Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν η Vodafone είχε και το μαύρο , ποιο θα προτιμούσατε ??:help:

Δεν ξέρω αν θα πω να μου στείλουν το Brown απο Voda, ή το Black απο πλαίσιο.

( Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν υπάρχει δυνατότητα να δω τη συσκευη απο κοντά...:( ..παρα μόνο απο φωτογραφίες.:thanks:

 

Φιλε η vodafone εχει μονο το καφε..Το πηρα και γω σημερα...

Προσωπικα βρηκα το μαυρο απο multirama αλλα προτιμησα το καφε..

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, αυτα ειναι γουστα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν αναφέρεσαι

 

σε 3g ή gprs τότε κοίτα το 3g watchdog

 

Φαντάζομαι ότι τρώει κ μπαταρία αυτό το 3g wathdog?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..

Στο nokia που ειχα (Ν95)υπηρχε η δυνατοτητα να εγκαταστησεις τους χαρτες των χωρων που επιθυμεις στο τηλεφωνο και ετσι να μην χρειαζεται απαραιτητα η συνδεση wifi για το google maps..

υπαρχει αντιστοιχη δυνατοτητα στο wildfire??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Όχι με το gps δεν χρεωνεσε , αλλαγή πρόσοψης δεν παίζει. Το πληκτρολόγιο είναι software qwerty.

Αλήθεια παίζει κανένα καλό πληκτρολόγιο στο μάρκετ?

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Μπορεί να αλλάξει πίσω καπάκι όμως... ;)

Παιδες, υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσουμε τα weather animations στο sense?

Εμένα στο ρολόι εμφανίζει μόνο το εικονίδιο του καιρού και κανένα animation :confused:

Νομίζω δεν υπάρχουν τα animations που έχει στα windows mobile (αυτό να αλλάζει η ώρα σα να αλλάζει το χαρτί). Κατά τ'άλλα, υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις->ήχος και εικόνα->κίνηση->όλες οι κινούμενες εικόνες αλλά δεν ξέρω αν κάνει τίποτα εδώ. Απλά εγώ το έχω απενεργοποιημένο...

παιδιά για offline google maps υπάρχει αυτός ο τρόπος για να περάσετε τους χάρτες που θέλετε στο κινητό...

http://e-pcmag.gr/doit/offline-diadromes

p.s. ελπίζω να μην έχει αναφερθεί ήδη

Πολύ καλό! Ευχαριστούμε :happy:

εχετε παρατηρησει στο κλασικο πληκτρολογιο οταν γραφεται μηνυματα να μην αποθηκευει τις λεξεις για παντα?

γραφω με το συντομη μορφη πληκτρολογιο κ τ9.κ επειδη εχει τονους καθε φορα αποθηκευω τις λεξεις που χρησιμοποιω κ ενω εκεινη την ωρα μπορω να τισ γραψω κ να εμφανιστουν αυτες που αποθηκευσα,νομιζω οτι σε μετεπειτα χρηση χανονται.ισχυει αυτο?

Εγώ έχω το αντίθετο πρόβλημα. Γράφω με το τ9 σε qwerty σε portrait mode και μου τη σπάει καμιά φορά που αποθηκεύονται οι λέξεις... Για να δεις τις λέξεις που έχουν αποθηκευτεί, πήγαινε ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο->touch input->λεξικό χρήστη

Παιδιά θα βγει το κινητάκι τις γιορτές σε SILVER SPECIAL EDITION.:)

Δείτε το εδώ !!

http://androidcommunity.com/white-htc-desire-and-silver-htc-wildfire-special-editions-hands-on-20100908/

Αν έβγαζε εορταστική edition με 1000αρη επεξεργαστή (στην ίδια τιμή) να το συζητούσαμε, αλλά ασημένιο WF... κλάιν... :cool:

Τα άλλα χρώματα είναι κλάσεις καλύτερα! Αντε να βγάλει το froyo μπας και δούμε καμια άσπρη μέρα!

Όμορφο αν και συνεχίζω να θεωρώ το άσπρο το ομορφότερο :)

 

υπαρχει επιλογη ή καποιο προγραμμα που να δειχνει ποσα μεγαμπαιτ εχουμε καταναλωσει???

Φαντάζομαι ότι τρώει κ μπαταρία αυτό το 3g wathdog?
Υπάρχει και το droidstats το οποίο είναι πραγματικά πολύ καλό. Στην τελευταία του έκδοση υποστηρίζει και το κινητό μας στη μέτρηση δεδομένων για το wifi. Μετράει δεδομένα (3g & wifi), κλήσεις (διάρκεια και κόστος) και μηνύματα (αριθμό και κόστος). Έχει επιλογές ώστε να ρυθμίσουμε πόσα δωρεάν λεπτά και προς τί δίκτυα τα έχουμε και με έχει βολέψει αφάνταστα (στα + ότι ο developer είναι πολύ συνεργάσιμος)! Επίσης όλα τα προγράμματα που τρέχουν, χρησιμοποιούν μπαταρία, αλλά δεν τη ρουφάνε κιόλας...

Μια ερωτηση παιδια..

Στο nokia που ειχα (Ν95)υπηρχε η δυνατοτητα να εγκαταστησεις τους χαρτες των χωρων που επιθυμεις στο τηλεφωνο και ετσι να μην χρειαζεται απαραιτητα η συνδεση wifi για το google maps..

υπαρχει αντιστοιχη δυνατοτητα στο wildfire??

Λίγα μηνύματα παραπάνω, υπάρχει η πληροφορία πως να το κάνεις αυτό από το google maps. Υπάρχουν προγράμματα πλοήγησης (όπως το copilot, ndrive, sygic και άλλα) που παίζουν χωρίς ίντερνετ. Μπορείς να δείς περισσότερα εδώ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια το κινητο παιζει video 640*480 ?

 

Μια ερωτηση παιδια..

Στο nokia που ειχα (Ν95)υπηρχε η δυνατοτητα να εγκαταστησεις τους χαρτες των χωρων που επιθυμεις στο τηλεφωνο και ετσι να μην χρειαζεται απαραιτητα η συνδεση wifi για το google maps..

υπαρχει αντιστοιχη δυνατοτητα στο wildfire??

 

το θεμα ειναι αν μπορεις να δεις τα video απο το n95 στο wildfire

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα κι εγώ σε μαύρο να δούμε πότε θά ρεθει¨!:blink:

 

Όλα τα λεφτά είναι το μαύρο...το είχα σε καφέ και το έδωσα και μόλις είδα το μαύρο από κοντά το ερωτεύθηκα και το ξαναγόρασα:p

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα η αλήθεια είναι οτι είχα λίγο δίλημμα γιατί είναι και το άσπρο στην μέση αλλα το αποφάσισα το θέμα είναι οτι τώρα με τις απεργίες έχουν πάει πίσω στις αποθήκες κλπ και θα αργησει τουλάχιστον καμια βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Villis μια βοήθεια είμαι σε απόγνωση.:cry:

Σχετικά με το θέμα του συχρονισμού των επαφών google και facebook.

Οταν έβαλα πρωτη φορα και εγκατέστησα το κινητό μου μου ζήτησε να περάσω τον google λογαριασμό μου. Ολα ωραία πέρασαν αυτόματα και οι google επαφές μου κανονικά και μάλιστα επειδή με βόλευε τις σύνδεσα μία μια με τις επαφές του κινητού και άλλες και με τις επαφές στο facebook. Aυτό το έκανα σύμφωνα με το manual πατώντας πανω δεξια σε κάθε επαφή τον λινκ που βγάζει.

Εκανα hard reset όμως τελευταία και δεν μου πέρασε τίποτα απο google και facebook επαφές. Ειχα κάνει ακριβώς τις ίδιες ενέργειες.ΠΧ όταν παω στις επαφές και παταω προβολή βλέπω τις επαφές google 0 καθώς και του facebook 0. και βλέπω μόνο τις επαφές του τηλεφώνου. Kατα τον συχρονισμό συχρονίζεται ο λογαριασμός και λαμβάνω πχ τα gmail μου. αλλά δεν μπήκαν οι επαφές που τις χρειάζομαι οπωσδήποτε λόγω δουλειάς. Τι να κάνω υπάρχει καποια επιλογή μήπως να τσεκάρω ώστε να τα πάρει??? επίσης ενα αλλο παράξενο ειναι οτι τις επαφές του τηλεφώνου του παλιου τις περασα με το μεταφορα δεδομένων και αυτή την φορά δεν μου βγάζει τις ομάδες που ανήκουν. Ενώ την πρώτη φορα τα εβγαλε. το κινητό το παλιό είναι το nokia 6303 και ειναι συμβατό με την μεταφορά δεδομένων. (αφού την πρώτη φορά μου περασε και τις ομάδες αλλά και τις φωτογραφίες των επαφών):blink:

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα κι εγώ σε μαύρο να δούμε πότε θά ρεθει¨!:blink:

 

μετα της 10/10 θα το ξανα φερει η htc στην ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει διαφορετικό format γιατί η έκδοση που δείχνει αυτός είναι ή 1.7 και εσείς κατεβάσατε την 1.8 . Εγώ για να κάνω την δουλειά κατέβασα την 1.7 και έπαιξε...

 

Αλλά αφού δώσατε και το 2ο αρχείο που χρειάζεται η 1.8 θα την βάλω αυτή...

Τα 17 18 19 που δίνει είναι επίπεδα zoom...Οπότε αν τα κατεβάσετε όλα θα έχετε όλα τα επίπεδα zoom.

 

τελικα με το 1.7 δουλεψε κ το βαλα στο κινητο.αλλα οταν παω να βαλω μια οδο λεει οτι δεν εχω internet conection.τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά σήμερα έπαθα με το sense!!!!Έτυχε να βρεθώ σε wi-fi spot κι έκανα μια ανανέωση στον καιρό που ήταν βροχερός.Ε μου έβγαλε ψιχάλες στην οθόνη και το αποκορύφωμα ήταν η εμφάνιση υαλοκαθαριστήρα αυτοκινήτου που και καλά καθάρισε το τζάμι!!!!!!!!!

 

Που το είδες αυτό ρε αρχηγέ; Τι έχεις ενεργοποιημένο που δεν έχω εγώ;

Γιατί δεν βλέπω το παραμικρό weather animation στο wildfire μου; :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τελικα με το 1.7 δουλεψε κ το βαλα στο κινητο.αλλα οταν παω να βαλω μια οδο λεει οτι δεν εχω internet conection.τι να κανω?

 

Και σε εμένα το κάνει ίσως να μην υποστηρίζει πλοήγηση αλλά απλά να βλέπεις το χάρτη...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ μπαίνοντας στο sport-fm ή σε κάποιο άλλο site να ακούσω live ράδιο.Δεν το έχω καταφέρει ακόμα.Επειδή δεν το γνωρίζω καλά το android τελικά γίνεται αυτό ή δεν υποστηρίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό ρε αρχηγέ; Τι έχεις ενεργοποιημένο που δεν έχω εγώ;

Γιατί δεν βλέπω το παραμικρό weather animation στο wildfire μου; :(

 

μαλλον ο φιλοσ ηταν τυχερος και πετυχε βροχη.αν μπεις στο προγραμμα του καιρου και πατησεις επιδειξη θα δεις οτι υπαρχουν 10 animations. αυτα που αφορουν βροχη η καταιγιδα ειναι κινουμενα,σου δειχνει σταγονες και υαλοκαθαριστηρα. αλλα δε βρεχει να το δουμε live:mad:

χθες το αγορασα και εγω και οντως ειναι φοβερο κινητο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο φιλοσ ηταν τυχερος και πετυχε βροχη.αν μπεις στο προγραμμα του καιρου και πατησεις επιδειξη θα δεις οτι υπαρχουν 10 animations. αυτα που αφορουν βροχη η καταιγιδα ειναι κινουμενα,σου δειχνει σταγονες και υαλοκαθαριστηρα. αλλα δε βρεχει να το δουμε live:mad:

χθες το αγορασα και εγω και οντως ειναι φοβερο κινητο

 

Στο sense 2.5 στα winmo έβλεπα και τα συνεφάκια και τις σταγονίτσες... :lol:

Εδώ μόνο το εικονάκι του καιρού κάτω απο το ρολόι... :ninja:

Αρχισα να νοσταλγώ το touch pro μου... :X

 

Μεγειά Στέλιο!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και το HD mini (με WM-πανω κατω τα ιδια specs) εχει καλυτερα εφε καιρου απο το Wildfire. Ποιος ξερει γιατι.

 

Επισης, το κινεζικο Wildfire βγαινει με Android 2.2

 

http://img2.cache.netease.com/catchimg/20100730/15089584_12.jpg

http://img3.cache.netease.com/catchimg/20100730/15089584_13.jpg

Link to comment
Share on other sites

πήγα και το είδα από κοντά στο πλαίσιο και εντυπωσιάστηκα είναι φοβερό τον άλλο μήνα που έρχεται η επιδότηση θα το πάρω. Βασικά πήγα να το δω για όλα αυτά που ακούγονται για την ανάλυση. Από το HTC P3600 με την ίδια ανάλυση και μικρότερη οθόνη που έχω τώρα η οθόνη του wildfire μου φάνηκε πολύ καλύτερη.

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν το δίνει η Cosmote αλλα θα την βρω τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λάθος το link αν μπορείς δώσε το σωστό

 

http://www.companionlink.com/android/

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

μετα της 10/10 θα το ξανα φερει η htc στην ελλαδα!

 

στο site του public πάντως λέει διαθέσιμο, αλλά είναι 10 ευρώ ακριβότερο - όλα, όχι μόνο το μαύρο.

 

και εγώ μεταξύ μαύρου και του κλασσικού είμαι, αλλά λέω να πάρω το δεύτερο, έχει γεμίσει ο κόσμος με μαύρα κινητά,ας πρωτοτυπήσουμε λίγο ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο sense 2.5 στα winmo έβλεπα και τα συνεφάκια και τις σταγονίτσες... :lol:

Εδώ μόνο το εικονάκι του καιρού κάτω απο το ρολόι... :ninja:

Αρχισα να νοσταλγώ το touch pro μου... :X

 

Μεγειά Στέλιο!

 

Παιδιά γεια!! Πως γίνετε να μη βλέπετε τα animations για τον καιρό ??

Με πατημένο το δάκτυλο σε κενή οθόνη σου βγάζει επιλογές HTC . Αν πατήσεις την επιλογή καιρός και διαλέξεις την μεγάλη εικόνα για τον καιρό ,και το ψαξεις λίγο,

θα βρείς την επιλογή επίδειξη. (Δεν έχω τη συσκεύη την περιμένω, αλλά αυτό έκανα στο Ηtc Tatoo που είχα.) Πιστεύω να βοήθησα..:)

Link to comment
Share on other sites

ένα καλό screen protector μου φαίνεται το παρακάτω

http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-htc-wildfire-full-body-maximum.html

 

και από όσο λέει στο site η παρακάτω είναι η αυθεντική

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44167

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια....

εχω το wildfire και καποια φαση χθες πατησα το κουμπι home και με ρωτησε με τι θελω να εκτελεσω αυτη την επιλογη και πατησα με htc σκετο μου φαινεται και τικαρα να μην με ξαναρωτησει. Με λιγα λογια απενεργοποιησα το περιβαλλον htc sense και ειμαι στο απλο menu των htc αν εχω καταλαβει καλα. Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το ξαναενεργοποιησω, δεν βρισκω τετοια επιλογη!!! Οποιος μπορει ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

λέω να το πάρω από εδώ http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7431/HTC-A3333-Wildfire-Android-Phone-Black-GR-ENG-Smartphone-Android-Phone-GR-ENG-PDA-GSM-GPS που το έχει γύρω στα 15€ φθηνότερα..

αξίζει ή θα έχω πρόβλημα με service, εγγύηση κλπ και άρα να προτιμήσω κάποιο "γνωστό" κατάστημα?

αα! και αν χαλάσει(χτυπήστε ξύλο), που θα πρέπει να το πάω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...