Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως με το αρχείο που δινεις στο πρώτο ποστ, υπάρχει αυτό το θέμα..

 

το προβλημα μου δεν λύθηκε, περιμένω νεα μπαταρία.

σκέφτομαι μήπως το πάω και για σερβις.. πόσα χρόνια εγγύηση έχει? 1 ή 2? θυμαται κανεις?

Eκείνη η έκδοση είναι σίγουρα η επίσημη. Δες και στο shipped-roms μήπως υπάρχει κάποια πιο νέα, η οποία να βγήκε μετά τη συγγραφή του οδηγού και δεν την πήρα πρέφα... Και η επιλογή γλωσσών ίσως έχει να κάνει και με τη sim!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θελω να γυρισω σε οφισιαλ 2.2.1.. η ρυυ που κατεβαασα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα 170!το κινητο συνδεεται σωστα το εχω κανει σε 2 πισι και 1 λαπτοπ!το ιδιο...μετα κοιταξα και το p/n τις συσκευης και δεν ειναι το 99hkz ειναι 35h..ξερει κανεις ποια ρυυ ταιριαζει?τωρα θα δοκιμασω μια που ειναι για ασια!αν γνωριζει καποιος ποια ρυυ ειναι η πως θα το βρω παρακαλω πειτε μου:confused::wacko:
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Kαμία επεξήγηση για το σφάλμα 170 δε σου δίνει; Το καλώδιο λειτουργεί κανονικά; Δοκίμασε και με άλλον ένα καλώδιο μιας και έχω δει κόσμο να έχει προβλήματα λόγω του καλωδίου. Επίσης ακολούθησες κανονικά όλες τις οδηγίες;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα οκ απλα ειχα προβλημα με τους ντριβερς..εκανα εγκατασταση το htc sync και μετα απεγκατασταση για να μου μεινουν οι ντριβερς..το θεμα ειναι για s-on εμενα το κινητο

"εσπασε" με xtc clip και απο διαβαζω ειναι κομματακι δυσκολο..υπαρχει ομως καποιος οδηγος?στο xda ειπαν οτι δεν υπαρχει(τουλαχιστον τα threads που διαβασα!)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο είχα διαβάσει κι εγώ, κάνοντας με το xtc clip s-off, δεν μπορούσες να το επαναφέρεις. Βέβαια υπάρχουν κάποιοι οδηγοί για το πως να κάνεις το κινητό σου ξανά s-on. Όχι για το xtc clip, αλλά γενικά. Για δοκίμασε κάποιον, μπας και...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο είχα διαβάσει κι εγώ, κάνοντας με το xtc clip s-off, δεν μπορούσες να το επαναφέρεις. Βέβαια υπάρχουν κάποιοι οδηγοί για το πως να κάνεις το κινητό σου ξανά s-on. Όχι για το xtc clip, αλλά γενικά. Για δοκίμασε κάποιον, μπας και...

 

Ούτως ή άλλως η HTC δεν έδωσε tool για S-OFF του Wildfire?

Μήπως δεν ενοχλεί πλέον το S-OFF την αντιπροσωπεία;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μα ακόμα και με το tool που έδωσε η htc (μέσω του htcdev φαντάζομαι εννοείς), ακυρώνεται η εγγύηση...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μα ακόμα και με το tool που έδωσε η htc (μέσω του htcdev φαντάζομαι εννοείς), ακυρώνεται η εγγύηση...

 

Ουπς, δεν το ήξερα αυτό... :X

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο κοστιζει το κινητο μας στο buy back του γερμανου?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις ποσο κοστιζει το κινητο μας στο buy back του γερμανου?

 

Καλύτερα να το κρατήσεις στο συρτάρι σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά όλα καλά; Να σας ρωτήσω αν ξέρετε η ακούσατε κάτι. Έχω το HTC Wildfire το έχω κάνει root και έχω βάλει την cyanogenmod 7.2 και πριν βάλω αυτήν είχα την πάλι 7.1 πριν δεν είχα πρόβλημα τώρα παρατήρησα 3 φορές πως μου στύλωνε μήνυμα και δεν το έλαβα ποτέ...σε αυτούς κανονικά ήρθε αναφορά. πηρά τηλ την cosmote και μου λένε θέλει αναβαθμίσει το κινητό και ότι φταίει αυτό. εσείς τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις κάποια εφαρμογή για μηνυματα? πχ handcent ή go ? αν ναι βγαλτην, αν οχι βαλε :P

αν εχεις ακομα πρόβλημα, γύρνα πίσω σε 7.1 που λειτουργουσε καλα και δες αν εχει πρόβλημα το κινητο ή το δίκτυο.

εγώ με 7.2 RC3 δεν ειχα θεμα παντως.

δες και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1143125 μηπως αναφερει κανεις τιποτα...

για οσους δεν το ξερουν, η 7.2 ειναι πλεον stable!

(δεν την εχω δοκιμασει ακομα, γιατι περιμενω να μου ερθει μια μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο διάβασα κι εγώ, δεν είδα κάποιο πρόβλημα στη stable. Βέβαια δεν εχω πλέον το wf να δοκιμάσω, αλλά δεν περιμένω και κάποιο σοβαρό bug. Αν υπήρχε, θα είχε ήδη βγει διορθωτική έκδοση ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. ηθελα να κανω μια ερωτιση αν γνωριζει κανει κατι.

εχω βαλει επανω στο κινητο την ρομ: SplashICS v0.6 Alpha (4.0.3) - [iCS].

ολα μου δουλευουν τελεια και κανονικα εκτος απο την καμερα. ειναι τελειος νεκρη.

μηπως γνωριζει κανεις κατι? τι πρεπει να κανω για να λειτουργισει? ξερεις κανεισ κατι?

ευχαριστωωωωω:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα την έχουν φτιάξει ακόμα.. πρέπει να περιμένεις για αναβάθμιση... αλλά όλα τα άλλα κομπλέ; η ταχυτητα;μπράβο... και ics το wildfire... δεν το περίμενα!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να γραψω μηνυμα κ εχει μονο τα αγγλικα...που πηγαν τα ελληνικα?

ειχα την cyangemod κ ξαναγυρισα στην official k απο τοτε δεν εχω την ελληνικη γλωσσα στα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. ηθελα να κανω μια ερωτιση αν γνωριζει κανει κατι.

εχω βαλει επανω στο κινητο την ρομ: SplashICS v0.6 Alpha (4.0.3) - [iCS].

ολα μου δουλευουν τελεια και κανονικα εκτος απο την καμερα. ειναι τελειος νεκρη.

μηπως γνωριζει κανεις κατι? τι πρεπει να κανω για να λειτουργισει? ξερεις κανεισ κατι?

ευχαριστωωωωω:)

Γενικότερα έχει ακόμα κάποια θεματάκια η ics σε αρκετά κινητά και συνεπώς και στο wildfire. Τα παιδιά έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά, αλλά θέλει ακόμα αρκετή προσπάθεια για να φτάσει στο επίπεδο της cm7 πχ. Η κάμερα (το βίντεο για την ακρίβεια) είναι ένα από αυτά, μιας και δε λειτουργεί και σε πολύ "ανώτερες" συσκευές απ'το wildfire. Οπότε το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι αναμονή και να ελπίζεις ότι κάτι θα μπορέσει να βρεθεί από drivers, ώστε να λύσουν αυτό το θέμα :)

 

παιδια παω να γραψω μηνυμα κ εχει μονο τα αγγλικα...που πηγαν τα ελληνικα?

ειχα την cyangemod κ ξαναγυρισα στην official k απο τοτε δεν εχω την ελληνικη γλωσσα στα μηνύματα

Έχεις το stock πληκτρολόγιο που είχε μέσα; Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα και δεν έχει ελληνικά; Μπορείς πάντως σίγουρα να βάλεις κάποιο 3rd party πληκτρολόγιο και θα είσαι οκ

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ με τις γλωσσες.

κατι αλλο παιδια,πατησε το wildfire ενα αμαξι...ναι καλα διαβασατε κ δεν επαθε τιποτα απο χτυπηματα κ η οθονη ουτε μια ρωγμη/γρατζουνια......

αλλα την αλλη μερα oμως εβγαλε στην μεση 2 μικρες γραμμουλες οι οποιες καθε μερα μου φαινεται οτι μεγαλωνουν

εδω μια φωτο http://imageshack.us/photo/my-images/35/p1040579k.jpg/

 

καμια ιδεα το τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει;;;; Μήπως το πάτημα απ'το αυτοκίνητο; :p :lol: Νομίζω όταν οι οθόνες υγρών κρυστάλλων πιεστούν σε πολύ μεγάλο βαθμό, παθαίνουν ακριβώς αυτό. Κάπου είχα δει πως σπάνε κάποιοι υγροί κρύσταλλοι και φαίνεται έτσι. Νομίζω το service είναι η μόνη λύση!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αν εχει βγαλει μονο 2 γραμμούλες είσαι τυχερός!

εγω είχα φάει μια σαβούρα ενώ κρατούσα ενα νοκια παλιά, και έπεσα με την οθονη να βλεπει το πατωμα.. τραγικο το θεαμα μετά, γεμάτη γραμμές η οθόνη, δεν μπήκα στον κόπο να το φτιάξω, το έχω αφήσει στην αποθήκη!

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το κινητο φορτιζει μεχρι το 90% και σε περιπου σε διπλασιο χρονο απο πριν.Να παω να παρω μια μπαταρια ή φταει κατι αλλο?Γνωριζει κανενας να μου απαντησει?:)
Link to comment
Share on other sites

rom? official ή custom?

 

σου κάνει άλλα κουλά η μπαταρία?

γιατί εμένα τα είχε παίξει η δικιά μου..

 

επίσης όταν νομίζεις ότι κανονικα θα έπρεπε να εχει φορτίσει, καντου ενα reboot...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...