Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω ένα άλλο θέμα, το οποίο ακόμη δεν έχω λύσει.. όταν δέχομαι κλήση από το σπίτι μου, δεν εμφανίζεται στην οθόνη η επαφή "Σπίτι" αλλά το όνομά μου, από την επαφή την δικιά μου ("η κάρτα επαφής μου")... Πως διορθώνεται αυτό; Έχω βγάλει από τη κάρτα επαφής μου το τηλέφωνο του σπιτιού αλλά το ίδιο πράγμα συνεχίζει να γίνεται.. :blink:

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης, κάτι άλλο.. Πώς μπορώ χωρίς ταλαιπωρία να αντιγράψω όλες τις επαφές μου από το τηλέφωνο που τις έχω τώρα στη κάρτα sim; Δεν θέλω να τις μεταφέρω, να τις αντιγράψω θέλω... Thanx!

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Hello Wildfireres!

 

και εκεί που έλεγα πως όλα πανε καλά, η micro sd καρτα που είχα μέσα στο wildfire μου...στα καλα του καθουμένου (εντελώς όμως) "χτύπησε"....

 

εβγαλε το σχετικό εικονίδιο στην περιοχή ειδοποιήσεων (συγκεκριμένα ότι ψάχνει να βρεί την κάρτα) αλλά τίποτα!

Αυτό σηματοδότησε την αρχή για ένα κάρο προβλήματα

 

Δοκίμασα να την ανοίξω με το pc (με την χρήση adaptora) αλλά βγάζει μηνύμα για τα περισσότερα αρχεία που βρίσκονται μέσα στην sd πως είναι κατεστραμένα, όταν πάω να κάνω καποιο copy paste για να σώσω οτιδήποτε αν σώζεται....

Έβαλα μια άλλη καινούργια κάρτα 2GB, βέβαια η κάρτα αυτή είναι κενή, με αποτέλεσμα το κινητό να μην μπορεί να εκτελέσει πολλές από τις λειτουργίες του, και να είναι παρα μα παρα πολύ αργο .......... σε σημείο που πιστεύεις πως δεν ανταποκρίνεται.......... Το πολύ πολύ κανα μηνυμα να μπορεί να στείλει και τηλέφωνο με πολύ δυσκολία....

 

Αφού δεν έχω κάνει κάποιο back up για την κάρτα που μας άφησε χρόνους, τι πρέπει να κάνω τώρα;

Να απεγκαταστήσω όλες τις εφαρμογές και να τις εγκαταστήσω ξάνα με την νέα κάρτα μέσα στο κιν; Βασικά οι εφαρμογές που κάνουν install, στην κάρτα ή στο τηλέφωνο;

 

Α επισης η χωρητικότητα της κάρτας παιζει ρόλο στην γενική απόκριση του κινητού? γιατί και πριν συμβεί αυτό θα μπορύσα να πω πως ήταν λιγο αργό και ας μην το είχα φορτώσει πολύ με εφαρμογές κτλ...

 

Παιδιά αν κάποιος έχει εμπειρία σε κάτι αντίστοιχο ας με συμβουλέψει διότι η κατάσταση είναι κρίσιμη......

Link to comment
Share on other sites

Χαχα από πότε το iphone 4 είναι ορόσημο για την μπαταρία του; Δε λέμε άλλης κλάσης κινητό από το wildfire, αλλά όχι και το στάνταρ όταν μιλάμε για τις μπαταρίες... Και επίσης πιο λογικό θα ήταν να κρατάει πολύ το wildfire και όχι το iphone, λόγω των specs τους. Δεν έχει την ίδια κατανάλωση η οθόνη ή ο επεξεργαστής του iphone με αυτόν του "ταπεινού" wildfire ;)

Στο iPhone 4 με χρήση 10 ώρες η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες άνετα.

(WiFi - 3G - Games).

Στο Wildfire με το ζόρι να με βγάλει 1 μέρα η μπαταρία με χρήση 5 ώρες...

Επίσης : http://www.youtube.com/watch?v=wU7s0EMaXp8&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την sd μέσα από το κινητό (αυτήν που είχε από τη μάνα του) και πολλά αρχεία έμειναν ανέπαφα.Διαγράφηκαν τα multimedia μόνο.

Αν την αντικαταστήσω με μια μεγαλύτερη πως θα εγκατασταθούν αυτά τα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 4 με χρήση 10 ώρες η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες άνετα.

(WiFi - 3G - Games).

Στο Wildfire με το ζόρι να με βγάλει 1 μέρα η μπαταρία με χρήση 5 ώρες...

Επίσης : http://www.youtube.com/watch?v=wU7s0EMaXp8&feature=player_embedded

αν ρυθμισουμε και το wildfire σε flight mode να δουλευει,δηλαδη οπως δουλευει συνηθως το iphone 4 σε default λειτουργια,χωρις σημα κινητης τηλεφωνιας,τοτε το wildfire κραταει 5 ημερες:X

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την sd μέσα από το κινητό (αυτήν που είχε από τη μάνα του) και πολλά αρχεία έμειναν ανέπαφα.Διαγράφηκαν τα multimedia μόνο.

Αν την αντικαταστήσω με μια μεγαλύτερη πως θα εγκατασταθούν αυτά τα αρχεία;

Αν κάνεις copy όλα τα αρχεία (και τα κρυφά) της sd σε ένα φάκελο στον υπολογιστή σου και μετά τα κάνεις paste στη καινούργια κάρτα ,όλα θα δουλεύουν μια χαρά.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις copy όλα τα αρχεία (και τα κρυφά) της sd σε ένα φάκελο στον υπολογιστή σου και μετά τα κάνεις paste στη καινούργια κάρτα ,όλα θα δουλεύουν μια χαρά.:happy:

 

Εννοείται φίλε μου ότι έτσι τα εξασφαλίζω. Την ερώτηση την έκανα μήπως με το που βάζεις τη νέα sd από μόνο του το κινητό αντιγράφει τα αρχεία αυτά.

Όσοι άλλαξαν sd τι έκαναν;

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνουμε μια σύνδεση επαφής με μια αντίστοιχη στο facebook, είναι δυνατόν σαν αρχική φωτογραφία να μην έχουμε απαραίτητα αυτήν που έχει ο χρήστης στο facebook αλλά κάποια από τις άλλες στα άλμπουμ του? και πως? ό,τι και αν προσπάθησα δεν πέτυχε..

κάποιος που να ξέρει..?

Link to comment
Share on other sites

επιλέγεις την επαφή που θες, πατάς μενού, επεξεργασία και μετά κάνεις κλικ στην φωτογραφία που έχει πάνω αριστερά και επιλέγεις αυτό που θες...

νομίζω δουλεύει, δοκίμασε το και πες!

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 4 με χρήση 10 ώρες η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες άνετα.

(WiFi - 3G - Games).

Στο Wildfire με το ζόρι να με βγάλει 1 μέρα η μπαταρία με χρήση 5 ώρες...

Επίσης : http://www.youtube.com/watch?v=wU7s0EMaXp8&feature=player_embedded

 

δεν ισχυει αυτο που λες...εμενα κραταει 3 μερες και με πολλη ομιλια λογω δουλειας.δεν ανοιγετε με τις πρωτες φορτισεις καλα την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει αυτο που λες...εμενα κραταει 3 μερες και με πολλη ομιλια λογω δουλειας.δεν ανοιγετε με τις πρωτες φορτισεις καλα την μπαταρια

 

Η μπαταρία πάντα φορτίζεται full (100% - 5% - 100% και πάει λέγοντας)

Η χρήση που του κάνω είναι Tweeting , Facebooking , Camera , WiFi , 3G , Music και 600 μηνύματα την μέρα σίγουρα.

Παιχνίδια δεν μπορώ να παίξω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα μίλησα με Cosmote για να μάθω αν μπορώ να το πάρω από πλαίσιο και μου είπαν ότι μόνο αν υπάρχει στον τιμοκατάλογο της Cosmote μπορώ !!!

Μετά πήρα το πλαίσιο και η κοπέλα στο τμήμα των κινητών μου είπε ότι αυτό δεν ισχύει πια και ότι μπορώ κανονικά να χρησιμοποιήσω την επιδότηση μου για την συσκευή. (Ευτηχώς)

 

Έχοντας διαβάσει όλα όσα γράφηκαν για το κινητό θα ήθελα την γνώμη σας αν είναι μια καλή επιλογή σε αυτά τα λεφτά το συγκεκριμένο κινητό, για έναν πρωτάρη σε smartphone και σε android.

Link to comment
Share on other sites

για μένα το κινητό για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή...

όσο για το " πρωτάρη σε smartphone και σε android." έχει και σχέση με τη σχέση σου με τη τεχνολογία... και εγώ ήμουν πρωτάρης σε smartphone και σε android αλλά γενικά την έχω την τεχνολογία, οπότε σε μια μέρα το έμαθα... αν δεν τα πας καλά ίσως δυσκολευτείς λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

για μένα το κινητό για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή...

όσο για το " πρωτάρη σε smartphone και σε android." έχει και σχέση με τη σχέση σου με τη τεχνολογία... και εγώ ήμουν πρωτάρης σε smartphone και σε android αλλά γενικά την έχω την τεχνολογία, οπότε σε μια μέρα το έμαθα... αν δεν τα πας καλά ίσως δυσκολευτείς λίγο παραπάνω...

 

Με υπολογιστές ασχολούμαι απλά μέχρι τώρα δεν είχα δώσει τόσο πολύ βάση στα κινητά αλλά μόνο στα computer είχα δώσει βάση και λεφτά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ε, φαντάζομαι τότε δεν θα έχεις πρόβλημα.... ίσως να σε μπερδέψει στην αρχή, αλλά όταν πιάσεις τη λογική του θα σου φαίνεται πολύ απλό και χρηστικό...

και αν με το καλό το πάρεις, εδώ είμαστε για να βοηθάμε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα μίλησα με Cosmote για να μάθω αν μπορώ να το πάρω από πλαίσιο και μου είπαν ότι μόνο αν υπάρχει στον τιμοκατάλογο της Cosmote μπορώ !!!

Μετά πήρα το πλαίσιο και η κοπέλα στο τμήμα των κινητών μου είπε ότι αυτό δεν ισχύει πια και ότι μπορώ κανονικά να χρησιμοποιήσω την επιδότηση μου για την συσκευή. (Ευτηχώς)

 

Πραγματικα απορω με το Πλαισιο. Εμενα πριν 1.5-2 μηνες μου ειχαν πει ακριβως το αντιθετο. Οτι επιδοτηση υπαρχει μονο στα κινητα της cosmote και το wildfire δεν ανηκει σε αυτα. Εκτος και αν αλλαξαν πολιτικη. Ελπιζω φιλε οταν το παραγγειλεις να μην σε παρουν τηλ και σου πουν οτι εκαναν λαθος και ξενερωσεις.

 

Κατα τ'αλλα μια χαρα θα το μαθεις το android. Ισως σε 2-3 πραγματακια παραξενευτεις αλλα τπτ το ιδιαιτερο.

 

Καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απορω με το Πλαισιο. Εμενα πριν 1.5-2 μηνες μου ειχαν πει ακριβως το αντιθετο. Οτι επιδοτηση υπαρχει μονο στα κινητα της cosmote και το wildfire δεν ανηκει σε αυτα. Εκτος και αν αλλαξαν πολιτικη. Ελπιζω φιλε οταν το παραγγειλεις να μην σε παρουν τηλ και σου πουν οτι εκαναν λαθος και ξενερωσεις.

 

Κατα τ'αλλα μια χαρα θα το μαθεις το android. Ισως σε 2-3 πραγματακια παραξενευτεις αλλα τπτ το ιδιαιτερο.

 

Καλοριζικο.

 

εμένα μου το είπαν τη προηγούμενη βδομάδα (οτι δεν μπορώ να το αγοράσω), τι να πω...???

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε μου ότι έτσι τα εξασφαλίζω. Την ερώτηση την έκανα μήπως με το που βάζεις τη νέα sd από μόνο του το κινητό αντιγράφει τα αρχεία αυτά.

Όσοι άλλαξαν sd τι έκαναν;

Αν θυμάμαι καλά, βάζοντας καινούργια κάρτα το κινητό, τη διαμορφώνει μόνο του και αντιγράφει αυτά τα αρχεία ,αλλά όπως λες και συ ,ας μας το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος που άλλαξε SD πρόσφατα.:!:

Link to comment
Share on other sites

Στο Wildfire με το ζόρι να με βγάλει 1 μέρα η μπαταρία με χρήση 5 ώρες...

Επίσης : http://www.youtube.com/watch?v=wU7s0EMaXp8&feature=player_embedded

έχεις κάνει κάτι λάθος, εμένα το wf μου κρατάει 2 μέρες.

δοκίμασε να κάνεις recalibrate την μπαταρία και να λες λιγότερα ψέματα.

δες ένα βιντεάκι και εσύ..

Παιδιά ειλικρινά εγώ σήμερα πήρα το πλαίσιο και η κοπελιά από τα κινητά μου είπε οτι σας είπα δεν ξέρω τι να πω ....

άμα δεν πας από κοντά να μιλίσεις δεν πρόκειται να βγάλεις ακρη :)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε καταφέρει με το Wildfire μας, να μας συγκρίνουν με κινητά των 700 ευρώ, τότε μαγκιά μας! :p

 

Λόγω του ότι δεν έλαβα κάποια απάντηση στο "πρόβλημα" που έθεσα σε προηγούμενο Post, το ξαναναφέρω, μήπως μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει..

 

Όταν δέχομαι κλήση από το σπίτι μου, στην οθόνη δεν εμφανίζεται η επαφή "Σπίτι" αλλά η δικιά μου επαφή, της Κάρτας Επαφής μου... Με αποτέλεσμα να βλέπω εμένα και να νομίζω ότι είναι ο τηλεφωνητής ενώ δεν είναι.. Το τηλέφωνο που εμφανίζεται κάτω από την φωτό μου, είναι του σπιτιού, αλλά η εικόνα είναι της επαφής μου και όχι της επαφής "Σπίτι"..

 

Έχω αφαιρέσει το τηλέφωνο από την επαφή μου αλλά το "πρόβλημα" συνεχίζει να υφίσταται... :blink:

Edited by Nikos_s3

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

επιλέγεις την επαφή που θες, πατάς μενού, επεξεργασία και μετά κάνεις κλικ στην φωτογραφία που έχει πάνω αριστερά και επιλέγεις αυτό που θες...

νομίζω δουλεύει, δοκίμασε το και πες!

όχι δυστυχώς δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

aromeo, αν θες να συγκρίνεις συσκευές , μπορείς εύκολα να το κάνεις στους διαξιφισμούς...

αν πάλι θες να μας πεις κάτι περί wildfire, μπορείς να το κάνεις στο παρόν τόπικ...

 

δυστυχώς τα περί fanboy και άλλα όμορφα προκλητικά σχόλια , τα παίρνει το εύρηκα..:)

thanks...:)

συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...