Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω μια ερωτηση;;

Δεν εχω κανει jailbroken ακομα το κινητο μου αλλα θελω να περάσω το skype που ειναι δωρεαν.παω να το περασω κ μου ζηταει εγγραφη στην Itunes.εγω θελω καποια στιγμη να το κανω JB αλλα φοβαμαι μηπως η εγγραφη μου δημιουργησει προβληματα.

Πως μπορω να το εγκαταστησω χωρις εγγραφη στην Apple??

 

Μπορεις παντα να το κατεβασεις (το .ipa) και απλα να το τρεξεις και να εγκατασταθει, αλλα γιατι σε "αγχωνει" η εγγραφη στο itunes και η υποθεση jb (δεν εισαι καπου παρανομος, μπορεις να αγοραζεις λογισμικο και tweaks απο το cydia)?

Ετσι ειμαστε οι μισοι (και παραπανω) κατοχοι iphone 4 εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κάτι που εχω απορια

 

 

Αν αγορασεις απο το cydia εφαρμογή επι πληρωμή και μετά κανεις update και δεν εχεις cydia, την εφαρμογή τη χάνεις και μαζί και τα λεφτά η παραμένει ?

 

Γιατι εχω αγορασει 2 εφαρμογες και δε κανω αναβαθμιση μη τις χασω

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατεβάζω συνέχεια αλλα είμαι jailbroken. Οπότε οτιδήποτε σου πω δεν πρόκειται να σε βοηθήσει

 

Εννοείται είμαι jailbroken απο πρώτη μέρα. Μπορείς να μου πεις με ποιο κατεβάζεις κ πως; Το θέλω για να κατεβαζω κάποια βίντεο η προγράμματα χωρίς να χρησιμοποιώ συνέχεια το πισι. Θα μου πεις προγράμματα μπορώ απο istallous αλλα γιατί όχι κ απο διάφορα forums eg mobilism κατευθείαν στο Κιν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο. Όπως είπα είμαι jb κ έχω λογαριασμό στο iTunes κανονικά γραμμένος με το οποίο κάνω sync κ τα σπασμένα. Υπάρχει θέμα να με κυνηγήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται είμαι jailbroken απο πρώτη μέρα. Μπορείς να μου πεις με ποιο κατεβάζεις κ πως; Το θέλω για να κατεβαζω κάποια βίντεο η προγράμματα χωρίς να χρησιμοποιώ συνέχεια το πισι. Θα μου πεις προγράμματα μπορώ απο istallous αλλα γιατί όχι κ απο διάφορα forums eg mobilism κατευθείαν στο Κιν.

 

Απο το Cydia κατέβασε το safari download manager

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις παντα να το κατεβασεις (το .ipa) και απλα να το τρεξεις και να εγκατασταθει, αλλα γιατι σε "αγχωνει" η εγγραφη στο itunes και η υποθεση jb (δεν εισαι καπου παρανομος, μπορεις να αγοραζεις λογισμικο και tweaks απο το cydia)?

Ετσι ειμαστε οι μισοι (και παραπανω) κατοχοι iphone 4 εδω μεσα...

 

Μου ζηταει πιστωτικη δεν υπαρχει αλλος τροπος;;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μου ζηταει πιστωτικη δεν υπαρχει αλλος τροπος;;;;

 

Για να φτιάξεις δωρεάν λογαριασμό προσπάθησε να κατεβάσεις κάποια free εφαρμογη και στη συνέχεια επέλεξε να δημιουργήσεις νέο λογαριασμό. Στο παράθυρο εκείνο θα υπάρχει επιλογή να μην βάλεις καθόλου μέσο πληρωμής. Έαν τώρα θές να αγοράσεις κάποια εφαρμογη λυπάμαι που θα στο πω αλλα μια χρεωστική/πιστωτική είναι ο μόνος τρόπος να πραγματοποιεις αγορές μέσω iTunes!!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο. Όπως είπα είμαι jb κ έχω λογαριασμό στο iTunes κανονικά γραμμένος με το οποίο κάνω sync κ τα σπασμένα. Υπάρχει θέμα να με κυνηγήσουν;

 

Φυσικα και δεν υπαρχει προβλημα, το jailbreak ειναι νομιμο με δικαστικη αποφαση στις ΗΠΑ οπου υπαρχουν νομοι...Εδω που ειμαστε Μαο-Μαο ποιος να ασχοληθει με τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν υπαρχει προβλημα, το jailbreak ειναι νομιμο με δικαστικη αποφαση στις ΗΠΑ οπου υπαρχουν νομοι...Εδω που ειμαστε Μαο-Μαο ποιος να ασχοληθει με τετοια θεματα.

 

Το jailbreak είναι νόμιμο με απόφαση της αμερικανικής κυβέρνησης από τον Ιούλιο του 2010, αλλά η εγκατάσταση σπασμένων (μη αγορασμένων) εφαρμογών δεν είναι και ούτε πρόκειται βέβαια ποτέ να γίνει σε καμία χώρα του κόσμου.

 

Ας μην μπερδεύουμε τη νομιμοποίηση του jailbreak για να έχει ένας χρήστης πλήρη πρόσβαση στο λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου του και να εγκαθιστά πάσης φύσης εφαρμογές που δεν έχουν περάσει από την κεντρική διαδικασία έγκρισης της apple, με την παρανομία της εγκατάστασης εφαρμογών που ο δημιουργός τους ζητάει χρήματα για αυτές λλά ο χρήστης τους τις έχει βρει από τα γνωστά "παραμάγαζα" και τις "τρέχει" για "πειραματικούς" λόγους ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπολογίσει ότι δεν χρειαζόμαστε πάνω απο 50 ευρω για να αγοράσουμε τις πραγματικά απαραίτητες εφαρμογές. Και δεν είναι λίγες αν αναλογιστούμε ότι η μέση τιμη είναι κάπου στα 2+ €

 

Παρ όλο που είμαι JB έχω αγορασμενα τα πάντα. Σήμερα το απόγευμα έψαχνα μια εφαρμογη με χρώματα. Πρόκειται να βαψω το σπίτι μου και ήθελα κάτι για να κάνω συνδιασμους.

Βρήκα την ιδανική. Σε 10 λεπτά είχα φωτογραφία του σαλονιού μου με τα χρώματα όπως έχω αποφασίσει να τα κάνω. Τρομερό.

Την κατεβασα αρχικά απο το installous για να μην την πατησω αφου δεν μπορουσα να ξέρω κατα πόσο με εξυπηρετεί.

Μετα την δοκιμη εδωσα 2.5€ και την αγορασα.

 

Και για του λόγου το αληθές:

http://tapatalk.com/mu/2982afc7-4c78-b4c5.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω υπολογίσει ότι δεν χρειαζόμαστε πάνω απο 50 ευρω για να αγοράσουμε τις πραγματικά απαραίτητες εφαρμογές. Και δεν είναι λίγες αν αναλογιστούμε ότι η μέση τιμη είναι κάπου στα 2+ €

 

Παρ όλο που είμαι JB έχω αγορασμενα τα πάντα. Σήμερα το απόγευμα έψαχνα μια εφαρμογη με χρώματα. Πρόκειται να βαψω το σπίτι μου και ήθελα κάτι για να κάνω συνδιασμους.

Βρήκα την ιδανική. Σε 10 λεπτά είχα φωτογραφία του σαλονιού μου με τα χρώματα όπως έχω αποφασίσει να τα κάνω. Τρομερό.

Την κατεβασα αρχικά απο το installous για να μην την πατησω αφου δεν μπορουσα να ξέρω κατα πόσο με εξυπηρετεί.

Μετα την δοκιμη εδωσα 2.5€ και την αγορασα.

 

Και για του λόγου το αληθές:

http://tapatalk.com/mu/2982afc7-4c78-b4c5.jpg

 

Και αυτο είναι το σωστό Κώστα, όμως αυτη η αντίληψη στον μη ιδανικό κόσμο που ζούμε είναι εξαίρεση και οχι κανόνας. Όταν σε αλλα περιβάλλοντα οι εφαρμογές κόστιζαν (και κοστίζουν) διψηφια και τριψηφια ποσά σε ευρώ ο "πειρασμός" είναι μεγαλύτερος, αλλα με μέση τιμη την τιμη ενός καφέ είναι κρίμα ο κόπος του καλού προγραμματιστή να μην ανταμοίβεται σαν κίνητρο για την καλη δουλειά που έκανε.

 

Αλλα το κύριο θέμα δεν είναι αυτο, είναι να μην δημιουργηθεί η εντύπωση στους ανθρώπους που πληροφορούνται απο εδώ ότι η νομιμοποιηση του jailbreak σημαίνει νομιμοποίηση της εγκατάστασης απλήρωτων εφαρμογών και διατήρησης του δικαιώματος εγγύησης της συσκευής η οποία λειτουργεί πια εκτός προδιαγραφών του κατασκευαστή.

 

Υ.Γ. Χρόνια μας πολλα και απο αυτο το βήμα!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω επισης οτι η αποφαση του αμερικανικου δικαστηριου δεν εκρινε οτι το jb ειναι νομιμο, εκρινε οτι, απο τα στοιχεια που του προσκομιστηκαν, δεν ειναι παρανομο. Αυτο εχει μεγαλη διαφορα.

Επισης η αποφαση αυτη ισχυει για την Αμερικη καταρχην, οχι για ολο τον κοσμο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια ακομα εχω την απορια,οταν βγηκε εγινε τεραστιος θορυβος για το σημα και διαφορα προβληματα .γεμισε το youtube βιντεακια με αυτα ,εγω πηρα μετα φοβου θεου ενα μαυρο στις αρχες ..απαιχτο σε ολα του .τωρα εχω και ενα ασπρο ,τελειο και αυτο.ουτε στο σημα ουτε στο wifi πουθενα ,εχω το ενα vodafone kai to αλλο cosmote.φυσικα σε μερικες παρτιδες οπωσ σε ολεσ τις μαρκες σε ολα τα κινητα βρεθηκαν και μερικα με προβλημα .γιατι τοση φασαρια? σημειωση εχουν περασει σχεδον ολα τα τελευταια κινητα απο τα χερια μου και εχω και 3 desire 1 απλο 2 s ,kαι αυτα καλα αλλα το iphone καλυτερη φυσικη φωνη στο ακουστικο.τοσοοοο τυχερος ημουνα μονο στα iphone και ατυχος σε ολα τα αλλα που ηρθαν στα χερια μου και τα εστειλα με την μια?xperia10,samsun nexus s,kai αλλα πολλα Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια ακομα εχω την απορια,οταν βγηκε εγινε τεραστιος θορυβος για το σημα και διαφορα προβληματα .γεμισε το youtube βιντεακια με αυτα ,εγω πηρα μετα φοβου θεου ενα μαυρο στις αρχες ..απαιχτο σε ολα του .τωρα εχω και ενα ασπρο ,τελειο και αυτο.ουτε στο σημα ουτε στο wifi πουθενα ,εχω το ενα vodafone kai to αλλο cosmote.φυσικα σε μερικες παρτιδες οπωσ σε ολεσ τις μαρκες σε ολα τα κινητα βρεθηκαν και μερικα με προβλημα .γιατι τοση φασαρια? σημειωση εχουν περασει σχεδον ολα τα τελευταια κινητα απο τα χερια μου και εχω και 3 desire 1 απλο 2 s ,kαι αυτα καλα αλλα το iphone καλυτερη φυσικη φωνη στο ακουστικο.τοσοοοο τυχερος ημουνα μονο στα iphone και ατυχος σε ολα τα αλλα που ηρθαν στα χερια μου και τα εστειλα με την μια?xperia10,samsun nexus s,kai αλλα πολλα

Αν το κρατησω σφικτα στα χερια μου για λιγη ωρα, σιγα σιγα θα χασει το σημα του.

Το ιδιο συμβαινει και στο Ε71 μου.

Φυσικα, αν δεν γινοταν ο ντορος αυτος, δεν θα το ειχα καταλαβει, για κανενα τηλεφωνο, στην κσθημερινη ζωη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ακριβως..σε πιο τηλεφωνο δεν λεει στο manual οτι μην ακουμπατε την κεραια με το χερι γιατι γιατι επιρεαζει το σημα?και στο φιναλε στο iphone ειναι μια μαυρη γραμουλα στα αλλα που ειναι ολοκληρο το πλαστικο κατω η πανω μερος ? παντωσ εμενα οσο και να το κραταω οσες φορεσ δοκιμασα δεν πεφτει,μιλαω για 3-5 λεπτα ετσι.στο φυναλε το γαμ.... το δαχτυλο εκει πρεπει να ειναι συνεχεια επανω στην μικρη μαυρη γραμμουλα κατω στην γωνια κατω αριστερα?
Link to comment
Share on other sites

ακριβως..σε πιο τηλεφωνο δεν λεει στο manual οτι μην ακουμπατε την κεραια με το χερι γιατι γιατι επιρεαζει το σημα?και στο φιναλε στο iphone ειναι μια μαυρη γραμουλα στα αλλα που ειναι ολοκληρο το πλαστικο κατω η πανω μερος ? παντωσ εμενα οσο και να το κραταω οσες φορεσ δοκιμασα δεν πεφτει,μιλαω για 3-5 λεπτα ετσι.στο φυναλε το γαμ.... το δαχτυλο εκει πρεπει να ειναι συνεχεια επανω στην μικρη μαυρη γραμμουλα κατω στην γωνια κατω αριστερα?

Με τη συνηθισμένη χρήση δεν υπάρχει θέμα.

Θα μπορούσε πάντως η κεραία να είναι σε άλλο σημείο, πιο δυσπρόσιτο....

Τελοσπάντων, στην πράξη θέμα δεν υπάρχει

Επίσης η ακουστική είναι υψηλού επιπέδου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με τη συνηθισμένη χρήση δεν υπάρχει θέμα.

Θα μπορούσε πάντως η κεραία να είναι σε άλλο σημείο, πιο δυσπρόσιτο....

Τελοσπάντων, στην πράξη θέμα δεν υπάρχει

Επίσης η ακουστική είναι υψηλού επιπέδου.

 

Υπάρχει θέμα αλλα μόνο σε σημεία όπου το σήμα είναι μεταξύ φθοράς και αυθαρσιας.

Στο σπίτι μου που ειναι εισωγειο αν πάω στα δωμάτια που βρίσκονται στο εσωτερικό και το 3G είναι μια γραμμουλα, χωρίς θήκη με σφικτο πιασιμο χάνεται και με γυρνάει σε EDGE.

Αποτέλεσμα αν μιλω την στιγμη της εναλλαγής απο 3G σε edge να χάσω την κλήση, αφου για κλασματα του δευτερολέπτου μένει χωρίς σήμα.

 

Ένα άλλο ζήτημα είναι ότι ναι μεν το γυαλι με το μέταλλο κάνουν την συσκευη να δείχνει κορυφαία σε ποιότητα, αλλα το πιασιμο δεν είναι ασφαλές.

Χωρίς κάποιο pamper η θήκη αισθάνομαι σαν να οδηγω μοτοσυκλέτα χωρίς κράνος.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο ζήτημα είναι ότι ναι μεν το γυαλι με το μέταλλο κάνουν την συσκευη να δείχνει κορυφαία σε ποιότητα, αλλα το πιασιμο δεν είναι ασφαλές.

Χωρίς κάποιο pamper η θήκη αισθάνομαι σαν να οδηγω μοτοσυκλέτα χωρίς κράνος.:lol:

Είναι και πολύ λεπτό Κώστα, γι αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απλα στα σημεια εκεινα απενεργοποιης το 3g .εγω το εχω μονομα απενεργοποιημενο λογω οτι μπαινω ιντερνετ μονο μεσο wifi οπου αυτο υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

απλα στα σημεια εκεινα απενεργοποιης το 3g .εγω το εχω μονομα απενεργοποιημενο λογω οτι μπαινω ιντερνετ μονο μεσο wifi οπου αυτο υπαρχει

 

Προσοχη εδω, απενεργοποιηση του 3G σημαίνει τις περισσότερες φορές χαμένες κλήσεις όταν το κινητό απο το κοινό κανάλι δεδομένων και φωνής του δικτύου 2G κάνει σύνδεση δεδομένων ενω κάποιος μας καλεί. Αυτές οι συνδέσεις δεδομένων δεν είναι πάντα απόλυτα ελεγχόμενες ως προς το ποτε θα γίνουν, εξαρτάται και απο τις αναγκες/ρυθμίσεις εφαρμογών.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

απλα στα σημεια εκεινα απενεργοποιης το 3g .εγω το εχω μονομα απενεργοποιημενο λογω οτι μπαινω ιντερνετ μονο μεσο wifi οπου αυτο υπαρχει

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το κινητό προσπαθεί να παραμείνει σε 3g, ακόμα κι ανείναι αδύνατοτο σήμα, ενώ θα μπορούσε άνετα να γυρίσει σε φούλ σήμα EDGE..

Αυτό μερικές φορές δεν είναι καλό...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το κινητό προσπαθεί να παραμείνει σε 3g, ακόμα κι ανείναι αδύνατοτο σήμα, ενώ θα μπορούσε άνετα να γυρίσει σε φούλ σήμα EDGE..

Αυτό μερικές φορές δεν είναι καλό...

 

Το κυριοτερο μειονεκτημα σε αυτο το φαινομενο Γιαννη ειναι το "γαζωμα" της μπαταριας.

Οσο κι αν σου ακουγεται παραλογο, ειναι ο βασικοτερος λογος που εφυγα απο android (για βασικη συσκευη - ο δευτερος λογος ειναι η ξεκαθαρη ανωτεροτητα του applestore, σε ολους τους τομεις).

Σε συγκεκριμενο χωρο που συμβαινει αυτο, με ολα τα ανδροειδη που περασαν απο τα χερια μου,μπορει να εχω και 60% καταναλωση μπαταριας, ακομα και χωρις να κανω τιποτα (το κινητο σε standby mode, δηλαδη, και απλα συγχρονισμο, push email κλπ κλπ).

Και το iphone ζοριζεται, αλλα αυτο θα καταναλωσει περι το 20%, σαφως καλυτερα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Το κυριοτερο μειονεκτημα σε αυτο το φαινομενο Γιαννη ειναι το "γαζωμα" της μπαταριας.

Οσο κι αν σου ακουγεται παραλογο, ειναι ο βασικοτερος λογος που εφυγα απο android (για βασικη συσκευη - ο δευτερος λογος ειναι η ξεκαθαρη ανωτεροτητα του applestore, σε ολους τους τομεις).

Σε συγκεκριμενο χωρο που συμβαινει αυτο, με ολα τα ανδροειδη που περασαν απο τα χερια μου,μπορει να εχω και 60% καταναλωση μπαταριας, ακομα και χωρις να κανω τιποτα (το κινητο σε standby mode, δηλαδη, και απλα συγχρονισμο, push email κλπ κλπ).

Και το iphone ζοριζεται, αλλα αυτο θα καταναλωσει περι το 20%, σαφως καλυτερα δηλαδη...

 

Καλά, το android σε αυτό το σημείο είναι εντελώς απαράδεκτο...

H μπαταρία είναι ένας πολύ σημαντικός λόγος για την αγορά του iphone.

Θα σου βγάλει την ημέρα άνετα, ότι και να του κάνεις.

Προσωπκά, όταν είναι μόνιμα σε 2g μου βγάζει σχεδόν 2 μέρες, δηλαδή μιλάμε για μεγάλο ρεκόρ!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη εδω, απενεργοποιηση του 3G σημαίνει τις περισσότερες φορές χαμένες κλήσεις όταν το κινητό απο το κοινό κανάλι δεδομένων και φωνής του δικτύου 2G κάνει σύνδεση δεδομένων ενω κάποιος μας καλεί. Αυτές οι συνδέσεις δεδομένων δεν είναι πάντα απόλυτα ελεγχόμενες ως προς το ποτε θα γίνουν, εξαρτάται και απο τις αναγκες/ρυθμίσεις εφαρμογών.

 

Κώστα το έχω πει πολλές φορές αυτο.

Αν δεν υπάρχει κάλυψη EDGE και σε ρίξει σε 2g όταν θα λαβεις κλήση την στιγμη που κατεβάζει κάποια data η συσκευη πχ notifications, θα χάσεις την κλήση και θα λες ότι φταίει το iPhone.

Εγω το έχω πάντα ανοικτο κι ας χανω 10% παραπάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν το καταλαβα αυτο ,σορυ αλλα ετσι εχω iphone 3 χρονια και δεν υφισταται τετοιο θεμα .σημειωσα οτι δεν εχω ιντερνετ στο κινητο και μπαινω μονο με wifi σπιτι και οπου αλλου εχει ανοικτο,αρα οι ενημερωσεις σε οποια apps χρειαζεται γινεται οποτε θελω εγω και ετσι ελεγχεται η ληψη δεδομενων .αλλωστε δεδομενα λαμβανονται ετσι και αλλιως χωρις 3g απλα ειναι πιο αργο. απλα στο μενου δικτυο απενεργοποιης τη ληψη δεδομενων. οταν θες απλα .... ενα κλικ ειναι τις ενεργοποιης και εχεις συνδεση με δεδομενα και ιντερνετ,αν εχεις στο πακετο συνδεσης σου.μου το υπεδειξε και τεχνικος της cosmote τωρα που εβαλαν σε ολα τα προγραματα με 1 ευρω επιπλεον , ορισμενες ωρες δωρεαν πλοηγηση και μετα χρεωνεσαι επιπλεον οποτε με το 3g και την ληψη δεδομενων on ναι μπαινει μονο το τηλ για ενημερωσεις ορισμενων apps καιρος κλπ πχαλλωστε φαινετε και αυτο απο πανω στη χρηση που λεει τα δεδομενα που εχεις λαβει η στειλη και ελεγχοντας το θα δεις οτι δεν αλλαζουν αν εχεις off to 3g και ληψη δεδομενων συνεχεια .και υπαρχει και αλλος τροπος πιο χρονοβορος βεβαια ,αν πας στο μενου δικτυο και δεις κινητο δικτυο δεδομενων θα δεις στην ρθθμισει πχ cosmote ,internet ...το σβηνεις και το γραφεις οποτε θεσ να εχεισ προσβαση,αλλως δεν συνδεεται .το ιδιο και τα android εχουν στο μενου ασυρματα δικτυα την επιλογη να εχεις η οχι δεδομενα απο δικτυο κινητης [οπως λεει}εχω και τα 2 και ποτε μα ποτε δεν εχασα η κοπηκε κληση εδω και 3 χρονια Ασε που σε χρεωνει πλεον ετσι για καθε ενημερωση app οποτε αυτη γινεται το δικτυο και λογικο ειναι δεδομενα κατεβαζει Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...