Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σηκωθηκα σημερα το πρωι και εχει μαυρισει η μιση οθονη και και η υπολοιπη δειχνει πολυ χαλια.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad

 

Ετσι στα ξεκούδουνα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ χαζή ερώτηση... πως φτιάχνω νέους φακέλους στις φωτογραφίες μου????:confused:

 

βασικα με εναν file explorer.δηλαδη φτιαχνεις εναν φακελο,βαζεις τις φωτο που θελεις μεσα,και μετα η default gallery θα σου δειχνει αυτον τον φακελο.οχι σαν το πανεξυνο symbian που ειχα παλια που εβαζες φακελους και παντα στην εκθεση ολες οι φωτο ηταν χυμα!και το αστειο ειναι οτι καποιοι συνεχιζουν να πετουν 500ευρα για symbian σα το ν8 που τοσα χρονια μετα ακομα κανουν το ιδιο πραγμα στην εκθεση:blink:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα με εναν file explorer.δηλαδη φτιαχνεις εναν φακελο,βαζεις τις φωτο που θελεις μεσα,και μετα η default gallery θα σου δειχνει αυτον τον φακελο.οχι σαν το πανεξυνο symbian που ειχα παλια που εβαζες φακελους και παντα στην εκθεση ολες οι φωτο ηταν χυμα!και το αστειο ειναι οτι καποιοι συνεχιζουν να πετουν 500ευρα για symbian σα το ν8 που τοσα χρονια μετα ακομα κανουν το ιδιο πραγμα στην εκθεση:blink:

 

Α μάλιστα! Καλά και τωρα σε ένα φάκελο τα πετάει όλα το wildfire και με ψιλοχαλάει. Εχεις κανένα ευχρηστο να προτείνεις? Ευχαριστώ πολύ :)

 

το βραδυ ηταν μια χαρα.το πρωι το ειδα χαλασμενο

Ειχες περάσει καμιά εφαρμογή χτες? Σου έπεσε μήπως κάτω κατα την διάρκεια της νυχτας? Ρωτάω διάφορα (πιθανον άκυρα) μπας και σκεφτείς κάτι και εσυ. Αν είσαι στην εγγυηση πήγαινε με την πρώτη ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

Ειχες περάσει καμιά εφαρμογή χτες? Σου έπεσε μήπως κάτω κατα την διάρκεια της νυχτας? Ρωτάω διάφορα (πιθανον άκυρα) μπας και σκεφτείς κάτι και εσυ. Αν είσαι στην εγγυηση πήγαινε με την πρώτη ευκαιρία

το βραδυ κατα τις 02.00 ηταν μια χαρα.Η μονη κινηση που εκανα ηταν να το βαλω στο τραπεζι απο το τσαντακι μου.Να σημειωσω οτι του εχω βαλει και θηκη σιλικονης.Το θεμα ειναι να το καλυψει η εγγυηση.Μηπως ξερει κανενας να μου πει ποσο παει η αλλαγη οθονης περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα! Καλά και τωρα σε ένα φάκελο τα πετάει όλα το wildfire και με ψιλοχαλάει. Εχεις κανένα ευχρηστο να προτείνεις? Ευχαριστώ πολύ :)

 

 

προτεινω dual file manager γιατι εχει και πολλαπλη επιλογη.η διαφορα του android ειναι οτι η φωτο που τραβας μπαινουν σε εναν φακελο αλλα μονες τους.τωρα φτιαχνεις απλα εναν νεο φακελο,βαζεις αυτες που θες μεσα και πας στην εκθεση και ανοιγεις αυτον τον φακελο.και αν δεν θες οι φωτο αυτου του φακελου να φαινονται απο καποιο προγραμμα βαζεις μια τελεια μπροστα στο ονομα του φακελου,δηλαδη .folder ας πουμε και γινεται κρυφος:ninja:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αλλα δεν ξέρω αν έχετε καταλάβει ακριβώς τι ζητάω. Εμένα στη Γκάλερι μου εμφανίζει μονο "Στιγμιότυπα κάμερας" και "Ολες οι φωτογραφίες". Εκεί εννοώ, πως μπορώ να φτιάξω φάκελους?! Με τα προγράμματα που αναφέρετε θα μπορώ?
Link to comment
Share on other sites

και μια άκυρη ερώτηση από εμένα έχει το τηλέφωνο η αδελφή μου και της βγάζει συνέχεια επάνω αριστερά το τρυγονάκι και της λέει ότι δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το android μάρκετ και της κρατά αναμμένο το ''G'' με τα βελάκια που έχει. Τι πρέπει να κάνει για να μην προσπαθεί να συνδεθεί στο μάρκετ γιατί δεν της κρατεί καθόλου η μπαταρία, κάθε μέρα φόρτιση!:(

ευχαριστώ εκ τον προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση ενημερώνεται και η κεντρική οθόνη... Εκτός αν κατάλαβα λάθος αυτό που ζητάς ;)

!

 

Δεν το κατάλαβες καλά γιατί δεν το εξήγησα κι εγώ καλά . Λοιπόν όταν κάνω ανανέωση του καιρού (μιλάω πάντα για beautifull widgets και τον καιρό που εμφανίζουν) ενημερώνεται ο καιρός για τις 5 επόμενες ημέρες και στην κεντρική οθόνη εμφανίζεται ο καιρός που κάνει σήμερα . Αν για τις επόμενες 2 μέρες δεν κάνω καμία ανανέωση του καιρού τότε εξακολουθεί να εμφανίζεται ο προ 2 ημερών καιρός ενώ όταν πάταω πάνω στον καιρό στην 5ημερη πρόβλεψη βλέπω τον καιρό για σήμερα .

 

Τώρα μηπως έγινε πιο κατανοητός;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβες καλά γιατί δεν το εξήγησα κι εγώ καλά . Λοιπόν όταν κάνω ανανέωση του καιρού (μιλάω πάντα για beautifull widgets και τον καιρό που εμφανίζουν) ενημερώνεται ο καιρός για τις 5 επόμενες ημέρες και στην κεντρική οθόνη εμφανίζεται ο καιρός που κάνει σήμερα . Αν για τις επόμενες 2 μέρες δεν κάνω καμία ανανέωση του καιρού τότε εξακολουθεί να εμφανίζεται ο προ 2 ημερών καιρός ενώ όταν πάταω πάνω στον καιρό στην 5ημερη πρόβλεψη βλέπω τον καιρό για σήμερα .

 

Τώρα μηπως έγινε πιο κατανοητός;

 

θα ηθελα να προτεινω το fancy widget και το estrong file explorer.το μεν πρωτο εχει δυο προτυπα καιρου τα οποια ανανεωνονται με συγχονισμο αναλογα αν εχεις βαλει gps η εχεις ορισει την περιοχη σου, εχει αναλυτικο καιρο απο την whetherbug και αυμφωνα με τις δικιες μου συγκρισεις με το beautiful widgets ειναι πιο αξιοπιστο και ανανεωνετε πιο γρηγορα.

οσο για τον φιλο με τους φακελους σε εμενα δεν μου δινετε η επιλογη να φτιαξω φακελους.το gallery σου δειχνει ενα φακελο με ολες τις φωτογραφιες σου και αλλους φακελους με φωτογραφιες που εχουν αποθηκευτει σε αλλα σημεια της καρτας σου πχ bluetooth file .

Ο estrong με εχει βολεψει γιατι αν εχω ασυρμαστη συνδεση μπορω να συνδεθω ασυρματα και να δω τα αρχεια του υπολογιστη μου να τρεξω καποια καινουργια εφαρμογη που κατεβασα να ακουσω καποιο τραγουδι του υπολογιστη μου να δω γενικα τα αρχεια μου και επισης οταν κλεισω την εφαρμογη να σβηστουν τα κρυφα και αχρηστα δεδομενα της μνημης

 

http://3.bp.blogspot.com/_CYqA4fSoFj8/TQ7vVHEORDI/AAAAAAAABsk/Lh-mlOYPyFQ/s320/Fancy-widget-pro-02.jpg http://www.simplemobilereview.com/wp-content/uploads/2010/03/EStrongFileExplorer.jpg

αυτη ειναι οι δικες μου προτασεις

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

το βραδυ ηταν μια χαρα.το πρωι το ειδα χαλασμενο

Τελικά τί έκανες; Δοκίμασες hard reset (σαν έσχατη λύση); Έκανες restart αρχικά;

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αλλα δεν ξέρω αν έχετε καταλάβει ακριβώς τι ζητάω. Εμένα στη Γκάλερι μου εμφανίζει μονο "Στιγμιότυπα κάμερας" και "Ολες οι φωτογραφίες". Εκεί εννοώ, πως μπορώ να φτιάξω φάκελους?! Με τα προγράμματα που αναφέρετε θα μπορώ?

Μπορείς να κάνεις ότι σου είπανε οι φίλοι πρίν... Επίσης μπορείς πολύ απλά μέσω ενός card reader να κάνεις φακέλους στο φάκελο photo στην κάρτα μνήμης και είσαι οκ! :)

και μια άκυρη ερώτηση από εμένα έχει το τηλέφωνο η αδελφή μου και της βγάζει συνέχεια επάνω αριστερά το τρυγονάκι και της λέει ότι δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το android μάρκετ και της κρατά αναμμένο το ''G'' με τα βελάκια που έχει. Τι πρέπει να κάνει για να μην προσπαθεί να συνδεθεί στο μάρκετ γιατί δεν της κρατεί καθόλου η μπαταρία, κάθε μέρα φόρτιση!:(

ευχαριστώ εκ τον προτερων

Για να απενεργοποιήσεις το δίκτυο και να μη ζητάει να μπει στο δίκτυο, ας πατήσεις Ρυθμίσεις->Ασύρματα δίκτυα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (απενεργοποίηση). Eπίσης από τις ρυθμίσεις, μπορείς να σβήσεις τον αυτόματο συγχρονισμό δεδομένων ;)

Δεν το κατάλαβες καλά γιατί δεν το εξήγησα κι εγώ καλά . Λοιπόν όταν κάνω ανανέωση του καιρού (μιλάω πάντα για beautifull widgets και τον καιρό που εμφανίζουν) ενημερώνεται ο καιρός για τις 5 επόμενες ημέρες και στην κεντρική οθόνη εμφανίζεται ο καιρός που κάνει σήμερα . Αν για τις επόμενες 2 μέρες δεν κάνω καμία ανανέωση του καιρού τότε εξακολουθεί να εμφανίζεται ο προ 2 ημερών καιρός ενώ όταν πάταω πάνω στον καιρό στην 5ημερη πρόβλεψη βλέπω τον καιρό για σήμερα .

 

Τώρα μηπως έγινε πιο κατανοητός;

Κάπως καλύτερα :p

Γενικότερα δεν το είχα προσέξει όσο το είχα... Το beautiful widgets είναι καλύτερο απ'το fancy (κατά τη γνώμη μου), από την άποψη ότι τα skins του είναι ανώτερα. Αν είχα προσέξει, θυμάμαι να άλλαζε ο καιρός, αλλά μπορείς να βάλεις την πενταήμερη πρόβλεψη στην αρχική οθόνη και να ηρεμήσεις :)

...οσο για τον φιλο με τους φακελους σε εμενα δεν μου δινετε η επιλογη να φτιαξω φακελους.το gallery σου δειχνει ενα φακελο με ολες τις φωτογραφιες σου και αλλους φακελους με φωτογραφιες που εχουν αποθηκευτει σε αλλα σημεια της καρτας σου πχ bluetooth file .

Ο estrong με εχει βολεψει γιατι αν εχω ασυρμαστη συνδεση μπορω να συνδεθω ασυρματα και να δω τα αρχεια του υπολογιστη μου να τρεξω καποια καινουργια εφαρμογη που κατεβασα να ακουσω καποιο τραγουδι του υπολογιστη μου να δω γενικα τα αρχεια μου και επισης οταν κλεισω την εφαρμογη να σβηστουν τα κρυφα και αχρηστα δεδομενα της μνημης

Γιατι δεν μπορείς να κάνεις φάκελο; Αν κάνεις φακέλους και βάζεις μέσα τις φώτο σου, στις δείχνει όλες μαζί; :confused: Αφού κι εσύ το λες ότι σου δείχνει άλλους φακέλους...

Επίσης συμφωνώ για τον estrongs. Γενικά ακούω πολύ καλά λόγια, αλλά πραγματικά αυτό το πρόγραμμα μου έχει κάτσει στραβά απ'την αρχή....

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί έκανες; Δοκίμασες hard reset (σαν έσχατη λύση); Έκανες restartαρχικά; Δεν μπορω να κανω τιποτα.Η μιση οθονη ειναι μαυρη και αλλη μιση ξεθωριασμενη
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω τι παιζει με το κινητο μας,μπορουμε να του περασουμε themes ή καποιο αλλο προγραμμα αν θελουμε να αλλαξουμε το ολο σκηνικο με folder κλπ??.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: τελικά υπάρχει πρόβλημα με τα sms! Παραδίδονται σε λάθος παραλήπτη, την έπαθα και εγώ. Θα πρότειναμε να στείλουμε email στην HTC+Google για το bug, πριν είναι πολύ αργά. Μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποιον παντρεμένο ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω τι παιζει με το κινητο μας,μπορουμε να του περασουμε themes ή καποιο αλλο προγραμμα αν θελουμε να αλλαξουμε το ολο σκηνικο με folder κλπ??.

Εγώ του έχω περάσει το ADW.Launcher. το οποίο υποστηρίζετε, με διάφορα themes, folders, icons κλπ από market.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΡΟΣΟΧΗ: τελικά υπάρχει πρόβλημα με τα sms! Παραδίδονται σε λάθος παραλήπτη, την έπαθα και εγώ. Θα πρότειναμε να στείλουμε email στην HTC+Google για το bug, πριν είναι πολύ αργά.

 

H google είναι ενήμερη για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: τελικά υπάρχει πρόβλημα με τα sms! Παραδίδονται σε λάθος παραλήπτη, την έπαθα και εγώ. Θα πρότειναμε να στείλουμε email στην HTC+Google για το bug, πριν είναι πολύ αργά. Μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποιον παντρεμένο ;)

 

Προβλημα με τα sms σε ποιο πρόγραμμα? Στο "μαμά" που φοράει το HTC?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προβλημα με τα sms σε ποιο πρόγραμμα? Στο "μαμά" που φοράει το HTC?

 

http://www.geek.com/articles/mobile/android-sms-bug-causing-messages-to-be-sent-to-random-recipients-20100610/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: τελικά υπάρχει πρόβλημα με τα sms! Παραδίδονται σε λάθος παραλήπτη, την έπαθα και εγώ. Θα πρότειναμε να στείλουμε email στην HTC+Google για το bug, πριν είναι πολύ αργά. Μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποιον παντρεμένο ;)

Εγω την έπαθα μια φορά άσχημα......... :mad::confused:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω τιποτα.Η μιση οθονη ειναι μαυρη και αλλη μιση ξεθωριασμενη

Αν βγάλει και βάλεις την μπαταρία πάλι τα ίδια; Αν ναι, μάλλον δεν το γλυτώνεις το service :(

ΠΡΟΣΟΧΗ: τελικά υπάρχει πρόβλημα με τα sms! Παραδίδονται σε λάθος παραλήπτη, την έπαθα και εγώ. Θα πρότειναμε να στείλουμε email στην HTC+Google για το bug, πριν είναι πολύ αργά. Μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποιον παντρεμένο ;)
Ευτυχώς δε μου έτυχε ποτέ μέχρι τώρα... Προσοχή παίδες!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα προβλημα με την καταχωρηση στον καταλογο του τηλεφωνικου ευρετηριου...οταν παω να βαλω το ονομα που παιρνει μεχρι 6 ψηφια και μετα δεν παιρνει αλλα...τι συμβαινει;
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα προβλημα με την καταχωρηση στον καταλογο του τηλεφωνικου ευρετηριου...οταν παω να βαλω το ονομα που παιρνει μεχρι 6 ψηφια και μετα δεν παιρνει αλλα...τι συμβαινει;

μάλλον πας να αποθηκεύσεις στη σιμ, που νομίζω έχει περιορισμό... αν ναι, δοκίμασε να αποθηκεύεις στο τηλέφωνο, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

μάλλον πας να αποθηκεύσεις στη σιμ, που νομίζω έχει περιορισμό... αν ναι, δοκίμασε να αποθηκεύεις στο τηλέφωνο, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Πραγματι στην σιμ παω ν'αποθηκευσω, αλλα στο προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα(samsung) δεν μου εκανε περιορισμο η σιμ...

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για επιλογή κινητού ανάμεσα σε κάποια γίνονται αποκλειστικά εδώ...

Τα μηνύματα αφαιρέθηκαν :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...