Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν προσπαθω να κανω κληση για ενα δευτερολεπτο μαυριζει η οθονη αυτο συμβαινει σε ολες τις επαφες ξερεις κανεις γιατι? παιζει ο ρολο οτι εχω βαλει να συχρονιζονται καποιες επαφες με το fb και οι υπολοιπες γιατι επηρρεαζονται , ο συχρονισμος δεν ειναι ανοικτος συνεχεια. (???)

στο ακουστικο οταν γινετε η κληση ακουγετε ενα μπιπ και μετα μου φαινετε η ηχο του πριν ακουστει ο ηχος του καλοντος.(???)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, αγορασα ενα htc wildfire τελευταια και θελω να παρω ενα backup της συσκευης, μεσα απο το htc sync, δεν ειναι ορατο το λειτουργικο...

Απο τον explorer μου το δειχνει σαν αφαιρουμενο δισκο...

Καμμια βοηθεια παρακαλω;

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και τον φίλο tolios32. το είχα δοκιμάσει και αυτό και τίποτα, ευτυχώς έφτιαξε μονό του την επόμενη μέρα!

 

Kαι μια απορία ακόμη αγόρασα ένα micro SDHC 8gb αυτό εδώ http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=830D8379DC759A49B167D178F6659F0F&pa=671CDCD21523A94287C3265E367E2F59 μπορώ να τα συνδέσω και τα δυο(το micro SDHC και το τηλέφωνο) με USB στο pc και να μεταφέρω τα αρχεία και λιγες εφαρμογες? πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία όταν το βάλω στο κινητό? Επίσης κάποια αρχεια βίντεο και φωτογραφίες που έχει η αδελφή μου στο παλιο της se c905 να τα μεταφέρω με τον ίδιο τροπο(USB) ή με bluetooth?

 

Νέος και χαρουμενος στο android κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη!

Θα πας απο τις ρυθμίσεις, θα βρεις μια επιλογή "συνδεση με τηλέφωνο" ή κάπως έτσι και θα επιλέξεις μονάδα δίσκου. Αφού μεταφέρεις τα αρχεία σου κάνε ασφαλή κατάργηση συσκευής μεσα απο τα windows :)

 

 

Παιδια, αγορασα ενα htc wildfire τελευταια και θελω να παρω ενα backup της συσκευης, μεσα απο το htc sync, δεν ειναι ορατο το λειτουργικο...

Απο τον explorer μου το δειχνει σαν αφαιρουμενο δισκο...

Καμμια βοηθεια παρακαλω;

Backup με αυτό (free) ή αυτό (s/w)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πώς λύνεται το προβλημα με τον συγχρονισμό του facebook μέσω του friendstream ;Εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνεται τίποτα. Edited by Sam_GR
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες αγορασα μια 8αρα καρτα εκανα copy-paste τα αρχεια μου και αντεγραψα 2 προγραμματα ΚΑΙ ΔΕΝ μου βγαζει σωστα τα αρχεια .apk ουσιαστικα δεν μπορω να τα τρεξω!!! καμια ιδεα να κανω κατι??.

 

Εκτος αν πρεπει να την κανω Format μεσα απο το κινητο...

 

 

Παιδιά γνωρίζει κανείς πώς λύνεται το προβλημα με τον συγχρονισμό του facebook μέσω του friendstream ;Εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνεται τίποτα.

 

Τι ακριβως θες να κανεις? γιατι εμενα δεν εκανε σε καποια φαση και πηγα κ εσβησα την cache & data και μετα ξεμπλοκαρε!!!

Edited by Villis
Συνένωση post...
Link to comment
Share on other sites

Hello guys and girls :happy:

Γνωριζεται εαν υπαρχει καποιο προγραμμα στο Market για να κανεις reboot το κινητο μας??

Υπάρχουν αρκετά, αρκεί όμως να είσαι rooted. Εγώ χρησιμοποιώ το widgetsoid (free στο market), το οποίο γενικότερα έχει ότι widget μπορείς να φανταστείς (σαν τις paid εφαρμογές switchpro widget, Powercontrol κ.α)... Yπάρχουν και άλλες που κάνουν μόνο αυτή τη δουλεία, όπως πχ το Quick boot.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Γνωρίζεις μήπως αν περάσω κάποια απο τις δύο εφαρμογές θα δω διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας? ...προς το αρνητικό? Δηλαδη επειδή θα "τρέχει" η εφαρμογή μονίμως, θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία?

 

Επίσης, μήπως γνωρίζει κάποιος (ή αν έχει βάλει) "μεγαλύτερη" μπαταρία στο κινητό μας και αν έχει δει διαφορά?

Εγώ χρησιμοποιώ το launcher pro και δε βλέπω διαφορά.

 

Και απλά με αφορμή το post του φίλου, θα ήθελα να πω χαρείτε ρε παιδιά το κινητό σας και μη σκεφτεστε αν θα φάει πολλή ή λίγη μπαταρία. Υπάρχουν εφαρμογές (κυρίως widgets) τα οποία ανανεώνονται συνεχώς και τρώνε την μπαταρία σαν παιχνίδι. Αλλά γενικότερα καμία άλλη εφαρμογή δεν τρώει τόσο την μπαταρία... Μη σκέφτεστε ότι οι εφαρμογές μένουν ανοιχτές και τρώνε την μπαταρία. Αν δείτε μεγάλη κατανάλωση, απλά σβήστε την εφαρμογή. Είναι κρίμα να ανησυχούμε για το ποιές εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και να μη χαιρόμαστε το κινητό. Πληροφοριακά το android κρατάει "ανοιχτές" όσες εφαρμογές τρέχουμε, ΑΛΛΑ δε χρειάζεται task killer, γιατί ξέρει πότε πρέπει να κλείσει κάποιες και το κάνει σωστά. Οι εφαρμογές τρώνε την μπαταρία όταν κρατάνε τον επεξεργαστή σε λειτουργία και όχι όταν είναι στη μνήμη ;)

 

Kαι μια απορία ακόμη αγόρασα ένα micro SDHC 8gb αυτό εδώ http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=830D8379DC759A49B167D178F6659F0F&pa=671CDCD21523A94287C3265E367E2F59 μπορώ να τα συνδέσω και τα δυο(το micro SDHC και το τηλέφωνο) με USB στο pc και να μεταφέρω τα αρχεία και λιγες εφαρμογες? πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία όταν το βάλω στο κινητό? Επίσης κάποια αρχεια βίντεο και φωτογραφίες που έχει η αδελφή μου στο παλιο της se c905 να τα μεταφέρω με τον ίδιο τροπο(USB) ή με bluetooth?

 

Νέος και χαρουμενος στο android κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη!

Μπορείς να κάνεις ότι σου είπε ο Δημήτρης παραπανω, ή αλλιώς μπορείς να βάλεις την κάρτα σ'έναν card reader και να τα μεταφέρεις έτσι τα αρχεία... Γενικά αν θες να μεταφέρεις αρχεία, υπάρχουν άπειροι τρόποι, πχ bluetooth, email κλπ :)

Καλώς ήρθες στο android και διάβασε και το πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος, καθώς μπορεί να σε βοηθήσει να λύσεις αρκετές πιθανές απορίες σου :)

 

οταν προσπαθω να κανω κληση για ενα δευτερολεπτο μαυριζει η οθονη αυτο συμβαινει σε ολες τις επαφες ξερεις κανεις γιατι? παιζει ο ρολο οτι εχω βαλει να συχρονιζονται καποιες επαφες με το fb και οι υπολοιπες γιατι επηρρεαζονται , ο συχρονισμος δεν ειναι ανοικτος συνεχεια. (???)

στο ακουστικο οταν γινετε η κληση ακουγετε ενα μπιπ και μετα μου φαινετε η ηχο του πριν ακουστει ο ηχος του καλοντος.(???)

Αυτό με το να μαυρίζει η οθόνη δεν το έχω παρατηρήσει. Φαντάζομαι θα είναι ίσως ο χρόνος να περάσει από τις επαφές στην κλήση. Αν και ξαναλέω ότι δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο...

Για το άλλο με τον ήχο το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Και είμαι σχεδόν σιγουρος ότι δε μου το κάνει σε όλες τις κλήσεις. Έχω vodafone και μου το κάνει ή μόνο στα vodafone ή μόνο στα μη vodafone-δε θυμάμαι τώρα σε ποια ακριβώς...

 

Παιδια, αγορασα ενα htc wildfire τελευταια και θελω να παρω ενα backup της συσκευης, μεσα απο το htc sync, δεν ειναι ορατο το λειτουργικο...

Απο τον explorer μου το δειχνει σαν αφαιρουμενο δισκο...

Καμμια βοηθεια παρακαλω;

Αν και είδα ότι καλύφθηκες με την απάντηση παραπάνω, απλά να πω ότι αν θες να συνδεθείς με το htc sync (το οποίο γενικότερα είναι δύστροπο λένε και αν μπορείς απέφυγέ το), πρέπει όταν συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή, πρέπει να επιλέξεις htc sync και όχι μονάδα δίσκου. Πρέπει επίσης να έχεις ενεργοποιήσει και τον εντοπισμό σφαλμάτων μέσω usb (ρυθμίσεις->εφαρμογές->ανάπτυξη) :)

 

Καλησπερα.Υπαρχει καποιος τροπος να ανασυρουμε σβησμενα μυνηματα?Ευχαριστω.
Αν τα είχες κάνει backup, ναι, αλλά προφανώς δεν τα έκανες... Οπότε δε γίνεται κάτι ;)

 

 

Εγω παιδες αγορασα μια 8αρα καρτα εκανα copy-paste τα αρχεια μου και αντεγραψα 2 προγραμματα ΚΑΙ ΔΕΝ μου βγαζει σωστα τα αρχεια .apk ουσιαστικα δεν μπορω να τα τρεξω!!! καμια ιδεα να κανω κατι??.

 

Εκτος αν πρεπει να την κανω Format μεσα απο το κινητο...

Kάν'την καλού κακού ένα φορμάτ κι απ'το κινητό, αλλά αν έβαλες ένα apk, έπρεπε να παίξει. Κι εγώ προχθές άλλαξα κάρτα μνήμης και έκανα απλά copy-paste τ'αρχεία μου και όλα οκ. Παλιότερα γινότανε κανονικά η εγκατάσταση από αυτά τα apk; Ξανακατέβασέ τα και πέρασέ τα πάλι :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες αγορασα μια 8αρα καρτα εκανα copy-paste τα αρχεια μου και αντεγραψα 2 προγραμματα ΚΑΙ ΔΕΝ μου βγαζει σωστα τα αρχεια .apk ουσιαστικα δεν μπορω να τα τρεξω!!! καμια ιδεα να κανω κατι??.

 

Εκτος αν πρεπει να την κανω Format μεσα απο το κινητο...

 

 

 

Τι ακριβως θες να κανεις? γιατι εμενα δεν εκανε σε καποια φαση και πηγα κ εσβησα την cache & data και μετα ξεμπλοκαρε!!!

 

Εκτος Εαν το Copilot& Aura Δεν αναγνωριζετε στο Wildfire

Link to comment
Share on other sites

παιδια...προσπαθω να βαλω ιντερνετ στο κινητο μου...εστειλα στο 1333--->60

αλλα μου εστειλε μηνυμα πως δεν μπορουν να μου στειλουν τισ ρυθμισεις με sms...παιρνω τηλεφωνο σε εναν αριθμο που μου στειλαν αλλα το ηχογραφημενο μηνυμα δεν με βοηθαει...μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλωσήρθες στο φόρουμ! :happy:

Καλύτερα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα για το δίκτυό σου εδώ, κι όχι εδώ. Εκεί θα ξέρουν καλύτερα να σε βοηθήσουν.

Οι ρυθμίσεις λογικά θα είναι στο κινητό έτοιμες, απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σωστοοοος Μπιλλυ, αν δεν ειχα ενεργοποιησει τον εντοπισμό σφαλμάτων μέσω usb (ρυθμίσεις->εφαρμογές->ανάπτυξη) ....ακομα θα περιμενα να συνδεθω στο HTCsync!

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου φιλε!

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι από μένα. Κάποιος με την 2.2 να δει αν του δουλεύει κανονικά το RDS στο ραδιόφωνό του?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι από μένα. Κάποιος με την 2.2 να δει αν του δουλεύει κανονικά το RDS στο ραδιόφωνό του?????

 

Δουλεύει μια χαρά.Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με την σειρά μου.Εβαλα το launcher pro plus.Κάθε φορά που ξεκλειδώνω το κινητό πάνω πάνω στην μπάρα μου βγάζει ότι συνδέεται το gps.Ξέρει κανείς τι μπορεί να το προκαλεί αυτό το πράγμα;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με την σειρά μου.Εβαλα το launcher pro plus.Κάθε φορά που ξεκλειδώνω το κινητό πάνω πάνω στην μπάρα μου βγάζει ότι συνδέεται το gps.Ξέρει κανείς τι μπορεί να το προκαλεί αυτό το πράγμα;

 

Στο launcher pro plus μπορείς να βάλεις το ημερολόγιο σαν γραφικο στοιχείο? Δηλαδη σε ολόκληρη την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Στο launcher pro plus μπορείς να βάλεις το ημερολόγιο σαν γραφικο στοιχείο? Δηλαδη σε ολόκληρη την οθόνη?

 

Μόνο αν το αγοράσεις και το ξεκλειδώσεις.Απο τα widget του Launcher PRO.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το αγοράσεις και το ξεκλειδώσεις.Απο τα widget του Launcher PRO.

 

Χμμμ thanx, γενικά πάντως παρότι είναι πολύ όμορφο το launcher pro έχω κάποια θεματάκια. Πχ δεν βρίσκω να βγάλω εικονίδιο στην επιφάνεια με τα δικτυα κινητής τηλεφωνία, όπως επίσης και σε γραφικό στοιχείο το gmail (:blink: ) Ή δεν εχει ένα ρολόι της προκοπής για την κεντρική σελίδα :mad:

Ή με το ξυπνητήρι, στο sence κάνω ενα ενα tap στην οθόνη και με βάζει στο ξυπνητήρι. Δεν ξέρω τι ευκολίες εχει το plus.

Link to comment
Share on other sites

Έχει RDS το default ράδιο του Wildfire, γιατί δε βρίσκω κάτι ???

 

Το βρήκα τελικά αλλά γράφει μόνο το όνομα του σταθμού...

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Εκτος Εαν το Copilot& Aura Δεν αναγνωριζετε στο Wildfire

Το aura σίγουρα δεν κάνει, αλλά το copilot νομίζω μπαίνει κανονικά ;)

Καλησπέρα και πάλι από μένα. Κάποιος με την 2.2 να δει αν του δουλεύει κανονικά το RDS στο ραδιόφωνό του?????

Και σ'εμένα δουλεύει τελικά :)

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με την σειρά μου.Εβαλα το launcher pro plus.Κάθε φορά που ξεκλειδώνω το κινητό πάνω πάνω στην μπάρα μου βγάζει ότι συνδέεται το gps.Ξέρει κανείς τι μπορεί να το προκαλεί αυτό το πράγμα;

Κι εγώ το launcher pro έχω και δεν έχω πρόβλημα... Μήπως στο κάνει κανένα άλλο πρόγραμμα; Βασικά μήπως πρέπει να απενεργοποιήσεις το gps από τις ρυθμίσεις για να εισαι σίγουρος;

Στο launcher pro plus μπορείς να βάλεις το ημερολόγιο σαν γραφικο στοιχείο? Δηλαδη σε ολόκληρη την οθόνη?

Μόνο αν το αγοράσεις και το ξεκλειδώσεις.Απο τα widget του Launcher PRO.

To launcher pro plus, είναι η πληρωτέα έκδοση του launcher pro, οπότε μπορείς ;) Στο απλό launcher pro, είναι κλειδωμένα τα widgets του.

Χμμμ thanx, γενικά πάντως παρότι είναι πολύ όμορφο το launcher pro έχω κάποια θεματάκια. Πχ δεν βρίσκω να βγάλω εικονίδιο στην επιφάνεια με τα δικτυα κινητής τηλεφωνία, όπως επίσης και σε γραφικό στοιχείο το gmail (:blink: ) Ή δεν εχει ένα ρολόι της προκοπής για την κεντρική σελίδα :mad:

Ή με το ξυπνητήρι, στο sence κάνω ενα ενα tap στην οθόνη και με βάζει στο ξυπνητήρι. Δεν ξέρω τι ευκολίες εχει το plus.

Με τα widget όλα είναι απλά. Το sense έχει τα δικά του (πολύ ομορφα και χρήσιμα) αλλά είναι μόνο για sense. Προτίμησα να βάλω τον launcher pro κι ας έχασα τα widgets. Είναι πολύ πιο smooth και δεν το μετάνιωσα στιγμή. Υπάρχουν άπειρα ρολόγια-widgets στο μάρκετ για να διαλέξεις αυτο που σ'αρέσει ;)

 

Έχει RDS το default ράδιο του Wildfire, γιατί δε βρίσκω κάτι ???

 

Το βρήκα τελικά αλλά γράφει μόνο το όνομα του σταθμού...

Τί άλλο θα έπρεπε να δείχνει; Όνομα σταθμού, τραγούδι και τηλ καμιά φορά δε δείχνει μόνο το rds;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

 

To launcher pro plus, είναι η πληρωτέα έκδοση του launcher pro, οπότε μπορείς ;) Στο απλό launcher pro, είναι κλειδωμένα τα widgets του.

Με τα widget όλα είναι απλά. Το sense έχει τα δικά του (πολύ ομορφα και χρήσιμα) αλλά είναι μόνο για sense. Προτίμησα να βάλω τον launcher pro κι ας έχασα τα widgets. Είναι πολύ πιο smooth και δεν το μετάνιωσα στιγμή. Υπάρχουν άπειρα ρολόγια-widgets στο μάρκετ για να διαλέξεις αυτο που σ'αρέσει ;)

 

 

Ναι πέρασα το απλό απλά για να το δω βασικα. Οτι είναι περισσότερο ομαλή η κίνηση δεν τίθεται θέμα! Είναι άψογο και με αρκετές δυνατότητες. θα δοκιμάσω και το plus και θα επιστρέψω με εντυπώσεις.

Thanx για μια ακόμη φορα Villi :)

 

Κάτι ακόμα... :rolleyes: γνωρίζει κανείς ποια είναι η ακρβης ανάλυση των wallpaper? Αυτα που μπαίνουν για 5-7 οθόνες εννοώ.

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Τι εχετε παθει ολοι με το RDS του ραδιοφωνου στο Wildfire βρε παιδια;

Δουλευει μια χαρα και στην εκδοση 2.1 και στην 2.2...

Πρεπει να εκπεμπει ομως και ο σταθμος δεδομενα RDS για να βλεπετε, οσοι σταθμοι εκπεμπουν τετοια δεδομενα ειναι ορατα απο το ραδιοφωνο του Wildfire!

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Π.χ. σε άλλα ραδιόφωνα ο Best εκπέμπει περισσότερες πληροφορίες στο RDS, στο Wildfire μας δείχνει μόνο το όνομα του σταθμού :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. ειμαι νεος χρηστης android και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...εχω το wildfire με γνησια 2.2 μπορω να κανω root και να περασω μια custom rom ??? επειδη διαβασα οτι μαλλον δεν γινεται..και αν οντως δεν γινεται υπαρχει καποιος τροπος format οποτε να μπορεσω μετα να κανω το root και να περασω custom rom?? Καλως σας βρηκα και ευχαριστω προκαταβολικα για καποια απαντηση!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...