Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους. ειμαι νεος χρηστης android και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...εχω το wildfire με γνησια 2.2 μπορω να κανω root και να περασω μια custom rom ??? επειδη διαβασα οτι μαλλον δεν γινεται..και αν οντως δεν γινεται υπαρχει καποιος τροπος format οποτε να μπορεσω μετα να κανω το root και να περασω custom rom?? Καλως σας βρηκα και ευχαριστω προκαταβολικα για καποια απαντηση!!

όχι, δεν μπορείς να κάνεις ούτε root ούτε φορματ μέχρι στιγμής.. περιμένουμε τους unrevocked ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Π.χ. σε άλλα ραδιόφωνα ο Best εκπέμπει περισσότερες πληροφορίες στο RDS, στο Wildfire μας δείχνει μόνο το όνομα του σταθμού :(

 

Καλησπέρα!!! Συμφωνώ και εγώ μαζί σου. Θα έπρεπε να δείχνει κάποια ροή πληροφοριών ενώ προσωπικά σε εμένα κολλάει και δεν ανανεώνεται...

Το σωστό RDS αλλάζει συνεχώς πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω charlie αλλα μολις βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=847443 ριξε μια ματια αν θες..

αυτό είναι για την κίνεζικη froyo, όχι για τη δική μας... :(

 

το είχα δει και εγώ και είχα χαρεί στην αρχή..!

αν κοιτάζεις πάντως το τόπικ εδώ, μόλις βρεθεί τρόπος θα το μάθεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα... :rolleyes: γνωρίζει κανείς ποια είναι η ακρβης ανάλυση των wallpaper? Αυτα που μπαίνουν για 5-7 οθόνες εννοώ.

Εγώ βάζω 640x480 και 800x600 και τα παίρνει ολόκληρα :)

Είχα βρεί κάπου μια στάνταρ (και καλά) ανάλυση, αλλά δεν πάει έτσι. Με αυτές τις αναλογίες νομίζω ότι θα είσαι οκ :)

 

καλησπερα σε ολους. ειμαι νεος χρηστης android και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...εχω το wildfire με γνησια 2.2 μπορω να κανω root και να περασω μια custom rom ??? επειδη διαβασα οτι μαλλον δεν γινεται..και αν οντως δεν γινεται υπαρχει καποιος τροπος format οποτε να μπορεσω μετα να κανω το root και να περασω custom rom?? Καλως σας βρηκα και ευχαριστω προκαταβολικα για καποια απαντηση!!
Format μπορείς να κάνεις, απλά ουσιαστικά είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (καμία σχέση με το format στο pc). Για να κάνεις format όπως στο pc, πρέπει να είσαι ήδη rooted ;)

Αναμονή λοιπόν μέχρι να βρεθεί κάποια λύση :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 640x480 και 800x600 και τα παίρνει ολόκληρα :)

Είχα βρεί κάπου μια στάνταρ (και καλά) ανάλυση, αλλά δεν πάει έτσι. Με αυτές τις αναλογίες νομίζω ότι θα είσαι οκ :)

 

 

Σωστός. :up: Για την ακρίβεια εμένα την δείχνει ολόκληρη με ανάλυση 620x480. Πέεεεεεενα λέμε :D

 

Τωρα μου μένει μονο να βρω και μια συντομία για το δίκτυο κινητής και είμαι κομπλέ ...για τωρα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 640x480 και 800x600 και τα παίρνει ολόκληρα :)

Είχα βρεί κάπου μια στάνταρ (και καλά) ανάλυση, αλλά δεν πάει έτσι. Με αυτές τις αναλογίες νομίζω ότι θα είσαι οκ :)

 

Format μπορείς να κάνεις, απλά ουσιαστικά είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (καμία σχέση με το format στο pc). Για να κάνεις format όπως στο pc, πρέπει να είσαι ήδη rooted ;)

Αναμονή λοιπόν μέχρι να βρεθεί κάποια λύση :)

 

sorry αν παρω το κινητο απο αγγλια ? θα δουλευει με ελληνικη σιμ θα εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως υποψηφιος αγοραστης να κανω καποιες ερωτησεις..

1. Εσεις που το εχετε το προτεινετε γενικα ως συσκευη για αρχαριο στο android?? Τρωει κοληματα γενικα ή ειναι σχετικα γρηγορο? Ξερω οτι υπαρχουν και αλλες συσκευες με πιο γρηγορους επεξεργαστες αλλα αυτη η συσκευη πως τα παει?? ελπιζω να μην ειναι εκνευριστικα αργη..

2. Επισης ποσο sar εχει ?

3. Απο φωτο - βιντεο μερα/νυχτα πως τα παει ?

4. Η μικρη αναλυση οθονης σε σχετικα μεγαλη οθονη ποσο προβλημα ειναι για εμφανιση φωτο ή μη συμβατες εφαρμογες κτλ . ?

5. Διαρκειας μπαταριας?

6. Με την εκδοση 2.2 δουλευουν ολα οκ? Διαβαζω για το legend οτι με τη 2.2 οι χρηστες εχουν προβληματακια..

7. Για χρηση gps πρεπει να εισαι online ή υπαρχουν προγραμματα για δωρεαν πλοηγηση ?

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως υποψηφιος αγοραστης να κανω καποιες ερωτησεις..

7. Για χρηση gps πρεπει να εισαι online ή υπαρχουν προγραμματα για δωρεαν πλοηγηση ?

 

online μονο στο ξεκινημα της εφαρμογης για να βρεις γρηγορα στιγμα gps και μην περιμενεις κανα εικοσαλεπτο. Η χρεωση ειναι 2-30 kb σχεδον τιποτα.... διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194 το 15 ποστ(A-GPS)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ως υποψηφιος αγοραστης να κανω καποιες ερωτησεις..

1. Εσεις που το εχετε το προτεινετε γενικα ως συσκευη για αρχαριο στο android?? Τρωει κοληματα γενικα ή ειναι σχετικα γρηγορο? Ξερω οτι υπαρχουν και αλλες συσκευες με πιο γρηγορους επεξεργαστες αλλα αυτη η συσκευη πως τα παει?? ελπιζω να μην ειναι εκνευριστικα αργη..

2. Επισης ποσο sar εχει ?

3. Απο φωτο - βιντεο μερα/νυχτα πως τα παει ?

4. Η μικρη αναλυση οθονης σε σχετικα μεγαλη οθονη ποσο προβλημα ειναι για εμφανιση φωτο ή μη συμβατες εφαρμογες κτλ . ?

5. Διαρκειας μπαταριας?

6. Με την εκδοση 2.2 δουλευουν ολα οκ? Διαβαζω για το legend οτι με τη 2.2 οι χρηστες εχουν προβληματακια..

7. Για χρηση gps πρεπει να εισαι online ή υπαρχουν προγραμματα για δωρεαν πλοηγηση ?

 

Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω... έχουν απαντηθεί όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω... έχουν απαντηθεί όλα.

 

Προφανως και θα εχουν απαντηθει ολα αλλα δεν εχω τοσο διαθεσιμο χρονο για να ψαξω 230 σελιδες. Εγραψα τις αποριες μου και αν καποιος δε βαριεται να απαντησει και να μ' εξυπηρετησει, εχει καλως!!

Link to comment
Share on other sites

Format μπορείς να κάνεις, απλά ουσιαστικά είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (καμία σχέση με το format στο pc). Για να κάνεις format όπως στο pc, πρέπει να είσαι ήδη rooted ;)

Αναμονή λοιπόν μέχρι να βρεθεί κάποια λύση :)

 

Δηλαδη αν κανω επαναφορα θα εχει παλι την 2.1 οπως ειχε οταν το πηρα???(χαζη ερωτηση..) :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως υποψηφιος αγοραστης να κανω καποιες ερωτησεις..

1. Εσεις που το εχετε το προτεινετε γενικα ως συσκευη για αρχαριο στο android?? Τρωει κοληματα γενικα ή ειναι σχετικα γρηγορο? Ξερω οτι υπαρχουν και αλλες συσκευες με πιο γρηγορους επεξεργαστες αλλα αυτη η συσκευη πως τα παει?? ελπιζω να μην ειναι εκνευριστικα αργη..

2. Επισης ποσο sar εχει ?

3. Απο φωτο - βιντεο μερα/νυχτα πως τα παει ?

4. Η μικρη αναλυση οθονης σε σχετικα μεγαλη οθονη ποσο προβλημα ειναι για εμφανιση φωτο ή μη συμβατες εφαρμογες κτλ . ?

5. Διαρκειας μπαταριας?

6. Με την εκδοση 2.2 δουλευουν ολα οκ? Διαβαζω για το legend οτι με τη 2.2 οι χρηστες εχουν προβληματακια..

7. Για χρηση gps πρεπει να εισαι online ή υπαρχουν προγραμματα για δωρεαν πλοηγηση ?

 

1. εμένα με ικανοποιεί πλήρως η ταχύτητα θα το έλεγα και γρήγορο εκτός από παιχνίδια τύπου angry birds αλλά εγώ δεν έχω παιχνίδια

2.?

3. για κινητό με ικανοποιεί δεν θέλω κάτι παραπάνω

4.δεν έχω κανένα πρόβλημα μια χαρά είναι

5. 3 μέρες κατά μέσω όρο

6. σε εμένα δεν έχει κάποιο πρόβλημα

7. copilot και navigon που χρησιμοποιώ άψογο και γρήγορο

 

ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως υποψηφιος αγοραστης να κανω καποιες ερωτησεις..

1. Εσεις που το εχετε το προτεινετε γενικα ως συσκευη για αρχαριο στο android?? Τρωει κοληματα γενικα ή ειναι σχετικα γρηγορο? Ξερω οτι υπαρχουν και αλλες συσκευες με πιο γρηγορους επεξεργαστες αλλα αυτη η συσκευη πως τα παει?? ελπιζω να μην ειναι εκνευριστικα αργη..

2. Επισης ποσο sar εχει ?

3. Απο φωτο - βιντεο μερα/νυχτα πως τα παει ?

4. Η μικρη αναλυση οθονης σε σχετικα μεγαλη οθονη ποσο προβλημα ειναι για εμφανιση φωτο ή μη συμβατες εφαρμογες κτλ . ?

5. Διαρκειας μπαταριας?

6. Με την εκδοση 2.2 δουλευουν ολα οκ? Διαβαζω για το legend οτι με τη 2.2 οι χρηστες εχουν προβληματακια..

7. Για χρηση gps πρεπει να εισαι online ή υπαρχουν προγραμματα για δωρεαν πλοηγηση ?

 

1. Ειναι σχετικα γρηγορο και πολυ εξυπηρετικο κινητο,ειδικα για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο!!

2. Εχει 0.754 sar

3. Η καμερα του δεν ειναι καθολου καλη σε βραδινες ληψεις,ικανοποιητικη σε ημερας

4. Τις περισσοτερες εφαρμογες τις υποστηριζει και σαν αναλυση ειναι καλη αρκει να μη την δεις συγκριτικα με το desire ,διαφορετικα δε σου δημιουργει καποιο προβλημα -οπως εχουμε ομως αναφερει,η αναλυση της οθονης ειναι το μεγαλυτερο μειονεκτημα του wildfire

5. Η μπαταρια μου κραταει 2 ημερες περιπου με πολυ χρηση

6. Με την 2.2 ειναι ολα οκ και αρκετα καλυτερα διοτι υπαρχουν περισσοτερες δυνατοτητες και widgets

7. Για gps υπαρχουν δωρεαν,οπως το navigon και το ndrive -και δωρεαν και δοκιμασμενα πολυ καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. :up: Για την ακρίβεια εμένα την δείχνει ολόκληρη με ανάλυση 620x480. Πέεεεεεενα λέμε

 

Τωρα μου μένει μονο να βρω και μια συντομία για το δίκτυο κινητής και είμαι κομπλέ ...για τωρα :shifty:

Εγώ χρησιμοποιώ το widgetsoid 2.x για διακόπτη για το δίκτυο (έχει διακόπτες για ότι μπορείς να φανταστείς) :happy:

sorry αν παρω το κινητο απο αγγλια ? θα δουλευει με ελληνικη σιμ θα εχει ελληνικα?

Λογικά και θα δουλεύει και θα έχει ελληνικά, ΑΛΛΑ από εγγύηση δε θα έχεις στην ελλάδα. Δε θα λειτουργεί όμως με ελληνική sim, εάν είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο! (κι επίσης όταν ρωτάμε κάτι, αν κάποιος ξέρει θα απαντήσει- η υπομονή είναι μεγάλη αρετή ;))

Παιδια ως υποψηφιος αγοραστης να κανω καποιες ερωτησεις..

 

4. Η μικρη αναλυση οθονης σε σχετικα μεγαλη οθονη ποσο προβλημα ειναι για εμφανιση φωτο ή μη συμβατες εφαρμογες κτλ . ?

Προφανως και θα εχουν απαντηθει ολα αλλα δεν εχω τοσο διαθεσιμο χρονο για να ψαξω 230 σελιδες. Εγραψα τις αποριες μου και αν καποιος δε βαριεται να απαντησει και να μ' εξυπηρετησει, εχει καλως!!

Μιας και σου απαντήθηκαν όλα, να πω κι εγώ για το 4 να πας να το δεις από κοντά το κινητό... Κι επίσης όντως κάποιος θα απαντήσει, αλλά ο φίλος πιο πάνω σου έκανε μια υπόδειξη ώστε να μπορούμε να κρατάμε το θέμα όσο γίνεται πιο καθαρό άρα και εύκολο για να εντοπίσουμε την πληροφορία που θέλουμε ;)

Στο πρώτο ποστ επίσης υπάρχουν επίσης αρκετές πληροφορίες...

 

online μονο στο ξεκινημα της εφαρμογης για να βρεις γρηγορα στιγμα gps και μην περιμενεις κανα εικοσαλεπτο. Η χρεωση ειναι 2-30 kb σχεδον τιποτα.... διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194 το 15 ποστ(A-GPS)

Το οποίο κι αυτό δεν είναι απαραίτητο όμως (το να έχει ανοιχτό το δίκτυο) ;)

 

Δηλαδη αν κανω επαναφορα θα εχει παλι την 2.1 οπως ειχε οταν το πηρα???(χαζη ερωτηση..) :X

Ναι! Ακριβώς όπως ήταν όταν το αγόρασες! :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν απο εσας με wildfire να χαμηλωνει απο μονη της η ενταση του ηχου κλησης και μετα να πρεπει να τον επαναφερετε στο επιπεδο που το ειχατε πριν???
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η ένταση ήχου κλήσης αλλαζει από τα πλήκτρα έντασης (αριστερά του τηλεφώνου), είμαι σχεδόν σίγουρος ότι απλά τα πατησες καταλαθος η προσπαθώντας να αλλάξεις τον ήχο πολυμέσων :)

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι μου έχει τύχει και εμένα αυτό. Το πιθανότερο είναι να έχει συμβεί και σε εσένα.

 

Κάτι άλλο τώρα. Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ το K9 για να λαμβάνω τα email μου. Το θέμα είναι οτι για κάποιον λόγο το κινητό δεν έχει την ίδια ανταπόκριση από τότε που το έβαλα. Έχετε να προτείνετε κάτι πιο ελαφρύ για τα email;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ο default email client ειναι ελαφρυς και γρηγορος,δεν εχω καποιο προβλημα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το widgetsoid 2.x για διακόπτη για το δίκτυο (έχει διακόπτες για ότι μπορείς να φανταστείς) :happy:

 

Στα shortcut το βρήκες το Δίκτυα κινητης τηλεφωνίας? Δεν το βρίσκω. :(

νομιζω ο default email client ειναι ελαφρυς και γρηγορος,δεν εχω καποιο προβλημα

Ναι και εγω ετσι πιστεύω, μια χαρά μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.Από σήμερα αλλάζω thread.Από το wildfire πάω σε zte blade.Ο λόγος που γράφω είναι για να πω τις τελευταίες μου εμπειρίες με το wildfire.Όπως είχα αναφέρει και πριν μέρες το κινητό έπεσε από τα χέρια μου (μου το έριξαν) και από τότε η οθόνη του ανάβει μεν αλλά εκτός από από το γρι χρώμα δεν δείχνει τίποτα άλλο.Για να πάει για service δεν παίζει γιατί ζητάνε τόσα όσα και και μια καινούργια συσκευή.Πήρα τα κατσαβίδια μου και το άνοιξα.Το έλυσα όλο και μετά το ξαναέδεσα.Πάλι τα ίδια.Από ebay και γενικά από το νετ αν αγόραζα οθόνη έκανε 55 ευρώ το touch γύρω στα 25 και μεταφορικά κανένα 30.Σύνολο 110 ευρώ.Έτσι πήρα το zte blade με 143 ευρώ.Για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν το wildfire ανοίγει πολύ εύκολα.Μόνο προσοχή όταν θα αποσυνδέσετε από την πλακέτα τα κουμπιά της έντασης.Αυτά είναι κολλημένα πάνω στην πλακέτα και χαλάνε πολυυυυυ εύκολα.Όλα τα άλλα με ελάχιστη προσοχή βγαίνουν.

 

ΥΓ.Προσοχή στις πτώσεις.Μία αρκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.Από σήμερα αλλάζω thread.Από το wildfire πάω σε zte blade.Ο λόγος που γράφω είναι για να πω τις τελευταίες μου εμπειρίες με το wildfire.Όπως είχα αναφέρει και πριν μέρες το κινητό έπεσε από τα χέρια μου (μου το έριξαν) και από τότε η οθόνη του ανάβει μεν αλλά εκτός από από το γρι χρώμα δεν δείχνει τίποτα άλλο.Για να πάει για service δεν παίζει γιατί ζητάνε τόσα όσα και και μια καινούργια συσκευή.Πήρα τα κατσαβίδια μου και το άνοιξα.Το έλυσα όλο και μετά το ξαναέδεσα.Πάλι τα ίδια.Από ebay και γενικά από το νετ αν αγόραζα οθόνη έκανε 55 ευρώ το touch γύρω στα 25 και μεταφορικά κανένα 30.Σύνολο 110 ευρώ.Έτσι πήρα το zte blade με 143 ευρώ.Για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν το wildfire ανοίγει πολύ εύκολα.Μόνο προσοχή όταν θα αποσυνδέσετε από την πλακέτα τα κουμπιά της έντασης.Αυτά είναι κολλημένα πάνω στην πλακέτα και χαλάνε πολυυυυυ εύκολα.Όλα τα άλλα με ελάχιστη προσοχή βγαίνουν.

 

ΥΓ.Προσοχή στις πτώσεις.Μία αρκεί!!!

αντίο λοιπόν :p

 

νομίζω ότι ήσουν αρκετά άτυχος με αυτό το κινητό :(

εμένα μου έχει πέσει 2-3 φορές και δεν έχει πάθει τίποτα! ούτε γρατζουνιά! χθες μάλιστα, μου έφυγε από τα χέρια, επέσε κάτω με την οθόνη, έφυγε το καπάκι, αλλά το κινητό παρέμεινε ανοιχτό!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...