Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς από ότι έγραψα και πιο πριν και τα αποθηκευμένα δίκτυα έσβησα και reset τον router έκανα, χωρίς επιτυχία.. Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως μπορώ να βγάλω το update 2 alpha που είχε φτιάξει ο superuser?????

Φλασαρε την gingerdx v21 χωρίς (full wipe) και μετά το tweak

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες απο τη βαρεμαρα μου:p ξεκινησα και διεγραφα οτι αχρηστα πραγματα ειχε μεσα η Gingercruzt, τα οποια ηταν πολλα και εχω φτασει στο σημειο να εχω 75mb ελευθερη ραμ!! Πλεον δεν βρισκω κατι αλλο να σβησω!!:p
Link to comment
Share on other sites

Για πες!

 

(ακούς και fullface βλέπω :p)

 

Οπα! Δικος μου εισαι εσυ! Fullface δεν θα ακουω; Δεν θα τιμησουμε τα μερη μας;;;

Δυστυχως δεν μπορω να πω ποια εσβησα γιατι χαθηκαν απο το titanium και ετσι δεν τα βλεπω! Παντως πραγματικα εχει γινει πιο γρηγορο το κινητο και με περισσοτερη εσωτερικη μνημη και ραμ!!

Καποια κοινα παντως τα ειδα και τα εσβησα απο εδω

 

 

EDIT:Εχω και μια ερωτηση. Μιας και δεν χρησιμοποιω το στοκ προγραμμα για τα μηνυματα, θα εχω προβλημα αν το σβησω;;;

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες απο τη βαρεμαρα μου:p ξεκινησα και διεγραφα οτι αχρηστα πραγματα ειχε μεσα η Gingercruzt, τα οποια ηταν πολλα και εχω φτασει στο σημειο να εχω 75mb ελευθερη ραμ!! Πλεον δεν βρισκω κατι αλλο να σβησω!!:p

 

Φιλε μου εφαρμογες που θεωρω και εγω αχρηστες και δεν σβηνονται απο την δειαχηρηση εφαρμογων πως μπορω να τις σβησω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εφαρμογες που θεωρω και εγω αχρηστες και δεν σβηνονται απο την δειαχηρηση εφαρμογων πως μπορω να τις σβησω?

 

Μεσω του titanium backup..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εφαρμογες που θεωρω και εγω αχρηστες και δεν σβηνονται απο την δειαχηρηση εφαρμογων πως μπορω να τις σβησω?

 

Αν εισαι root,ανοιξε ενα root explorer κ πήγαινε system/app.εκει θα βρεις εφαρμογές συστήματος που μπορείς να σβήσεις..ΠΡΟΣΕΧΕ μονο τι θα σβήσεις!!!!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root,ανοιξε ενα root explorer κ πήγαινε system/app.εκει θα βρεις εφαρμογές συστήματος που μπορείς να σβήσεις..ΠΡΟΣΕΧΕ μονο τι θα σβήσεις!!!!!!

ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλου κακου κανε ενα backup τη rom σου οπως ειναι τωρα πριν ξεκινησεις να σβηνεις!! Την εχω πατησει ετσι, γι αυτο στο λεω!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23440&stc=1&d=1326289581

 

Δειτε!!!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Καλου κακου κανε ενα backup τη rom σου οπως ειναι τωρα πριν ξεκινησεις να σβηνεις!! Την εχω πατησει ετσι, γι αυτο στο λεω!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23440&stc=1&d=1326289581

 

Δειτε!!!!

 

Ενταξη ολα καλα πηγαν τωρα που το ειδα θυμηθηκα οτι το poweramp ενω το εχω εγκατεστησει παταω πανω του αργει λιγο και τελικα δεν ανοιγει

Και κατι αλλο μηπως ξερετε που μπορω κανενα ελληνικο λεξικο για Τ9 γιατι αυτο που εχει το κινητο λειπουν πολλες λεξεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει το Xperia Χ8 της SONY ERICSSON απο το ίντερνετ και δεν μπορώ να κάνω Login στο Αnroid market,μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα σας παρακαλω την βοηθεια σας σε ενα μου προβλημα!πηρα απο την κοπελα μου το κινητο της ενα x8 αλλα βαζω την καρτα μου μεσα(sim) και δεν συνδεεται στο δυκτιο εκει που ειναι το σημα βγαζει ενα κοκκινο x!και η δικη μου αλλα και της κοπελιας η καρτα ειναι της cosmote.υπαρχει καποια ρυθμιση απο το κινητο?ειναι κλειδωμενο κατι?

σας ευχαρηστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη ολα καλα πηγαν τωρα που το ειδα θυμηθηκα οτι το poweramp ενω το εχω εγκατεστησει παταω πανω του αργει λιγο και τελικα δεν ανοιγει

Και κατι αλλο μηπως ξερετε που μπορω κανενα ελληνικο λεξικο για Τ9 γιατι αυτο που εχει το κινητο λειπουν πολλες λεξεις!!!

 

H τελευταια εκδοση του powerAMP δεν λειτουργει με το tweak του jim! Προφανως καποιο bug. Βαλε την αμεσως παλαιοτερη!

 

καλησπερα παιδια θα ηθελα σας παρακαλω την βοηθεια σας σε ενα μου προβλημα!πηρα απο την κοπελα μου το κινητο της ενα x8 αλλα βαζω την καρτα μου μεσα(sim) και δεν συνδεεται στο δυκτιο εκει που ειναι το σημα βγαζει ενα κοκκινο x!και η δικη μου αλλα και της κοπελιας η καρτα ειναι της cosmote.υπαρχει καποια ρυθμιση απο το κινητο?ειναι κλειδωμενο κατι?

σας ευχαρηστω προκαταβολικα!

 

Αν κανεις αναζητηση δικτυων δεν γινεται τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια εκδοση του powerAMP δεν λειτουργει με το tweak του jim! Προφανως καποιο bug. Βαλε την αμεσως παλαιοτερη!

 

 

 

Αν κανεις αναζητηση δικτυων δεν γινεται τιποτα;

 

Και πως θα το κανω αυτο??Πες επισης σε παρακαλω αν ξερεις που μπορω να βρω ενα λεξικο Τ9 γιατι αυτο που εχει το κινητο δεν εχει πολλες λεξεις ......

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κανω αυτο??Πες επισης σε παρακαλω αν ξερεις που μπορω να βρω ενα λεξικο Τ9 γιατι αυτο που εχει το κινητο δεν εχει πολλες λεξεις ......

 

Για δες εδω τις 5-6 τελευταιες σελιδες. Πρεπει να εχει ερωτηθει. Αλλιως ρωτα εσυ!:)

Οσο για το powerAMP :google::whistle:

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω τις 5-6 τελευταιες σελιδες. Πρεπει να εχει ερωτηθει. Αλλιως ρωτα εσυ!:)

Οσο για το powerAMP :google::whistle:

 

δεν μου βγαζει την απαντηση σου για τo poweramp

ΕDit:το εβγαλε ¨Π

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το X8. Αφού έπαιξα αρκετά με το android 2.1, λέω να περάσω κάποια πιο νέα rom. Ποια μου προτείνετε εσείς να χρησιμοποιήσω που να συνδυάζει όσο το δυνατόν και ταχύτητα και σταθερότητα;
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα το X8. Αφού έπαιξα αρκετά με το android 2.1, λέω να περάσω κάποια πιο νέα rom. Ποια μου προτείνετε εσείς να χρησιμοποιήσω που να συνδυάζει όσο το δυνατόν και ταχύτητα και σταθερότητα;

 

O,τι χρειαζεσαι ειναι εδω!

Link to comment
Share on other sites

O,τι χρειαζεσαι ειναι εδω!

Ναι το έχω δει αυτό, απλά δεν προτείνει κάποια rom...Εκτός και αν το λέει κάπου και δεν το είδα :P

Εδώ υπερισχύει η GingerDX πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...