Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να του αλλάξω την μπαταρία αλλά στο eBay όλο για το s βρίσκω.

Παίρνουν την ίδια μπαταρία;

Και αν έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνεται θα βοηθούσε. :)

 

Edit: κάποιο link με οδηγό για cm7 αν ξέρει κάποιος...

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να του αλλάξω την μπαταρία αλλά στο eBay όλο για το s βρίσκω.

Παίρνουν την ίδια μπαταρία;

Και αν έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνεται θα βοηθούσε. :)

 

Edit: κάποιο link με οδηγό για cm7 αν ξέρει κάποιος...

 

Μπαταρίες έχει το amazon.uk, ψάξε εκεί.

Όσο για οδηγό εδώ είσαι : http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wildfire:_Full_Update_Guide

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!

Το ξέθαψα από συρτάρι και έχω όρεξη για σκάλισμα. :D

Θα ξαναενοχλήσω με ερωτήσεις σύντομα...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω partition την SD μέσα από rom manager, θα αναγνωρίζει το κινητό μεγαλύτερη "εσωτερική" μνήμη;

Επίσης αν το κάνω, χάνω αρχεια από την καρτα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειάζεται να περάσεις και διάφορα scripts για να μπορέσεις να αναγκάσεις τις εφαρμογές να πηγαίνουν στην κάρτα μνήμης (στο ext partition). Για τα δεδομένα στην κάρτα, απ'ότι θυμάμαι, αναφέρει πως θα τα διαγράψει, οπότε πάρε ένα backup καλού-κακού!

 

Και να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Τι λένε οι τελευταίες ics εκδόσεις; Έχει δοκιμάσει κανείς; Γιατί με λίγο διάβασμα στο xda είδα ότι τα πράματα έχουν προχωρήσει αρκετά σε σχέση με όταν άφησα το wildfire μου...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

thx!

 

εγώ δεν εχω δοκιμάσει κάποια, αν και θα ήθελα.

αν προτείνει κάποιος κάποια αρκετά stable, γιατί δεν εχω δεύτερη συσκευή, οπότε πολλά bugs θα κάνουν τη ζωή μου δύσκολη, θα την δοκιμάσω!

αν όχι άμεσα, σε κανα μήνα, αφού περάσει άλλη μια δύσκολη εξεταστική :P

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα! προσπαθω με power on και volume down να περασω και γω την 7.2.0 αλλα οταν παταω recovery κανει reboot και μου εμφανιζει ενα κινητο με ενα κοκκινο τριγωνο... αν πατησω volume up και power on με πηγαινει σε 4 επιλογες reboot system now,apply sdcard:update.zip, wipe data / factory reset και wipe cache partition (τα ιδια ακριβως μου βγαζει και στο desire hd) γιατι ? αν κανω apply(εχω βαλει το zip με ονομα update το βρικσει φορτωνει για λιγο και μετα installation aborted... εχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο? ευχαριστω εκ των προτερων! Edited by pagrati7
Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν εχεις περάσει την recovery..

s-off είσαι?

ακολούθα αυτές τις οδηγίες από την αρχή και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα

http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wildfire:_Full_Update_Guide

 

αν ναι ξαναρώτα εδώ ;)

 

ps επειδη δεν ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλάβει καλά, αν εχεις κάνει την παραπάνω διαδικασία, όταν μπαίνεις στη recovery δεν χρησιμοποιείς πλέον το power button για να επιλέξεις κάτι, αλλά πιέζεις το trackpad. στο wildfire τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω κανω ακριβως οτι λεει ... αλλα τπτ! οταν τελειωσει το unrevoked με παει στο hboot και στο pc λεει περιμενει να δει αν μπηκαν σωστα οι drivers μετα απο λιγο βγαζει μνμ να ξανα δοκιμασω ... τι δεν κανω σωστα????????? (στο hboot μου βγαζει με ροζ γραμματα -revolutionary- buzz pvt ship s-off) pfff
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! ¨Εχω htc wildfire! To έβαλα για φότριση και άρχισε να ζεστένετε το πίσω μέρος! μόλις το έβγαλα απο την φόρτιση, η μπαταρία άρχισε αμέσως να πέφτει! Αγόρασα καινούρια μπαταρία αλλα πάλι τα ίδια! Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ! Edited by Villis
Αφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω κανω ακριβως οτι λεει ... αλλα τπτ! οταν τελειωσει το unrevoked με παει στο hboot και στο pc λεει περιμενει να δει αν μπηκαν σωστα οι drivers μετα απο λιγο βγαζει μνμ να ξανα δοκιμασω ... τι δεν κανω σωστα????????? (στο hboot μου βγαζει με ροζ γραμματα -revolutionary- buzz pvt ship s-off) pfff

Απ'τη στιγμή που είσαι s-off, μπορείς τώρα να περάσεις τη recovery από το fastboot!

 

Γειά σας! ¨Εχω htc wildfire! To έβαλα για φότριση και άρχισε να ζεστένετε το πίσω μέρος! μόλις το έβγαλα απο την φόρτιση, η μπαταρία άρχισε αμέσως να πέφτει! Αγόρασα καινούρια μπαταρία αλλα πάλι τα ίδια! Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ!

Όταν λες ζεσταίνεται, εννοείς υπερβολικά; Γιατί το να ζεσταθεί (όταν μάλιστα και η θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι μεγάλη) είναι φυσιολογικό, αλλά φυσικά εξαρτάται κι από το βαθμό που ζεσταίνεται. Επιπλέον, όταν λες πέφτει η μπαταρία, τι εννοείς; Κατά πόσο πέφτει; Δοκίμασε πάντως να κρατήσεις ένα backup και να κάνεις hard reset αν έχεις πάλι θέματα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει τιποτα... και οταν παταω recovery βγαζει ενα κινητο με ενα τριγωνο κοκκινο... θα το σπασω!!!!!!! και με το rom manager που προσπαθησα επιλεγω το Flash ClockworkMod Recovery και βγαζει ενα error...

 

EDIT: επιτελους εφτιαξε... ευχαριστω!

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts
Link to comment
Share on other sites

προτείνω να δοκιμάσετε holo launcher!

μέχρι τώρα είχα go, και στο τοπικ των launchers διαβασα για τον holo και ειπα να τον δοκιμασω!

πολυ καλος, smooth και γρήγορος!!

επίσης δεν πιάνει 13mb στην μνήμη, όπως ο go, αλλά αν θυμάμαι καλά, λιγότερο από 3!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Θέλω μια βοήθεια..........

Ξαφνικά το τηλέφωνό μου άρχισε να έχει πρόβλημα στην εγκατάστασης εφαρμογών. Μου βγάζει ένα μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD" όταν πάει να γίνει η εγκατάσταση

Αυτό δε το έκανε. Σημειωτέων πριν 2 μήνες έκανα το κολπάκι για τη μεταφορά όλων τον προγραμμάτων στην SD.

Δε ξέρω αν έχει σχεση αυτό αν κ τους 2 πρώτους μήνες δούλευε κανονικά το τηλέφωνο.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

διεγραψε το αρχειο smdl2tmp1.asec από την sd, που ειναι μέσα στον φάκελο .android_secure

κρατα ενα backup καλου κακου

Link to comment
Share on other sites

διεγραψε το αρχειο smdl2tmp1.asec από την sd, που ειναι μέσα στον φάκελο .android_secure

κρατα ενα backup καλου κακου

back up για να μη σβηστεί τί?

Οι επαφές είναι στο gmail.............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Όχι backup του κινητού, από το αρχείο αυτό που σου λέω να διαγράψει... Παλιά είχα συχνά πυκνά αυτό το πρόβλημα,ούτε update δεν μπορούσα να κάνω και μόλις διεγραφα αυτό το αρχείο όλα κομπλέ... Απλά επειδή μπορεί να μην είναι η ίδια περίπτωση κράτα το αρχείο στο pc πριν το διαγράψεις από το κινητό... Να υποθέσω με την επίσημη rom είσαι, ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Όχι backup του κινητού, από το αρχείο αυτό που σου λέω να διαγράψει... Παλιά είχα συχνά πυκνά αυτό το πρόβλημα,ούτε update δεν μπορούσα να κάνω και μόλις διεγραφα αυτό το αρχείο όλα κομπλέ... Απλά επειδή μπορεί να μην είναι η ίδια περίπτωση κράτα το αρχείο στο pc πριν το διαγράψεις από το κινητό... Να υποθέσω με την επίσημη rom είσαι, ετσι;

 

Ναι την καραεπίσημη, τρομάρα μου.

 

Σου έλεγε ότι δε μπορεί να στήσει τίποτα κ σένα?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ναι..

εδω το μηνυμα που ειχα ποσταρει τοτε, αν και δεν λεω το μηνυμα που εβγαζε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3616112#post3616112

 

πάντως, μιας και φαντάζομαι έχει τελειώσει η εγγύηση, σκέψου να το ροοτάρεις και να περάσεις CM 7.2

πολύ καλύτερη εμπειρία, από την προσωπική μου εμπειρία και συμφωνα με πολλά παιδιά, αν όχι όλα στο φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ναι..

εδω το μηνυμα που ειχα ποσταρει τοτε, αν και δεν λεω το μηνυμα που εβγαζε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3616112#post3616112

 

πάντως, μιας και φαντάζομαι έχει τελειώσει η εγγύηση, σκέψου να το ροοτάρεις και να περάσεις CM 7.2

πολύ καλύτερη εμπειρία, από την προσωπική μου εμπειρία και συμφωνα με πολλά παιδιά, αν όχι όλα στο φόρουμ

 

 

Αγορίνα είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έπαιξε.................. Επειδή δε μοιάζανε οι περιπτώσεις μας κ τόσο στην αρχή ήμουν δίσπιστος αλλα τελικά απο το να το πετάξω απο το μπαλκόνι το ρημάδι, το έκανα κ έπαιξε..........

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου............

Πραγματικά ;)

 

Τώρα αυτά με την CM Μου ακούγονται λίγο too much γιατί θέλει χρόνο να ψαχτώ τι και πως κ υπομονή.........

Sence έχει ?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα! χαίρομαι που λύθηκε το πρόβλημά σου!

μπορεί να στο ξανακάνει, απλά διαγράφεις πάλι το αρχείο!

 

η CM δεν έχει sence, αλλά από ένα σημείο και μετά δεν σου λείπει κιόλας.

γενικά το κινητό είναι πιο γρήγορο και πιο σταθερό.

ειναι κανα μισάωρο η όλη ιστορία και μετά όση ώρα σου πάρει για να στήσεις το κινητό (να βάλεις εφαρμογές, να φτιάξεις homescreen κλπ)

κυκλοφορούν custom roms και με sence, αν και προσωπικά δεν εχω δοκιμάσει κάποια. αν ψάξεις λίγο όμως στο xda σίγουρα θα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ψάξιμο κ διάβασμα δε το έχω χαχαχα

6 Μήνες έλεγα θα αλλάξω το default storage στην sd......................:O:O:O:O

 

Η ταχύτητα κ σταθερότητα, πάντως ακούγετε καλό.

Αν έβλεπα ίσως ένα να αλλαζα γνώμη. Πάντως ενός γνωστού το Desire ΠΟυ είχα δει με μια παλαιότερη έκδοση, δε το ζήλεψα καθόλου :D

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο πρώτο post για το πως περνάς τη rom κλπ και σίγουρα στο xda θα βρεις και πολύ περισσότερες πληροφορίες επ'αυτού. Sense δεν έχει η cm7, αλλά πραγματικά είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει για το wf από άποψη ταχύτητας ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

 

έφτασε η ώρα που έβαλα την cm 7.1 κ σαν πρώτη εμπειρία από custom rom μπορώ να πω ότι από παραμετροποιήσεις καλύπτει κ τον πλέον απαιτητικό χρήστη. δεν μου λείπει καθόλου η stock rom ούτε κ το sense της htc. το συστήνω σε όποιον είναι δυσαρεστημένος έστω και για ένα λόγο με το κινητό του με stock rom.

Είναι αλήθεια ότι το sms app της cm7 δεν μπορεί να στείλει κενό μήνυμα ή απλά δεν έχω ανακαλύψει ακόμη το πώς???

 

Επίσης μπόρεις να γράψεις με 160 χαρακτήρες ελληνικά ακόμη κ κεφαλαία γιατί γύρω στους 70+ χαρακτήρες το υπολογίζω.

 

Υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω πάλι το driver του gps?? το αρχείο που κυκλοφορεί εδώ κατά την εγκατάσταση μέσα από το recovery μου το διακόπτει κ έτσι η εγκατάσταση δεν ολοκληρώνεται στις όσες φορές προσπάθησα..

 

Τέλος μπορεί να περαστεί stock ή custom rom κινητού άλλης εταιρείας με τα ίδια χαρακτηριστικά?

Edited by bjj_p
καμμιά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...