Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ και αρκετό καιρό έχω ένα θέμα δεν χαμηλώνει η ένταση του ακουστικού. ενώ το έχω στο τελείω χαμηλό το εκουστικό είναι πολυ δυνατα. το εχει αντιμετοπίσει κανεις άλλος?

Δε χαμηλώνει ή απλά και το ελάχιστο σου φαίνεται δυνατό; Γίνεται γενικά ή μόνο με συγκεκριμένες επαφές; Έκανες restart;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...ξέρω ότι μπορώ να βάλω πιο ελαφριά ROM αλλά το θεμα μου είναι : πως στο καλό από 60mb ελεύθερα γίνανε 30mb χωρίς να περάσω καμια εφαρμογή?????

Είναι ίσως δεδομένα των εφαρμογών. Με μια πιο μικρή rom, έχε υπόψιν ότι δε θα δεις βελτίωση στο χώρο, εκτός αν πειράξεις μόνος σου τα partitions που βρίσκεται η rom και συνεπώς και ο χώρος εγκατάστασης εφαρμογών. Κοίταξε στο xda για custom mtd partitions. Μ'αυτό τον τρόπο, είχα περίπου 300mb για εγκατάσταση εφαρμογών ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε χαμηλώνει ή απλά και το ελάχιστο σου φαίνεται δυνατό; Γίνεται γενικά ή μόνο με συγκεκριμένες επαφές; Έκανες restart;

το ελαχιστο ειναι πολυ δυνατο καποιες φορες ομως η ενταση στο ελαχιστο ειναι μικροτερη οπως ήταν παλια.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα και πολλά :O

Στην περίπτωση που δε λύνονται μ'ενα restart τα κολλήματα, κάνε backup και κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανένας την update-cm-7.2.0-RC2-buzz-signed???Υπάρχουν προβλήματα??? Έχω την update-cm-7.1.0.1-buzz-signed και έχω ξεχάσει και τις διαδικασίες για το φλασάρισμα οπότε αξίζει τον κόπο να περάσω την 7.2 και να ξαναψάχνω εφαρμογές κτλ?H να δοκιμάσω να περάσω την Cyanogen mod 9 αλλά ο κύριος λόγος είναι ότι θέλω να κάνω το κινητό λίγο πιο γρήγορο οπότε έχετε κάτι να προτείνετε??? Edited by george_vitz
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πλέον το wildfire για να δοκιμάσω, αλλά από άποψη ταχύτητας η ROM που αναφέρεις θα είναι σίγουρα γρηγορότερη, μιας και είχα δοκιμάσει την rc1 και ήταν φανερά ταχύτερη από τη stable. Ωστόσο αν θες τη σιγουριά μιας stable, προτείνω να περιμένεις την 7.2 stable
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CM7.2 αλλά μάλλον με λάθος τρόπο μιας και δν χρειάστηκε να επαναφέρω τις εφαρμογές...σε συνδιασμό με τον launcher pro μου φαίνετε καπως καλύτερα από πριν...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την CM7.2 αλλά μάλλον με λάθος τρόπο μιας και δν χρειάστηκε να επαναφέρω τις εφαρμογές...σε συνδιασμό με τον launcher pro μου φαίνετε καπως καλύτερα από πριν...

 

Όταν περνάς CM πάνω στην CM απλά κάνεις wipe cache + dalvik

Δεν χάνεις τίποτα απο τα δεδομένα σου μια που δεν χρειάζεται full wipe... :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς CM πάνω στην CM απλά κάνεις wipe cache + dalvik

Δεν χάνεις τίποτα απο τα δεδομένα σου μια που δεν χρειάζεται full wipe... :D

 

wipe catch εκανα σιγουρα...αυτο το dalvik το ειδα και στο xda αλλα δν ξερω τι ειναι...εγω εκανα wipe cache και μετα του εβαλα να διαβασει και τα τελευταια gapps.... Αν ειναι απαραιτητο αυτο το dalvik ας μου στειλει καποιος ενα pm να μου πει τι να κανω αν θελεται...:):D

Link to comment
Share on other sites

Wipe dalvik cache κάνεις πάλι από τη recovery. Καλό θα ήταν να κάνεις, αλλά απ'τη στιγμή που σου δουλεύει κι έτσι, δε χάνεις κάτι. Απλά έχε υπόψιν ότι αν το κάνεις, το πρώτο boot μετά το wipe θα αργήσει λίγο παραπάνω ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού εγκατέστησα την cm-7.1.0.1 υπάρχει προβλημα με το GPS, ενώ δείχνει οτι ανοίγει, δεν εμφανίζει το εικονίδιο και με το IGO δεν βρισκει καθολου δορυφόρους......

Υπαρχει καμμία βοήθεια ??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατάφερα και εγκατέστησα την cm-7.1.0.1 αλλα υπαρχει ενα πρόβλημα..Ενω ανοίγω το GPS δεν εμφανίζει το εικονιδιο και με το IGO δεν βρισκει κανένα δορυφόρο.....

Υπάρχει καμιά βοήθεια ??

 

Συνήθως η CM χαλάει το radio και πρέπει να το ξαναφλασάρεις μετά

Δες το 1ο πόστ

Edited by Villis
Διόρθωση παράθεσης
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσεις το radio, θα πρέπει να φτιάξεις μια goldcard με το goldcard tool (διάβασε το readme.txt). Μετά θα βάλεις αυτό το αρχείο (τώρα το ανέβασα, οπότε μπορεί να μην είναι διαθέσιμο σε όλους τους file providers) στην goldcard και θα μπεις σε hboot (volume down + power). Εάν όλα έχουν γίνει σωστά, το hboot θ' αναγνωρίσει το αρχείο και θα σε ρωτήσει, εάν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση. Απλά, ακολούθησε τις οδηγίες στην οθόνη.

 

:blink::blink::blink::(

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..

Μηπως υπάρχει κάνενα άλλο σάιτ για να τα κατεβάσω ???:rolleyes:

Edited by diamix
Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink::(

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..

Μηπως υπάρχει κάνενα άλλο σάιτ για να τα κατεβάσω ???:rolleyes:

 

Μια χαρά κατεβαινει το img

και δεν χρειάζεται να κάνεις goldcard

 

για περισσότερες πληροφορίες δες στο XDA

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

...διαφορετικά αν διάβαζες τις 2-3 προηγούμενες σελίδες, υπάρχουν κι άλλα links πχ εδώ! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

...διαφορετικά αν διάβαζες τις 2-3 προηγούμενες σελίδες, υπάρχουν κι άλλα links πχ #post4070092"]εδώ! ;)
[/u]

 

Τελικά μονο με αυτό τα κατάφερα,φίλε Villis, σε ευχαρίστω....:rolleyes::rolleyes::D

 

Με τους αλλους τρόπους μου έβγαζε αυτό

Amend Scripting (update-script) is no longer supported.

Amend scripting was deprecated by google in android 1.3.

It was necessary to remove it when upgraging to the ClockworkMod 3.0 Gingerbread based recovery.

Please switch to Edify scripting( updaterscript and update-binary) to create working update zip packages. installation aborted.

εκδόση Clockworkmod 3.0.0.6

Edited by diamix
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φλασάρεις αυτά τα αρχεία από τη recovery, μιας και αυτό υποστηριζόταν μόνο από τις εκδόσεις 2.x του cwm. Ωστόσο, αφού έγινε η δουλειά, όλα ok!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ την CM 7.2 RC

πολύ καλή, ελάχιστα bugs, το μονο δηλαδή που εχω εντοπίσει είναι ότι όποτε πάω στον go launcherνα πατήσω hide app τότε τρώει reboot το κινητό! και νομίζω άλλο ένα reboot από μόνο του έχει κάνει,τίποτα άλλο και προς το παρόν κανένα σκάλωμα, όπως μερικα που έτρωγε στην 7.0.3 (νομιζω αυτη ειχα πριν)

 

επίσης πολύ ωραία η δυνατότητα να μην δείχνει το animation όταν ανοίγει το κινητό, ανοίγει στον μισό περίπου χρόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανες wipe πριν την περάσεις; Γιατί ήδη δεν υπήρχαν reboots σε προηγούμενες εκδόσεις
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

έκανα wipe cache και wipe dalvik, γιατί δεν ήθελα να σετάρω το τηλέφωνο από την αρχή...

να ξανακάνω μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν το έχεις ακόμα στημένο, κάνε ένα wipe τα πάντα (εκτός από τα battery stats που δεν έχει κι ιδιαίτερο νόημα) και ξαναδοκίμασε. Κοίταξε βέβαια και στο xda μήπως και είναι κάποιο "γνωστό" bug της rc2 ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ την CM 7.2 RC

 

επίσης πολύ ωραία η δυνατότητα να μην δείχνει το animation όταν ανοίγει το κινητό, ανοίγει στον μισό περίπου χρόνο!!

 

Που ειναι αυτό οεο να το κάνω και εγώ?????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες μου εφερε η κοπελα μου το κινητο της.της το εκανα s off μπορω να πω πολυ ευκολα.στην συνεχεια ομως και αφου περασα το PC49IMG.zip στην καρτα απλα.δεν το εβαλα πουθενα απλα drag n drop και αφου ανοιξα το τηλεφωνο με τον γνωστο τροπο (vol down and power button) και μπηκα στο hboot αυτο εγραφε μετα απο λιγο οτι δεν μπορεσε να βρει η οτι ηταν λαθος το image PC49IMG.zip γιατι;

 

επισης δοκιμασα και με την unrevoked μεθοδο αλλα στο τελος ελεγε για κανα 2λεπτο running root και τελικα εγραψε failed to run root.Is your firmware too new?

 

2.2.1 εχει πανω το κινητο και ειναι ηδη s-off

 

EDIT:Εκανα φατ32 την καρτα και δουλεψε.αντε να βαλω και καμια custom rom τωρα.χαχα :)

Edited by MeTaLiKa
Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ την CM 7.2 RC

πολύ καλή, ελάχιστα bugs, το μονο δηλαδή που εχω εντοπίσει είναι ότι όποτε πάω στον go launcherνα πατήσω hide app τότε τρώει reboot το κινητό! και νομίζω άλλο ένα reboot από μόνο του έχει κάνει,τίποτα άλλο και προς το παρόν κανένα σκάλωμα, όπως μερικα που έτρωγε στην 7.0.3 (νομιζω αυτη ειχα πριν)

 

επίσης πολύ ωραία η δυνατότητα να μην δείχνει το animation όταν ανοίγει το κινητό, ανοίγει στον μισό περίπου χρόνο!!

 

Μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις του go launcher, άρχισε να κάνει reboot το κινητό όταν πάταγα hide app. Αυτό γινόταν και με την 7.1 αλλά και με την 7.2 που έχω τώρα. Οπότε κάποιο bug της εφαρμογής είναι και όχι της rom!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... μάλλον..αν και το έκανα τώρα και δεν έκανε reboot... δεν θυμάμαι ομως μήπως πέρασα χθες νέο update του go...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...