Jump to content

Πόσο ικανοποιημένοι είσαστε από τον πάροχο κινητής σας;


TN97
 Κοινοποίηση

Πόσο ικανοποιημένοι είσαστε από τον πάροχό σας;  

938 members have voted

  1. 1. Πόσο ικανοποιημένοι είσαστε από τον πάροχό σας;

    • Έχω Cosmote και είμαι πολύ ικανοποιημένος
      161
    • Έχω Cosmote και είμαι μετρίως ικανοποιημένος
      147
    • Έχω Cosmote και δεν είμαι ικανοποιημένος
      59
    • Έχω Vodafone και είμαι πολύ ικανοποιημένος
      177
    • Έχω Vodafone και είμαι μετρίως ικανοποιημένος
      110
    • Έχω Vodafone και δεν είμαι ικανοποιημένος
      39
    • Έχω Wind και είμαι πολύ ικανοποιημένος
      162
    • Έχω Wind και είμαι μετρίως ικανοποιημένος
      67
    • Έχω Wind και δεν είμαι ικανοποιημένος
      18


Recommended Posts

Έχω Cosmote (Frog & What's up) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Όπου κι αν βρέθηκα δεν ξέμεινα λεπτό από σήμα.

Με δωρεάν επικοινωνία σε όλους τους φίλους + οικογένεια μέσω what's up και με το διπλασιασμό της Frog, ποιος έχει ανάγκη από συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποτελεσμάτων συνέχεια...

 

Από τους 287 απαντήσαντες ανεξαρτήτως δικτύου,

 

  • οι 164 (57,1%) δηλώνουν «πολύ ικανοποιημένοι»
  • οι 95 (33,1%) δηλώνουν «μετρίως ικανοποιημένοι»
  • οι 28 (9.8%) δηλώνουν «όχι ικανοποιημένοι»

 

Κατά την γνώμη μου, πρόκειται για αρκετά καλή επίδοση για τα δίκτυά μας. Προσωπικά δεν το περίμενα.

 

Εγω το περιμενα αφου μονο οι Ελληνες μπορει να δηιουργουν τετοιο παθος για κατι που στην ουσια δεν θα επρεπε αντιθετως να το πολεμουν για να κερδιζουν περισσοτερα..

 

Κατι ακομα αφου δεν μας ενδιαφερει το δικτυο γιατι η ερωτηση δεν ηταν απλα "Εισαστε ευχαριστημενοι απο το δικτυο που ανηκετε?''

Θα ηταν σοφοτερο απο την στιγμη που εχει προηγηθει καλπη για το ποιο δικτυο προτιματε..

 

Αυτές οι δημοσκοπήσεις ηταν ιδέα κάποιου?

Γιατί μοιάζουν με ερωτηματολόγια εταιριών δημοσκοπήσεων.

 

Προσωπικά, δεν είμαι ευχαριστημένος από καμία εταιρία. Θεωρώ μη αποδεκτό σήμερα, 4 - 5 χρόνια μτά την εμφάνιση του 3G και 2 βήματα πριν την έλευση του 4g να μην υπάρχει κάλυψη δικτύου τρίτης γενιάς όπου υπάρχει και κάλυψη δικτύου gprs.

Unacceptable...

 

Εχεις ενα δικιο και πολλα δικια δεν το ειχα σκεφτει ετσι

απλα τολμω να πω απλα οτι παρασυρονται και στην προσπαθεια δημοσιευσης αρκετων θεματων καθως και δημιουργιας συζητησεων βγαινουν και καποια που δεν χρειαζονται, κατα την γνωμη μου οπως αναφερω και παραπανω.

Edited by SkF
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Έχω WIND f2g2 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από τις χρεώσεις που χαμηλότερες δεν υπάρχουν σε καμία εταιρία και από σήμα(ειδικά 3,5G καμπάνα στο σπίτι μου)!Δεν πρόκειτε να αλλάξω πάροχο με αυτά τα δεδομένα...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια στην cosmote όπου δεν ήμουν 'καθόλου ικανοποιημένος' πήγα στην Wind όπου ήμουν 'πολύ ικανοποιημένος' αλλά λόγω καλύτερης προσφοράς στην ανανέωση των συμβολαίων μου (εταιρικά) πήγα στην vodafone όπου είμαι 'μετρίως ικανοποιημένος' με μία διευκρίνηση όμως... Είναι η καλύτερη από τις άλλες 2 εταιρίες σε όλα αλλά υστερεί (σε σχέση με την wind που είχα πριν) στην κάλυψη στην Κρήτη όπου κινούμαι. Εαν βελτιώσει την κάλυψη στην Κρήτη θα είμαι 'πολύ ικανοποιημένος'.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Είχα vodafone για 10+ χρόνια.... απογοήτευση !!!!

 

Με φορητότητα εδώ και 2 μήνες είμαι στην cosmote και όντως έχει..... έχει σήμα καμπάνα !!!! :lol:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε οτι ανοιγει η γραμμη του cc και μιλαω με εκπροσωπο αμα με βαλει στην αναμονη για να τσεκαρει κατι χρεωνομαι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειμαι τσαντισμενος με ολες τις εταιριες που εκαναν ελαχιστον χρονο τα 45" αντι να το καταργησουν εντελως,οπως ειχε ακουστει,κ αποτι μαθαινω θα παει στο 1' ο ελαχιστος χρονος!!

Απο εκει κ περα,προτιμω με 1000 wind γιατι 1ον εφερε πρωτη τα flexy χωρις να σε κλεβει.ΔΛΔ σε αντιθεση με κοσμοτε πουχε κατι παρομοιο πληρωνες τα ιδια λεφτα με μια 4ωρη συνδεση κ ειχε 20 λεπτα λιγοτερα σε χρονο ομιλιας,αλλα ειχα παρα πολλα σμσ ή μμσ ή οποιο συνδυασμο των 3 θες κατι το οποιο βολεψε απιστευτα,ειδικα σε γιορτες κλπ που ο λογαριασμος φουσκωνε απο το 1ο σμσ!!κ αναγκαζομουν ναχω κ ενα cu για να τον ξεφορτωνω λιγο.

Επισης μαρεσει γιατι οι ανθρωποι ειναι ευελικτοι.μπορουν να σου συμψηφισουν πολλες επιδοτησεις μαζι απο ασχετα προσωπα κλπ (πχ εμενα με την πρωην μου κ την αδερφη μου-3 διαφορετικοι λογαρισμοι,διαφορετικα ΑΦΜ κ πηρα το αθροισμα των επιδοτησεων σε μια συσκευη),πολυ ευκολα,κ τελος οτι δεν εχουν το live μενου της vodafone κ διαλεγεις οοοοοοποια συσκευη θες,σε οποιο χρωμα θες (πχ η μανα μου ηθελε Ε66 σε λευκο κ στη vodafone της ελεγε οτι δεν βγαινει σε λευκο)

Τωρα αυτα περι σηματος κλπ,ειναι σχετικα,αλλου πιανει η μια,αλλου η αλλη,εφοσον μεσα στον χωρο που κινουμαι,πιανει,αν δε πιασει κ σε κανα βουνο,καλυτερα να ηρεμουμε λιγο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω Cosmote και είμαι πλήρως ικανοποιημένος, δεν εχω αλλάξει από τους που πρωτοβγήκε και ημασταν οικογενειακώς από τους πρώτους πελάτες της και ούτε πρόκειται εκτός και αν γίνει κάτι συνταρακτικό. Κατά καιρούς είχε τύχει να εχω στην κατοχή μου και επαγγελματικά νούμερα των άλλων εταιριών αλλά είμαι πλήρως απογοητευμένος. Αν στο μέλλον εχω πάλι επαγγελματικό θα είναι της ίδιας εταιρίας που εχω και το προσωπικό μου... Και σήμα καμπάνα όπου εχω πάει, ακόμα και στο χωριό μου που είναι ορεινή περιοχή και δεν πιάνει κάνεις άλλος, μπορώ να εχω άμεση πρόσβαση στον λογαριασμό μου και στο οικονομικό μου πρόγραμμα όπου και αν είμαι, όπως είπε και κάποιος άλλος, τα απεριόριστα βγήκαν ακριβώς για μένα!
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειμαι τσαντισμενος με ολες τις εταιριες που εκαναν ελαχιστον χρονο τα 45" αντι να το καταργησουν εντελως,οπως ειχε ακουστει,κ αποτι μαθαινω θα παει στο 1' ο ελαχιστος χρονος!!

Απο εκει κ περα,προτιμω με 1000 wind γιατι 1ον εφερε πρωτη τα flexy χωρις να σε κλεβει.ΔΛΔ σε αντιθεση με κοσμοτε πουχε κατι παρομοιο πληρωνες τα ιδια λεφτα με μια 4ωρη συνδεση κ ειχε 20 λεπτα λιγοτερα σε χρονο ομιλιας,αλλα ειχα παρα πολλα σμσ ή μμσ ή οποιο συνδυασμο των 3 θες κατι το οποιο βολεψε απιστευτα,ειδικα σε γιορτες κλπ που ο λογαριασμος φουσκωνε απο το 1ο σμσ!!κ αναγκαζομουν ναχω κ ενα cu για να τον ξεφορτωνω λιγο.

Επισης μαρεσει γιατι οι ανθρωποι ειναι ευελικτοι.μπορουν να σου συμψηφισουν πολλες επιδοτησεις μαζι απο ασχετα προσωπα κλπ (πχ εμενα με την πρωην μου κ την αδερφη μου-3 διαφορετικοι λογαρισμοι,διαφορετικα ΑΦΜ κ πηρα το αθροισμα των επιδοτησεων σε μια συσκευη),πολυ ευκολα,κ τελος οτι δεν εχουν το live μενου της vodafone κ διαλεγεις οοοοοοποια συσκευη θες,σε οποιο χρωμα θες (πχ η μανα μου ηθελε Ε66 σε λευκο κ στη vodafone της ελεγε οτι δεν βγαινει σε λευκο)

Τωρα αυτα περι σηματος κλπ,ειναι σχετικα,αλλου πιανει η μια,αλλου η αλλη,εφοσον μεσα στον χωρο που κινουμαι,πιανει,αν δε πιασει κ σε κανα βουνο,καλυτερα να ηρεμουμε λιγο!

 

 

 

καλα πλεον ο συμψηφισμος σε διαφορετικα αφμ,εχει καταργηθει και στην wind,για τεχνικους λογους.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Oτι και να γινει η TELESTET-TIM-WIND....ηταν και ειναι η πιο προχωρημενη και πιο αξιοπιστη εταιρια....αν δεν ειχαν προκυψει και οι συνεχεις αλλαγες ιδιοκτησιακου και καποιες λαθος επιλογες διοικησης και κακοδιαχειρησεις...θα ηταν πρωτη κι οχι τριτη..και με μεγαλη διαφορα απο τους αλλους μαλιστα! Κι επειδη ειχα και τους τρεις μπορω να εκφερω απολυτη αποψη...για COSMOTE-VODAFONE..το οτι ειμαι 12 χρονια υπερευχαριστημενος πελατης μονο απο την WIND..τα λεει ολα..WIND δεν ειναι αψογη...αλλα ειναι σιγουρα καλυτερη απο τους αλλους δυο!! ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα τεθούμε εκτός θέματος, η Κοσμοτέ δε χρεώνει την αναμονή. Χρεώνει από τότε που θα απαντηθεί η κλήση. Και πάλι βέβαια, καταλήγει να κοστίζει περισσότερο η κλήση από τις άλλες 2 ανταγωνίστριες.

 

Εννοώ από τη στιγμή που θα απαντηθεί η κλήση, η αναμονή που καθυστερούν με τα computer κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Eγω ψηφισα Vodafone και ειμαι παρα παρα παρα πολυ ευχαριστημενος απο το συνολο των υπηρεσιων που παρεχει.Και για τα προγραμματα unlimited και το ασυρματο ιντερνετ και το σταθερο της που χρησιμοποιω στο εξοχικο ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Και απο το cc οτι διευκρινηση/βοηθεια χρειαστηκα ή απο τα vodafone shop αμεσως βρεθηκε λυση.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι εννοεις .. και ναι η χρεωση συνεχιζει, δεν σταματαει οταν σε βαζουν στην αναμονη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και είμαι μετρίως ικανοποιημένος. Και αυτό λόγο του ότι τους 3 τελευταίους μήνες κάτι έγινε με τις κεραίες στην περιοχή μου και δεν πιάνει καλά. Μέχρι τότε είχα full 3G. Τώρα πιάνει μόνο GSM και αυτό με διακοπές. Το ίδιο συνέβει και με την cosmote στην περιοχή μου. Έχω και ένα whats up και το είδα. Αλλά της cosmote έχει ψιλοδιορθωθεί το πρόβλημα τον τελευταίο μήνα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω Cosmote και είμαι μετρίως ικανοποιημένος.

 

Eίχα vodafone από τότε που απέκτησα το πρώτο μου κινητό,αλλά άλλαξα σε what's up καθώς όλοι οι φίλοι μου είχαν what's up και βολευομαστε με τα 1500άρια.

Μετρίως ικανοποιημένος καθώς στο ΤΕΙ Αθηνών όπου σπουδάζω δεν έχει πολύ καλό σήμα,και γενικά δεν ακολουθεί τις εξελίξεις (πχ το καινουριο 0.facebook.com).

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε οτι ανοιγει η γραμμη του cc και μιλαω με εκπροσωπο αμα με βαλει στην αναμονη για να τσεκαρει κατι χρεωνομαι?

 

Μόνο στην Cosmote χρεώνεσαι με χρονοχρέωση, οι άλλες 2 έχουν πάγιο τέλος κλήσης. Δηλαδή στη Vodafone & στη Wind από τη στιγμή που θα το σηκώσει ο υπάλληλος, όση ώρα και αν μιλήσεις, χρεώνεσαι αυτά τα standard cents που στοιχίζει η κλήση στην εξυπηρέτηση.

 

Επιπρόσθετα καμία από τις 3 δεν έχει δώσει την εξυπηρέτηση πελατών της σε εξωτερική εταιρία, είναι εντελώς παραπληροφόρηση αυτό που γράφτηκε.

Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

Έχω vodafone και μεταφέρω όλη την εταιρική συνδρομή στην wind. Ο λόγος απλός: η vodafone είναι μακράν ακριβότερη. Έχω συνεχώς κρυφές χρεώσεις σε Unlimited προγράμματα και μετά από 9 χρόνια στην εταιρεία οι επιδοτήσεις είναι επιεικώς απαράδεκτες. στη vodafone εκτός από την καλή επικοινωνιακής πολιτικής τους δεν έχουν τίποτα καλύτερο από τον ανταγωνισμό.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω Cosmote και είμαι μετρίως ικανοποιημένος.

 

Eίχα vodafone από τότε που απέκτησα το πρώτο μου κινητό,αλλά άλλαξα σε what's up καθώς όλοι οι φίλοι μου είχαν what's up και βολευομαστε με τα 1500άρια.

Μετρίως ικανοποιημένος καθώς στο ΤΕΙ Αθηνών όπου σπουδάζω δεν έχει πολύ καλό σήμα,και γενικά δεν ακολουθεί τις εξελίξεις (πχ το καινουριο 0.facebook.com).

 

Ναι επρεπε και αυτη να το κανει ..... τι νομιζουν μας δινουν τα 1500 και εμεισ θα τρεχουμε απο πισω τους σαν σκυλακια .... παντως εγο σκεφτομαι να παρω μια δευτερη καρτα wind για αυτο το λογο μονο αλλα τονιζω το δευτερη :):happy:

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

καλα πλεον ο συμψηφισμος σε διαφορετικα αφμ,εχει καταργηθει και στην wind,για τεχνικους λογους.

 

Κανεις λαθος φιλε μου,αρκει να πας σε μαγαζι franchise,οχι σε δικο της καταστημα.

Τοτε κανεις το πολυ απλο,ποσες επιδοτησεις εχεις?μια 100 ευρω,μια 120 κ μια 200?οκ,αρα 420 συνολο.ποσο κανει η συσκευη που θες,500??αρα μου δινεις 80,κ ειναι δικη σου.

Τωρα το πως γινεται αυτο,στην πραξη,σε αφηνω να το βρεις,οπως το βρηκα κ γω,γιατι ειναι πολυ ευκολο κ σε καμια vodFONE δε μου το κανανε,ουτε κοσμοτε,μονο σε καταστηματα wind ηταν προθυμοι να δουλεψουν λιγο παραπανω για να με εξυπηρετησουν.

γιαυτο κ μονο εκανα την συνδεση μου εκει,πριν 4-5 χρονια (που ημουν φοιτητης κ δεν ειχα πολλα λεφτα για συσκευη,κ ετσι τις μοιραζαμε 1 χρονο ο καθενας τις επιδοτησεις εχοντας ο καθενας το δικο του λογαριασμο,στονομα του κλπ).κ μετα με τα flexy κολησα.κ τελος.

Τωρα τα unlimited,καλα ειναι,αρκει ναχει ο κυκλος σου την ιδια εταιρια.κ αυτη παλι η wind το εφερε πρωτη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην Cosmote χρεώνεσαι με χρονοχρέωση, οι άλλες 2 έχουν πάγιο τέλος κλήσης. Δηλαδή στη Vodafone & στη Wind από τη στιγμή που θα το σηκώσει ο υπάλληλος, όση ώρα και αν μιλήσεις, χρεώνεσαι αυτά τα standard cents που στοιχίζει η κλήση στην εξυπηρέτηση.

 

Επιπρόσθετα καμία από τις 3 δεν έχει δώσει την εξυπηρέτηση πελατών της σε εξωτερική εταιρία, είναι εντελώς παραπληροφόρηση αυτό που γράφτηκε.

 

Edit: H Cosmo μόλις ανακοίνωσε ότι από τον Ιούλιο καταργεί τη χρονοχρέωση και βάζει και αυτή πάγιο τέλος κλήσης. Έπρεπε να το γράψω για να γίνει? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με καμμία από τις 3 δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί βγάζουν προσφορές μόνο για νέους συνδρομητές. Εχω συμβόλαιο Cosmote, Vodafone και καρτοκινητό Q.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...