Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έχω 1 χ8 και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις

1.υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για root και για τις rom?

2.αν κάτι πάει στραβά μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική του μορφή?

3.πως βάζω το χ8 στο πισι για να δω τα αρχεία του και σε ποιους φακέλους βάζω μουσική,ringtones κτλπ

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια ένας γνωστος μου εχει το x8 το οποπιο του τραβαει όλο κολληματα ,χανει τις επαφές κ αλλα πολλά,υπαρχει

περιπτωση να ξαναπεραστει η rom απο την αρχή μπας κ λυθούν τα προλήματα;ποια ειναι η πιο καινούργεια rom ,υπαρχει καποια unofficial πιο καινούργια κ σταθερή, κ μπορει να γίνει αναβάθμηση απο pc k ποια είναι η διαδικασία ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ένας γνωστος μου εχει το x8 το οποπιο του τραβαει όλο κολληματα ,χανει τις επαφές κ αλλα πολλά,υπαρχει

περιπτωση να ξαναπεραστει η rom απο την αρχή μπας κ λυθούν τα προλήματα;ποια ειναι η πιο καινούργεια rom ,υπαρχει καποια unofficial πιο καινούργια κ σταθερή, κ μπορει να γίνει αναβάθμηση απο pc k ποια είναι η διαδικασία ;

 

Oτι θες για custom rom θα το βρεις εδω..

Link to comment
Share on other sites

επειδη εισαι καινουργιος και ''τζαμπα'' ανοιξες καινουργιο θεμα θα σε συμβουλευα πρωτα να ψαξεις μεσα στο φορουμ η καλυτερα να ρωτησεις στο τοπικ του χ8. η καλυτερα δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω gingrdx με το tweak του jim.αλλα αν διαβασεις τον οδηγο θα καταλαβεις σχετικα ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για την υποστήριξη τόσους μήνες. Ο οδηγός μου για το x8 ολοκληρώθηκε. Προστέθηκαν τεχνικές ανάνηψης και διάφορες ψιλοδιορθώσεις. Όποιος θέλει να συνεισφέρει, καλύπτοντας ένα θέμα για το χ8 που δεν το περιλαμβάνω ήδη, μπορεί να μου στείλει με pm ένα κείμενο σε word το οποίο θα το ελέγξω και θα το προσθέσω στον οδηγό μου, δίνοντας credits φυσικά στον συντάκτη. Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Εμείς ευχαριστούμε που με την βοήθεια σου έχουμε καλύτερες συσκευές! :)

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε jim εμεις σε ευχαριστουμε για την εξαιρετικη σου δουλεια!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για την υποστήριξη τόσους μήνες. Ο οδηγός μου για το x8 ολοκληρώθηκε. Προστέθηκαν τεχνικές ανάνηψης και διάφορες ψιλοδιορθώσεις. Όποιος θέλει να συνεισφέρει, καλύπτοντας ένα θέμα για το χ8 που δεν το περιλαμβάνω ήδη, μπορεί να μου στείλει με pm ένα κείμενο σε word το οποίο θα το ελέγξω και θα το προσθέσω στον οδηγό μου, δίνοντας credits φυσικά στον συντάκτη. Καλή συνέχεια!

 

Τι ευχαριστεις ρε jim; Εμεις επρεπε να σε ευχαριστουμε!! Πολλα μπραβο για την εξαιρετικη δουλεια σου!!

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε όλα τα βήματα για το overclock και τώρα στο SetCpu μας έχει το 600Mhz και η μπάρα είναι στο τέρμα. Δεν πάει παραπάνω..

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε όλα τα βήματα για το overclock και τώρα στο SetCpu μας έχει το 600Mhz και η μπάρα είναι στο τέρμα. Δεν πάει παραπάνω..

 

Mμμ. Δοκιμασε να γραψεις μεσω του root explorer αυτη τη φραση οπως ακριβως στη δινω: insmod /system/lib/modules/x8oc.ko # x8 overclock

Θα τη γραψεις στο /system/etc/hw_config.sh

Θα το ανοιξεις μεσω του text editor!

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε όλα τα βήματα για το overclock και τώρα στο SetCpu μας έχει το 600Mhz και η μπάρα είναι στο τέρμα. Δεν πάει παραπάνω..

 

Αφού έχεις gingerdx δεν χρειάζεται πείραγμα στο hw_config Απλά βάζεις το x8oc στο /lib/modules, κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις gingerdx δεν χρειάζεται πείραγμα στο hw_config Απλά βάζεις το x8oc στο /lib/modules, κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος

 

Eτσι ειπα και εγω στην αρχη αλλα κατι πηγε στραβα προφανως..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε να το γράψω. Το έβαλα το αρχείο με το zip μεσα και δεν το διαβαζε :p Έβαλα το .ko τωρα και ετοιμο! Έκανε και multitouch, άλλο τηλέφωνο λέμε!!!!

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε να το γράψω. Το έβαλα το αρχείο με το zip μεσα και δεν το διαβαζε :p Έβαλα το .ko τωρα και ετοιμο! Έκανε και multitouch, άλλο τηλέφωνο λέμε!!!!

 

Στα ποσα πηγες;;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο! Εγω οταν το ανεβαζω εκει ετσι και βαρεσει η δονηση δεν σταματαει με τιποτα. Μεχρι να κανει επανεκκινηση βαραει η δονηση!!:p:p
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; χαχα. Βασικα η προηγούμενη επιλογή ειναι 608 οποτε το πηγα εκει

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα. Ακου ιστορια. Ξυπναω ενα πρωι με το ξυπνητηρι κανονικα, βγαινω απο λειτουργεια πτησης και εχω μηνυμα. Τι το θελε να μου το στειλει οποιος το εστειλε. Το κινητο βαραγε δονηση επι 2 λεπτα μεχρι να επανεκκινησει και εγω να καθομαι να κοιταω το κινητο σα χαζος και να λεω τωρα τι κανω;:p:p:p

Εχει και υψηλοτερες μετα το 608. Χαρακτηριστικα θυμαμαι 728 και 748 που εχω εδω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αγγίξει το min. Πρέπει να το αλλάξω κι αυτό; Edited by periklis_p

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αγγίξει το min. Πρέπει να το αλλάξω κι αυτό;

 

Μπα δεν χρειάζεται. Ενδιαφέρον bug πάντως αυτό Άλκη, μπορεί να αξιοποιηθεί το κινητό και για άλλο σκοπό χωρίς χρήση τρίτων εφαρμογών :X:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν χρειάζεται. Ενδιαφέρον bug πάντως αυτό Άλκη, μπορεί να αξιοποιηθεί το κινητό και για άλλο σκοπό χωρίς χρήση τρίτων εφαρμογών :X:lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λιωνωωωωωωωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Νταξει είμαι ζαλάδας :p Τώρα αν αναβαθμίσω το ρομ σε 022 θα θέλει από την αρχή multitouch και overclock; το κάνω με install for zip έ;

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Νταξει είμαι ζαλάδας :p Τώρα αν αναβαθμίσω το ρομ σε 022 θα θέλει από την αρχή multitouch και overclock; το κάνω με install for zip έ;

 

Χρειαζεται να τα ξανακανεις. Install custom zip-choose zip from sd card και βρισκεις τη ρομ. Και οχι, δεν εισαι ζαλαδας! Καπως ετσι μαθαμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...