Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερεται λιγο πολύ ποτε θα ολοκληρωθει η ics 4.0 για το χ8?(εννοω χωρις να εχει τοσα bugs.ty

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια..εδω κ καμποσο καιρο προσπαθω να βρω καποιον με JTAG BOX γ να "αναστηθει" το κινητο μου επειδη κλειδωσα το bootloader μου..μηπως καποιος απο εσας εχει η ξερετε καποιον η καποιο μαγαζι που να εχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εδω κ καμποσο καιρο προσπαθω να βρω καποιον με JTAG BOX γ να "αναστηθει" το κινητο μου επειδη κλειδωσα το bootloader μου..μηπως καποιος απο εσας εχει η ξερετε καποιον η καποιο μαγαζι που να εχει?

 

Ενα παιδι απο εδω, εκανε το ιδιο πραγμα και brickαρε το κινητο του οπως εσυ. Το εστειλε στο service και του αλλαξανε την πλακετα και δεν καταλαβανε πως ειχε επεμβει εκεινος. Αν εχεις εγγυηση, δεν χανεις κατι να δοκιμασεις!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια.. δε ξερω αν φταιει η τελευταια εκδοση Ginger ή το πακετακι του jemdem ή κατι αλλο.. αλλα δεν μου ρχονται αναφορες παραδοσης για τα μηνυματα ουτε διπλα στο μηνυμα δειχνει το σηματακι οτι παραδοθηκε. χρησιμοποιω το handcent και πιστευω οτι εχω κανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις.. καμια ιδεα?? :) ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια.. δε ξερω αν φταιει η τελευταια εκδοση Ginger ή το πακετακι του jemdem ή κατι αλλο.. αλλα δεν μου ρχονται αναφορες παραδοσης για τα μηνυματα ουτε διπλα στο μηνυμα δειχνει το σηματακι οτι παραδοθηκε. χρησιμοποιω το handcent και πιστευω οτι εχω κανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις.. καμια ιδεα?? :) ευχαριστω!

 

Δες στο handcent αν ειναι τικαρισμενη η επιλογη ρυθμισεις ειδοποιησης-ειδοποιηση αποστολων-ειδοποιηση κατα την αποστολη...

Link to comment
Share on other sites

Δες στο handcent αν ειναι τικαρισμενη η επιλογη ρυθμισεις ειδοποιησης-ειδοποιηση αποστολων-ειδοποιηση κατα την αποστολη...

 

ειχα επιλεγμενη την επιλογη να ειδοποιουμαι οταν παραδιδεται το μηνυμα αλλα ετσι κι αλλιως και τοτε δεν ερχοταν αναφορα. γιατι εγω θελω την αναφορα παραδοσης.. αλλα κι οταν στελνεται το μηνυμα δεν εχει το σηματακι που χε τοτε διπλα στα μηνυματα, ή αν δε σταλει μου βγαζε ενα Χ. το αλλαξα παντως οπως μου ειπες κι ηρθε ειδοποιηση.. αλλα....

Link to comment
Share on other sites

ειχα επιλεγμενη την επιλογη να ειδοποιουμαι οταν παραδιδεται το μηνυμα αλλα ετσι κι αλλιως και τοτε δεν ερχοταν αναφορα. γιατι εγω θελω την αναφορα παραδοσης.. αλλα κι οταν στελνεται το μηνυμα δεν εχει το σηματακι που χε τοτε διπλα στα μηνυματα, ή αν δε σταλει μου βγαζε ενα Χ. το αλλαξα παντως οπως μου ειπες κι ηρθε ειδοποιηση.. αλλα....

 

Aναφορα παραδοσης δεν προκειτε να σου ερθει γιατι το android δεν την εχει αυτη την επιλογη. Οταν στελνεται το μυνημα εμενα χτυπαει για ελαχιστα η δονηση..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα "ελευθερο" ελληνο-γερμανικο λεξικο;

λογω ταξιδιου θα μου χρειαστει να ξεσκονισω λιγο την γλωσσα.

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αποχωρηση του Τζημ επεσε λιγο τ θεμα του Χ8 ή μου φαινεται?

 

Ο jim εδω ειναι! Don't worry! Απλα δεν σχολιαζει τοσο συχνα! Οποτε χρειαζεται επεμβαινει!

 

@kalou13 δες αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Aναφορα παραδοσης δεν προκειτε να σου ερθει γιατι το android δεν την εχει αυτη την επιλογη. Οταν στελνεται το μυνημα εμενα χτυπαει για ελαχιστα η δονηση..

 

και ομως..ερχεται. τουλαχιστον στο handcent υπαρχει η ρυθμιση, απλα ειναι στο υπομενου "receive messages" δε ξερω γιατι..αφου προκειται γι αυτα που στελνουμε. και ειχα σκασει να το κανω γιατι και πριν βαλω τη τελευταια ρομ κ το πακετακι, ετσι το χα.

Link to comment
Share on other sites

και ομως..ερχεται. τουλαχιστον στο handcent υπαρχει η ρυθμιση, απλα ειναι στο υπομενου "receive messages" δε ξερω γιατι..αφου προκειται γι αυτα που στελνουμε. και ειχα σκασει να το κανω γιατι και πριν βαλω τη τελευταια ρομ κ το πακετακι, ετσι το χα.

 

Εγω οσο καιρο χρησιμοποιω το handcent (εδω και 6 μηνες) ποτε δεν λαμβανα αναφορα παραδοσης. Απλα χτυπαγε η δονηση που σου ειπα. Οπως συνεχιζει να κανει και τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσο καιρο χρησιμοποιω το handcent (εδω και 6 μηνες) ποτε δεν λαμβανα αναφορα παραδοσης. Απλα χτυπαγε η δονηση που σου ειπα. Οπως συνεχιζει να κανει και τωρα!

 

δεν ερχεται σαν αναφορα παραδοσης αλλα διπλα στο μηνυμα που στελνω εμενα μου βγαζει ενα 'τικ' οταν εχει παραδοθει, ενα σα ρολογακι οταν εκκρεμει.. τσεκαρε τις ρυθμισεις απ τα receive messages και μετα δες το να μου πεις :Ρ

Link to comment
Share on other sites

και ομως..ερχεται. τουλαχιστον στο handcent υπαρχει η ρυθμιση, απλα ειναι στο υπομενου "receive messages" δε ξερω γιατι..αφου προκειται γι αυτα που στελνουμε. και ειχα σκασει να το κανω γιατι και πριν βαλω τη τελευταια ρομ κ το πακετακι, ετσι το χα.

 

Μήπως είχες βάλει ειδοποίηση στο οτι απλα στάλθηκε το μήνυμα κ οτι έφυγε κανονικα;κ γω πάντα handcent είχα κ δε τη ξέρω αυτή την επιλογή.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες βάλει ειδοποίηση στο οτι απλα στάλθηκε το μήνυμα κ οτι έφυγε κανονικα;κ γω πάντα handcent είχα κ δε τη ξέρω αυτή την επιλογή.

 

τωρα το εχω ετσι..αλλα εχει κι αλλο μενου, εκει που λεει για τα receive message.. και πιο παλια πριν κανα 2μηνο δηλαδη οταν το πρωτοεβαλα το handcent, αλλα και τωρα με την νεα ρομ ετσι το χω.. αναφορα δεν ερχεται σαν ειδοποιηση απλα βγαζει ενα τικ που ανεφερα κ παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Το tweak είναι universal πλέον δουλεύει και χωρίς να το παραμετροποιήσω για την 22

;-)

 

Οποτε παιδια οσοι εχετε 022 και θελετε tweak, απλα βαλτε το 21.3 και ειστε ετοιμοι!:)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τι ημερολόγιο - ανάποδο είναι αυτό που χει το κινητάκι? σήμερα το πρόσεξα. δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση που να τ αλλαζει? κ κάτι ακόμα.. έχοντας την 021ρομ και το πακετακι του τζιμ.. πως αυξάνω την διάρκεια της μπαταρίας από τη μια φόρτιση στην άλλη? κ αυτό είναι κάτι μόνιμο?
Link to comment
Share on other sites

To ημερολογιο ειναι ετσι προφανως απο bug του tweak!

Για τη μπαταρια εννοεις διαρκεια ζωης της; Υπαρχει ενα προγραμμα, το juice defender, που υποσχεται πως κανει κατι τετοιο. Δοκιμασε το αν θες!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κι εσένα έτσι δηλαδή? Αν φταίει αυτό, ελπίζω να κάνει κανα μαγικό ο τζιμ:-) εκτός απ το πρόγραμμα που λες κάτι είχα δει για wipe battery?.. κάτι τέτοιο απλά δε θυμάμαι πως ακριβώς παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κι εσένα έτσι δηλαδή? Αν φταίει αυτό, ελπίζω να κάνει κανα μαγικό ο τζιμ:-) εκτός απ το πρόγραμμα που λες κάτι είχα δει για wipe battery?.. κάτι τέτοιο απλά δε θυμάμαι πως ακριβώς παίζει.

 

Battery calibration εννοείς μάλλον!στο μάρκετ έτσι όπως το γραψα θα το βρεις.αν κ εγώ δεν είδα διαφορά ποτέ μοτ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χμμ καμία διαφορά δηλαδή? Γιατί εχω δει αρκετά άτομα σ αυτό το θέμα που λένε ότι έχουν αυξήσει τον χρόνο διάρκειας της μπαταρίας..δε ξέρω αν είναι η διάρκεια ζωής της... μάλλον ο χρονος αναμονής αυξάνεται, τουλάχιστον αυτό κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ καμία διαφορά δηλαδή? Γιατί εχω δει αρκετά άτομα σ αυτό το θέμα που λένε ότι έχουν αυξήσει τον χρόνο διάρκειας της μπαταρίας..δε ξέρω αν είναι η διάρκεια ζωής της... μάλλον ο χρονος αναμονής αυξάνεται, τουλάχιστον αυτό κατάλαβα.

 

Αποδείχτηκε βλακεία τελικά γιατί αυτά που σβήνονται είναι αυτά που εμφανίζει στις πληροφορίες μπαταρίας δηλαδή τη χρήση που έκανε κάθε πρόγραμμα κλπ. που έτσι κι αλλιώς σβήνονται μετά απο κάθε πλήρη φόρτιση! Για το ημερολόγιο δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί είναι "feature" του framework. Αν βάλεις την stock εφαρμογή δεν θα ανοίγει. Αυτή που υπάρχει ήδη είναι η πιο βολική

Link to comment
Share on other sites

Άρα άκυρο αυτό για την μπαταρία..? Κρίμα γιατί παρατήρησα πως με την 021ρομ σα να κρατάει λιγότερη ώρα χωρίς φόρτιση σε σχέση με πριν. Όσο για το ημερολόγιο νόμιζα πως κάτι σου χε "ξεφύγει" γι αυτό έλεγα αν θα μπορούσες να κάνεις κάτι.. οπότε μένω με το ανάποδο :-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...