Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 4 (μπορεί και να περιμένω για το 5, θα δούμε). Έχω μια ερώτηση σχετικά με τη χρήση του Skype. Μιλάω μόνο για ομιλία (voice), δεν με ενδιαφέρει η βιντεοκλήση. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή (official της Skype ή και 3rd-party) που να μου επιτρέπει να χρησιμοποιώ το iPhone μέσω mobile internet (3G/HSDPA) για φωνητικές κλήσεις μέσω Skype, χωρίς hands-free ή ανοιχτή ακρόαση, αλλά στο αυτί μου σαν κανονικό κινητό. Γίνεται αυτό ή χρειάζεται hands-free / ανοιχτή ακρόαση; Επίσης, η ποιότητα ήχου είναι καλή; Συνομιλείς άνετα ή χάνονται πολλά πακέτα, latency κτλ.; Μιλάμε για καλή σύνδεση 3G/HSDPA ή/και Wi-Fi.

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 4 (μπορεί και να περιμένω για το 5, θα δούμε). Έχω μια ερώτηση σχετικά με τη χρήση του Skype. Μιλάω μόνο για ομιλία (voice), δεν με ενδιαφέρει η βιντεοκλήση. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή (official της Skype ή και 3rd-party) που να μου επιτρέπει να χρησιμοποιώ το iPhone μέσω mobile internet (3G/HSDPA) για φωνητικές κλήσεις μέσω Skype, χωρίς hands-free ή ανοιχτή ακρόαση, αλλά στο αυτί μου σαν κανονικό κινητό. Γίνεται αυτό ή χρειάζεται hands-free / ανοιχτή ακρόαση; Επίσης, η ποιότητα ήχου είναι καλή; Συνομιλείς άνετα ή χάνονται πολλά πακέτα, latency κτλ.; Μιλάμε για καλή σύνδεση 3G/HSDPA ή/και Wi-Fi.

 

Ευχαριστώ.

 

καλημερα Κωστη :)

φιλε μου το 5 εχει δρομο μπροστα του ακομη για να μας ερθει...μην το περιμενεις,τουλαχιστον οχι μεχρι στο φθινοπωρο,(αν γινει κανα θαυμα!).

το 4αρι ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη κ η αγορα του δεν θα σε απογοητευσει σχεδον πουθενα!κ λεω σχεδον γιατι τπτ δεν ειναι τελειο!τα παντα εξαρτωνται απο τις αναγκες του καθε χρηστη ..

η αγορα του πλεον σαν μεταχειρισμενο ειναι σε λογικα επιπεδα,(φυσικα,παντα θα υπαρχουν οι γνωστοι αγνωστοι στον χωρο των αγγελιων,αλλα δεν εισαι κανα παιδακι για να πεσεις σε κανεναν τετοιο;)) ειδικα τωρα που πολλα "αστερια" δινουν το μαυρο, για να παρουν το λευκο :lol:

ποσο μεγαλη "επιτυχια " ειναι αυτο το ασπρο iphone 4 ρε παιδια? (δυστυχως δεν υπαρχει,εδω,καταλληλο emoticon να μπορεσει να με εκφρασει :lol:)

 

παρτο εσυ και ασε τα υπολοιπα σε μας :D

 

για το skype τωρα,

1.δουλευει μεσω 3G σαν να ειναι σε wifi ,οπως και πολλες αλλες εφαρμογες που θεωρητικα,ειναι "κλειδωμενες" για να δουλευουν μονο μεσω wifi(My 3G, tweak απο cydia)

2.η ποιοτητα ειναι μια χαρα,οσες φορες το εχω χρησιμοποιησει δεν ειχα κανενα προβλημα.μιλαω πιο πολυ με εναν φιλο στην αγγλια κ βιντεοκληση αλλα κ ομιλια,chat,δουλευει απροβληματιστα!παντα φυσικα παιζει ρολο η ταχυτητα της συνδεσης σου.;)

3.μπορεις να μιλησεις ανετα κ μεσω hands free αλλα κ χωρις αυτα.

 

την καλημερα μου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση...

Έχει κάποιο πρόβλημα η wind και δε μου "δίνει" ip για δεδομένα?

Είναι εδω και κάποιες μέρες που δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο internet με 3g...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Κωστη :)

φιλε μου το 5 εχει δρομο μπροστα του ακομη για να μας ερθει...μην το περιμενεις,τουλαχιστον οχι μεχρι στο φθινοπωρο,(αν γινει κανα θαυμα!).

το 4αρι ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη κ η αγορα του δεν θα σε απογοητευσει σχεδον πουθενα!κ λεω σχεδον γιατι τπτ δεν ειναι τελειο!τα παντα εξαρτωνται απο τις αναγκες του καθε χρηστη ..

η αγορα του πλεον σαν μεταχειρισμενο ειναι σε λογικα επιπεδα,(φυσικα,παντα θα υπαρχουν οι γνωστοι αγνωστοι στον χωρο των αγγελιων,αλλα δεν εισαι κανα παιδακι για να πεσεις σε κανεναν τετοιο;)) ειδικα τωρα που πολλα "αστερια" δινουν το μαυρο, για να παρουν το λευκο :lol:

ποσο μεγαλη "επιτυχια " ειναι αυτο το ασπρο iphone 4 ρε παιδια? (δυστυχως δεν υπαρχει,εδω,καταλληλο emoticon να μπορεσει να με εκφρασει :lol:)

 

παρτο εσυ και ασε τα υπολοιπα σε μας :D

 

για το skype τωρα,

1.δουλευει μεσω 3G σαν να ειναι σε wifi ,οπως και πολλες αλλες εφαρμογες που θεωρητικα,ειναι "κλειδωμενες" για να δουλευουν μονο μεσω wifi(My 3G, tweak απο cydia)

2.η ποιοτητα ειναι μια χαρα,οσες φορες το εχω χρησιμοποιησει δεν ειχα κανενα προβλημα.μιλαω πιο πολυ με εναν φιλο στην αγγλια κ βιντεοκληση αλλα κ ομιλια,chat,δουλευει απροβληματιστα!παντα φυσικα παιζει ρολο η ταχυτητα της συνδεσης σου.

3.μπορεις να μιλησεις ανετα κ μεσω hands free αλλα κ χωρις αυτα.

 

την καλημερα μου :)

Καλημέρα κι από μένα Δημήτρη, όπως πάντα εμπεριστατωμένος και αναλυτικός στις απαντήσεις σου, σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :)

 

Λοιπόν, πολύ καλό το HD2 δε λέω, αλλά πραγματικά έχω βαρεθεί πια να γίνομαι beta-tester της HTC και να σπάω το κεφάλι μου να διορθώνω τα bugs των ταϊβανέζων, να κάθομαι να φτιάχνω HotFixes κτλ. Καιρός να κάνουμε και λίγο τη δουλειά μας. Το iPhone θα είναι η επόμενή μου συσκευή (εκτός αν κάτι συνταρακτικό συμβεί προς Android μεριά, που δεν το βλέπω). Έλπιζα στο 5 αλλά όπως λες θα αργήσει... Damn! Οπότε μάλλον θα πάω για το 4 το μαύρο. Το άσπρο με χαλάει αφάνταστα... Δεν ξέρω γιατί αλλά μου θυμίζει ρούχο που ξέβαψε στο πλυντήριο. :lol:

 

Όταν έρθει η ώρα θα τα πούμε μέσω ΠΜ ή voice για το από πού να το πάρω κτλ. Θα επικοινωνήσουμε. Και πάλι ευχαριστώ!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω τις ρυθμίσεις για internet μέσω data (3G);

Σε ποια διαδρομή βάζω τις ρυθμίσεις;

 

Έχω κάνει update ρυθμίσεις δικτύου με Wind GR, αλλά δεν βλέπω να τις πήρε για internet, διότι δεν παίζει το internet χωρίς wifi.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω τις ρυθμίσεις για internet μέσω data (3G);

Σε ποια διαδρομή βάζω τις ρυθμίσεις;

 

Έχω κάνει update ρυθμίσεις δικτύου με Wind GR, αλλά δεν βλέπω να τις πήρε για internet, διότι δεν παίζει το internet χωρίς wifi.

Θα πας Settings > General > Network > Cellular Data Network και συμπληρώνεις το πεδίο Cellular Data.

 

Για να έχεις 3G απλά ενεργοποιείς τον διακόπτη που βρίσκεται στην διαδρομή Settings > General > Network

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε καποιες αγγελιες αυτο: << Apple iPhone 4 16GB Black Open Box or Second Hand .Το συγκεκριμένο κινητό είναι κινητό απο ανοιγμένες συσκευασίες ή ελαφρώς μεταχειρισμένα σαν Demo>>. Ειναι αξιοπιστα και σε καλη κατασταση; Μια γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε καποιες αγγελιες αυτο: << Apple iPhone 4 16GB Black Open Box or Second Hand .Το συγκεκριμένο κινητό είναι κινητό απο ανοιγμένες συσκευασίες ή ελαφρώς μεταχειρισμένα σαν Demo>>. Ειναι αξιοπιστα και σε καλη κατασταση; Μια γνωμη?

Είναι μεταχειρισμένα. Αν εμπιστευεσαι να αγοράσεις μεταχειρισμένο χωρίς να το δεις.

Εγω πάντως με τίποτα δεν θα αγοραζα έτσι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεταχειρισμένα. Αν εμπιστευεσαι να αγοράσεις μεταχειρισμένο χωρίς να το δεις.

Εγω πάντως με τίποτα δεν θα αγοραζα έτσι.

Σ ευχαριστω. Εχεις δικιο, γι αυτο κι εγω ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον θα πάω για το 4 το μαύρο. Το άσπρο με χαλάει αφάνταστα... Δεν ξέρω γιατί αλλά μου θυμίζει ρούχο που ξέβαψε στο πλυντήριο. :lol:

Το χρωμα ειναι καθαρα θεμα γουστου...

Εγω προσωπικα εκανα "τραμπα" το μαυρο με ασπρο δινοντας συν ενα 100ρικο...

Πολλοι πιστευουν οτι ειναι "κακογουστο"...Ισως οι περισσοτεροι...

Εγω το θεωρω το πιο ομορφο τηλεφωνο που εχει κατασκευαστει στην ιστορια (μεχρι προτεινος θεωρουσα το μπεζ Ericsson T 28s με τη τυρκουαζ οθονη)...Το ασπρο χρωμα το ανεβαζει πολυ στο επιπεδο "design"...Επειδη επισης ειναι ασπρο,κανει τις ζελατινες προστασιες μπρος- πισω να ειναι αορατες σχεδον.Ακομα και καμμια φουσκαλα να σου ξεφυγει και να δημιουργηθει στη τοποθετηση,ΔΕΝ φαινεται,ενω στο μαυρο κανει καραμπαμ απο μακρυα..

Περαν αυτου,το "antenna gate" εχει σχεδον εξαλειφθει...Ετσι τουλαχιστον εχω συμπερανει εγω μετα απο 3 μερες χρησης,συγκρινομενο με το μαυρο που ειχα...

Βεβαια για να πουμε την αληθεια,ειναι καπως "εξεζητημενο" να κυκλοφορεις με ενα ασπρο τηλεφωνο στο αυτι...:p

Λετε να μου "κρεμασουν κουδουνια"??:lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους......να κάνω και εγώ δυο ερωτήσεις γιατί έχω απορίες... αυτα βρε παιδιά που πουλάνε κλειστά στο κουτί τους και λενε οτι εχουν απόδειξη αξίζει να το πάρουμε;

 

και παλικάρι zaharakis γιατι δεν μπορω να βρω τα βίντεο σου που εχεις ανεβάσει ;

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο σημερα του iphone 4.Για την ωρα τρομαγμενος....

Αν και ειχα και στο παρελθον iphone 3(μονο για μια βδομαδα ομως) ,μου φαινονται βουνο ολα.Αν καποιος μπορει να με βοηθησει με οδηγους ή links για jailbreak κτλ.(ιδεα δεν εχω τι αλλα κολπα παιζουν εδω) ειτε εδω ειτε με π.μ. γιατι δεν ξερω στα του iphone τι επιτρεπεται και τι οχι.

Μαθημενος τον τελευταιο καιρο με android(σχετικα εμπειρος χρηστης)ειπα να κανω την αλλαγη και παλι.Αυτος ομως ειναι τελειος διαφορετικος κοσμος και χωρις εσας δεν βλεπω να βγαζω(και παλι) ακρη.Καντε με να το αγαπησω οπως κι εσεις! :)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους......να κάνω και εγώ δυο ερωτήσεις γιατί έχω απορίες... αυτα βρε παιδιά που πουλάνε κλειστά στο κουτί τους και λενε οτι εχουν απόδειξη αξίζει να το πάρουμε;

Θα προσεξεις:

α)Να ειναι σφραγισμενο το κουτι,δηλαδη μεσα σε ζελατινα..Αν δεν υπαρχει ζελατινα,τοτε στη καλυτερη περιπτωση ειναι μεταχειρισμενο,στη χειροτερη προβληματικο η μαιμου.

β)Θα ελεγξεις το ΙΜΕΙ της συσκευης που το γραφει στο κουτι απο πισω,κατω αριστερα,να ταιριαζει με το ΙΜΕΙ που γραφει στην αποδειξη.Αν δεν ταιριαζουν,η ΔΕΝ γραφει ΙΜΕΙ η αποδειξη,τοτε ΔΕΝ εχεις εγγυηση και η αποδειξη ειναι αχρηστη.

δ)Απο πισω επισης εχει ενα μαυρο μικρο αυτοκολλητακι που λεει πως ανηκει και προωριζεται για πωληση η απο Cosmote,η απο Vodafone η απο Wind.

ε)Η αποδειξη να ειναι πρωτοτυπη και ΟΧΙ φωτοτυπια!!..και βεβαια απο καταστημα Vodafone,Cosmote,Wind η Γερμανο..

Αν ολα αυτα ισχυουν,προχωρα αφοβα στην αγορα...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Το χρωμα ειναι καθαρα θεμα γουστου...

Εγω προσωπικα εκανα "τραμπα" το μαυρο με ασπρο δινοντας συν ενα 100ρικο...

Πολλοι πιστευουν οτι ειναι "κακογουστο"...Ισως οι περισσοτεροι...

Εγω το θεωρω το πιο ομορφο τηλεφωνο που εχει κατασκευαστει στην ιστορια (μεχρι προτεινος θεωρουσα το μπεζ Ericsson T 28s με τη τυρκουαζ οθονη)...Το ασπρο χρωμα το ανεβαζει πολυ στο επιπεδο "design"...Επειδη επισης ειναι ασπρο,κανει τις ζελατινες προστασιες μπρος- πισω να ειναι αορατες σχεδον.Ακομα και καμμια φουσκαλα να σου ξεφυγει και να δημιουργηθει στη τοποθετηση,ΔΕΝ φαινεται,ενω στο μαυρο κανει καραμπαμ απο μακρυα..

Περαν αυτου,το "antenna gate" εχει σχεδον εξαλειφθει...Ετσι τουλαχιστον εχω συμπερανει εγω μετα απο 3 μερες χρησης,συγκρινομενο με το μαυρο που ειχα...

Βεβαια για να πουμε την αληθεια,ειναι καπως "εξεζητημενο" να κυκλοφορεις με ενα ασπρο τηλεφωνο στο αυτι...:p

Λετε να μου "κρεμασουν κουδουνια"??:lol:

Σίγουρα το θέμα του χρώματος είναι υποκειμενικό. Ό,τι αρέσει στον καθένα. Για να πω την αλήθεια δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου λευκό iPhone... Οι εντυπώσεις μου είναι καθαρά από φωτογραφίες στο internet. Ίσως και να μου αρέσει αν το πιάσω στα χέρια μου. Αλλά έτσι άσπρο όπως είναι δεν σου χαλάει λίγο την αίσθηση του contrast στην οθόνη; Φαντάζομαι το σενάριο να είμαι με χαμηλό φωτισμό και στην οθόνη να απεικονίζεται κάτι σκούρο με μαύρες περιοχές και να βλέπω το white frame γύρω απ' την οθόνη... Ενώ με το μαύρο δεν σε ενοχλεί, είναι ήδη σκούρο. Όλα αυτά βέβαια είναι στο μυαλό μου, δεν το έχω δει στην πράξη όπως είπα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, και συγνωμη αν ηδη αναφερθηκε ποτε αυτο που θα ρωτησω, αλλα στην αναζητηση δεν εντοπισα κατι. Βλεπω σ ενα ηλεκτρονικο ελληνικο μαγαζι, πουλανε iphone 4 16gb κλειδωμενο στο δικτυο Ο2 αλλα συμπεριλαμβανεται η turbo sim που το ξεκλειδωνει. Η τιμη ειναι αισθητα χαμηλη εναντι ενος ελληνικου, αλλα πειτε μου παρακαλω, κρυβει απατη? Θα ξεκλειδωθει οντως για το δικτυο της vodafone για παραδειγμα και θα δουλευει απροβληματιστα?

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα περί Cydia μεταφέρθηκαν εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222286&page=99

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα το λευκο πολυ καιρο αλλα δεν ελεγε να βγει και το

Πηρα μαυρο. Και μολις το πηρα μετα απο εναν μηνα βγηκε το

Λευκο. Δεν με χαλαει το μαυρο αλλα εχω συνδυασει την apple

Με το λευκο χρωμα. Χωρις να το εχω δει απο κοντα μαρεσει πολυ

Ειδικα απο πισω. Αλλα γενικως η πλειοψηφια περνει το μαυρο και

Ουτε καν το συζηταει για λευκο

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο λευκό ξέρετε τι είναι μία μαύρη οριζόντια γραμμή πάνω από το μεγαφωνο και την μπροστινή κάμερα; Αισθητήρας φωτός είναι; Στο μαύρο δεν υπάρχει (ή δε φαίνεται καθόλου)...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο λευκό ξέρετε τι είναι μία μαύρη οριζόντια γραμμή πάνω από το μεγαφωνο και την μπροστινή κάμερα; Αισθητήρας φωτός είναι; Στο μαύρο δεν υπάρχει (ή δε φαίνεται καθόλου)...

 

Αισθητήρες φωτός και εγκυτητας. Στο μαύρο δεν φαίνεται γτ είναι ήδη μαύρη η οθόνη:)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, και συγνωμη αν ηδη αναφερθηκε ποτε αυτο που θα ρωτησω, αλλα στην αναζητηση δεν εντοπισα κατι. Βλεπω σ ενα ηλεκτρονικο ελληνικο μαγαζι, πουλανε iphone 4 16gb κλειδωμενο στο δικτυο Ο2 αλλα συμπεριλαμβανεται η turbo sim που το ξεκλειδωνει. Η τιμη ειναι αισθητα χαμηλη εναντι ενος ελληνικου, αλλα πειτε μου παρακαλω, κρυβει απατη? Θα ξεκλειδωθει οντως για το δικτυο της vodafone για παραδειγμα και θα δουλευει απροβληματιστα?

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

 

Καλημέρα

Το συγκεκριμένο κατάστημα το επισκέφτηκα λόγω της μεγάλης διαφοράς στην τιμή αλλά κάπως δεν μου έκατσε καλά όλο το θέμα (δεν πείστηκα) και προτίμησα Ελληνική αγορά :)

Μερικές φορές οι φτηνές αγορές καταλήγουν πανάκριβες!!!

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ενα ελληνικης αγορας, αλλα θα ηθελα κι ενα δευτερο. Το συγκεκριμενο οντως ειναι καμποσο πιο φτηνο, ομως διερωτομαι ακομα αν κρυβει καποια παγιδα η αγορα. Βεβαια εαν συνυπολογισουμε τα χρηματα που ζητα γνωστο μαγαζι για ξεκλειδωμα τα οποια ειναι 180 ευρω, τοτε τα λεφτα ερχονται ιδια με την αγορα ενος ελληνικου.

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ενα ελληνικης αγορας, αλλα θα ηθελα κι ενα δευτερο. Το συγκεκριμενο οντως ειναι καμποσο πιο φτηνο, ομως διερωτομαι ακομα αν κρυβει καποια παγιδα η αγορα. Βεβαια εαν συνυπολογισουμε τα χρηματα που ζητα γνωστο μαγαζι για ξεκλειδωμα τα οποια ειναι 180 ευρω, τοτε τα λεφτα ερχονται ιδια με την αγορα ενος ελληνικου.

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

 

Συν ότι αν το πουλησεις θα πιάσεις πολυ λιγότερα χρήματα αποτι ένα unlocked.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα πας Settings > General > Network > Cellular Data Network και συμπληρώνεις το πεδίο Cellular Data.

 

Για να έχεις 3G απλά ενεργοποιείς τον διακόπτη που βρίσκεται στην διαδρομή Settings > General > Network

 

Όταν πηγαίνω μέσα από το μενού του iPhone 4 στην διαδρομή αυτή: Settings > General > Network > Cellular Data Network, δεν έχει πεδίο για να συμπληρώσω τα Cellular Data. Απλά έχει δίπλα τον διακόπτη on/off και από πάνω την επιλογή για το 3G και κάτω την επιλογή Data Roming.

 

Γι' αυτό ρωτώ δεν βρίσκω πως περνούν οι ρυθμίσεις για το internet μέσω data. Έχω Wind με καθαρό iOS 4.3.3, αλλά και στο 4.3.2 και 4.0.1 το ίδιο, δεν βρίσκω πως καταχωρούνται οι ρυθμίσεις στην συσκευή! Αναμένω βοήθεια και ευχαριστώ πάρα πολύ!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνω μέσα από το μενού του iPhone 4 στην διαδρομή αυτή: Settings > General > Network > Cellular Data Network, δεν έχει πεδίο για να συμπληρώσω τα Cellular Data. Απλά έχει δίπλα τον διακόπτη on/off και από πάνω την επιλογή για το 3G και κάτω την επιλογή Data Roming.

 

Γι' αυτό ρωτώ δεν βρίσκω πως περνούν οι ρυθμίσεις για το internet μέσω data. Έχω καθαρό iOS 4.3.3, αλλά και στο 4.3.2 και 4.0.1 το ίδιο, δεν βρίσκω πως καταχωρούνται οι ρυθμίσεις στην συσκευή! Αναμένω βοήθεια και ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Ούτε με την Cosmote έχει τέτοιες επιλογές. Είναι θέμα Carrier (σε ποιά έκδοση είσαι) και νομιζω είναι «κλειδωμένες» αυτές οι ρυθμίσεις (επιλογή παρόχου)

 

Κανε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύων

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ούτε με την Cosmote έχει τέτοιες επιλογές. Είναι θέμα Carrier (σε ποιά έκδοση είσαι) και νομιζω είναι «κλειδωμένες» αυτές οι ρυθμίσεις (επιλογή παρόχου)

 

Κανε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύων

 

Έχω Wind... κανονικά όταν έκανε τις Ρυθμίσεις δικτύου (Φορέας Wind GR 10.1) θα έπρεπε να πάρει και για το internet; Όταν όμως δεν είμαι wifi και ενεργοποιώ το 3G και τα δεδομένα, δεν μπαίνει στο internet! Κάνω κάτι λάθος;

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...