Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανα link με τα νέα για το κινητό δλδ αν σκοπεύεται να γίνει αναβάθμιση και τέτοια; Στην επίσημη σελίδα της HTC δεν έχει κάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω εχω ένα καμμένο pixel...:( το καλύπτει η εγγύηση;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Δεν έχω το κουτί εύκαιρο, αλλά μήπως δεν είναι καμένο αλλά κολλημένο pixel? Γιατί αν είναι κολλημένο μπορεί να διορθώνεται-κοίτα εδώ. Αλλιώς δεν ξέρω κιόλας, αλλά δε νομίζω να το αλλάζουν για ένα pixel.

κανα link με τα νέα για το κινητό δλδ αν σκοπεύεται να γίνει αναβάθμιση και τέτοια; Στην επίσημη σελίδα της HTC δεν έχει κάτι

Δεν υπάρχει κάποιο νέο. Αν υπήρχε, λογικά θα το είχες δει εδώ πέρα ;)

Λογικά δε θα βγεί αναβάθμιση γιατί καλά καλά δεν έχει ανακοινωθεί για ακριβότερα μοντέλα, θα βγεί για το δικό μας; Κοίτα και το πρώτο post...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Thx Villis! δυστυχώς δεν έκανε τίποτα η εφαρμογή, αλλά θα το ξαναδοκιμάσω..

δεν είμαι σίγουρος αν είναι καμένο γιατί το εντοπίζω μόνο σε άσπρες-ανοιχτόχρωμες οθόνες, στον υπολογιστή που έχω παρόμοια εμπειρία φαίνονται στις μαύρες.

 

Διάβασα το βιβλιαράκι με την εγγύηση, δεν λέει κάτι όμως :S

Link to comment
Share on other sites

επίσης το γεγονός ότι το wildfire s θα βγει με 2.3 μειώνει τις πιθανότητες να βγει κάτι επίσημο για το δικό μας...
Link to comment
Share on other sites

Nα με ξανα εγω με τα windows ta 64bit ta xp με παλυ προβλημα εβαλα και το my phone explorer και τζιφος η δουλεια τιποτα δεν το βλεπει το usb να το βαλω σαν δισκο ολα ολα οκ το βλεπει αλλα επιδη θελω να κανω καπιο συχρονισμο η να βαλω καπιο προγραμμα δεν μπορω να κανω τιποτα στον πιτσι αμα παω control panel>system>device manager βλεπω το other devices και το adb απο κατω με ερωτιματικο κιτρινισμενο εντονο και δεν μπορω να κανω κατι για βοηθηστε παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

κανα link με τα νέα για το κινητό δλδ αν σκοπεύεται να γίνει αναβάθμιση και τέτοια; Στην επίσημη σελίδα της HTC δεν έχει κάτι

 

http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

Link to comment
Share on other sites

Thx Villis! δυστυχώς δεν έκανε τίποτα η εφαρμογή, αλλά θα το ξαναδοκιμάσω..

δεν είμαι σίγουρος αν είναι καμένο γιατί το εντοπίζω μόνο σε άσπρες-ανοιχτόχρωμες οθόνες, στον υπολογιστή που έχω παρόμοια εμπειρία φαίνονται στις μαύρες.

Διάβασα το βιβλιαράκι με την εγγύηση, δεν λέει κάτι όμως :S

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που (υποτίθεται) ότι το κάνουν αυτό. Γενικότερα κοίταξε λίγο στο Market και για άλλες παρόμοιες εφαρμογές μήπως και βοηθήσει κάποια εφαρμογή. Αλλιώς στείλε κανένα email στην htc ;)

 

Nα με ξανα εγω με τα windows ta 64bit ta xp με παλυ προβλημα εβαλα και το my phone explorer και τζιφος η δουλεια τιποτα δεν το βλεπει το usb να το βαλω σαν δισκο ολα ολα οκ το βλεπει αλλα επιδη θελω να κανω καπιο συχρονισμο η να βαλω καπιο προγραμμα δεν μπορω να κανω τιποτα στον πιτσι αμα παω control panel>system>device manager βλεπω το other devices και το adb απο κατω με ερωτιματικο κιτρινισμενο εντονο και δεν μπορω να κανω κατι για βοηθηστε παρακαλω!

Δεν κατάλαβα. Προσπάθησε να βάλεις και καμία τελεία γιατί σε έχασα :p

Κατάφερες να συνδέσεις το κινητό, ή όχι; Δε χρησιμοποιώ το Myphone explorer, αλλά μήπως θέλει ενεργοποιημένη την διόρθωση σφαλμάτων μέσω usb. Έχεις περασμένους τους usb drivers; Γιατί αν συνδεθείς μέσω usb θέλει και τους usb drivers... Δεν υπάρχει τρόπος να δοκιμάσεις να συνδεθείς μέσω wifi;

επίσης το γεγονός ότι το wildfire s θα βγει με 2.3 μειώνει τις πιθανότητες να βγει κάτι επίσημο για το δικό μας...

Η αλήθεια είναι ότι εδώ για το froyo δεν ήμασταν σίγουροι, θα είμαστε για το 2.3; Δε νομίζω να υπάρχουν πολλές πιθανότητες για εμάς για επίσημο 2.3. Απλά ας ελπίσουμε ότι θα μπορέσουν να κάνουν port μια sense 2.3 rom, ώστε να έχουμε ένα πλήρως λειτουργικό wildfire με 2.3 rom. Γι'αυτό ήλπιζα σε μια qvga συσκευή :p

ρε παιδια να σας ρωτησω κατι?ποιο προγραμμα εχετε για gps?

Μπορείς να κοιτάξεις εδώ για προγράμματα πλοήγησης gps. Αυτά που κάνουν για το κινητό μας είναι γενικότερα το navigon, το ndrive και το copilot (δε θυμάμαι αν είναι και κάποιο άλλο). Κοίταξε όμως καλύτερα στο link που σου έδωσα ;)

Ο φίλος ζητούσε πληροφορίες για το wildfire το απλό, όχι το καινούριο. Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το wildfire s (εδώ)!

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Hello there!

 

Μπορει να μου πει καποιος σας παρακαλω την διαδικασια που ακολουθουμε για να κατεβασουμε applicatiοns απο το internet στο pc και μετα με την σειρα τους στο τηλεφωνο!

 

Πριν απο λιγο και ενω φορτιζα το τηλεφωνο μου απο το laptop και κοιτουσα applications απο την σελιδα market.android.com κατεβασα ενα και δεν μπορω να καταλαβω που αποθηκευτηκε!!!

Προφανως εχω κανει λαθος την διαδικασια!Παρακαλω explain!!!

 

Υ.γ δεν γνωριζω εαν εχει καποια σημασια αλλα ειχα επιλεξει να διαβαζει το κινητο σαν εξωτερικο σκληρο δισκο!

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να διαβάζει το κινητό σαν εξωτερικό δίσκο και ούτε αποθηκεύεται κάτι στον υπολογιστή. Συνδεεσαι στον υπολογιστή με το μέιλ σου και ανοίγεις και το wifi στο κινητό. Στη συνέχεια επιλεγείς απλά την εφαρμογή που θες (κάποιες που δεν υποστηρίζονται από το κινητό δεν μπορούν να μπουν) και την εγκαθιστας πατώντας το κουμπί install ;)

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

http://www.appbrain.com/app/adwtheme-macos/akglo.themes.macos

 

Καλημερα, και αυτο που το περασα απο το Market στο κινητο ΠΑΛΙ δεν το βλεπω πουθενα, μπορει να μου πει Καποιος ποια μπορω να κατεβασω και να παιζουν στο Wildfire???!!!!.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και πάλι ο windows 64bit και με τελειες τωρα :p .Λοιπον δεν εχω καταφερει να το συνδεσω εδω ειναι το θεμα. Ενεργοποιημενη ειναι η επιλογη διορθωσης σφαλματων καλοδιου usb. Δεν μπορουν να περασουν οι drivers μου λεει στο Htc Sync οτι αστοχια λογο των windows υποψιαζομαι.Και αμα παω στον pc control panel>system>device manager βλεπω το other devices και το adb απο κατω με ερωτιματικο κιτρινισμενο εντονο και δεν μπορω να κανω κατι για βοηθηστε παρακαλω!Τα πα καλα γιατρέ μου :p κοινώς δεν μπορω να κανω τίποτα δεν εχει αναγνωρισει ο pc μου το κινητο, μονο την κάρτα του κινητου μπορει να δει. Wifi δεν εχω στον pc καλωδιακα γίνετε η σύνδεση. Αυτα περιμενω απάντηση :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και πάλι ο windows 64bit και με τελειες τωρα :p .Λοιπον δεν εχω καταφερει να το συνδεσω εδω ειναι το θεμα. Ενεργοποιημενη ειναι η επιλογη διορθωσης σφαλματων καλοδιου usb. Δεν μπορουν να περασουν οι drivers μου λεει στο Htc Sync οτι αστοχια λογο των windows υποψιαζομαι.Και αμα παω στον pc control panel>system>device manager βλεπω το other devices και το adb απο κατω με ερωτιματικο κιτρινισμενο εντονο και δεν μπορω να κανω κατι για βοηθηστε παρακαλω!Τα πα καλα γιατρέ μου :p κοινώς δεν μπορω να κανω τίποτα δεν εχει αναγνωρισει ο pc μου το κινητο, μονο την κάρτα του κινητου μπορει να δει. Wifi δεν εχω στον pc καλωδιακα γίνετε η σύνδεση. Αυτα περιμενω απάντηση :)

 

δεν εχω 64 bit αλλα δες το compability στα .exe αν μπορεις να το προσαρμοσεις στα 32bit windows xp/vista

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο νιωθω οτι το κινητο ειναι πιο αργο ψιλοκολλαει. πχ βλεπω βιντεο και οταν επιστρεφω στην αρχικη οθονη δειχνει οτι φορτωνει παραμορθωνεται η εικονα και τετοια. να κανω hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια γεια σας... να κανω μια ερώτηση?

 

Όταν πατάω το "Τηλέφωνο" ανοίγει ο dialer που εχει τα πλήκτρα με τους αριθμούς κ μια λίστα με τις τελευταίες επαφές που έχω/με έχουν καλέσει, ενώ στο τέλος αυτής της λίστας έχει όλες τις επαφές του τηλεφωνικού καταλόγου, σωστά? Γιατί όμως δεν υπάρχουν ΟΛΕΣ οι επαφές που έχω στον κατάλογο? Συγκεκριμένα ψάχνω για δυο επαφές κ δεν τις βλέπω καθόλου... ενώ οταν ανοίξω τον κανονικό τηλ. κατάλογο τις βρίσκω κανονικά.

 

Και μια δεύτερη ερώτηση... όταν χρησιμοποιώ τον explorer ή κάποιο άλλο πρόγραμμα κ δεχθω μια κλήση, δεν θα έπρεπε να κλείσει το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ κ να μου δείξει οτι κάποιος με καλεί??? Μου έτυχε να "παίζω" με το κινητό κ όταν τελείωσα το "παιχνίδι" μου ήρθε μήνυμα οτι είχα 6 κλήσεις! Και σε αυτόν που με καλούσε του έλεγε οτι δεν είμαι διαθέσιμος. Εν τω μεταξύ σήμα είχα κανονικά... αφού εκείνη την ώρα χρησιμοποιούσα το ιντερνετ μέσω 3G. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω 64 bit αλλα δες το compability στα .exe αν μπορεις να το προσαρμοσεις στα 32bit windows xp/vista

toli δεν σε καταλαβα τι να κανω? windows xp εχω στα 64 bit οχι vista περιμενω να δουμε και τι θα πει και ο villis

Edited by peiratis76
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

http://www.appbrain.com/app/adwtheme-macos/akglo.themes.macos

 

Καλημερα, και αυτο που το περασα απο το Market στο κινητο ΠΑΛΙ δεν το βλεπω πουθενα, μπορει να μου πει Καποιος ποια μπορω να κατεβασω και να παιζουν στο Wildfire???!!!!.

Επειδή μάλλον δε χρησιμοποιεί κάποιος εδώ μέσα τον adw launcher, μπορείς να αναφέρεις εδώ το πρόβλημά σου και λογικά θα ξέρουν να σε βοηθήσουν... Πάντως προσωπική άποψη είναι ότι απ'τη στιγμή που παίζει ο adw launcher δε νομίζω να υπάρχει ασυμβατότητα με τα θέματα ;)

 

Καλησπερα σας και πάλι ο windows 64bit και με τελειες τωρα :p .Λοιπον δεν εχω καταφερει να το συνδεσω εδω ειναι το θεμα. Ενεργοποιημενη ειναι η επιλογη διορθωσης σφαλματων καλοδιου usb. Δεν μπορουν να περασουν οι drivers μου λεει στο Htc Sync οτι αστοχια λογο των windows υποψιαζομαι.Και αμα παω στον pc control panel>system>device manager βλεπω το other devices και το adb απο κατω με ερωτιματικο κιτρινισμενο εντονο και δεν μπορω να κανω κατι για βοηθηστε παρακαλω!Τα πα καλα γιατρέ μου :p κοινώς δεν μπορω να κανω τίποτα δεν εχει αναγνωρισει ο pc μου το κινητο, μονο την κάρτα του κινητου μπορει να δει. Wifi δεν εχω στον pc καλωδιακα γίνετε η σύνδεση. Αυτα περιμενω απάντηση :)

toli δεν σε καταλαβα τι να κανω? windows xp εχω στα 64 bit οχι vista περιμενω να δουμε και τι θα πει και ο villis

:lol::lol:

Ελπίζω να μην ασχολείσαι με το htc sync, γιατί οι περισσότεροι είχαν-έχουν προβλήματα. Οπότε αν μιλάμε για το myphone explorer έχουμε και λέμε... Έχεις εγκαταστήσει το android sdk; Μου φαίνεται παράξενο να έχεις διαφορετικά το adb... Επίσης ποιούς drivers εγκατέστησες; Αυτούς που είχε μέσα στην κάρτα μνήμης, σωστά; Aν είχες βάλει εκείνους και δε δούλεψε, απλά απεγκατέστησε τα πάντα και εγκατέστησε το τελευταίο htc sync (θα το βρείς εδώ). Μετά στο καπάκι βγάλ'το (δεν το χρειάζεσαι-απλά χρειάζεσαι τους usb drivers)... Στη συνέχεια δοκίμασε ξανά να βάλεις τον client του myphone explorer σε υπολογιστή και κινητό και ξαναδοκίμασε...

Αυτό που εννοούσε ο tolis μάλλον είναι να κάνεις δεξί κλίκ->ιδιότητες στο αρχείο που θα εγκαταστήσεις (πχ στο htc sync) και να επιλέξεις (δεν έχω 64bit xp-στα 7 υπάρχει σίγουρα) λειτουργία συμβατότητας και να βάλεις κάποιο 32 bit λειτουργικό....

 

τον τελευταιο καιρο νιωθω οτι το κινητο ειναι πιο αργο ψιλοκολλαει. πχ βλεπω βιντεο και οταν επιστρεφω στην αρχικη οθονη δειχνει οτι φορτωνει παραμορθωνεται η εικονα και τετοια. να κανω hard reset?

Δοκίμασες πρώτα να κάνεις ένα restart; Καθάρισε και τις cache από τα προγράμματα που έχεις και δε νομίζω να έχεις πρόβλημα...

Παιδάκια γεια σας... να κανω μια ερώτηση?

 

Όταν πατάω το "Τηλέφωνο" ανοίγει ο dialer που εχει τα πλήκτρα με τους αριθμούς κ μια λίστα με τις τελευταίες επαφές που έχω/με έχουν καλέσει, ενώ στο τέλος αυτής της λίστας έχει όλες τις επαφές του τηλεφωνικού καταλόγου, σωστά? Γιατί όμως δεν υπάρχουν ΟΛΕΣ οι επαφές που έχω στον κατάλογο? Συγκεκριμένα ψάχνω για δυο επαφές κ δεν τις βλέπω καθόλου... ενώ οταν ανοίξω τον κανονικό τηλ. κατάλογο τις βρίσκω κανονικά.

 

Και μια δεύτερη ερώτηση... όταν χρησιμοποιώ τον explorer ή κάποιο άλλο πρόγραμμα κ δεχθω μια κλήση, δεν θα έπρεπε να κλείσει το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ κ να μου δείξει οτι κάποιος με καλεί??? Μου έτυχε να "παίζω" με το κινητό κ όταν τελείωσα το "παιχνίδι" μου ήρθε μήνυμα οτι είχα 6 κλήσεις! Και σε αυτόν που με καλούσε του έλεγε οτι δεν είμαι διαθέσιμος. Εν τω μεταξύ σήμα είχα κανονικά... αφού εκείνη την ώρα χρησιμοποιούσα το ιντερνετ μέσω 3G. :wacko:

1ον: Νομίζω ότι δείχνει το κύριο τηλέφωνο κάθε επαφής (δηλαδή αν έχει 2-3 νούμερα μια επαφή, θα δείχνει μόνο το κύριο). Μπορείς να πατήσεις δεξιά το εικονίδιο και μεταφέρεσαι στη συγκεκριμένη επαφή (με όλες τις πληροφορίες της). Αν πάλι δε βλέπεις καν το όνομα, δεν ξέρω να σου πω... Μπορείς να δοκιμάσεις να μπαίνεις από την εφαρμογή "πρόσωπα" (τις επαφές σου δηλαδή) η κάποιον εναλλακτικό dialer (πχ τον dialer one). Μήπως όμως η επαφή αυτή δεν έχει αριθμό μέσα ή μήπως είναι γραμμένη αλλού (πχ τηλέφωνο, σιμ, δεν ξέρω κι εγώ που) και δεν την αναγνωρίζει ο dialer;

2ον: Αυτό μπορεί να έτυχε και να έφταιγε το δίκτυό σου εκείνη τη στιγμή. Μου έχει συμβεί και με άλλα κινητά ;) Με το wildfire μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

βάλε την εφαρμογή handcent sms και θα γράφεις και με μικρά και με τόνους και με 160 χαρακτήρες.

αλλιώς απενεργοποίησε την πρόβλεψη ώστε να μην μπαίνουν τόνοι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ότι γράφεις μικρά και με τόνους, δεν σημαίνει ότι έτσι πάνε στον παραλήπτη. To πρωτόκολλο των ελληνικών sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 χαρακτήρων/sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πρόβλημα τελευταία με ορισμένα βιντεακια στο you tube;

Δεν τα αναπαράγει μπορεί να σχετιζεται με την ανάλυση τους;;;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Και εγώ εχω πρόβλημα σχεδόν ολα δεν μου παιζουν τελευταια...περίεργο

 

 

Sent from my HTC Wildfire

www.betfellas.tk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα windows xp 64bit δυσκολο το βλεπω το θεμα καταρχην μεσα στην καρτα δεν ειχε drivers μεσα στην καρτα το τηλ.Το htc sync το κατεβασα και εγω το τελευταιο αλλα αυτους τους drivers δεν τους δεχετε το κατεβασα αυτο το sdk το κανα εκει extract αλλα οκ τι εγινε δεν εχω καταλαβει και πολλα εξακολουθω να χω προβλημα.Απορω γιατι η εταιρια δεν εχει σκεφτει κατι πιο απλο σαν τροπο;Παντως ναι το my phone explorer θελω να χρησιμοποιησω.To κουφο ειναι οτι αν το βαλεις στην επιλογη δισκου οκ το βλεπει σαν καρτα ο pc το προγραμμα τιποτα.Eβαλα και το sdk και τιποτα διαφορετικο,Τα ιδια. Συγνωμη πρεπει να βάλω και το my phone exlporer και στο κινητο?Παντως οι drivers δεν μπαινουν με τιποτα και απο μεσα απο το htc sync τι αλλο να κανω???Kαι κατι αλλο γινετε στο control panel >system>disk drivers λειι οτι ειναι Ηtc android phone usb devise και πιο κατω να χει other device και το ADB κιτρινο εντονο με ερωτηματικο...ετσι οταν βαζω το my phone exlporer το ανοιγω στον υπολογιστη παω να πατησω συνχρονισμο και μου λεει δεν βλεπει συσκεyη usb.Eν κατακλειδι ολο το προβλημα μου ειναι οι adp drivers για ta windows μου Edited by peiratis76
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω πρόβλημα σχεδόν ολα δεν μου παιζουν τελευταια...περίεργο

 

 

Sent from my HTC Wildfire

Απο τι ειδα χτες γιατι εκανα κατι update ειδα οτι βγηκε μια ενημερωση σχετικα με το youtube για δες το

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!! να ρωτησω ρε παιδες ξερει κανενας κανενα προγραμμα για να εντοπιζουμε την τοποθεσια αλλου κινητου???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...