Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επισης ποσο στο φερανε?

Αν εκανε περιπου 600ευρω το 16αρι ή 670 το 32αρι τοτε ειναι σιγουρα ξεκλειδωτο οποως ειπε πριν και ο φιλος

 

ναι καπου εκει μου ειπαν το 32αρι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εφόσων είναι απο αγγλία τότε είναι ξεκλείδωτο

 

Για την ακρίβεια μόνο στο Apple Store μπορείς να το πάρεις ξεκλείδωτο. Όταν πας να το παραλάβεις σε ρωτούν.

 

Αν το τηλέφωνο αγοράστηκε απο O2, Orange, Vodafone κλπ τότε είναι κλειδωμένο.

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω ρε παιδια μου το εφεραν!!! δεν ξερω!!!θα περιμενω εκεινη την micro sim και θα δω!!!!

στην περιπτωση που ειναι κλειδωμενο τι κανω?

 

Αν είναι κλειδωμένο τότε περιμένεις να κυκλοφορήσει απο τους hackers το ξεκλείδωμα.

 

Μπορείς να κόψεις μια κανονική SIM μόνος σου. Υπάρχουν αρκετά tutorial στο internet. Υπάρχουν και αρκετά micro-SIM cutters.

 

Απόδειξη πήρες; Θα γράφει απο που αγοράστηκε και αν είναι ξεκλείδωτο θα γραφει "No Contract Sim".

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να ζητησεις να ειναι ξεκλειδωτο...εχεις την δυνατοτητα επιλογης!(ξεκλειδωτο-κλειδωμενο)

 

Όχι, δεν χρειάζεται να τους το ζητήσεις. Σου το κάνουν αυτόματα το ξεκλείδωμα.

Απο Λονδίνο πήρα το δικό μου. Δεν χρειάστηκε να τους πώ τίποτα.

Απλά παρακολουθούσα... 5 λεπτά διαδικασία ήταν , να μου φέρει το κινητό, να το ξεκλειδώσει (scanarωντας το barcode του iphone 4 απο την συσκευασία) , να πληρώσω και αυτό ήταν όλο.

 

Για την ακρίβεια μόνο στο Apple Store μπορείς να το πάρεις ξεκλείδωτο. Όταν πας να το παραλάβεις σε ρωτούν.

 

Αν το τηλέφωνο αγοράστηκε απο O2, Orange, Vodafone κλπ τότε είναι κλειδωμένο.

Μπραβο μου...σωστα ειχα ακουσει..:stupid:

 

Αν και θα περιμενω να το παρω απο Ελλαδα καπου τον Οκτωβρη με Νοεμβρη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ναι αποδειξη εχω αλλα δεν την κοιταξα καθολου!!απο απλεστορε ειναι! θα τα τσεκαρω μετα την δουλεια ολα!!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φίλε μου είναι μεγάλη η διαφορά όχι μόνο της Ελληνικής αλλά γενικότερα κάθε Ευρωπαϊκής τιμής από την αντίστοιχη Αμερικανική, αλλά από την άλλη η εγγύηση και το κλείδωμα είναι πράγματα που δεν μπορεί να παραβλέψει κάποιος αν δεν θέλει να το μετανοιώνει στο μέλλον. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο πως κάθε χρόνο βλέπουμε δεκάδες αγγελίες ανθρώπων που "σκοτώνουν" κλειδωμένα iPhones αγορασμένα από US, αντικαθιστώντας τα με ξεκλείδωτα. Οπότε καλό είναι να σκεφτούμε λίγο μήπως τελικά το όφελος είναι μικρότερο από το ρίσκο.

 

Παιδιά να ρωτήσω κι εγω κάτι? Αν το πάρω κλειδωμένο, μεχρι να βγει το unlock j/b μπορώ να το ενεργοποιήσω με το itunes και να το χρησιμοποιώ χωρίς sim (π.χ. την κάμερα, παιχνίδια, κλπ) δηλ το κλειδωμένο iphone είναι κάτι σαν να το έχεις σε υποχρεωτικό flight mode ή έχει κι αλλους περιορισμούς?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς, απλά θέλεις AT&T Micro-SIM για να κάνεις το activation.
Link to comment
Share on other sites

τελικά είσαι ασφαλές να αλλάξεις την καρτα sim όταν το κινητό είναι σε λειτουργία;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

τελικά είσαι ασφαλές να αλλάξεις την καρτα sim όταν το κινητό είναι σε λειτουργία;

 

Ναι το έχω κάνει πολλές φορές. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς, απλά θέλεις AT&T Micro-SIM για να κάνεις το activation.

 

δηλαδη αν δεν κανω το activation δεν μπορω να το ανοιξω, εστω και χωρις δύκτιο?

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στην Apple!

φιλε μου αυτα ειναι τρελα νεα...αν μου το ελεγε καποιος αυτο πριν μερικο καιρο θα τον ελεγα τρελο...αλλα να ειδες???ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ δε θα πει τιποτα...ελα μου ντε τι κακο και αυτο με το κλειδωμα ή με το τζουμπου...:O

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Paidia graft apo iPad exv ena iPhone 4 kleidvmeno se Vodafone uk to phra apo agglo toyrista sta mali a ths krhths den egrafe tipota stun syskeyasia Yparxei spasimo h na cajv Mia simcard tis Vodafone uk Kai po Poy E yxaristv ek tvn protervn Kai sygnvmh Gia ta greeklish

 

Πήγαινε στην σελίδα της Vodafone.uk και δες εαν το ξεκλειδώνει η ίδια (πληρώνοντας βέβαια). Η Ο2 με το iphone 3GS το ξεκλείδωνε με 20pounds εαν θυμάμαι καλά και ήταν κι επίσημο, δηλαδή δεν χάνονταν το ξεκλείδωμα με αναβαθμίσεις όπως με το unlock/jailbreak

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να υποθηκε στις προηγουμενες σελιδες, αλλα ειναι αδυνατον να τις δω ολες. Εμαθε κανεις καποιο νεοτερο σχετικα με την πιθανη ημερομηνια που θα φερει η Vodafone το iphone 4 Ελλαδα;

 

Σε καταστημα που ρωτησα την Παρασκευη μου ειπαν δεν ειχαν ενημερωση.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς την ημερομηνία που θα διατεθεί στον Καναδά κι αν θα είναι ξεκλείδωτο; (έχω ένα θείο που μένει εκεί και σε καμιά 20αριά μέρες έχω γιορτή :p )

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Speed test between iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone and iPhone 3Gs 4 (video)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/speed-test-between-iphone-2g-iphone-3g.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Speed test between iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone and iPhone 3Gs 4 (video)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/speed-test-between-iphone-2g-iphone-3g.html

Ποσο πιο ωραια οθονη εχει σε σχεση με τα αλλα τρια ε?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ποσο πιο ωραια οθονη εχει σε σχεση με τα αλλα τρια ε?

 

Αστο...δεν υπαρχει συγκριση.

Απλα μερα με την νυχτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς την ημερομηνία που θα διατεθεί στον Καναδά κι αν θα είναι ξεκλείδωτο; (έχω ένα θείο που μένει εκεί και σε καμιά 20αριά μέρες έχω γιορτή :p )

 

30/07/2010 ξεκινά η πώληση και ναι θα έχεις τη δυνατότητα να το πάρεις ξεκλείδωτο.

Link to comment
Share on other sites

 

30/07/2010 ξεκινά η πώληση και ναι θα έχεις τη δυνατότητα να το πάρεις ξεκλείδωτο.

Φτου... και έτσι, με μια μάτια που είδα, νόμιζα ότι έλεγες για Ελλάδα. Όταν το διάβασα όλο το έφαγα το άκυρο. Εμείς εδώ πότε;; άμα δεν σκεφτόμουν τις 3 βδομάδες παράδοση που έχει απο αγγλία θα το χτυπούσα απο κει, γιατί οι εδώ εταιρίες είναι τα ζα μου αργά, αλλά για πολύ αργά...

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν οι επίσημες τιμές Ιταλίας

659 ευρώ το 16αρι και 779 το 32αρι. Ανεβάστε και λίγο ακόμα λόγω ΦΠΑ στην Ελλάδα που είναι παραπάνω. Οπότε γύρω στα 670 ευρώ το 16άρι και 790 το 32άρι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν οι επίσημες τιμές Ιταλίας

659 ευρώ το 16αρι και 779 το 32αρι. Ανεβάστε και λίγο ακόμα λόγω ΦΠΑ στην Ελλάδα που είναι παραπάνω. Οπότε γύρω στα 670 ευρώ το 16άρι και 790 το 32άρι στην Ελλάδα.

 

φαρμακειο η τιμες

Link to comment
Share on other sites

659 $ Καναδά (προσοχή, δεν είναι ίδια με US) το 16άρι ... βγαίνει στα 530 ευρώ .. πολύ καλύτερα ..

Μωρέ, ας πει το ναι, ο θείος ... (άλλωστε δεν πάει σε μένα, αλλά στον αδερφό). Το μέγα ερώτημα όμως είναι; Τι γίνεται με την αποστολή; και πως θα γλιτώσουμε το τελωνείο; Διότι έχει και μια Α αξία ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

659 $ Καναδά (προσοχή, δεν είναι ίδια με US) το 16άρι ... βγαίνει στα 530 ευρώ .. πολύ καλύτερα ..

Μωρέ, ας πει το ναι, ο θείος ... (άλλωστε δεν πάει σε μένα, αλλά στον αδερφό). Το μέγα ερώτημα όμως είναι; Τι γίνεται με την αποστολή; και πως θα γλιτώσουμε το τελωνείο; Διότι έχει και μια Α αξία ...

 

Προσοχή και για τους φόρους που είναι ανάλογα με την επαρχία. Για Οντάριο για παραδειγμα είναι κοντά στο 14% αν θυμάμαι καλά. Θα είναι σίγουρα και πάλι πιο φτηνό απο ότι στην Ευρώπη όμως.

 

Απο Β. Αμερική δυστυχώς είναι ένα ρίσκο με το τελωνείο.

Edited by ChPhCh
Link to comment
Share on other sites

659 $ Καναδά (προσοχή, δεν είναι ίδια με US) το 16άρι ... βγαίνει στα 530 ευρώ .. πολύ καλύτερα ..

Μωρέ, ας πει το ναι, ο θείος ... (άλλωστε δεν πάει σε μένα, αλλά στον αδερφό). Το μέγα ερώτημα όμως είναι; Τι γίνεται με την αποστολή; και πως θα γλιτώσουμε το τελωνείο; Διότι έχει και μια Α αξία ...

 

Ας το ανοίξει κ ας κρατησει το κουτι σε αλλο μέρος...ή ας το τυλιξει καλα καλα με κορδελιτσες για δωρο!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...