Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να κοιτάξεις εδώ για προγράμματα πλοήγησης gps. Αυτά που κάνουν για το κινητό μας είναι γενικότερα το navigon, το ndrive και το copilot (δε θυμάμαι αν είναι και κάποιο άλλο). Κοίταξε όμως καλύτερα στο link που σου έδωσα ;)

εχω κοιταξει εκει αλλα δεν με εγινε τιποτα.μου ειπαν οτι το Ndrive κανει και ειναι με λεφτα.

Edited by Villis
Ζήτηση σπασμένου λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα windows xp 64bit δυσκολο το βλεπω το θεμα καταρχην μεσα στην καρτα δεν ειχε drivers μεσα στην καρτα το τηλ.Το htc sync το κατεβασα και εγω το τελευταιο αλλα αυτους τους drivers δεν τους δεχετε το κατεβασα αυτο το sdk το κανα εκει extract αλλα οκ τι εγινε δεν εχω καταλαβει και πολλα εξακολουθω να χω προβλημα.Απορω γιατι η εταιρια δεν εχει σκεφτει κατι πιο απλο σαν τροπο;Παντως ναι το my phone explorer θελω να χρησιμοποιησω.To κουφο ειναι οτι αν το βαλεις στην επιλογη δισκου οκ το βλεπει σαν καρτα ο pc το προγραμμα τιποτα.Eβαλα και το sdk και τιποτα διαφορετικο,Τα ιδια. Συγνωμη πρεπει να βάλω και το my phone exlporer και στο κινητο?Παντως οι drivers δεν μπαινουν με τιποτα και απο μεσα απο το htc sync τι αλλο να κανω???Kαι κατι αλλο γινετε στο control panel >system>disk drivers λειι οτι ειναι Ηtc android phone usb devise και πιο κατω να χει other device και το ADB κιτρινο εντονο με ερωτηματικο...ετσι οταν βαζω το my phone exlporer το ανοιγω στον υπολογιστη παω να πατησω συνχρονισμο και μου λεει δεν βλεπει συσκεyη usb.Eν κατακλειδι ολο το προβλημα μου ειναι οι adp drivers για ta windows μου

To sdk δεν υπάρχει λόγος να το έχεις κατεβάσει... Δεν είμαι σίγουρος δηλαδή αν χρειάζονται οι adb drivers. Νομίζω απλά οι usb drivers χρειάζονται αλλά μου διαφεύγει τώρα αν αυτοί είναι οι usb drivers. Κάτι drivers είχε η κάρτα μνήμης στο κινητό όταν το πήρες σ'ένα φάκελο Τοοl. Εκείνο χρειάζεσαι και δεν το βρίσκω τώρα... ΑΛΛΑ νομίζω ότι όλα αυτά τα χρειάζεσαι για το htc sync πχ ή για το sdk και όχι για το Myphone explorer. Για αυτό χρειάζεσαι το πρόγραμμα στον υπολογιστή και επίσης υπάρχει ειδικός client για το κινητό δες(εδώ) και πρέπει να βάλεις ΚΑΙ αυτό. Μετά δοκίμασε να συνδεθείς και βλέπουμε...

 

Μα τι γινεται με αυτους τους unrevoked? Ακομα να τελειωσουν? :)

Θα το μάθεις από εδώ όταν/αν γίνει. Είχε ειπωθεί κι εδώ νομίζω αλλά και σε ξένα fora ότι θα ήταν καλύτερο να μην περάσουμε την καινούρια έκδοση γι'αυτό το λόγο, γιατί μετά θα γινόταν δύσκολο το root. Οπότε απλά περίμενε... Το να ρωτάς αυτό το πράμα δεν έχει νόημα, καθώς όταν/αν με το καλό γίνει διαθέσιμη καινούρια έκδοση του unrevoked θα το μάθουμε και θα ανακοινωθεί εδώ... :)

 

καλησπερα στην παρεα!! να ρωτησω ρε παιδες ξερει κανενας κανενα προγραμμα για να εντοπιζουμε την τοποθεσια αλλου κινητου???
Θες να παρακολουθήσεις, ε; :ninja:

Απλά να ξέρεις ότι αυτό είναι παράνομο...

Τώρα το glympse ξέρω ότι κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά εκτός του ότι ρουφαει την μπαταρία (θέλει ανοιχτό gps και internet), θέλει νομίζω και τη συγκατάθεση του χρήστη ;)

 

Μπορείς να κοιτάξεις εδώ για προγράμματα πλοήγησης gps. Αυτά που κάνουν για το κινητό μας είναι γενικότερα το navigon, το ndrive και το copilot (δε θυμάμαι αν είναι και κάποιο άλλο). Κοίταξε όμως καλύτερα στο link που σου έδωσα ;)

εχω κοιταξει εκει αλλα δεν με εγινε τιποτα.μου ειπαν οτι το Ndrive κανει και ειναι με λεφτα.

Επειδή το ζητάς επανειλημμένα, να ξέρεις ότι το forum αυτό ΔΕΝ ειναι forum διακίνησης παράνομου software. Δεν πρόκειται να βρείς από το forum αυτό σπασμένο λογισμικό και θα σε παρακαλούσα να μην ξανα-αναφερθείς σε σπασμένο λογισμικό, γιατί απαγορεύεται ρητά από τους κανόνες! ;)

Προσοχή λοιπόν από εδώ κι εμπρός! :!: :!:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ζητάς επανειλημμένα, να ξέρεις ότι το forum αυτό ΔΕΝ ειναι forum διακίνησης παράνομου software. Δεν πρόκειται να βρείς από το forum αυτό σπασμένο λογισμικό και θα σε παρακαλούσα να μην ξανα-αναφερθείς σε σπασμένο λογισμικό, γιατί απαγορεύεται ρητά από τους κανόνες! ;)

Προσοχή λοιπόν από εδώ κι εμπρός! :!: :!:

φιλε μου εγω δεν ζητησα κανενα σπασμενο προγραμμα.Εγω απλα ρωτησα να μαθω η κατοχοι του συγκεκριμενου κικητου τιs προγραμμα gps εχουν.μιλαω παντα για free.τωρα αν ειναι και δωρεαν τοτε ακομα καλυτερα. Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Δε σε μάλωσα, απλά έχει γίνει και παλιότερα αυτή η αναφορά...

Όπως και να'χει δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που να είναι δωρεάν (εκτός του google maps το οποίο απαιτεί internet). Οπότε ή βολεύεσαι με αυτό ή απλά αγοράζεις κάποιο άλλο! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Nα μαι παλυ ο windows xp 64bit λοιπον εβαλα το client myphone explorer στο κινητο το προγραμμα του κινητου βλεπει οτι εχω συνδεση usb αλλα ο pc τιποτα δεν βλεπει οτι υπαρχει καπια συσκευη συνδεδεμενη τι κανω στην συνεχια ολα ειναι το adp πιστευω περιμενω απαντηση σου.Αφαιρω το adb και ξαναβαζω καλωδιο διαβαζει απο το νετ η απο συγκεκριμενο σημειο μεσα απο to sdk και τιποτα δεν λεει να περασει drivers για πες τι κανουμε Edited by peiratis76
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλοι που επανερχομαι σστο θεμα μυνηματα...προσπαθω να γραφω με κεφαλαια και εχω περιθωριο εως 70 γραμματα εβαλα το hancent sms αλλα ειχα κατι ψιλοπροβληματακια (εστελνε τα μνμτα σε αλλους παραληπτες οταν μιλουσα με 2 ταυτοχρονα), προτιμησα λοιπον και παλι το προγραμμα του τηλεφωνου και παρατηρησα αυτο που λεει ο φιλος οτι οταν δεν τονιζονται τα κεφαλαια εχω εως 160 χαρακτηρες! υπαρχει επιλογη να απενεργοποιησω τους τονους? βοηθεια καποιος? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Nα μαι παλυ ο windows xp 64bit λοιπον εβαλα το client myphone explorer στο κινητο το προγραμμα του κινητου βλεπει οτι εχω συνδεση usb αλλα ο pc τιποτα δεν βλεπει οτι υπαρχει καπια συσκευη συνδεδεμενη τι κανω στην συνεχια ολα ειναι το adp πιστευω περιμενω απαντηση σου.Αφαιρω το adb και ξαναβαζω καλωδιο διαβαζει απο το νετ η απο συγκεκριμενο σημειο μεσα απο to sdk και τιποτα δεν λεει να περασει drivers για πες τι κανουμε

Το sdk δεν το χρειάζεσαι!

Βγάλε τα πάντα από τον υπολογιστή σου. Ξανά-εγκατέστησε το htc sync (σε λειτουργία συμβατότητας) και μετά βγάλ'το. Στη συνέχεια εγκατέστησε το myphone explorer στον υπολογιστή (κι αυτό σε λειτουργία συμβατότητας) και ανοιξε τον client στο κινητό. Σύνδεσε τα και βλέπουμε ;)

Αν δε γίνει κι έτσι, δεν ξέρω τι άλλο μπορείς να κάνεις...

Συγνωμη φιλοι που επανερχομαι σστο θεμα μυνηματα...προσπαθω να γραφω με κεφαλαια και εχω περιθωριο εως 70 γραμματα εβαλα το hancent sms αλλα ειχα κατι ψιλοπροβληματακια (εστελνε τα μνμτα σε αλλους παραληπτες οταν μιλουσα με 2 ταυτοχρονα), προτιμησα λοιπον και παλι το προγραμμα του τηλεφωνου και παρατηρησα αυτο που λεει ο φιλος οτι οταν δεν τονιζονται τα κεφαλαια εχω εως 160 χαρακτηρες! υπαρχει επιλογη να απενεργοποιησω τους τονους? βοηθεια καποιος? ευχαριστω..

Αν και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το handcent, μπορείς να πας ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο->touch input->εισαγωγή κειμένου και να σβήσεις την πρόβλεψη. Μετά δε θα συμπληρώνει μόνο του τις λέξεις και θα βάζεις μόνος σου τους τονους πχ. Μόνο τους τόνους δε γίνεται να τους απενεργοποιήσεις!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Villis πως μπορώ να τονίζω τις λέξεις αν έχω απενεργοποιησει την προβλεψη κειμενου? Δεν έχω βρει κάποια επιλογη. :worry:
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Πατάς για πολύ ώρα ένα φωνηεν και και σερνεις το δάκτυλο σου δεξιά ή αριστερά μέχρι να πρασινησει το γράμμα που θες. Μολις πρασινησει αφήνεις το δάκτυλο σου και μπήκε ο ο τόνος!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχουν τα xp. Πας στο .exe αρχείο που πρόκειται να εγκαταστήσεις και κάνεις δεξί κλίκ->ιδιότητες και διαλέγεις εκεί κάτι για compatibility mode (στα v7 υπάρχει σίγουρα)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μια βοήθεια. Κάτι γίνεται με το ακουστικό που δεν μπορώ να καταλάβω. Συγκεκριμένα, όταν καλώ κάποιον συνομιλώ κανονικότατα! Όταν με καλεί κάποιος δεν μπορώ να τον ακούσω καθόλου παρά μόνο σε ανοιχτή ακρόαση!!! WTF??? Σόρρυ για το ξέσπασμα...!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κι όλους! :happy:

Γεια σας. Μια βοήθεια. Κάτι γίνεται με το ακουστικό που δεν μπορώ να καταλάβω. Συγκεκριμένα, όταν καλώ κάποιον συνομιλώ κανονικότατα! Όταν με καλεί κάποιος δεν μπορώ να τον ακούσω καθόλου παρά μόνο σε ανοιχτή ακρόαση!!! WTF??? Σόρρυ για το ξέσπασμα...!

Στο έκανε και παλιότερα; Δοκίμασε να κάνεις κανένα restart για αρχή αλλιώς μπορεί να θέλει κανένα hard reset (με αυτό σβήνονται τα πάντα από μέσα-περισσότερες πληροφορίες στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος)!

μηπως εχετε υπόψιν καποιο αλλο καλο προγραμματακι για ελληνικα sms? εκτος απο το handcent

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι... Τα go sms και chomp sms που είναι επίσης γνωστά δεν υποστηρίζουν unicode, άρα όχι ελληνικά (με 160 χαρακτήρες). Αν υπάρχει κάποιο άλλο δε γνωρίζω, αλλά ρώτα κι εδώ! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα το σπασω, προσπαθω να χρησιμοποιησω το market και δεν μπαινει με τιποτα !!! Μπορει κανποιος να με βοηθησει ??? Iphone και παλι iphone !!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση Villis. Όχι δεν το έκανε παλιότερα. Εξάλλου έχει 2 βδομάδες που το πήρα! Παίζει να φταίει κάποια εφαρμογή? Επανεκκίνηση το έκανα αρκετές φορές αλλά τίποτα! Και μια διόρθωση: Τώρα πια ούτε όταν καλώ εγώ κάποιον ακούγεται ο άλλος. Επίσης, κατά την κλήση δεν ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος (τουτ-τουτ) αλλά παρ'όλα αυτά η κλήση γίνεται κανονικά!!! Το ηχείο δε νομίζω να έχει πρόβλημα αφού σε ανοιχτή ακρόαση, όπως προείπα, είναι όλα ΟΚ. Καμιά άλλη συμβουλή εκτός από hard reset έχεις? Αν σου πω ποιες εφαρμογές έχω εγκαταστήσει θα σε βοηθήσω?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Θα το σπασω, προσπαθω να χρησιμοποιησω το market και δεν μπαινει με τιποτα !!! Μπορει κανποιος να με βοηθησει ??? Iphone και παλι iphone !!!!!!!!!!!!!!!
Πάνε στο iphone τότε ;)

Τί σου λέει και δεν μπαίνει; Έχει ανοιχτό το internet; Αλλιώς δοκίμασε να καθαρίσεις την cache του market...

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση Villis. Όχι δεν το έκανε παλιότερα. Εξάλλου έχει 2 βδομάδες που το πήρα! Παίζει να φταίει κάποια εφαρμογή? Επανεκκίνηση το έκανα αρκετές φορές αλλά τίποτα! Και μια διόρθωση: Τώρα πια ούτε όταν καλώ εγώ κάποιον ακούγεται ο άλλος. Επίσης, κατά την κλήση δεν ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος (τουτ-τουτ) αλλά παρ'όλα αυτά η κλήση γίνεται κανονικά!!! Το ηχείο δε νομίζω να έχει πρόβλημα αφού σε ανοιχτή ακρόαση, όπως προείπα, είναι όλα ΟΚ. Καμιά άλλη συμβουλή εκτός από hard reset έχεις? Αν σου πω ποιες εφαρμογές έχω εγκαταστήσει θα σε βοηθήσω?

Κοίτα δεν ξέρω και ποια εφαρμογή μπορεί να φταίει (καμία που σχετίζεται με κλήσεις μήπως; :confused: ). Δεν μπορώ να φανταστώ που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα. Ποιές εφαρμογές εγκατέστησες τελευταία και μετά άρχισε να στο κάνει;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν ξέρω και ποια εφαρμογή μπορεί να φταίει (καμία που σχετίζεται με κλήσεις μήπως; :confused: ). Δεν μπορώ να φανταστώ που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα. Ποιές εφαρμογές εγκατέστησες τελευταία και μετά άρχισε να στο κάνει;

 

Πρόσφατα εγκατέστησα τις: Androidify, Dropbox, Goggles, Meridian, PicSay, Soundhound, Steamy Window, Traffic Counter και αρχικά τις: Bluetooth File Transfer, Handcent sms, Skype, Convert pad-Unit converter, World Newspapers, ES, Google translation, Gmail, Soccer Livescores, Free dictionary org, xScope, XDA app. Αυτές είναι όλες!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

στείλε mail στην htc από εδώ

http://www.htc.com/www/CS_Mail.aspx

 

λογικά σε 1-2 μέρες θα σου απαντήσουν και ίσως έχουν λύση στο πρόβλημά σου...

εκεί που σου ζητάει s/n και σου λέει ότι είναι κάτω από τη μπαταρία, δε χρειάζεται να ανοίξεις το κινητό, υπάρχει και στο μενού->ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->ταυτότητα τηλεφώνου

 

γράψε όσα παραπάνω στοιχεία μπορείς για το κινητό σου, όπως πόσο περίπου καιρό το έχεις, με ποια έκδοση το πήρες (2.1 , 2.2) ποια έχεις τώρα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Nα μαι και παλυ villi windows xp 64bit Τιποτα και αυτη την φορα πως αλλιως μπορω να περασω drivers για να δει το κινητο μου ο υπολογιστης και κατοπιν το myphone explorer?
Link to comment
Share on other sites

Eγκατέστησέ τους από την κάρτα μνήμης. Εγώ πάντα εκείνο κάνω και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Δεν έχω περάσει ποτέ το htc sync... Υπάρχει ένας φάκελος tools στην κάρτα μνήμης και είναι μέσα οι drivers... Αν έχεις αλλάξει κάρτα μνήμης, δες την παλιά και θα είναι εκεί λογικά ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα το βαλα τον driver εκει ηταν αλλα με το ΑDB εχω προβλημα δεν με τιποτα και ετσι δεν μπορω να μπω στο my phone explorer ηταν και ενας αλλος driver αλλα δεν μπηκε μονο ο ενας εκανε install αμα παω και σβησω το ΑDB και παω να βαλω το τηλ μου λεει να κανω install του λεω απο δυχτιο αλλα και παλυ μου λεει δεν μπορει να τον κανει ιnstall
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας όλοι,

στην εφαρμογή google talk δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την συνομιλία με ήχο και video.

To video, δεν εχει και τόση σημασία για μένα, αλλά η τηλεφωνική συνομιλία στο gmail όταν υπάρχει δίκτυο wi-fi είναι σημαντική δυνατότητα.

Ξέρει κάποιος πώς ενεργοποιείται;

 

Να προσθέσω οτι αναφέρομαι στο froyo wildfire,

και ότι στον συνομιλητή, η ένδειξη του όταν επιλέγει βιντεοκλήση, αναφέρει:

"Η συνομιλία μέσω βίντεο δεν είναι εφικτή για το σύστημα του koniskon..."

 

σημ. η συνομιλία με κείμενο λειτουργεί κανονικά.

Edited by Nikos_s3
Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα εγκατέστησα τις: Androidify, Dropbox, Goggles, Meridian, PicSay, Soundhound, Steamy Window, Traffic Counter και αρχικά τις: Bluetooth File Transfer, Handcent sms, Skype, Convert pad-Unit converter, World Newspapers, ES, Google translation, Gmail, Soccer Livescores, Free dictionary org, xScope, XDA app. Αυτές είναι όλες!

 

 

Φίλε μου Villis έστειλα mail στην HTC και μου είπαν να μπω σε safe mode.

"Βγάλτε την μπαταρία και ξαναβάλτε την. Ενεργοποιήστε την συσκευή και μόλις εμφανιστεί το λογότυπο της HTC πατήστε παρατεταμένα το στρογγυλό κουμπάκι μέχρι να εμφανιστεί η ασφαλής λειτουργία στο τηλέφωνό σας."

Αυτό μου είπαν...ΑΛΛΑ δεν μπορώ να μπω σε ασφαλή λειτουργία!!!!!!!!!!!!

Κάνω ό,τι μου έγραψαν και το ρημάδι δεν μπαίνει σε ασφαλή λειτουργία!!!:angry::angry::angry:

Τί κάνω λάθος να πάρει η ευχή?:wacko:

 

Βασικά μην απαντήσεις. Έκανα hard reset και τζίφος!

Είμαι και επισήμως απελπισμένος! Και να φανταστείς ότι το έχω μόνο 2 βδομάδες...

Edited by Nikos_s3

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

έφυγες για service προτείνω...

αν το πας, ενημέρωσε με με pm αν μπορείς αν δίνουν συσκευή αντικατάστασης, γιατί μάλλον έχω καμμένο pixel και θέλω να τους το πάω να δω τι παίζει, αλλά δεν θέλω να μείνω πολύ καιρό χωρίς κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...