Jump to content

Πόσο ικανοποιημένοι είσαστε από τον πάροχο κινητής σας;


TN97
 Κοινοποίηση

Πόσο ικανοποιημένοι είσαστε από τον πάροχό σας;  

938 members have voted

  1. 1. Πόσο ικανοποιημένοι είσαστε από τον πάροχό σας;

    • Έχω Cosmote και είμαι πολύ ικανοποιημένος
      161
    • Έχω Cosmote και είμαι μετρίως ικανοποιημένος
      147
    • Έχω Cosmote και δεν είμαι ικανοποιημένος
      59
    • Έχω Vodafone και είμαι πολύ ικανοποιημένος
      177
    • Έχω Vodafone και είμαι μετρίως ικανοποιημένος
      110
    • Έχω Vodafone και δεν είμαι ικανοποιημένος
      39
    • Έχω Wind και είμαι πολύ ικανοποιημένος
      162
    • Έχω Wind και είμαι μετρίως ικανοποιημένος
      67
    • Έχω Wind και δεν είμαι ικανοποιημένος
      18


Recommended Posts

Το πρωτο μου συμβολαιο ηταν Vodafone, το κρατησα ενα χρονο (και πολυ αντεξα) οι χρεωσεις ηταν οτι να ναι και το μεγαλυτερο κακο ηταν τα Vodafone Live κινητα που ολα τα ειχαν κλειδομενα, Το γυρησα στην Wind και τα τελευταια 6 χρονια εχω βρει την υγεια μου σε ολα το μονο μειονεκτημα ειναι η επιδοτηση που παραμενει ελεηνη (περσυ με λογαριασμους κατα μεσο ορο 130 ευρω το μηνα ειχα μονο 70 ευρω, ενω φετος με λογαριασμους 70 ευρω ειχα αρχικα 70 μετα 140 και τελος πηρα 170 ευρω επιδοτηση)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wind γενικά ικανοποιημένος, αν και τώρα τελευταία άρχισε ένα πρόβλημα στο σπίτι μου. Ελπίζω να είναι προσωρινό.

Μια απορία που την έχω (επειδή αν δεν βελτιωθεί το σήμα στο σπίτι μου, θα φύγω): η vodafone έχει βελτιώσει το σήμα της στο κέντρο της Αθήνας; μέχρι πριν 2 χρόνια που είχα στο 2ο νούμερο, δεν είχα σήμα μόλις έμπαινα μέσα σε κτήριο ή υπόγειο. Το θεωρώ ανεπίτρεπτο, τη στιγμή που με τη wind ήταν σαν να μην είχα μπει στο κτήριο. Επίσης, βελτίωσε την κάλυψη της στο μετρό; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Wind γενικά ικανοποιημένος, αν και τώρα τελευταία άρχισε ένα πρόβλημα στο σπίτι μου. Ελπίζω να είναι προσωρινό.

Μια απορία που την έχω (επειδή αν δεν βελτιωθεί το σήμα στο σπίτι μου, θα φύγω): η vodafone έχει βελτιώσει το σήμα της στο κέντρο της Αθήνας; μέχρι πριν 2 χρόνια που είχα στο 2ο νούμερο, δεν είχα σήμα μόλις έμπαινα μέσα σε κτήριο ή υπόγειο. Το θεωρώ ανεπίτρεπτο, τη στιγμή που με τη wind ήταν σαν να μην είχα μπει στο κτήριο. Επίσης, βελτίωσε την κάλυψη της στο μετρό; ευχαριστώ.

Όχι φίλε μου, δεν έχει βελτιώσει τίποτα.

Είμαι στην οδό Πανόρμου αυτή τη στιγμή, 4ος όροφος παρακαλώ και δεν έχω σήμα 3g. Mα είναι δυνατόν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απο vodafone προσφατα εκανα φορητοτητα στην wind... εχω το wind medium και στο αναλογο προγραμμα unlimited της vodafone δεν μου έδινε δωρεαν μηνυματα προς τα λοιπα δικτυα...πλεον οσα ειχα δει οτι θα μου ερχεται το παγιο τοσο ακριβως μου ερχεται...προσωπικα νομίζω έκανα την σωστη κίνηση αφου απο τοτε που το εκανα και αναλύοντας τα προγραμματα και στους δικους μου εκαναν και εκεινοι φορητοτητα απο οσους δεν ηταν δηλαδη ηδη στη wind.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Wind από το 1996 ως βασικό μου δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, μέσα σε αυτά τα 14 χρόνια, γνωρίζοντας την εταιρεία και από μέσα και απ έξω, η συνολική εικόνα που έχω αποκτήσει είναι πως ενώ έχει και την θέληση και τη δύναμη να χτυπήσει τον ανταγωνισμό μέχρι εκεί που δεν παίρνει, αντ' αυτού, επαναπαύεται σε συνθήκες ρελαντί, λες και όλα λειτουργούν στον αυτόματο πιλότο... :blink:

 

Το τραγελαφικό είναι πως ενώ γύρο από τη Wind όλα δείχνουν να κινούνται υπό συνθήκες δημοσίου, η εικόνα που "πουλάει" προς τα έξω είναι του "Elite δικτύου των λίγων και ψαγμένων συνδρομητών"

 

Αυτό υπό ορισμένες προϋποθέσεις, ίσος να μην είναι κακό, αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να το υποστηρίξει εμπράκτως, μιας και ενώ έχει παρουσιάσει κατά καιρούς ανταγωνιστικά προγράμματα που μπορούν να ταράξουν την αγορά, δεν τα υποστηρίζει με διαφάνεια (οι όροι αλλάζουν εν μια νυκτί και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε), και τα χαντακώνει με την ίδια άνεση που τα παρουσιάζει, λες και έχει μια μόνιμη τάση αυτοκαταστροφής... :!:

 

Θεωρώ πως αν θέλει να ξεφύγει από τον εσωστρεφισμό της, πρέπει επιτέλους να πάψει να θεωρεί τους συνδρομητές της Beta Testers και να τους αντιμετωπίσει με τη μέγιστη σοβαρότητα.

 

Αν θέλουμε να μιλήσουμε για τα θετικά, θεωρώ πως αυτά είναι:

 

  • Τα καλύτερα πακέτα και υπηρεσίες της αγοράς (για τους ψαγμένους)
  • Η κορυφαία ποιότητα ήχου από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα (έχοντας άποψη και από τα υπόλοιπα), ο ήχος είναι ποιότητας σταθερού τηλεφώνου
  • Εξαιρετική κάλυψη μέσα στο λεκανοπέδιο και τις μεγάλες πόλεις, και αρκετά έως πολύ ικανοποιητική κάλυψη στη περιφέρεια, ξεπερνώντας πολλές φορές τους ανταγωνιστές της

 

Ως συνδρομητής είμαι αρκετά, έως πολύ ικανοποιημένος από τη Wind γιατί μου δίνει ακριβώς αυτά που ζητάω, τρελό έτσι? Κι όμως αληθινό!!!

 

Τέλος, θεωρώ τη Wind τον κοιμώμενο γίγαντα που πρέπει επιτέλους να ξυπνήσει ...προτού είναι αργά!!!

Edited by Dromeas
Κάτι ξέχασα, άνθρωπος είμαι (?) κι εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω από το 1998 Vodafone και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Θεωρώ ότι έχει τη μακράν καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών, τις περισσότερες υπηρεσίες, άριστο ποιοτικά δίκτυο χωρίς τα προβλήματα με τις κλήσεις και τα sms που παρουσιάζει συχνά η βασική της ανταγωνίστρια και με τις καλύτερες ταχύτητες 3G, αρκετά ικανοποιητική κάλυψη (πλέον), ποικιλία συσκευών, τις καλύτερες επιδοτήσεις (αν γκρινιάξεις λίγο σε κατάστημα ή εξυπηρέτηση) και το τελευταίο καιρό πολύ καλές προσφορές και προγράμματα.

 

Αν έβαζε και sms προς τα υπόλοιπα δίκτυα στα unlimited προγράμματα όπως η cosmote θα ήμουν 100% ευχαριστημένος.

 

Έχω χρησιμοποιήσει και τις άλλες δύο στο παρελθόν και δεν είχα μείνει τόσο ικανονοιημένος (ειδικά από τη Wind αν και πλέον νομίζω πως η χειρότερη είναι η Cosmote). Γι'αυτό και δεν μου κάνει εντύπωση που στη δημοσκόπηση έχει τπυς περισσότερους πολύ ικανοποιημένους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ακούω ότι είστε ικανοποιημένοι από την κάλυψη της vodafone... χωρίς παρεξήγηση, αλλά για που λέτε ; Αθήνα ; Εγώ μετά από 10 χρόνια στην vodafone και για 10 συνολικά εταιρικές συνδέσεις, γύρισα σε cosmote λόγω δυκτίου... Μάλιστα με συνάδελφους, πελάτες και φίλους σε συζητήσεις είχαν ή έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που μιλάτε για καλή κάλυψη της cosmote :rolleyes:

 

χωρίς παρεξήγηση εεεεε :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εχω wind καλο σχετικα σημα ΑΛΛΑ μεγαλο παραπονο με τη ταχυτητα του Internet ακομα και εκει που εχει 3g!

Καλο θα ηταν καποιος να φτιαξει μια δημοσκοπηση για αυτο το θεμα, οσο αφορα την ταχυτητα που δινουν οι εταιριες και κατα ποσο ειναι αυτες αληθινες!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ακούω ότι είστε ικανοποιημένοι από την κάλυψη της vodafone... χωρίς παρεξήγηση, αλλά για που λέτε ; Αθήνα ; Εγώ μετά από 10 χρόνια στην vodafone και για 10 συνολικά εταιρικές συνδέσεις, γύρισα σε cosmote λόγω δυκτίου... Μάλιστα με συνάδελφους, πελάτες και φίλους σε συζητήσεις είχαν ή έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που μιλάτε για καλή κάλυψη της cosmote :rolleyes:

 

χωρίς παρεξήγηση εεεεε :)

 

Εξαρτάται απ'το πού χρησιμοποιείς το κινητό! Προσωπικά, στις περιοχές που κινούμαι δε με καλύπτει καλά η Κοσμοτέ, αλλά η Vodafone. Σε συνδυασμό και με την άρτια εξυπηρέτηση της Vodafone, σε σχέση με την άθλια εμπειρία που είχα από την Κοσμοτέ σε τέτοια θέματα, επέλεξα την πρώτη. Και σε γενικές γραμμές στην κάλυψη δεν έχω βρεθεί μέχρι στιγμής σε περιοχή που να καλύπτει η Κοσμοτέ και να μην την καλύπτει η Vodafone. :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ακούω ότι είστε ικανοποιημένοι από την κάλυψη της vodafone... χωρίς παρεξήγηση, αλλά για που λέτε ; Αθήνα ; Εγώ μετά από 10 χρόνια στην vodafone και για 10 συνολικά εταιρικές συνδέσεις, γύρισα σε cosmote λόγω δυκτίου... Μάλιστα με συνάδελφους, πελάτες και φίλους σε συζητήσεις είχαν ή έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που μιλάτε για καλή κάλυψη της cosmote :rolleyes:

 

χωρίς παρεξήγηση εεεεε :)

 

Στην Αθήνα προσωπικά θεωρώ ότι και οι τρεις έχουν πάνω κάτω την ίδια κάλυψη. Από εκεί και πέρα υπάρχουν περιοχές-σημεία που καλύπτει η μία και δεν καλύπτει η άλλη και το σντίστροφο. Μάλιστα υπάρχουν περιοχές που ανάλογα με το σημείο που βρίσκεσαι έχει καλύτερη κάλυψη διαφορετική εταιρεία όπως π.χ τα Μελίσσια που υπάρχουν σημεία (στο νότιο κομμάτι κάτω από τη Δημοκρατίας) που η Vodafone έχει φουλ σήμα με 3G και οι άλλες (ειδικά η Wind) χαροπαλεύουν και σημεία (στο βόριο κομμάτι προς Νέα Πεντέλη) που συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Αυτό συμβαίνει σε αρκετές περιοχές και έχει να κάνει με τις αδειοδοτήσεις και τα ξηλώματα κεραιών. Καμία από τις τρεις δεν πιστεύω πως τουλάχιστον την Αθήνα δεν θέλει να την καλύπτει 100%. Εγώ πάντως γενικά στην Αθήνα δεν είχα ποτε πρόβλημα με τη Vodafone, ίσα ίσα.

 

Τώρα στην επαρχία θεωρώ ότι η Cosmote έχει ένα ελαφρό προβάδισμα αλλά τους τελευταίους μήνες η Vodafone έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Προσωπικά έχω πάρα πολύ καιρό να βρεθώ σε επαρχιακή περιοχή που η Vodafone να μην έχει καθόλου ή να έχει ελάχιστο σήμα και η Cosmote να την καλύπτει τέλεια επομένως ούτε στην επαρχία νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα πλην μεμονομένων περιπτώσεων λόγω ξηλωμάτων (κάτι που πλέον ισχύει και για τη Cosmote, βλ. Πτολεμαίδα).

 

Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι πέρα από τη κάλυψη η Vodafone έχει καλύτερης ποιότητας δίκτυο από τη Cosmote (χωρητικότητα σε κλήσεις και sms, ταχύτητες 3G).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ακούω ότι είστε ικανοποιημένοι από την κάλυψη της ...

 

Αυτό είναι ένα από τα πιο πλέον άλυτα ερωτήματα που υπάρχουν ανεξαρτήτως εταιρείας. :lol:

Αναλόγως με τη περιοχή που κινείται ο καθένας μας έχει ή δεν έχει σήμα και από τις τρεις εταιρείες. Όλες έχουν κενά στη κάλυψη, αν είναι τόσο "τυχερός" κάποιος και στο σημείο που είναι το περισσότερο χρόνο το σήμα είναι χάλια τότε μάλλον ψάχνει για αλλαγή. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind και είμαι πολύ ικανοποιημένος...ειδικά από όταν μπήκε ο Άραβας κάνει μεγάλες προσπάθειες να συναγωνιστεί τις άλλες 2 εταιρείες με αποτέλεσμα να γίνονται σημαντικά βήματα στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας.

Πρωτοπόρα ειδικά στις προσφορές και σε νέα πράγματα.Και συμφέρουσα,για την δική μου τσέπη και χρήση που κάνω.

Και από σήμα σε καλύτερη μοίρα από την cosmote και στα ίδια με vodafone...

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγώ παιδιά έχω cosmote παραπάνω από 10 χρόνια.

Ήμουν πολύ ικανοποιημένη και από τα προγράμματα της και από την κάλυψη δικτύου.Έχω τέλειο πρόγραμμα που δεν ξέρω πόσο μιλάω με 28€

Τελευταία όμως με την κάλυψη έχω πρόβλημα, στο σπίτι μου δεν έχω καθόλου σήμα..

Αφού αγανάκτησα και πήγα να ρωτήσω..Μου είπαν ότι κάνουν ανβάθμιση δικτύου και ότι το πρόβλημα είναι γενικό..Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

εχω vodafone απο τοτε που ηταν panafon ολα καλα... μεχρι πριν 1,5 χρονο που απο τοτε δεν εχω ουτε σημα στο σπιτι μου......
blackberry storm 9500 LG 2,3,4 samsung note 4
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα "Έχω Vodafone και είμαι μετρίως ικανοποιημένος"

 

...Για των μοναδικό λόγο ότι στην περιοχή μου (Λιβαδειά) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ακόμα δίκτυο 3G!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω Vodafone και είμαι μετρίως(έως κακώς) ικανοποιημένος.

 

Επιδοτήσεις απαράδεκτες και για τις 2 γραμμές που κατέχω,σήμα,ταχύτητες 3G καθώς έχω και παράπονα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και είμαι μετρίως(έως κακώς) ικανοποιημένος.

 

Επιδοτήσεις απαράδεκτες και για τις 2 γραμμές που κατέχω,σήμα,ταχύτητες 3G καθώς έχω και παράπονα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

 

Αν έχει η VF κακό σήμα και κακές ταχύτητες 3G στην Θεσσαλονίκη, οι άλλες 2 τι έχουν; :p Εκτός αν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη περιοχή που αντιμετωπίζεις πρόβλημα, πράγμα το οποίο ισχύει και για τις 3 εταιρίες κατά τόπους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει η VF κακό σήμα και κακές ταχύτητες 3G στην Θεσσαλονίκη, οι άλλες 2 τι έχουν; :p Εκτός αν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη περιοχή που αντιμετωπίζεις πρόβλημα, πράγμα το οποίο ισχύει και για τις 3 εταιρίες κατά τόπους.

 

Mπορώ να αναφέρω και τις περιοχές άν θέλεις.Τουλάχιστον η cosmote έχει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορώ κι εγώ να σου αναφερω αλλες τόσες περιοχες για την Κοσμοτε, δε βγαίνει συμπέρασμα, αυτό λέω πιο πάνω. Ότι είναι χειρότερη όμως, και ιδιως σε ποιότητα υπηρεσιών, αυτό δε στεκει σε καμία των περιπτωσεων. Προφανώς, αν δε σε καλύπτει σε συγκεκριμένες περιοχες που κινείσαι/εργαζεσαι, το καλυτερο που εχεις να κάνεις είναι φορητότητα σε Κοσμοτε. Όπως έκανα κι εγω για τον ίδιο λόγο, από Κοσμοτε σε Βόνταφον.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορώ κι εγώ να σου αναφερω αλλες τόσες περιοχες για την Κοσμοτε, δε βγαίνει συμπέρασμα, αυτό λέω πιο πάνω. Ότι είναι χειρότερη όμως, και ιδιως σε ποιότητα υπηρεσιών, αυτό δε στεκει σε καμία των περιπτωσεων. Προφανώς, αν δε σε καλύπτει σε συγκεκριμένες περιοχες που κινείσαι/εργαζεσαι, το καλυτερο που εχεις να κάνεις είναι φορητότητα σε Κοσμοτε. Όπως έκανα κι εγω για τον ίδιο λόγο, από Κοσμοτε σε Βόνταφον.

 

Ούτε στο μυαλό μου να ήσουν:p Βρίσκομαι ήδη στην διαδικασία φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα στην cosmote kai εμαι ευχαριστημένος!:)

εχω και wind(αλλη μια συσκευη) και εκει ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

ειχα χρονια vodafon και την εκανα με ελαφρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είμαι πολλά χρόνια στην vodafone και είμαι πολύ ικανοποιημένη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...