Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμαν. ε με το 023 τώρα! χαίρομαι που δεν σας πρήζω. χαχα

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για μια ρομ απο Cyanogen μερια (επισημη Cyanogen) που λεγαμε καποτε, τελικα τι απεγινε;; Λεει κατι;; Jim ξερεις τιποτα;;
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λιωνωωωωωωωωωωω!!!

 

Εννοούσα κάτι εφαρμογές που χρησιμοποιούν τη δόνηση για να τελειώσουν τη μπαταρία του κινητού έτσι ώστε να σε βολέψει για calibration χωρίς να περιμένεις πολλή ώρα να σβήσει. (υπάρχουν) τώρα εσύ δεν ξέρω πως το αντιλήφθηκες χαχαχαχα :-P :-P :-D (ναι καλά :-D )

 

 

 

 

 

Για μια ρομ απο Cyanogen μερια (επισημη Cyanogen) που λεγαμε καποτε, τελικα τι απεγινε;; Λεει κατι;; Jim ξερεις τιποτα;;

 

Βγάζουν κάτι nightlies αλλά δεν ασχολείται κανείς

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα κάτι εφαρμογές που χρησιμοποιούν τη δόνηση για να τελειώσουν τη μπαταρία του κινητού έτσι ώστε να σε βολέψει για calibration χωρίς να περιμένεις πολλή ώρα να σβήσει.

 

είχα ένα τέτοιο στο SE w700i !

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν χρειάζεται. Ενδιαφέρον bug πάντως αυτό Άλκη, μπορεί να αξιοποιηθεί το κινητό και για άλλο σκοπό χωρίς χρήση τρίτων εφαρμογών :X:lol:

 

Χαχα ελιωσα ρε Δημήτρη,πετυχημένο!:D

Πονηρά μυαλά:p:p:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεστε θα παρακαλέσω να μην ξεφεύγετε από το θέμα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεστε θα παρακαλέσω να μην ξεφεύγετε από το θέμα. :)

 

Μην αγχώνεσαι είμαστε καλά παιδιά. ;) Μια πουτ'αναφέραμε (:lol:) σχετικά με την cyanogen παρατηρείται μια στάσιμη κατάσταση απο τις 16/11/11 και μετά. Μέχρι τότε έβγαιναν κάθε μέρα nightlies ενώ πλέον έχουν σταματήσει. Καλά stable έχουν να βγάλουν απο τον Οκτώβριο :p Λεπτομέρειες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι είμαστε καλά παιδιά. ;) Μια πουτ'αναφέραμε (:lol:) σχετικά με την cyanogen παρατηρείται μια στάσιμη κατάσταση απο τις 16/11/11 και μετά. Μέχρι τότε έβγαιναν κάθε μέρα nightlies ενώ πλέον έχουν σταματήσει. Καλά stable έχουν να βγάλουν απο τον Οκτώβριο :p Λεπτομέρειες εδώ.

 

Καταλαβα. Εδω ονομασανε τη συσκευη μας Shakira (αν θυμαμαι καλα ετσι θα εβγαινε αρχικα κιολας:p) και εμεις περιμενουμε και nightlies. Σκεφτομαι να ξαναγυρισω σε GDX. Πολυ καλη η Gingercruzt αλλα κανει κατι περιεργα οταν πεφτει η μπαταρια γυρω στο 25-20%. Το μονο που με αποθει απο αυτη την αλλαγη ειναι η βαρεμαρα μου να ξανακανω ρυθμισεις κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Εδω ονομασανε τη συσκευη μας Shakira (αν θυμαμαι καλα ετσι θα εβγαινε αρχικα κιολας:p) και εμεις περιμενουμε και nightlies. Σκεφτομαι να ξαναγυρισω σε GDX. Πολυ καλη η Gingercruzt αλλα κανει κατι περιεργα οταν πεφτει η μπαταρια γυρω στο 25-20%. Το μονο που με αποθει απο αυτη την αλλαγη ειναι η βαρεμαρα μου να ξανακανω ρυθμισεις κλπ...

 

Καλά που δε μπλέξαμε τότε με δ'αυτούς!!Ήθελαν και ξεκλείδωτο bootloader τρομάρα τους:p:lol:

Βαριέσαι να κάνεις ρυθμίσεις;;Φέρτο σε μένα...Έχω μουδιάσει με το neo v...

Πλάκα πλάκα πρέπει να περάσω τη νέα gdx...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο bootloader; Ναι καλα. Κατσε να ερθει το Xperia S και βλεπω το x8 να καταστρεφεται σε λιγες ωρες!:p:p

Τωρα το εχω φερει εκει που με βολευει το κινητο και θελει καποιο χρονο για να τα ξανακανω ολα αυτα. Οσο σκεφτομαι οτι πρεπει να ξαναβρω τις ρυθμισεις που εχω κανει λεω ολο αυριο και αυριο θα το κανω!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο bootloader; Ναι καλα. Κατσε να ερθει το Xperia S και βλεπω το x8 να καταστρεφεται σε λιγες ωρες!:p:p

Τωρα το εχω φερει εκει που με βολευει το κινητο και θελει καποιο χρονο για να τα ξανακανω ολα αυτα. Οσο σκεφτομαι οτι πρεπει να ξαναβρω τις ρυθμισεις που εχω κανει λεω ολο αυριο και αυριο θα το κανω!

 

Ένα φεγγάρι είπα να ασχοληθώ με το bootloader και τα κάνα λίγο μαντάρα...Δε brickαρε αλλά δε ξέρω αν ξεκλείδωσε!Πως το βλέπω αυτό;;;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ένα φεγγάρι είπα να ασχοληθώ με το bootloader και τα κάνα λίγο μαντάρα...Δε brickαρε αλλά δε ξέρω αν ξεκλείδωσε!Πως το βλέπω αυτό;;;;

 

Eλα ντε. Μακαρι να ηξερα. Αν δεις στον οδηγο του jim κατω κατω οταν τελειωνει τη διαδικασια του ξεκλειδωματος, θα πρεπει να λεει successfully done η κατι παρομοιο. Αν δεν σου εβγαλε κατι τετοιο προφανως δεν εγινε τιποτα..

Θελω και εγω να συνεχισω το πειραγμα αλλα δεν με παιρνει να το ρισκαρω ρε γ@μωτ0. Δεν εχω και 2ο κινητο να πεις οτι αν brickαρει το x8 να χρησιμοποιω το αλλο μεχρι να το φτιαξω.

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε. Μακαρι να ηξερα. Αν δεις στον οδηγο του jim κατω κατω οταν τελειωνει τη διαδικασια του ξεκλειδωματος, θα πρεπει να λεει successfully done η κατι παρομοιο. Αν δεν σου εβγαλε κατι τετοιο προφανως δεν εγινε τιποτα..

Θελω και εγω να συνεχισω το πειραγμα αλλα δεν με παιρνει να το ρισκαρω ρε γ@μωτ0. Δεν εχω και 2ο κινητο να πεις οτι αν brickαρει το x8 να χρησιμοποιω το αλλο μεχρι να το φτιαξω.

Κοίτα για να ζει ακόμη το κινητό πάει να πει ότι δε πέτυχε...

Κάποια στιγμή θα το κοιτάξω μέσω του οδηγού του Δημήτρη...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμμα root unistaller ωστε να κανω κανενα ξεκαθαρισμα και να διαγραψω οτιδιποτε δε χρειαζεται να ελευθερωσω λιγο ραμ??ακουω προτασεις!
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμμα root unistaller ωστε να κανω κανενα ξεκαθαρισμα και να διαγραψω οτιδιποτε δε χρειαζεται να ελευθερωσω λιγο ραμ??ακουω προτασεις!

 

AntTek App Manager.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Πρόσφατα πήρε το Χ8 η αδερφή μου και σκέφτομαι να το κάνω GDX με το tweak του Jimdem.Απλά θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν πόσο κρατάει η μπαταρία γιατί αυτό είναι το πρόβλημα μου.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Πρόσφατα πήρε το Χ8 η αδερφή μου και σκέφτομαι να το κάνω GDX με το tweak του Jimdem.Απλά θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν πόσο κρατάει η μπαταρία γιατί αυτό είναι το πρόβλημα μου.

 

Χωρις πολυ χρηση τις βγαζει ανετα τις 2 μερες. Με εντονη χρηση δε βγαζει μερα, ειδικα αν μιλας πολλες ωρες στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ήταν ανοιχτό για 96 ώρες συνεχεια και μετά ενφανίστηκε το 'συνδέστε το φορτιστεί' , αυτό το μήνυμα ενφανιζετε όταν η μπαταρία είναι στο 15% , οποτε υπολόγισε...
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup για απενεγκατασταση.τωρα για την μπαταρια αν κλεισεις δεδομενα φοντου gps 3g wifi ανετα κ 2 μερες με μετρια χρηση.χρησιμοποιησε κ τ advance task killer για να κλινεις περιτες εφρμογες γ ν μν καταναλωνουν μπαταρια.εγω τ χρησιμοποιω κ νομιζω οτι κατι κανει.ελευθερωνει κ τη ραμ

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κρίση των copyright χτύπησε και εμένα :lol: το tweak δεν ήταν διαθέσιμο απο τους hosters. Ανέβασα σε δικό μου χώρο το 21.3 και 21.3 Lite τα οποία είναι διαθέσιμα απο αυτή τη στιγμή (ανανεώθηκαν τα Links στη σελίδα του tweak) , και σιγά-σιγά θα ανέβουν και οι παλαιότερες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ξανα πισω σε GDX. Πολυ ωραια η Gingercruzt αλλα τη βαρεθηκα! Τελικα μου πηρε λιγοτερο χρονο απ οτι φανταζομουν το στησιμο του κινητου. Τουλαχιστον γι αυτα που μου ερχονται προχειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξεκλείδωμα είναι πολυ πιο εύκολο απ ότι νομίζετε. το έκανα για 2 κινητα φιλων κ στην ουσία είναι, αν θυμάμαι καλά, 3 προγράμματα όλα κι όλα. ένα για να δεις αν όντως ξεκλειδώνει το κινητό σου, ένα για να το ξεκλειδώσεις κ ένα για να φλασάρεις τον custom kernel. οι cyanogen ROMs είναι η μέρα με την νύχτα με τις άλλες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξεκλείδωμα είναι πολυ πιο εύκολο απ ότι νομίζετε. το έκανα για 2 κινητα φιλων κ στην ουσία είναι, αν θυμάμαι καλά, 3 προγράμματα όλα κι όλα. ένα για να δεις αν όντως ξεκλειδώνει το κινητό σου, ένα για να το ξεκλειδώσεις κ ένα για να φλασάρεις τον custom kernel. οι cyanogen ROMs είναι η μέρα με την νύχτα με τις άλλες.

 

Oταν λες μερα με νυχτα τι εννοεις; Προς το καλυτερο η το χειροτερο;

Και επισης εχουν brickαρει μπολικα κινητα γι αυτο το φοβαμαι εγω προσωπικα...

Link to comment
Share on other sites

Αφου λες οτι υπαρχει τροπος ν δεις αν ξεκλειδωνει τοτε οι υπολοιποι γιατι δν τ κοιταξανκαι τους διαλυθηκαν.μπορει να λεω χαζομαρες.δν ξερω σχετικα μ αυτο τ θεμ

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Αυτή είναι η δεύτερη παρατήρηση. Από την τρίτη και μετά τα post θα διαγράφονται δίχως ειδοποίηση

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ένα φεγγάρι είπα να ασχοληθώ με το bootloader και τα κάνα λίγο μαντάρα...Δε brickαρε αλλά δε ξέρω αν ξεκλείδωσε!Πως το βλέπω αυτό;;;;

 

Τρέξε πάλι το S1tool

Do the job με απενεργοποιημένο κινητό

 

Και στην γραμμή:

RUNNING S1 _EROM VER "R 8A029"

 

Αν το "R" αναγράφεται "r" δηλ. "r 8A029"

Είναι ξεκλειδωμένος o bootloader..

 

Αν είναι κεφαλαίο λυπάμαι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...