Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρατήρησα ότι το dsp manager δεν ανοίγει για να κάνω ρυθμίσεις ούτε από το appdrawer ούτε μέσω προγράμματος μουσικής. Έχει κανείς άλλος το θεματάκι αυτό ή καμιά λύση; Έχω gingerdx 21 και το tweak του jim 21.3 lite.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά παρατήρησα ότι το dsp manager δεν ανοίγει για να κάνω ρυθμίσεις ούτε από το appdrawer ούτε μέσω προγράμματος μουσικής. Έχει κανείς άλλος το θεματάκι αυτό ή καμιά λύση; Έχω gingerdx 21 και το tweak του jim 21.3 lite.

 

Δεν ανοίγει γιατί δεν είναι συμβατό με το megabass. Επίσης πιο πολλά προβλήματα προκαλεί απ'ότι καλό. Πολλοί αναφέρουν αυξημένη χρήση μπαταρίας, μνήμης και παράξενους θορύβους σε υψηλή ένταση (Το τελευταίο το είχα προσέξει κι εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει γιατί δεν είναι συμβατό με το megabass. Επίσης πιο πολλά προβλήματα προκαλεί απ'ότι καλό. Πολλοί αναφέρουν αυξημένη χρήση μπαταρίας, μνήμης και παράξενους θορύβους σε υψηλή ένταση (Το τελευταίο το είχα προσέξει κι εγώ)

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το megabass που λες είναι παρόμοιο πρόγραμμα; Μπορώ από κάπου να βρω τις ρυθμίσεις του;

 

Επίσης έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Δεν χτυπάει. Εγκατέστησα ένα άλλο app βέβαια και λειτουργεί, αλλά ξέρεις τι μπορεί να φταίει;

Edited by sonik_5
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το megabass που λες είναι παρόμοιο πρόγραμμα; Μπορώ από κάπου να βρω τις ρυθμίσεις του;

 

Επίσης έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Δεν χτυπάει. Εγκατέστησα ένα άλλο app βέβαια και λειτουργεί, αλλά ξέρεις τι μπορεί να φταίει;

 

Δεν έχει κάποιες ρυθμίσεις είναι μόνιμα ενεργοποιημένο και βελτιώνει τον ήχο. Μήπως δεν το ενεργοποιείς το ξυπνητήρι? Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε κάποιος μου το ανέφερε.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω

 

λοιπον μπαινω απευθειας στο θεμα....

το κινητο εδω και 2 μερες το φορτιζω και η μπαταρια του τελειωνει μεσα σε μιση μερα και κυριως ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗ!!

για παραδειγμα χθες το φορτισα το απογευμα και το πρωι ειχε κλεισει απο την μπαταρια.... και το θεμα ειναι πως εχω ξυπνητηρια κλπ.. παλαιοτερα μ καρτουσε μεχρι και 3 μερες τωρα?!?!?!?!? τι γινεται?!?!?!?!?!? τι να κανω?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

εχεις custom rom???? Αν ναι κανε ενα wipe battery wipe davlik wipe cashe και κατεβασε το battery calibrator απο to μαρκετ...αν δεις οτι συνεχιζει και το κανει.....

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

εχεις custom rom???? Αν ναι κανε ενα wipe battery wipe davlik wipe cashe και κατεβασε το battery calibrator απο to μαρκετ...αν δεις οτι συνεχιζει και το κανει.....

 

xaxa δεν γνωριζω πολλα οποτε μην περιμενεις να καταλαβω ευκολα.... αν σου ειναι ευκολο λιγο πιο ''ελληνικα'' :O

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις custom rom, θα μπεις στο CWM και θα πας advanced options και εκει θα βρεις τις επιλογες που σου λεει ο φιλος. Τις κανεις και μετα reboot phone! Ετσι μπορει να βελτιωθει η αυτονομια!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θέλω την βοηθεια σας!

εχω προβλημα με την καρτα sd!

σημερα το πρωι καθως πηγα να περασω καποια αρχεια(μουσικη κ.α.)συνδεω το κιν με το pc και μου βγαζει ενα μυνημα διαμορφωσης!?!

το ξαναβγαζω το καλωδιο και το ξαναβαζω αναγκαστικα πατω και εγω διαμορφωση(με λιγα λογια διαγραφη ολων).μετα περασα τα αρχεια και το αποσυνδεσα..οταν ξαναπηγα να το συνδεσω μου εβγαζε στο κινητο το μυνημα μονο(εντοπισμος σφαλματων)χωρις να μου εχει και επιλογη συνδεσης με το pc. και τωρα απο οτι βλεπω παω στο file manager του κινητου και δεν μου δειαβαζει καν την καρτα!(με απλα λογια δεν μπορω να συνδεθω με το pc,και δεν μου δειαβαζει την καρτα το κιν!Please καποιος ας μου πει τι να κανω!!!!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα την εχω μισο χρονο τωρα,αν σου λεει κατι αυτο:)..και την εβαλα σε αλλα κινητα και μια χαρα την δειαβαζουν,αρα το κινητο επαθε κατι..(παρε υποψην σου οτι εβαλα την stock και την βλεπει μια χαρα..μολις βαζω custom το κανει αυτο!τι μπορει να γινεται?τι πιστευεις?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες custom εννοεις ρομ; Αν δοκιμασεις να περασεις αλλη ρομ, τι γινεται;

 

1)ναι ρομ εννοω.2)το εχω κανει και παλι τα ιδια!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις κανενα full wipe;

 

ναι ολα τα εκανα...αλλα τιποτα τσπα θα ψαχτω λιγο ακομα και θα σε πω(σε ευχαριστω για την βοηθεια):)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

αλκη και το κουφο ποιο ειναι?????????οτι εχω 4 sd καρτες οι 2 ειναι (256mb kai h allh 512mb)και τις δειαβαζει κανονικοτατα(με custom rom ειμαι τωρα)και οι αλλες 2 ειναι (1gb,8gb)και δεν την βλεπει καν!:wacko::wacko::wacko: δεν ξερω θα τρελαθω δεν γινεται αυτο το πραγμα!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Απ οτι βλεπω κολλαει στα gb:p

Μπας και σου εχουν πεσει ποτε αυτες οι δυο καρτες;;

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Απ οτι βλεπω κολλαει στα gb:p

Μπας και σου εχουν πεσει ποτε αυτες οι δυο καρτες;;

 

πεσει??????

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Πεφτω. Το ρημα!!:p

Οταν αγορασα τη δικη μου καρτα, ελεγε στο κουτι της να προσεχω γιατι αν πεσει μπορει να δημιουργηθει προβλημα στην καρτα. Μηπως σου εχουν πεσει ποτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Πεφτω. Το ρημα!!:p

Οταν αγορασα τη δικη μου καρτα, ελεγε στο κουτι της να προσεχω γιατι αν πεσει μπορει να δημιουργηθει προβλημα στην καρτα. Μηπως σου εχουν πεσει ποτε;;;

 

αα οχι ρε!:p...τι να πω ρε σι??δεν ξερω!κανεις αλλος εχει καμια ιδεα???????????please help me!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω

 

λοιπον μπαινω απευθειας στο θεμα....

το κινητο εδω και 2 μερες το φορτιζω και η μπαταρια του τελειωνει μεσα σε μιση μερα και κυριως ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗ!!

για παραδειγμα χθες το φορτισα το απογευμα και το πρωι ειχε κλεισει απο την μπαταρια.... και το θεμα ειναι πως εχω ξυπνητηρια κλπ.. παλαιοτερα μ καρτουσε μεχρι και 3 μερες τωρα?!?!?!?!? τι γινεται?!?!?!?!?!? τι να κανω?!?!?!?!?

 

κ εγω νομιζα οτι εχω μονο εγω το συγκεκριμενο προβλημα.

εκανα κανονικα wipe battery, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα και με ελαχιστη χρηση πεφτει μεσα σε 1- 1 1/2 μερα.

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

κ εγω νομιζα οτι εχω μονο εγω το συγκεκριμενο προβλημα.

εκανα κανονικα wipe battery, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα και με ελαχιστη χρηση πεφτει μεσα σε 1- 1 1/2 μερα.

Κλείσε αυτόματο συγχρονισμό, gps, 3g, ψευδείς τοποθεσίες (όλα τα προηγούμενα θα τα βρείς στις ρυθμίσεις) και γενικά κοίτα για διάφορες εφαρμογές που έχεις οι οποίες ζητάνε συχνά αυτόματες ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

full wipe ειπαμε μονο οταν απο 2.2 παμε σε 2.3 και αντιστοιχα...; σε διαφορες εκδοσεις τις 2.χχ πχ δεν χρειαζεται..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε αυτόματο συγχρονισμό, gps, 3g, ψευδείς τοποθεσίες (όλα τα προηγούμενα θα τα βρείς στις ρυθμίσεις) και γενικά κοίτα για διάφορες εφαρμογές που έχεις οι οποίες ζητάνε συχνά αυτόματες ενημερώσεις

 

Oπως επισης και τα δεδομενα φοντου στο συγχρονισμο. Εγω εχω δει μια μικρη διαφορα απο τη στιγμη που τα απενεργοποιησα!

 

full wipe ειπαμε μονο οταν απο 2.2 παμε σε 2.3 και αντιστοιχα...; σε διαφορες εκδοσεις τις 2.χχ πχ δεν χρειαζεται..;

 

Full wipe κανουμε οταν αλλαζουμε ρομ. Αν εχεις 2.3 και πας σε 2.3 παλι, πρεπει να κανεις full wipe γιατι αλλαζεις ρομ. Μονο οταν κανει update τη ρομ που τρεχεις δεν κανεις full wipe!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...