Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξαφνικα το κινητο φορτιζει μεχρι το 90% και σε περιπου σε διπλασιο χρονο απο πριν.Να παω να παρω μια μπαταρια ή φταει κατι αλλο?Γνωριζει κανενας να μου απαντησει?:)

 

Και σε μενα τα ιδια εκανε φορτιζε μεχρι τα 75%, αγορασα καινουργια μπαταρια την εχω 24 ωρες στην μπριζα και εχει φορτισει μονο μεχρι 92%.Ειμαι με official rom, μηπως φταιει κατι αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμάσατε να σβήσετε τα battery stats απ΄τη recovery;

 

Placebo, δεν γίνεται κάτι.

Μόλις βγει ο φορτιστής στο τέλος της φόρτισης έχουν σβηστεί και τα battery stats.

(ή το αντίθετο, όταν μπαίνει ο φορτιστής. Δεν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οταν ειδα τις πατημασιες απο ροδα ειπα οκ...αντιο wildfire.......αλλα λειτουργουσε κανονικα με μονη ζημια την ζελατινα προστασιας:blink:

την επομενη μερα εβγαλε 2 γραμμουλες οπως δειχνω στο προηγουμενο ποστ...κ μερα με την μερα μεγαλωναν οι γραμμες...:(

στις επομενες μερες μου πεφτει μια καλη προσοφορα για το desire hd 150ευρω:rolleyes: κ το πηρα αμεσως...κ το wildfire το αφησα στην ντουλαπα για καμια εβδομαδα....

ε σημερα οι γρμμουλες εγιναν 2 μαυρα πιξελς δειτε εδω http://imageshack.us/photo/my-images/20/p1040583mn.jpg/ που ισα ισα φαινονται...

δεν προκειται να το πουλησω ποτε...ειναι hard rock wildfire δεν μασαει....

Link to comment
Share on other sites

Για usb tethering ποιο προγραμμα προτεινετε; Ειχα βαλει το pda net αλλα δεν ειναι free και εληξε.

Στο wildfire s η htc εχει βαλει στο σαιτ της προγραμμα γι αυτο το σκοπο ενω για το απλο τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Placebo, δεν γίνεται κάτι.

Μόλις βγει ο φορτιστής στο τέλος της φόρτισης έχουν σβηστεί και τα battery stats.

(ή το αντίθετο, όταν μπαίνει ο φορτιστής. Δεν θυμάμαι καλά)

Δεν είναι placebo. Γνωρίζω ότι το σβήσιμο των battery stats δε βελτιώνει την αυτονομία, αλλά πρώτη φορά ακούω ότι σβήνουν με το τέλος της φόρτισης. Νομίζω ότι μέχρι να τα διαγράψεις δε σβήνονται... Όπως και να'χει πάντως, το μόνο που μπορεί να πετύχει κάποιος έτσι είναι να διορθώσει προβλήματα που οφείλονται σε corrupted stats και προφανώς όχι σε βελτίωση της αυτονομίας ;)

 

παιδια οι γραμμουλες εξαφανίστηκαν:confused:

2 pixels αν είναι, μην το πεις ούτε του παπά :p

 

Για usb tethering ποιο προγραμμα προτεινετε; Ειχα βαλει το pda net αλλα δεν ειναι free και εληξε.

Στο wildfire s η htc εχει βαλει στο σαιτ της προγραμμα γι αυτο το σκοπο ενω για το απλο τιποτα;

Δεν κάνει το ίδιο πρόγραμμα και για το wildfire; Όπως και να'χει πάντως, αν κάνεις ένα search στο play store για usb tethering έχει αρκετά αποτελέσματα!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι placebo. Γνωρίζω ότι το σβήσιμο των battery stats δε βελτιώνει την αυτονομία, αλλά πρώτη φορά ακούω ότι σβήνουν με το τέλος της φόρτισης. Νομίζω ότι μέχρι να τα διαγράψεις δε σβήνονται... Όπως και να'χει πάντως, το μόνο που μπορεί να πετύχει κάποιος έτσι είναι να διορθώσει προβλήματα που οφείλονται σε corrupted stats και προφανώς όχι σε βελτίωση της αυτονομίας ;)

 

Για του λόγου το αληθές :p

http://www.xda-developers.com/android/google-engineer-debunks-myth-wiping-battery-stats-does-not-improve-battery-life/

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβήτησα τα λεγόμενά σου, απλά δεν το είχα προσέξει παλιότερα όταν διάβασα το ίδιο άρθρο ;)

 

σημερα που το ανοιξα χαθηκαν κ τα πιξελς:)

Χαχα αύριο θα αυξηθεί και ο αποθηκευτικός χώρος! Self healing σε κινητό, πρώτη φορά βλέπω :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εχω το htc wildfire s και προσπαθω να αντιγραψω τις επαφεσ απο το τηλεφωνο στην καρτα σιμ.το μονο που εχω καταφερει ειναι να τισ αντιγραψω μια μια και οχι ομαδικα!επισης προσπαθησα να τις αντιγραψω στην καρτα sd αλλα μεταφερθηκαν με την μορφη ενος αρχειου vcf το οποιο δεν μπορει να αναγνωσθει απο το τηλεφωνο!!!

αν μπορει καποιοσ να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων!:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο προβλήματα που ειχα με την μπαταρία με βάση αυτόν τον οδηγό http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wildfire:_Full_Update_Guide πέρασα CyanogenMod.

Μιλάμε λες και αγόρασα καινούργιο τηλέφωνο:D

Link to comment
Share on other sites

εχω το htc wildfire s και προσπαθω να αντιγραψω τις επαφεσ απο το τηλεφωνο στην καρτα σιμ.το μονο που εχω καταφερει ειναι να τισ αντιγραψω μια μια και οχι ομαδικα!επισης προσπαθησα να τις αντιγραψω στην καρτα sd αλλα μεταφερθηκαν με την μορφη ενος αρχειου vcf το οποιο δεν μπορει να αναγνωσθει απο το τηλεφωνο!!!

αν μπορει καποιοσ να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων!:)

Για τη sim νομίζω ότι μόνο έτσι γίνεται, χωρίς όμως να τα θυμάμαι και πλήρως. Το ανάποδο (από sim στο τηλέφωνο) είναι ok, αλλά αυτό που θες εσύ νομίζω μόνο έτσι γίνεται. Υπάρχουν επίσης και κάποιες εφαρμογές στο market που υποτίθεται κάνουν αυτή τη δουλειά, αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποια για να ξέρω... Όσο για το άλλο με την κάρτα μνήμης, σαν .vcf θα περαστούν και μπορείς να τις ξαναπεράσεις στο τηλέφωνο πατώντας το πλήκτρο menu στις επαφές κι επιλέγοντας εισαγωγή.

 

Μετά απο προβλήματα που ειχα με την μπαταρία με βάση αυτόν τον οδηγό http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wildfire:_Full_Update_Guide πέρασα CyanogenMod.

Μιλάμε λες και αγόρασα καινούργιο τηλέφωνο:D

Αν είχες διαβάσει κι εδώ μέσα, όλοι αυτό λέγαμε! Επιπλέον, υπήρχε και οδηγός στο πρώτο post, αλλά όπως και να'χει το κινητό σου σίγουρα "αναβαθμίστηκε" μετά τις αλλαγές που του έκανες! Το sense είναι πολύ βαρύ για το κινητό αυτό ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω την πιο ελαφρια,χωρις πολλα προγραμματα(αν γινεται καθολου) rom στο wildfire...ποια προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

cyanogen mod 7 :) εγώ αυτή έχω μαζί με το κλασσικο setcpu και δεν αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας

και δεν έχει κανένα θέμα με ασυμβατότητες όλα παίζουν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. εχω βάλει και εγώ την CM7 στο wildfire μου και ειμαι πολυ ενθουσιασμένος. έχω όμως το εξής προβλημα. εβαλα την εφαρμογή NAVIGON και όταν πάω την ξεκινήσω crashάρει. εβαλα πάλι την official rom και έβαλα το NAVIGON και παίζει τέλεια όταν εβαλα όμως ξανά την CM7 δεν έπαιζε.

καμιά ιδεα????

προβλημα με το gps???

αν ναι ξέρετε που μπορώ να βρω το radio για να δουλέψει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με hardware αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει. Εχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό με την οθόνη αφής. Κολλάει πολύ.. Άλλοτε νεκρώνει τελείως.. και από την μέση και πάνω δεν λειτουργεί καθόλου μόνιμα. Του έχω αλλάξει rom του έχω κάνει τα πάντα και από θέμα λογισμικού δεν είναι το πρόβλημα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν γνωρίζει κάποιος αυτό είναι θέμα digitizer δηλαδή του εξωτερικού περιβλήματος που περιεχέι και αυτό κύκλωμα η θέμα του εσωτερικού panel της οθόνης lcd δηλαδή. Το έχω αποσυναρμολογήσει και δεν ξέρω ποιο από τα δυο να παραγγείλω και να αντικαταστήσω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

εαν ψαξεις λιγο στο xda:Complete Index for Wildfire(Buzz) εχει roms,radio,kernelsτ παντα και θα το βρεις..!:)
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. εχω βάλει και εγώ την CM7 στο wildfire μου και ειμαι πολυ ενθουσιασμένος. έχω όμως το εξής προβλημα. εβαλα την εφαρμογή NAVIGON και όταν πάω την ξεκινήσω crashάρει. εβαλα πάλι την official rom και έβαλα το NAVIGON και παίζει τέλεια όταν εβαλα όμως ξανά την CM7 δεν έπαιζε.

καμιά ιδεα????

προβλημα με το gps???

αν ναι ξέρετε που μπορώ να βρω το radio για να δουλέψει???

To θέμα είναι ότι δεν έπρεπε η εφαρμογή να κρασάρει, απλά δε θα δούλευε ο εντοπισμός... Αν η εφαρμογή είναι σπασμένη, μπορεί ο λόγος να είναι αυτός ;) Διαφορετικά, αν δεν παίζει γενικώς ο εντοπισμός μέσω gps (δε βλέπεις πάνω το σήμα του gps όταν χρησιμοπιοείς κάποια εφαρμογή που απαιτεί εντοπισμό), υπάρχει στο πρώτο post του θέματος η διαδικασία να ξαναπεράσεις το radio. Στην περίπτωση που δε λειτουργεί το link στο post του vman, το έχω ανεβάσει κι εγώ εδώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτο σκεφτηκα αρχικά οτι crashάρει γιατι ίσως το αρχείο .apk να είναι corrupted. αλλα μου κάνει εντύπωση πως δουλεύει μια χαρά με έχοντας την official rom

 

To θέμα είναι ότι δεν έπρεπε η εφαρμογή να κρασάρει, απλά δε θα δούλευε ο εντοπισμός... Αν η εφαρμογή είναι σπασμένη, μπορεί ο λόγος να είναι αυτός ;) Διαφορετικά, αν δεν παίζει γενικώς ο εντοπισμός μέσω gps (δε βλέπεις πάνω το σήμα του gps όταν χρησιμοπιοείς κάποια εφαρμογή που απαιτεί εντοπισμό), υπάρχει στο πρώτο post του θέματος η διαδικασία να ξαναπεράσεις το radio. Στην περίπτωση που δε λειτουργεί το link στο post του vman, το έχω ανεβάσει κι εγώ εδώ!

 

 

οταν λες σπασμένη εννοείς μη αυθεντικη?

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να είναι πειρατική και όχι αγορασμένη η εφαρμογή. Επίσης μπορεί να μην είναι συμβατή με την έκδοση android που έχει η rom που χρησιμοποιείς!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...