Jump to content

Οθόνη αφής, πληκτρολόγιο ή... και τα δύο;


TN97
 Κοινοποίηση

Προτιμώ το κινητό μου να έχει...  

755 members have voted

  1. 1. Προτιμώ το κινητό μου να έχει...

    • Οθόνη αφής
      369
    • Πληκτρολόγιο
      116
    • Και οθόνη αφής και πληκτρολόγιο
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληκτρολογιο με αφης μαζι. μεχρι προσφατα ειχα το νοκια χ3-02 και με ειχε βολεψει.. πηγα και πηρα το ομνια 7 και κανω μιση ωρα να γραψω μια λεξη.. :confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη,ειχα μια δυσκολια με την οθονη αφης στο να στελνω μηνυματα,τωρα δε μπορω να στειλω ευκολα μηνυμα οταν πεσει στα χερια μου κινητο με πληκτρα.Ολα μια συνηθεια ειναι τελικα
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eιχα το Νοκια και με τις 2 λειτουργιες ( και αφης και πληκτρα ) αλλα τελικα δεν μου ηταν πρακιτκη η οθονη αφης

Ασε που καποια στιγμηη οθονη αφης τα φτυσε και πηγε το τηλεφωνο για 2 -3 βδομαδες στην αντιπροσωπεια για αλλαγη οθονης !

Κοινότητα Κέντρων Ξένων Γλωσσών

http://kxghellas.gr

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο, μ'αρέσει να έχω επιλογές, γι'αυτό και επόμενο κινητό se xperia pro
Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οθόνη αφής.

Aπο την αλλη ομως θα ηθελα η αποστολη μυνηματων να ειναι τοσο ευκολη οσο και αυτη των πληκτρων.

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη αφής.

Aπο την αλλη ομως θα ηθελα η αποστολη μυνηματων να ειναι τοσο ευκολη οσο και αυτη των πληκτρων.

 

Swype λέγεται αυτό που ζητάς ;)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Swype λέγεται αυτό που ζητάς ;)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Ναι το Swype που το ζητω δεν ειναι οπως αυτο με τα πληκτρα.

Ευχομαι να βελτιωθει στο μελλον η κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Swype που το ζητω δεν ειναι οπως αυτο με τα πληκτρα.

Ευχομαι να βελτιωθει στο μελλον η κατασταση...

 

Εγώ πάντως απο τα hard πλήκτρα προτιμώ πλέον εδώ και μήνες το swype :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο τα hard πλήκτρα προτιμώ πλέον εδώ και μήνες το swype :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Εξαρταται τι οθονη αφης εχεις πιστευω...:p

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε απο την εφαρμογή. Στην κάμερα και τις κλήσεις με βολέυει η οθόνη αφής, στα sms προτημώ τα πλήκτρα. Εχει πέσει πολύ η ταχύτητα γραφής μου απο τότε που είχα κινητό με πλήκτρα. Όταν γράφω sms πατιούντε 2-3 γράμματα μαζί, οπότε πρέπει να κάνω τουλάχιστον 2 διορθώσεις πριν το στείλω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομιζω η οθονη αφης πλεον εχει γινει απαραιτητο χαρακτηριστικο στις συσκευες. Το πρωτο που κοιταω σε μια συσκευη πλεον ειναι αυτο. Το δευτερο ειναι η ποιοτητα της οθονης. Νομιζω μια πολυ καλη αθονη αφης καλυπτει πληρος το κομματι harware πληκτρολογιο.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω κινητο με οθόνη αφής θα έλεγα ότι το καλύτερο είναι να εχει και τα 2.Πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται το πληκτρολόγιο,αλλα καλώς συνεχίζουν να βγαίνουνε γιατί κάποιοι άνθρωποι δεν βολεύονται με τις οθόνες αφής
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει κινητό με μόνο οθόνη αφής. Από αύριο θα έχω και εγώ smartphone ελπίζω να μην είναι τραυματική εμπειρία...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μια πολυ καλη αθονη αφης καλυπτει πληρος το κομματι harware πληκτρολογιο.

διαφωνώ κάθετα. ακόμη και στην καταπληκτική αφή του Iphone δε μπορώ να γράψω. όχι λόγω μεγέθους οθόνης αλλα λόγω ΑΦΗΣ

Πριν πάρω κινητο με οθόνη αφής θα έλεγα ότι το καλύτερο είναι να εχει και τα 2.Πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται το πληκτρολόγιο,αλλα καλώς συνεχίζουν να βγαίνουνε γιατί κάποιοι άνθρωποι δεν βολεύονται με τις οθόνες αφής

 

μα δε βγαίνουν.... αυτό είναι το πρόβλημα...

για την ακρίβεια βγαίνουν 100 μόνο με οθόνη και 1 με πληκτρολόγιο(αναφέρομαι σε hw qwerty):mad:

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω κινητο με οθόνη αφής θα έλεγα ότι το καλύτερο είναι να εχει και τα 2.Πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται το πληκτρολόγιο,αλλα καλώς συνεχίζουν να βγαίνουνε γιατί κάποιοι άνθρωποι δεν βολεύονται με τις οθόνες αφής

 

φιλε μου το λες αυτο γιατι εχεις iphone. εχω παει να γραψω μηνυμα σε αλλα τηλεφωνα και λεω ελεος πως τα χρησιμοποιουν?

σε κορυφαια smartphones νομιζω οτι δεν χρειαζεται πληκτρολογιο αλλα σε πιο φθηνες λυσεις εκει στα 200 ευρο ειναι απαραδεκτα. απλα παλευεις με τους χαρακτηρες και το backspace:)

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το λες αυτο γιατι εχεις iphone. εχω παει να γραψω μηνυμα σε αλλα τηλεφωνα και λεω ελεος πως τα χρησιμοποιουν?

σε κορυφαια smartphones νομιζω οτι δεν χρειαζεται πληκτρολογιο αλλα σε πιο φθηνες λυσεις εκει στα 200 ευρο ειναι απαραδεκτα. απλα παλευεις με τους χαρακτηρες και το backspace:)

 

Πριν το iphone είχα το Samsung Galaxy Ace και με εκείνο έγραφα μια χαρά.Αλλά εννοείται με το Iphone ακόμα καλύτερα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

διαφωνώ κάθετα. ακόμη και στην καταπληκτική αφή του Iphone δε μπορώ να γράψω. όχι λόγω μεγέθους οθόνης αλλα λόγω ΑΦΗΣ

 

Δεν διαφωνω, δεν αφηνει σε ολους την ιδια αισθηση η οθονη αφης και σιγουρα χανει σε ταχυτητα και ευκολια χρησης απο το κλασσικο πληκτρολογιο. Νομιζω ομως οτι απο την στιγμη που θα συνηθισεις την οθονη αφης μετα δεν μπορεις να γυρισεις σε κανονικο πληκτρολογιο. Τουλαχιστον για εμενα αυτο ισχυει. Βεβαια και αυτο αποψη δικη μου ειναι. Καθενας με τις προτιμησεις του!

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω, δεν αφηνει σε ολους την ιδια αισθηση η οθονη αφης και σιγουρα χανει σε ταχυτητα και ευκολια χρησης απο το κλασσικο πληκτρολογιο. Νομιζω ομως οτι απο την στιγμη που θα συνηθισεις την οθονη αφης μετα δεν μπορεις να γυρισεις σε κανονικο πληκτρολογιο. Τουλαχιστον για εμενα αυτο ισχυει. Βεβαια και αυτο αποψη δικη μου ειναι. Καθενας με τις προτιμησεις του!

 

μα μπορεις ανετα να γραφεις και με τα 2.αφου συνηθισεις και τα 2.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οθονη αφης!Πλεον το πληκτρολογιο δεν το μπορω αισθητικα καθολου και εχω συνηθισει την οθονη στο 100%!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω και τα 2 σε όσους γράφουν πολλά σμσ-εμαιλς-σοσιαλ μιντια το πληκτρολόγιο είναι παραπάνω από θεμιτό. Άσε που απαντάς και στα τυφλά :lol:
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Μπααα...οθονη αφης και παλι οθονη αφης.Με το πληκτρολογιο δεν μπορουσα και δεν μπορω.
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...