάλλον θα πρέπει να επισκεφτείς εναν authorized dealer της Apple για να το κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

αν βρεις γτ δεν ακουγετε δυνατα το μικροφωνο πες μου γτ και εμενα εχω την εντυπωση οτι δεν ακουγετε δυνατα
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

αν βρεις γτ δεν ακουγετε δυνατα το μικροφωνο πες μου γτ και εμενα εχω την εντυπωση οτι δεν ακουγετε δυνατα

 

Δεν ξέρω τι λέτε παιδια αλλα έχω μπροστα μου αυτη την στιγμη 3 smartphones και αν παίξω μουσικη, το iPhone καλύπτει με άνεση τα αλλα δυο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε παιδια αλλα έχω μπροστα μου αυτη την στιγμη 3 smartphones και αν παίξω μουσικη, το iPhone καλύπτει με άνεση τα αλλα δυο.

 

Αν μιλάμε για το εξωτερικό ηχείο, καλό είναι το μήλο, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

Μπορεί να είναι καλύτερο από διάφορες χλαπάτσες:p αλλά αντικειμενικά είναι απλώς καλό και σε ένταση και σε ποιότητα.

(η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυενδιαφέρουν αυτά βέβαια...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν το συγκρινεις με multimedia Nokia η Sony Ericsson σίγουρα υστερεί.

Όμως οι περισσότερες android συσκευές είναι χειρότερες στο θέμα αυτό.

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δοκίμασε να "καθαρίσεις" εαν εχει κάποια βρωμιά στο ηχείο του τηλεφώνου στην μπροστινή πλευρά (πχ. με μια οδοντογλυφίδα - με προσοχή όμως!) και ξαναπροσπάθησε.

Εαν σου κανει παλι το ιδιο, μάλλον θα πρέπει να επισκεφτείς εναν authorized dealer της Apple για να το κοιτάξουν.

 

Καλη επιτυχια στο παληκαρι και οταν τον βρει ας τον παρει μια φωτογραφια για τους υπολοιπους....κοινως αναλογα που το εχεις παρει θα μπλεξεις και με το αναλογο παροχο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω εμαιλ από το χοτμειλ. Λεει οτι ειναι λαθος το συνθηματικο ενω δεν ειναι :/
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω εμαιλ από το χοτμειλ. Λεει οτι ειναι λαθος το συνθηματικο ενω δεν ειναι :/

 

Το έχεις εγκαταστήσει έτσι?

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=11413&laid=12

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις εγκαταστήσει έτσι?

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=11413&laid=12

 

 

Τώρα δούλεψε. Παλιά το έκανα με άλλον τρόπο (βρηκε μονο του το Hotmail) και δουλευε αλλα ξαφνικα σταματησε.

 

Τεσπα, αφου δουλευει ετσι... :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 4.3.3 στο τέλος δεν μου έβγαλε

την εντολή setup as new με αποτέλεσμα να

περαστεί η 4.3.3 αλλά να μη καθαρίσει τελείως το

κινητό . τι να κάνω για να γίνει σαν να αγοράστηκε

τώρα ? πριν είχα την 4.3.1 και το είχα jb

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Restore και JB πάλι από την αρχή.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

έκανα restore αλλά πάλι δεν μου

έβγαλε την εντολή setup as new

πότε την βγάζει αυτή την εντολή ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις εγκαταστήσει έτσι?

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=11413&laid=12

 

Πρέπει τελικά τα Yahoo, gMail και HotMail να εγκατασταθούν χειροκίνητα στο iphone (δηλαδή όχι με συγχρονισμό με το Mac) για να έχουμε push ?????

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει τελικά τα Yahoo, gMail και HotMail να εγκατασταθούν χειροκίνητα στο iphone (δηλαδή όχι με συγχρονισμό με το Mac) για να έχουμε push ?????

 

 

Ακη καλησπερα :)

 

πρεπει εγω εχω στησει το gmail μου ως excange κ εχω κανει forward στο gmail ολους τους υπολοιπους λογ/σμους μου μειλ.

δουλευει μια χαρα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μέλη του φόρουμ,θα ηθελα μια δεύτερη γνώμη.Αγόρασα ένα iphone 4 και σε σχέση με ένα άλλο,όπως και με το παλιό 3gs μου,φαίνεται να έχει αρκετά χαμηλότερη ισχύ στο wifi.Δυσκολεύεται να βρει δίκτυα.Όταν τα βρίσκει συνδέεται κανονικά.Επιλύνεται το εξής πρόβλημα με αναβάθμιση?Αν ναι,επειδή το τηλέφωνο ήταν κλειδωμένο και λειτουργεί με gevey,θα υποστηρίζεται από το νέο λογισμικό?Αυτή τη στιγμή περασμενη είναι η 4.2.1.

 

Ευχαριστώ

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Ακη καλησπερα :)

 

πρεπει εγω εχω στησει το gmail μου ως excange κ εχω κανει forward στο gmail ολους τους υπολοιπους λογ/σμους μου μειλ.

δουλευει μια χαρα.

 

Ναι ... είναι περίεργο ... έτσι δουλεύει, ενώ αν στηθεί με τον ... παραδοσιακό τρόπο, δε δουλεύει το push !

Απίστευτο !

 

Σ' ευχαριστώ Δημήτρη.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...