Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καπου το iphone 4 να το δουμε απο κοντα;Οσοι το πηραν ας μας πουν εντυπωσεις απο την οθονη πχ την απεικονιση χρωματων κτλ αν ειναι καλυτερο απο 3gs...Φανταζομαι βεβαια την amoled οθονη των samsung δεν την ακουμπαει καν ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα συγκριτικά που έχουν δημοσιευτεί αναφέρουν ότι η οθόνη του 4 ίσως να είναι εν κατακλείδι καλύτερη του Galaxy S αλλά στο τέλος καταλήγει να είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Προσωπικά δεν έχω και το Samsung για να συγκρίνω ο ίδιος, αλλά δίπλα στο Desire η οθόνη του 4 είναι σαφώς καλύτερη κατά την προσωπική μου άποψη. Αν θες πιο αναλυτικές εντυπώσεις έχω γράψει αναλυτικό review που θα το βρεις στην ιστοσελίδα στην υπογραφή μου.
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα τους mods να κοιταξουν λιγο τις αγγελιες.

Πωλουνται 16 γιγα iphone 4 συσκευη στα 1400 ευρω.

Βεβαιως ειναι δικαιωμα του καθενα να πουλαει οσο θελει,οχι ομως και να χρησιμοποιει το myphone για να πλουτισει σε βαρος ανθρωπων που αγαπουν την τεχνολογια.

Οι αγγελιες υπαρχουν για εξυπηρετηση και οχι για δουλεια στο myphone.

Ευχαριστω πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα τους mods να κοιταξουν λιγο τις αγγελιες.

Πωλουνται 16 γιγα iphone 4 συσκευη στα 1400 ευρω.

Βεβαιως ειναι δικαιωμα του καθενα να πουλαει οσο θελει,οχι ομως και να χρησιμοποιει το myphone για να πλουτισει σε βαρος ανθρωπων που αγαπουν την τεχνολογια.

Οι αγγελιες υπαρχουν για εξυπηρετηση και οχι για δουλεια στο myphone.

Ευχαριστω πολυ.

 

1400E'?

 

Καλά αυτό είναι τρελό.. Ειλικρινά μην βρεθεί κανείς να δώσει πάνω από 800Ε για το 32.. Ειλικρινά δεν αξίζει...

 

Κάτι άλλο... Όσον αφορά τη μπαταρία... Με ανοιχτά push notifications, wireless και celular data, internet και λίγη ομιλία η μπαταρία διαρκεί μία μέρα. Είναι φυσιλογικό αυτό? Μετά από 5 φορτίσεις βέβαια.... Εσάς πως πάει?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom!!
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα τους mods να κοιταξουν λιγο τις αγγελιες.

Πωλουνται 16 γιγα iphone 4 συσκευη στα 1400 ευρω.

Βεβαιως ειναι δικαιωμα του καθενα να πουλαει οσο θελει,οχι ομως και να χρησιμοποιει το myphone για να πλουτισει σε βαρος ανθρωπων που αγαπουν την τεχνολογια.

Οι αγγελιες υπαρχουν για εξυπηρετηση και οχι για δουλεια στο myphone.

Ευχαριστω πολυ.

 

1400€ χαχα! Με έκανε και γέλασα. Σίγουρα θα περιμένουνε στην ουρά για να το αγοράσουν. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχισω να πουλαω το stock με τα iPhone 4 που δεν εχω στα 400 Euro. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3G vs. iPhone 4: Κατανάλωσή μπαταρίας

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/iphone-3g-vs-iphone-4-detailed.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3G vs. iPhone 4: Κατανάλωσή μπαταρίας

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/iphone-3g-vs-iphone-4-detailed.html

 

Απιστευτη διαφορα! Ο επεξεργαστης Α4 ειναι ολα τα λεφτα στη καταναλωση μπαταριας! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι είναι αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279395

δηλαδή έλεος

 

Ειναι αυτο που λεγαμε παραπανω. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεγαμε παραπανω. :lol:

 

και επειδη το πουλαει καποιος πρεπει να το αγορασει καποιος?:wacko:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

και επειδη το πουλαει καποιος πρεπει να το αγορασει καποιος?:wacko:

 

Οποιος το αγορασει σε αυτη τη τιμη ειναι αξιος της μοιρας του. :this:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

1400E'?

 

Καλά αυτό είναι τρελό.. Ειλικρινά μην βρεθεί κανείς να δώσει πάνω από 800Ε για το 32.. Ειλικρινά δεν αξίζει...

 

Ενώ τα 800Ε τα αξίζει.....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου το iphone 4 να το δουμε απο κοντα;Οσοι το πηραν ας μας πουν εντυπωσεις απο την οθονη πχ την απεικονιση χρωματων κτλ αν ειναι καλυτερο απο 3gs...Φανταζομαι βεβαια την amoled οθονη των samsung δεν την ακουμπαει καν ετσι;

 

Αλλοίμονο αν ήταν να συγκρίνουμε την οθόνη του iPhone 4 με του Galaxy. Όσο υποκειμενικά "καλή" και αν θεωρεί κάποιος την υπερκορεσμένη αλλά εντελώς λανθασμένη απεικόνιση χρωμάτων της οθόνης του Samsung, δεν μπορεί σε καμμιά περίπτωση να αντιπαραβάλλει την PenTile ψευτοανάλυση, τα θολά fonts, τα ροζ γκρι, και την προβληματική χρήση της υπό το φως της ημέρας απέναντι στην οθόνη του iPhone 4 που προσφέρει πραγματικά "τυπογραφική" απεικόνιση χωρίς κανένα ψεγάδι και κανένα από όλα αυτά τα μειονεκτήματα.

 

Όσο για τα περί σύγκρισης με την οθόνη του 3GS απλά καμμιά σχέση. Εκείνη ήταν από τις χειρότερες επιλογές της Apple, ένα φτηνιάρικο και καθόλου ποιοτικό TN panel ενώ αυτή του iPhone 4 είναι ένα κορυφαίο IPS με την μεγαλύτερη πυκνότητα matrix από οποιαδήποτε οθόνη υπάρχει, ασχέτως κατηγορίας και τιμής. Πραγματικά θα πρέπει να το δεις από κοντά για να καταλάβεις τι εννοώ λέγοντας πως δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. :rolleyes:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κρύβε λόγια Θάνο διότι μπορεί και η Samsung να το γυρίσει στις Super-LCD,:p
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κρύβε λόγια Θάνο διότι μπορεί και η Samsung να το γυρίσει στις Super-LCD,:p

 

Κοίτα Οδυσσέα, αν είναι να συνεχίσει με εντυπωσιακές μεν αλλά βλακειούλες τύπου pentile και RGBG χίλιες φορές καλύτερα να το γυρίσει στις LCD. Η ίδια η Samsung φτιάχνει τα υπέροχα MPVA LCD panels που μαζί με τα IPS είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε αντοχή, χρωματικό φάσμα και κατανάλωση. Ας βάλει κανένα τέτοιο στις συσκευές της, ή αν εν πάσει περιπτώσει επιμένει σε OLED τότε να παρατήσει τις μεσοβέζικες και φτηνές λύσεις και να βάλει κάποια RGB OLED. :)

 

PS: Και για τους Samsung lovers, τα ίδια έλεγα και πέρισυ όταν η Apple κοτσάρισε επάνω στο 3GS ένα από τα χειρότερα TN (!!!!) panel με τις γνωστές "κιτρινιάρικες" συνέπειες που όλοι θυμόμαστε. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του 4 εδώ και καμία βδομάδα (κάτοικος Αμερικης). Για μένα αυτή η συσκευή είναι πραγματικό κόσμημα. Κατ' αρχήν εγώ δεν έχω προβλήματα σήματος - ίσα ίσα τόσο σε voice όσο και σε data η λήψη μου φαίνεται καλύτερη από το 3GS. Στα της οθόνης, δε μπορώ να προσθέσω κάτι επιπλέον των όσων εχει πει ο φίλος Foxx κατ'επαναληψη. Διαβάζω πολύ από τη συσκευή και το 4 είναι η καλύτερη μηχανή ανάγνωσης που έχω δει σε αυτή την κλίμακα. Επίσης εμένα η οθόνη αυτή μου φαίνεται πως έχει περισσότερα "σημεία επαφής" από της προηγούμενες. Στα προηγούμενα iPhones υπήρχαν περιπτωσεις που έπρεπε ας πούμε να πατησω περισσότερες της μιας φορές κάποιο πολύ μικρό εικονίδιο κάποιας ιστοσελίδας. Στο 4 αυτό έχει σχεδόν εξαλειφθεί. Η οθόνη καταγράφει το άγγιγμα με ακόμα μεγαλύτερη ακρίβεια. Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον...

 

Παρότι ήμουν κάτοχος και των τριων προηγούμενων εκδόσεων καθώς και ενός iPad, εξακολουθώ να θαυμάζω την ποιότητα κατασκευής καθε φορά που πιάνω το 4 στα χέρια μου. Γυαλί μπρος πίσω, μέταλλο και οθόνη διαμάντι. Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν για να με πείσουν να πάρω το 5. Νομίζω ότι βρήκα την προσωπική μου νιρβανα ως προς τις συσκευές τσέπης. Για το iPad τώρα θέλω περισσότερη ram, retina display και μια πολύ γερή αναβάθμιση της σουίτας iWork από την Apple. Αυτά για την ώρα :)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη διαφορα! Ο επεξεργαστης Α4 ειναι ολα τα λεφτα στη καταναλωση μπαταριας! :blink:

 

νομιζω ομως εχει και μεγαλυτερη μπαταρια σωστα?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ομως εχει και μεγαλυτερη μπαταρια σωστα?

 

και βεβαια εχει! 30% πιο μεγαλη!

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια εχει! 30% πιο μεγαλη!

 

30% όχι, 19% μεγαλύτερη από του 3GS είναι (3.7V 1420 mAh) αλλά πάντως εξακολουθεί να είναι "μικρή" για τα δεδομένα της κατανάλωσης ενός smartphone με τις δυνατότητες του iPhone 4. Ευτυχώς έρχεται το πολύ καλύτερα energy-optimized OS και το μικρότερης κατανάλωσης hardware να βοηθήσει την κατάσταση με θετικά θα έλεγα αλλά όχι θεαματικά αποτελέσματα.

 

Στις δεκαπέντε ημέρες που έχω και χρησιμοποιώ το iPhone 4 (32GB), αυτό που έχω παρατηρήσει όσον αφορά την μπαταρία του συγκριτικά με το 3GS είναι ελαφρώς αυξημένη αυτονομία σε βαριά χρήση (browsing, mail, WiFi, 3G κλπ) αλλά όχι τίποτα το δραματικό. Θα έλεγα προσεγγιστικά γύρω στο 10-15% στην καλύτερη περίπτωση. Εκεί που υπάρχει πραγματικά μεγάλη βελτίωση είναι σε συνθήκες φυσιολογικής χρήσης και αναμονής όπου η βελτίωση φτάνει ακόμα και το 30-40% μια και σχετικά άνετα επιτυγχάνεται υπό αυτές τις συνθήκες αυτονομία δυόμισυ - τριών ημερών. Καθόλου άσχημα θα έλεγα τηρουμένων των αναλογιών και του ταχύτερου hardware.

 

Πάντως αν και πολύ καλύτερη η αυτονομία του iPhone 4, τόσο από το 3GS όσο και από κάθε ανταγωνιστικό κινητό, κάποιος που το "ξεζουμίζει" με gaming, GPS, browsing κλπ, δεν πρόκειται σε καμμιά περίπτωση να γλυτώσει την καθημερινή φόρτιση. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Να γιατι καθυστερει το άσπρο τελικα...

 

Αυτό συμβαίνει και στο τωρινό άσπρο 3gs αλλά σε μικρότερο βαθμό και μόνο αν το δεις σε απόλυτο σκοτάδι! Οπότε και με το μαύρο 4 συμβιβάζομαι!

 

Άσχετο: είδα στο buy&sell iphone 4 16gb προς 1400 ευρώ ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου???

:p

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: είδα στο buy&sell iphone 4 16gb προς 1400 ευρώ ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου???:p

 

Ελεύθερη οικονομία και ο κάθε μίζερος μικροκερδοσκόπος προσπαθεί να βγάλει το κατιτίς του. Γελοιότητες πραγματικά... :mad:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι συλλεκτικο, απο αυτα που εχουν καλο σημα. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Apple investigating issues with iOS 4 upgrade on iPhone 3G

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/apple-investigating-issues-with-ios-4.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...