Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντα έκανα το update του maps και έχω την τελευταία. Όντως στην sense το θυμάμαι αυτό, από τότε που έβαλα cm ήταν απλή η έκδοση. Σε blade που έβαλα cm (έφυγε δλδ από official) είχε ακόμα το ωραίο feature της πυξίδας/προσανατολισμού με βάση που "κοιτάει" το κιν.

 

any clues? :worry:

Πάντως κι εγώ θυμάμαι πρόσφατα να μου δείχνει το που κοιτάει το κινητό (με βάση την πυξίδα), αλλά δεν το βλέπω απ'το google maps. Λες να θυμόμαστε καμιά άλλη εφαρμογή;

 

δεν μπορω να μπω παω ασυρματα δικτυα παταω δικτυο κινητης τηλεφωνιας , μετα δικτυα κινητης τηλεφωνιας , ονοματα σημειου προσβασης και μου βγαζει 5 επιλογες......vodafone internet.vodafone.gr 2 φορες και μετα vodafone internet (webonly.vodafone.gr)

kai vodafone wap kai vodafone mms.....

Εμένα πάντως έμπαινε χωρίς να κάνω κάποια ρύθμιση. Και απ'ότι βλέπω έχεις κανονικά τις ρυθμίσεις. Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια είναι αυτή για να μπεις στο internet, απλά δοκίμασε να πας ασύρματα δίκτυα και μετά ενεργοποίησε το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως κι εγώ θυμάμαι πρόσφατα να μου δείχνει το που κοιτάει το κινητό (με βάση την πυξίδα), αλλά δεν το βλέπω απ'το google maps. Λες να θυμόμαστε καμιά άλλη εφαρμογή;

στάνταρ το maps είναι μόνο που πιο παλιά είχε μόνο την μπάρα αναζήτησης πάνω και όχι το κουμπάκι με την πυξίδα που μένει κολημένο το βελάκι μπροστά σου και κουνιέται όλος ο χάρτης και αν το ξαναπατήσεις γίνεται το κλασικκό maps και το εικονίδιο γίνεται αυτού του "η τοποθεσία μου" (το στρόγγυλο). Θα έλεγα ότι γίνεται σε πιο "δυνατά" κινητά αλλά το είδα και σε magic! Όχι ότι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό αλλά αν μπορεί να διορθωθεί καλό θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια εφαρμογη που να κανει τον ρολο του χρονομετρητη για τις κλησεις???εισερχομενες,εξερχομενες,και το συνολο των κλησεων???

 

και επειδη θα το δωσω το τηλεφωνο,πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων ωστε να διαγραψει τα παντα???(εφαρμογες,επαφες,λογαριασμο???)

ευχαριστω

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα μια εφαρμογη που να κανει τον ρολο του χρονομετρητη για τις κλησεις???εισερχομενες,εξερχομενες,και το συνολο των κλησεων???

 

Υπάρχουν πολλές, πχ Traffic Counter Pro. Εντούτοις έχε στα υπόψιν ότι για εφαρμογές στο android συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

και επειδη θα το δωσω το τηλεφωνο,πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων ωστε να διαγραψει τα παντα???(εφαρμογες,επαφες,λογαριασμο???)

ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις / Απόρρητο / Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες…

Λοιπόν, πριν μερικές μέρες, έριξα το κινητό μου στη θάλλασα (HTC Wildfire). Έκανα ότι μπορούσα για να το φτιάξω (το έβαλα σε γλυκό νερο, μετά σε ρυζι κτλ) και μετά από μια βδομάδα προσπάθησα να το ξανανοίξω.

 

Από τότε αυτό γίνεται κάθε φορά που το ανοίγω:

 

Σημείωση: Όπου “SCREEN OFF”, “SCREEN ON” είναι πατόντας το κουμπί on/off.

1. * Πάτημα κουμπιού για άνοιγμα * To λογότυπο της HTC ανάβει και μετα η οθόνη μαυρίζει.

2. Μετά από 30” περίπου ακούγετε ο ήχος που ανοίγει το κινητό ενώ η οθόνη είναι ακόμα μαύρη

3. * SCREEN ON* εμφανίζεται το “HTC qu…”

4. * SCREEN OFF * * SCREEN ON* εμφανίζεται το “HTC quite…”

5. * SCREEN OFF * * SCREEN ON* εμφανίζεται το “HTC quietly br…”

6. (Καταλαβαίνετε ότι αν συνεχίσω να ανοιγοκλείνω την οθόνη, μετά απο λίγο εμφανίζεται ολόκληρο το “HTC quietly brilliant” http://beta5.yaglb.com/wp-content/up...-brilliant.jpg)

7. Περιμένω λίγο και ξανανοίγω την οθόνη. Εμφανίζεται η οθόνη για να βάλεις το PIN.

8. * Πατάω αριθμούς κτλ * φένεται να μη γίνεται τίποτα

9. * SCREEN OFF * * SCREEN ON* ότι είχα πατήσει προηγουμένως έχει πατηθεί και φένεται στην οθόνη.

10. Με αυτό τον τρόπο κατάφερα να ξεκλειδώσω τη SIM και να φτάσω στην αρχική οθόνη.

 

(Δεν προσπάθησα να κάνω τίποτε άλλο γιατί η οθόνη αφης δεν ανταποκρίνεται πολύ καλά, μάλλον από το νερό, και κάθε πράγμα έπρεπε να το κάνω πολλές φορες.)

 

Οπότε το συμπέρασμα θα ήταν ότι η οθόνη δεν δείχνει κίνηση, ΑΛΛΑ προσπάθησαν να κάνω ένα Hard Reset (πατώντας volume down και power on για να πάω στο μενού για hard reset) και αυτό που πρόσεξα ήταν:

Σε αυτό το μενού, όπως ίσως γνωρίζετε, κινήσαι μετο Volume Up/Down και το Power button. Οπότε, όταν πατούσα πάνω κάτω για να επιλέξω, η οθόνη ΕΔΕΙΧΝΕ την κίνηση.

 

Καμια ιδέα??? Συγνώμη αν κούρασα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου...

Να το πας να το δουνε για επισκευη και εαν επισκευαζεται και σε συμφερει κοστολογικα να το κανεις αλλιως πανε σε ενα Media Markt που το εχει προσφορα για την βδομαδα με 149 ευρω και παρε ενα καινουριο.

Πιστευω οτι το τηλεφωνο σου δεν προκειται να κανει τιποτα καλυτερο απο αυτο που κανει αυτη τι στιγμη.....ισως να παει για χειροτερα...δυστυχως τη διαβρωση του θαλλασινου νερου δεν την αποφευγης με τιποτα...ειναι οτι χειροτερο και συνηθως(εαν οχι παντα)επονται και χειροτερες επιπτωσεις με την παροδο του χρονου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Να κανω μια ερωτηση.Εχω ενα wildfire που ειναι κλειδωμενο σε δικτυο εξωτερικου υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

tsoby4 yiannis
Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι μια βοηθεια παιδια.....

θελω να βαλω δικο μου ηχο στο ξυπνητηρι γινετε ? αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες…

Λοιπόν, πριν μερικές μέρες, έριξα το κινητό μου στη θάλλασα (HTC Wildfire). Έκανα ότι μπορούσα για να το φτιάξω (το έβαλα σε γλυκό νερο, μετά σε ρυζι κτλ) και μετά από μια βδομάδα προσπάθησα να το ξανανοίξω.

 

Από τότε αυτό γίνεται κάθε φορά που το ανοίγω:

 

Σημείωση: Όπου “SCREEN OFF”, “SCREEN ON” είναι πατόντας το κουμπί on/off.

1. * Πάτημα κουμπιού για άνοιγμα * To λογότυπο της HTC ανάβει και μετα η οθόνη μαυρίζει.

2. Μετά από 30” περίπου ακούγετε ο ήχος που ανοίγει το κινητό ενώ η οθόνη είναι ακόμα μαύρη

3. * SCREEN ON* εμφανίζεται το “HTC qu…”

4. * SCREEN OFF * * SCREEN ON* εμφανίζεται το “HTC quite…”

5. * SCREEN OFF * * SCREEN ON* εμφανίζεται το “HTC quietly br…”

6. (Καταλαβαίνετε ότι αν συνεχίσω να ανοιγοκλείνω την οθόνη, μετά απο λίγο εμφανίζεται ολόκληρο το “HTC quietly brilliant” http://beta5.yaglb.com/wp-content/up...-brilliant.jpg)

7. Περιμένω λίγο και ξανανοίγω την οθόνη. Εμφανίζεται η οθόνη για να βάλεις το PIN.

8. * Πατάω αριθμούς κτλ * φένεται να μη γίνεται τίποτα

9. * SCREEN OFF * * SCREEN ON* ότι είχα πατήσει προηγουμένως έχει πατηθεί και φένεται στην οθόνη.

10. Με αυτό τον τρόπο κατάφερα να ξεκλειδώσω τη SIM και να φτάσω στην αρχική οθόνη.

 

(Δεν προσπάθησα να κάνω τίποτε άλλο γιατί η οθόνη αφης δεν ανταποκρίνεται πολύ καλά, μάλλον από το νερό, και κάθε πράγμα έπρεπε να το κάνω πολλές φορες.)

 

Οπότε το συμπέρασμα θα ήταν ότι η οθόνη δεν δείχνει κίνηση, ΑΛΛΑ προσπάθησαν να κάνω ένα Hard Reset (πατώντας volume down και power on για να πάω στο μενού για hard reset) και αυτό που πρόσεξα ήταν:

Σε αυτό το μενού, όπως ίσως γνωρίζετε, κινήσαι μετο Volume Up/Down και το Power button. Οπότε, όταν πατούσα πάνω κάτω για να επιλέξω, η οθόνη ΕΔΕΙΧΝΕ την κίνηση.

 

Καμια ιδέα??? Συγνώμη αν κούρασα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φίλε μου για να τα δείχνει όλα αυτά, φαντάζομαι δεν έχει πάθει κάτι η οθόνη. Συνεπώς αφού το αφήσεις να στεγνώσει κάποιες μέρες, θα πρότεινα να ξαναδοκιμάσεις ένα hard reset. Διαφορετικά δε βλέπω προσωπικά άλλη λύση! Βέβαια δεν είμαι και ο πιο σχετικός με τα του hardware ;)

 

γεια και παλι μια βοηθεια παιδια.....

θελω να βαλω δικο μου ηχο στο ξυπνητηρι γινετε ? αν ναι πως?

Koίταξες το πρώτο post; Κάν'το κάποια στιγμή, γιατί θα σε βοηθήσει ίσως και σε άλλες απορίες. Γενικότερα πάντως:

"Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ' αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις." Προφανώς λοιπόν βάζεις το mp3 που θες στο φάκελο alarms :)

 

Καλησπερα παιδια.Να κανω μια ερωτηση.Εχω ενα wildfire που ειναι κλειδωμενο σε δικτυο εξωτερικου υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό, αλλά με ένα μικρό αντίτιμο μέσα από κάποιες ιστοσελίδες. Δυστυχώς δε γνωρίζω προσωπικά κάτι παραπάνω :(

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες τα εκανα φιλε αλλα πως μπορω να επιλεξω τον ηχο που θελω για το ξυπνητηρι ? δεν εχει καποια επιλογη.....
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες τα εκανα φιλε αλλα πως μπορω να επιλεξω τον ηχο που θελω για το ξυπνητηρι ? δεν εχει καποια επιλογη.....

 

Καντα ετσι ακριβως οπως τα εκανες αλλα σκετο το φακελο audio(οχι να τον βαλης μεσα σε φακενο media)

Δηλαδη δημιουργης ενα φακελο audio και μεσα 3 υποφακελους με τα υπολοιπα και βαζης σε καθε φακελο τα τραγουδια που αναλογος θελεις να εμφανιζονται ειτε στο ξυπνητηρι ειτε σους ηχους του τηλεφωνου ειτε στις ειδοποιησεις

Εμφανιζονται οι προσθετοι ηχοι μεσα στη λιστα των υπολοιπον ηχων

Δηλαδη εαν πας ρυθμησης ηχος κλησης τηλεφωνου θα σου εμφανιση εκει μεσα και τα προσθετα τραγουδια που εχεις βαλη στο φακελο ringtones

Στα μηνυματα το ιδιο

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες τα εκανα φιλε αλλα πως μπορω να επιλεξω τον ηχο που θελω για το ξυπνητηρι ? δεν εχει καποια επιλογη.....

 

το εκανα κι αυτο φιλε αλλα τιποτα.... παω στην καρτα με το ES File Explorer αλλα δεν εχει επιλογη για αλαρμ . μονο το παιζει και αυτο ειναι ολο.....

πηγα και στην μουσικη μου αλλα μονο για ηχο κλησεις μου το βγαζει..... παω στο ρολοι βαζω την ωρα που θελω αλλα δεν εχει επιλογη ηχου..... δεν καταλαβενω τι γινετε.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ένας φίλος έχει το wildfire με 2.2 και θέλει να κάνει root. Θα ακολουθήσει τα βήματα της πρώτης σελίδας;Ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι δεν υπήρχε τρόπος να γίνει root από 2.2.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ένας φίλος έχει το wildfire με 2.2 και θέλει να κάνει root. Θα ακολουθήσει τα βήματα της πρώτης σελίδας;Ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι δεν υπήρχε τρόπος να γίνει root από 2.2.

 

Ευχαριστώ!

 

οχι φίλε θα ακολουθήσει της οδηγίες στην σελίδα 300 εάν και έχει βγει νεώτερη έκδοση του alpharev και λογικά μπορεί να έχει αλλάξει κάποιο βήμα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ένας φίλος έχει το wildfire με 2.2 και θέλει να κάνει root. Θα ακολουθήσει τα βήματα της πρώτης σελίδας;Ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι δεν υπήρχε τρόπος να γίνει root από 2.2.

 

Ευχαριστώ!

 

Το τελευταίο στο ξεκλείδωμα του wildfire (και άλλων συσκευών) είναι το revolutionary.io.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κι αυτο φιλε αλλα τιποτα.... παω στην καρτα με το ES File Explorer αλλα δεν εχει επιλογη για αλαρμ . μονο το παιζει και αυτο ειναι ολο.....

πηγα και στην μουσικη μου αλλα μονο για ηχο κλησεις μου το βγαζει..... παω στο ρολοι βαζω την ωρα που θελω αλλα δεν εχει επιλογη ηχου..... δεν καταλαβενω τι γινετε.....!!!

 

μια βοηθεια ρε παιδια ......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια βοηθεια ρε παιδια ......

 

Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι, όσοι διαβάζουν και έχουν απάντηση... θα σου τη δώσουν.

 

Προσωπικά εγώ δεν έχω να δώσω απάντηση μέχρι να καταλάβω τι θέλεις να πεις μιας και το post σου είναι εντελώς δυσανάγνωστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω ηχο στο ξυπνητηρι..... κανω οτι λενε τα παιδια αλλα τιποτα δεν υπαρχει επιλογη για το ξυπνητηρι....
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω ηχο στο ξυπνητηρι..... κανω οτι λενε τα παιδια αλλα τιποτα δεν υπαρχει επιλογη για το ξυπνητηρι....

 

ακολούθησες τα βήματα που σου έγραψε ο villis στην προηγούμενη σελίδα;;;;

μέσα στον υποφακελο alarms βάζεις εσύ το τραγούδι-ηχο που θέλεις και μετά από το μενού του ξυπνητηριού θα διαλέξεις τον ήχο που θέλεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω ηχο στο ξυπνητηρι..... κανω οτι λενε τα παιδια αλλα τιποτα δεν υπαρχει επιλογη για το ξυπνητηρι....

 

ρε παιδια θα τρελαθω.... ναι εκανα αυτα ολα που λετε παω ξυπνητηρι προσθηκη ξθπνητηριου βαζω ωρα και μετα μενου ρυθμισεις και δεν εχει πουθενα επιλογη ηχου.....

ειδοποιηση σε αθορθβη

ενταση ηχου ειδοποιηση

διαρκεια αναβολης

συμπεριφορα πλευρικου ...

αυτα εχει μονο ....μιλαω παντα για το htc wildfire οχι root.

εχω κουρασει το ξερω αλλα βλεπω οτι μονο εσεις θα μου βρειτε τη λυση....!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθω.... ναι εκανα αυτα ολα που λετε παω ξυπνητηρι προσθηκη ξθπνητηριου βαζω ωρα και μετα μενου ρυθμισεις και δεν εχει πουθενα επιλογη ηχου.....

ειδοποιηση σε αθορθβη

ενταση ηχου ειδοποιηση

διαρκεια αναβολης

συμπεριφορα πλευρικου ...

αυτα εχει μονο ....μιλαω παντα για το htc wildfire οχι root.

εχω κουρασει το ξερω αλλα βλεπω οτι μονο εσεις θα μου βρειτε τη λυση....!!!!!!!!!!

 

Βάλε το Alarm Clock Xtreme... :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθω.... ναι εκανα αυτα ολα που λετε παω ξυπνητηρι προσθηκη ξθπνητηριου βαζω ωρα και μετα μενου ρυθμισεις και δεν εχει πουθενα επιλογη ηχου.....

ειδοποιηση σε αθορθβη

ενταση ηχου ειδοποιηση

διαρκεια αναβολης

συμπεριφορα πλευρικου ...

αυτα εχει μονο ....μιλαω παντα για το htc wildfire οχι root.

εχω κουρασει το ξερω αλλα βλεπω οτι μονο εσεις θα μου βρειτε τη λυση....!!!!!!!!!!

 

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.......... πολυ καλο !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@skyros7:

Όταν θες να απαντήσεις σε ένα μήνυμα, κάνε παράθεση στο ίδιο το μήνυμα που θέλεις να απαντήσεις και όχι στο δικό σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...