Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το έχω δει αυτό, απλά δεν προτείνει κάποια rom...Εκτός και αν το λέει κάπου και δεν το είδα :P

Εδώ υπερισχύει η GingerDX πάντως...

 

Μαλλον πως δεν το ειδες. GingerDX προτεινει και το tweak που εχει φτιαξει, το οποιο την κανει και πεταει!! Στο λεω γιατι την ειχα ετσι κανα μηνα! Μεχρι που βαρεθηκα να τη βλεπω και αλλαξα στην gingercruzt. Με εχει καταβολεψει, αν και εχω αφαιρεσει πολλα απο πανω της..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλλον πως δεν το ειδες. GingerDX προτεινει και το tweak που εχει φτιαξει, το οποιο την κανει και πεταει!! Στο λεω γιατι την ειχα ετσι κανα μηνα! Μεχρι που βαρεθηκα να τη βλεπω και αλλαξα στην gingercruzt. Με εχει καταβολεψει, αν και εχω αφαιρεσει πολλα απο πανω της..

 

Χμμμ...βάζεις διλήμματα τώρα...μάλλον θα δοκιμάσω τη μια, μετά θα δοκιμάσω και την άλλη και μετά αποφασίζω. Απλά πράγματα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιλογη! Εχει δοκιμασει κανεις την fd xperience (αν το γραφω καλα); Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου κατα την διαρκεια ληψης βιντεο δεν μπορει να συγχρονισει σωστα την εικονα με τον ηχο...τραβαω δηλαδη ενα βιντεακι..και ο ηχος δεν τρεχει σε αρμονια με την εικονα...σαν μεξικανικο ενα πραγμα...:P

και το προβλημα παραμενει επειτα απο το περασμα μιας σειρας custom roms Gdx floyo κτλ...

καμια ιδεα...; ειναι harware το προβλημα...; αλλη ορεξη δεν ειχα απο να το στειλω για service...:(

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιλογη! Εχει δοκιμασει κανεις την fd xperience (αν το γραφω καλα);

 

Ναι εγω:D

Την ειδα κάπως αργη σε απόκριση..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω:D

Την ειδα κάπως αργη σε απόκριση..

 

Κριμα...

Αλλα δεν πειραζει. Θα την τεσταρουμε και αυτη οπου να ναι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!Είχα το χ8 το οποίο λειτουργούσε περίφημα και σήμερα το πούλησα σε κάποιο γνωστό μου πρόσωπο.Το πήρε κι απ τη στιγμή που έβαλε την κάρτα του, δεν μπορεί να στείλει μηνύματα.Κάρτα έχει μέσα, λήψη μηνυμάτων γίνεται κανονικά, αλλά όταν πάει να στείλει γράφει αποστολή και μένει έτσι. Τι μπορεί να έγινε? Εγώ έστελνα κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!Είχα το χ8 το οποίο λειτουργούσε περίφημα και σήμερα το πούλησα σε κάποιο γνωστό μου πρόσωπο.Το πήρε κι απ τη στιγμή που έβαλε την κάρτα του, δεν μπορεί να στείλει μηνύματα.Κάρτα έχει μέσα, λήψη μηνυμάτων γίνεται κανονικά, αλλά όταν πάει να στείλει γράφει αποστολή και μένει έτσι. Τι μπορεί να έγινε? Εγώ έστελνα κανονικά!

 

Aν δοκιμασει καποιο προγραμμα απο το μαρκετ (handcent) το ιδιο γινεται;

Υποθετω οτι μπορει να φταιει η εφαρμογη των μηνυματων...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δεν έχει ούτε τις βασικές γνώσεις περί android και φοβάμαι μην πείραξε κάποια ρύθμιση και που σημαίνει πως δεν παίζει να μπει να κατεβάσει κάποια εφαρμογή..Να αναφέρω και κάτι άλλο. Την κάρτα μνήμης την κράτησα εγώ. Μήπως υπήρχαν κάποια αρχεία εκεί και γι αυτό έχει αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δεν έχει ούτε τις βασικές γνώσεις περί android και φοβάμαι μην πείραξε κάποια ρύθμιση και που σημαίνει πως δεν παίζει να μπει να κατεβάσει κάποια εφαρμογή..Να αναφέρω και κάτι άλλο. Την κάρτα μνήμης την κράτησα εγώ. Μήπως υπήρχαν κάποια αρχεία εκεί και γι αυτό έχει αυτό το πρόβλημα?

 

Δηλαδή είναι χωρίς κάρτα SD??? Καλύτερα να του τη δώσεις ούτε photo δεν μπορεί να τραβήξει, ούτε να βάλει ringtone, ούτε τίποτα. Δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό!!! Αυτό που λές για τα μηνύματα μυρίζει έλλειψη υπολοίπου. Μήπως δεν έχει λεφτά στην κάρτα??? Αν έχει λεφτά στην κάρτα, τότε κάν'του μια αναβάθμιση απο το SEUS να το επαναφέρει στην αρχική του κατάσταση

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αν κανεις αναζητηση δικτυων δεν γινεται τιποτα;

 

εκανα αναζητηση βρηκε το δικτυο μου αλλα μου βγαζει μυνημα οτι η καρτα sim δεν επιτρεπει την συνδεση σε αυτο το δικτυο(η καρτα ειναι 3g)

κατι αλλο που μπορω να δω?

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζητηση βρηκε το δικτυο μου αλλα μου βγαζει μυνημα οτι η καρτα sim δεν επιτρεπει την συνδεση σε αυτο το δικτυο(η καρτα ειναι 3g)

κατι αλλο που μπορω να δω?

 

Μηπως εχεις κλεισει το 3G;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η γνωμη σας για την εφαρμογη powermax ποια ειναι??εξικονομει καθολου μπαταρια η τσαμπα κοπος/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η γνωμη σας για την εφαρμογη powermax ποια ειναι??εξικονομει καθολου μπαταρια η τσαμπα κοπος/

 

Δεν την εχω δει την εφαρμογή αυτη αλλά ακουω οτι ο juicedefender κάνει δουλειά.το εχω κ γω αλλά μέχρι στιγμής δεν είδα διαφορα:p

Ισως πρέπει να ψαχτω με τις ρυθμίσεις του

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δει την εφαρμογή αυτη αλλά ακουω οτι ο juicedefender κάνει δουλειά.το εχω κ γω αλλά μέχρι στιγμής δεν είδα διαφορα:p

Ισως πρέπει να ψαχτω με τις ρυθμίσεις του

 

πιο ακουστο ειναι το juicedefender ε?

Link to comment
Share on other sites

πιο ακουστο ειναι το juicedefender ε?

 

Ναι. Ειναι ισως το πιο γνωστο προγραμμα που υποσχεται εξοικονομιση μπαταριας..

 

Δεν την εχω δει την εφαρμογή αυτη αλλά ακουω οτι ο juicedefender κάνει δουλειά.το εχω κ γω αλλά μέχρι στιγμής δεν είδα διαφορα:p

Ισως πρέπει να ψαχτω με τις ρυθμίσεις του

 

Και εγω που το δοκιμασα δεν εκανε τιποτα. Αρκετα πολυπλοκο μου φανηκε και το εσβησα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ειναι ισως το πιο γνωστο προγραμμα που υποσχεται εξοικονομιση μπαταριας..

 

 

 

Και εγω που το δοκιμασα δεν εκανε τιποτα. Αρκετα πολυπλοκο μου φανηκε και το εσβησα...

 

εγω τωρα περναω τον juice defender ultimate να δουμε τι θα κανει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια σας παρακαλω παρα πολυ λυστε μου την αν σας ειναι ευκολο πως γινεται να μπαινω απο το system panel να σκοτωνω παντα τις ιδιες εφαρμογες οπου δεν χρειαζονται και την μια να εχω 65mb ελευθερη ram και αλλες φορες ενω κανω ακριβως το ιδιο να εχω 40-45mb ελευθερα????????:worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια σας παρακαλω παρα πολυ λυστε μου την αν σας ειναι ευκολο πως γινεται να μπαινω απο το system panel να σκοτωνω παντα τις ιδιες εφαρμογες οπου δεν χρειαζονται και την μια να εχω 65mb ελευθερη ram και αλλες φορες ενω κανω ακριβως το ιδιο να εχω 40-45mb ελευθερα????????:worry:

 

Υποθετω οτι μπορει την επομενη στιγμη που πατας το kill να ανοιγουν καποιες και ετσι να σου εμφανιζει λιγοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι μπορει την επομενη στιγμη που πατας το kill να ανοιγουν καποιες και ετσι να σου εμφανιζει λιγοτερο..

 

Mα πως γινεται να συμβαινει συνεχεια αυτο αλα μια το ενα και μια το αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Mα πως γινεται να συμβαινει συνεχεια αυτο αλα μια το ενα και μια το αλλο?

 

Tι να σου πω. Υποθεσεις κανω και εγω. Μπορει να τρεχουν υπηρεσιες της ρομ που να μην εμφανιζονται....

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω. Υποθεσεις κανω και εγω. Μπορει να τρεχουν υπηρεσιες της ρομ που να μην εμφανιζονται....

 

γνωριζεις κανενα προγραμμα που να τις εμφανιζει και αυτες?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις κανενα προγραμμα που να τις εμφανιζει και αυτες?

 

Δοκιμασε να κλεισεις οτι τρεχει απο εφαρμογες- εκτελειται. Επελεξε μια-μια και κλεισ την. Μπορει ετσι να βλεπεις συνεχεια το αποτελεσμα που θες, γιατι το system panel κανει και εμενα κατι τετοιο. Με το που κλεινω τις εφαρμογες λεει ενα χ νουμερο και στο δευτερολεπτο λεει ενα ψ, αρκετα μικροτερο απο το πρωτο..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κλεισεις οτι τρεχει απο εφαρμογες- εκτελειται. Επελεξε μια-μια και κλεισ την. Μπορει ετσι να βλεπεις συνεχεια το αποτελεσμα που θες, γιατι το system panel κανει και εμενα κατι τετοιο. Με το που κλεινω τις εφαρμογες λεει ενα χ νουμερο και στο δευτερολεπτο λεει ενα ψ, αρκετα μικροτερο απο το πρωτο..

 

εννοειτε πως το εχω δοκιμασει και αυτο αλλιως δεν θα εγραφα εδω φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια σας παρακαλω παρα πολυ λυστε μου την αν σας ειναι ευκολο πως γινεται να μπαινω απο το system panel να σκοτωνω παντα τις ιδιες εφαρμογες οπου δεν χρειαζονται και την μια να εχω 65mb ελευθερη ram και αλλες φορες ενω κανω ακριβως το ιδιο να εχω 40-45mb ελευθερα????????:worry:

 

Προσωπικά δεν έχω πολλές γνώσεις γύρω από το θέμα γι' αυτό αν κάποιος από τα παιδιά που ασχολούνται με τον προγραμματισμό android ξέρει ότι είμαι λάθος ας με διορθώσει. Διάβαζα όμως ότι ένα κινητό android δεν το επηρεάζει αρνητικά η λίγη ελεύθερη ram. Ίσα ίσα το αντίθετο. Την ram την έχει για να ανοίγει πιό γρήγορα εφαρμογές και αυτό συμβαίνει όταν τις έχει ανοιχτές στο background. Στην ουσία λένε σε android επιδιώκεις να έχεις λίγη ram. Αυτό που χρειάζεσαι είναι μικρή χρήση cpu.

 

ένα link αν και με ένα googlαρισμα θα σου βγάλει πολλά παρόμοια.

http://www.androidcentral.com/ram-what-it-how-its-used-and-why-you-shouldnt-care

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...