Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

Τι νόημα έχει αυτή η ψηφοφορία αφού όλοι έχουμε τουλάχιστον 2 κάρτες...

+1914

Θα έπρεπε να υπήρχε πολλαπλή ψήφος. Εγω προσωπικά έχω απεριόριστα προς όλους...:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cosmote "γιατι εχει σημα! ! ......σημα καμπανα!......":lol:

 

ναι το είδα χτες σε ένα βουνό στο Κρυονέρι λαγκάδα οπού και να πας δεν έπιανε τπτ και οπού έπιανε με προβλήματα μόνο η WIND είχε πολλή σήμα + το EDGE :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα χτες σε ένα βουνό στο Κρυονέρι λαγκάδα οπού και να πας δεν έπιανε τπτ και οπού έπιανε με προβλήματα μόνο η WIND είχε πολλή σήμα + το EDGE :lol:

 

Μην πας μακριά...Αθήνα, Ν.Ιωνία-Περισσό-Ηράκλειο...Ξέρω παιδιά και έχουν προβλήματα...Μάλιστα το ένα με cosmote δεν έχει καλό σήμα αλλά με vodafone μια χαρά...

 

Όσο για τις κάρτες συγκρίνεις....Εγώ μιλώντας για σύνδεση είπα..Για κάρτες δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μην πας μακριά...Αθήνα, Ν.Ιωνία-Περισσό-Ηράκλειο...Ξέρω παιδιά και έχουν προβλήματα...Μάλιστα το ένα με cosmote δεν έχει καλό σήμα αλλά με vodafone μια χαρά...

 

Όσο για τις κάρτες συγκρίνεις....Εγώ μιλώντας για σύνδεση είπα..Για κάρτες δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο απαραίτητα.

 

Παιδιά, δεν είναι δυνατόν μια εταιρία να πιάνει παντού.

Μπορεί σε νά μέρος να έχει σήμα μόνο μια εταιρία, ή δύο και άλλη να μην πιάνει.

Αυτό είναι εντελώς τοπικό. Σε ένα άλλο χωριό μπορεί να συμβαίνει το αντίθετο.

Με wind πχ είχα σήμα και έκανα κλήσεις από το 2ο υπόγειο του saturn στη Συγγρού.

Με vodafone το κινητό μου είναι εκτός συνδεσης στο σημείο αυτό.

 

Επίσης, αυτές οι προσφορές τύπου απεριόριστες κλήσεις προς τη μια ή την άλλη εταιρία είναι λίγο μπέρδεμα, γιατί με τις φορητότητες, άντε να ξέρεις σε ποιά εταιρία ανήκει ο άλλος.

Εγώ έχω vodafone από φορητότητα (ο αριθμός μου είναι 693.....) και μια φορά με πήραν από τη vodafone για να μου πούν να γίνω πελάτης τους:confused::wacko::shifty:

Πολύ γέλιο έκανα:lol::lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αυτές οι προσφορές τύπου απεριόριστες κλήσεις προς τη μια ή την άλλη εταιρία είναι λίγο μπέρδεμα, γιατί με τις φορητότητες, άντε να ξέρεις σε ποιά εταιρία ανήκει ο άλλος.

Εγώ έχω vodafone από φορητότητα (ο αριθμός μου είναι 693.....) και μια φορά με πήραν από τη vodafone για να μου πούν να γίνω πελάτης τους

Νομίζω όλες οι εταιρείες εχουν τρόπο να ελεγξεις αν ενα νούμερο ειναι δικό τους και τι ειναι (f2g, wind, wu, cu, κτλ). Στελνεις SMS καπου με τον αριθμό και σου απαντάει.. κάτι τετοιο.

Γενικά δεν ειναι πρακτικός τρόπος να ελέγχεις αριθμούς εναν, έναν, αλλά ετσι και αλλιώς αυτές οι δουλειές γινονται μεσα στην παρέα και συνεννοημένα ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ακούστηκαν πολλες αποψεις...

Όσον αφορά το σημα, οντως υπαρχουν διαφορές...με την COSMOTE να υπερτερεί σε σημεία που δεν έχουν οι άλλες 2 ενώ σε πολλά σημεία εντός της προτέυουσας και της συμπροτευουσας λόγο του οτι έχουν κατεβάσει "κεραίες" μερικοι "ανεγκέφαλοι" να μην έχει τοσο καλο σήμα... Οσον αφορά την χωρητικότητα του δικτυου καποιος φιλος ανέφερε οτι με κοσμοκάρτα δεν μπορουσε να μιλησει καλα η να στειλει μνμτα ενω με Q ειναι καλύτερα...Σ Αυτό προφανώς φταίει το ποσοστό των συνδρομητών που έχει COSMOTE σε αντίθεση με αυτους της Q/Wind .

Πιστέυω σαν Τιμές σε καρτοκινητή είναι πάνω κάτω τα ίδια και οι 3ς . Σαν συμβόλαια η COSMOTE με τα απεριόριστα έχει περάσει μακραν παραπάνω απο τις άλλες 2 για τον λόγο οτι οι περισσότεροι έχουν κ απο ένα whats up και τα συμβόλαια απέριόριστα έχουν περισσοτερο κόσμο να μιλάνε σε σχεση με vodafone/wind ... σαν εξυπηρέτηση η vodafone και η cosmote έχουν τους ποιο ενήμερους υπαλλήλους με την wind να κατακτάει την 3η κ αθλιότερη εξυπηρέτηση που υπάρχει...

Αυτά απο μένα...

 

Επειδή μια εταιρία φαίνεται καλή όχι όταν την πληρώνεις αλλά όταν αυτή σου ανταποδίδει την εμπιστοσύνη, εξαιρώ την cosmote. Οι επιδοτήσεις της είναι αστείες, το σήμα στην Αθήνα σε πάρα πολλές περιοχές υστερεί των άλλων.

 

Οπότε είμαι στην vodafone απλώς επειδή το πρώτο μου κινητό το πήρα με σύνδεση από αυτούς και επειδή δεν μπορώ να πω ότι με έχει δυσαρεστήσει σε κάτι. Σήμα αρκετά ικανοποιητικό, επιδοτήσεις καλές και τιμες ισάξιες τουλάχιστον του ανταγωνισμού.

 

Σχετικά με τις επιδοτήσεις... H cosmote ισως δινει χαμηλότερες απο την vodafone αλλά δεν κλέβει απο τους λογαριασμούς οπως προανέφερε και ενας συνδρομητης ποιο πάνω και το έχω διαπιστώσει απο πολλούς πελάτες μου που έρχοντε για να έρθουν στην cosmote η vodafone κανει "λάθη" στις χρεώσεις της....!

 

Ημουν σχεδον 8 χρονια συνδρομητης συμβολαιου στην κοσμοτε και προσφατα πηγα στην βονταφον οπου και ειμαι ευχαρηστημενος μεχρι στιγμης. Στην κοσμοτε μπορει το σημα (καλυψη) να ειναι το καλυτερο αυτη την στιγμη αλλα εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ χωρητικοτητας τους τελευταιους 10-12 μηνες.

 

Κόψε κάτι....το δυκτιο είχε προβλημα χωρητικοτητας... δεν έχει τοσο εδω και 7-8 μηνες..

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE διοτι εχει το καλυτερο δικτυο μακραν!!! οσον αφορα τεχνολογια. Δεν κανω λογο για την καλυψη που ειναι by far η καλυτερη σε σχεση με τους αλλους παροχους κινητης τηλεφωνιας.
Link to comment
Share on other sites

Wind 2 χρόνια τώρα πολύ ευχαριστημένος για πολλούς λόγους. Αναφέρω έναν και αξεπέραστο:

WIND PLUS!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

wind για μια ζωη ειναι καλυτερη για πολλους λογους ειδικα με αυτο το προγραμμα που εκανε χωρις τιν ανανεωση τα σπαει αλλα τζαμπα μιλαμε αφου ο καθενας εχει 3 με 4 sim δεν εχει νοημα :lol::lol::lol::lol::rolleyes::D:ninja::D
Link to comment
Share on other sites

αλλα τζαμπα μιλαμε αφου ο καθενας εχει 3 με 4 sim δεν εχει νοημα :lol::lol::lol::lol::rolleyes::D:ninja::D

Από Αύγουστο θα ξεκθαρίσει λίγο το τοπίο. Εγώ πλέον από 16 ενεργές sim θα έχω μόλις 3, μία σε κάθε δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ενα πραγμα εχω να πω εταιρια ειναι 1 η cosmote και σαν σημα και σαν ποιοτητα και πανο απολλα σε υπηρεσιες ολλα τα αλλα απλα δεν υπαρχουνε αν πλησιαζει μια εταιρια την cosmote ειναι ι wind αλλα ειναι πολυ λιγι μπροστα στην cosmote
Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορία είναι ένα μικρό δείγμα του τι προτιμάμε και χρησιμοποιούμε. Το να ξαναλέμε συνέχεια ποια κατά την άποψη μας είναι καλύτερη, είναι πολύ σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Guest giannios

Wind

καλύτερα προγράμματα,

 

Cosmote

καλύτερη κάλυψη,

 

Vodafone

καλύτερη ποιότητα Δικτύου.

 

Προτιμώ Vodafone, γιατί ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάποια κλήση ...:):D

Link to comment
Share on other sites

wind προγραμματα που αλλαζουν συνεχεια, παροδικες προσφορες, αλλα και δεν τις εκμεταλευεσαι γιατι ελαχιστοι πλεον εχουν wind..

 

Επομενως αναλογα με τον καθενα, τα προγραμμα ειδικα τα απεριοριστα της cosmote Και vodafone συμφερουν περισσοτερο..

 

Απο καλυψη η cosmote και η vodafone ειναι πολυ καλυτερες απο την wind.

Επιπλεον η vodafone εχει πολυ καλη ποιοτητα γενικα σε ολες τις υπηρεσιες της..και αψογη εξυπηρετηση πελατων..

 

Επομενως, vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αναρωτιέμαι καθόλου. Απορώ πραγματικά γιατί γίνεται η συγκεκριμένη ψηφοφορία, αφού είναι γνωστό και δεδομένο σε όλους τους συνδρομητές της Ελλάδας, ότι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας από άποψη κάλυψης αλλά και σε όλους τους τομείς, μακράν το καλύτερο είναι η Cosmote.

Εάν η Cosmote, δήθεν έχει σήμα "μπανάνα" όπως προείπε κάποιος, τότε οι άλλες δυο εταιρείες πρακτικά έχουν ανύπαρκτο σήμα.

Επίσης πότε θα σταματήσουν από τη Wind να με πρήζουν να αλλάξω δίκτυο; Ήδη με έχουν πάρει πέντε φορές λέγοντάς μου ότι θα ωφεληθώ περισσότερο από το υπάρχον πακέτο μου στη Cosmote, δίνοντας μόνο 3 ευρώ παραπάνω το μήνα.

Δηλαδή εκτός από ανήθικοι στη Wind, έχουν και πολύ πλάκα, γιατί πραγματικά η εταιρεία είναι της πλάκας. Δεν συζητάω για κάλυψη, γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς έχω και μια κάρτα free2go. Δεν είναι τυχαίο ότι επιστρέφουν ποσό για κάθε διακοπή κλήσης. Και μη μου πει κανείς φοβερή υπηρεσία της Wind.

Η Cosmote πραγματικά δεν παίζεται σε κάλυψη. Όσο για την Vodafone, εντάξει έχουν τόσες απώλειες από φορητότητες σε συνδρομητές που κατά 95% πηγαίνουν στη Cosmote και προσπαθούν να κάνουν πόλεμο στη καλύτερη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, στη Cosmote βέβαια. 98% κάλυψη η Cosmote, 100% βγάζει η Vodafone και με κρυφά γράμματα, περίπου. Ο περιπτεράς τους έλειπε να κάνει σύγκριση πακέτων των δικτύων. Ανύπαρκτοι τελείως, μιας και οι διαφημίσεις της είναι μέσα στο ψέμα. Η πλάκα είναι ότι χρησιμοποιώ και μια Α la Carte.

δεν σε παιρνει η ''wind'' τηλεφωνο για να κανεις φορητοτητα, η wind σαν εταιρεια δεν εχει ανοιξει 400 καταστηματα στην ελλαδα για να ''παιρνει απο τα κεντρικα'' τηλεφωνα για να αποκτησει συνδρομητες, σε παιρνουν εμπορικοι συνεργατες.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πότε θα σταματήσουν από τη Wind να με πρήζουν να αλλάξω δίκτυο; Ήδη με έχουν πάρει πέντε φορές λέγοντάς μου ότι θα ωφεληθώ περισσότερο από το υπάρχον πακέτο μου στη Cosmote, δίνοντας μόνο 3 ευρώ παραπάνω το μήνα.

Δηλαδή εκτός από ανήθικοι στη Wind, έχουν και πολύ πλάκα, γιατί πραγματικά η εταιρεία είναι της πλάκας.

 

Και εμένα με παίρνουν από cosmote και μου λένε να πάω σε αυτούς.

Τι σημαίνει τώρα αυτό?

Όλοι τα ίδια κάνουν.

Και αν ήταν πανελληνίως γνωστό ότι η κοσμοτέ ήταν η καλύτερη, όλοι εκεί θα ήμασταν. Αλλά δεν είναι έτσι όπως βλέπεις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

wind προγραμματα που αλλαζουν συνεχεια, παροδικες προσφορες, αλλα και δεν τις εκμεταλευεσαι γιατι ελαχιστοι πλεον εχουν wind..

 

Επομενως αναλογα με τον καθενα, τα προγραμμα ειδικα τα απεριοριστα της cosmote Και vodafone συμφερουν περισσοτερο..

 

Απο καλυψη η cosmote και η vodafone ειναι πολυ καλυτερες απο την wind.

Επιπλεον η vodafone εχει πολυ καλη ποιοτητα γενικα σε ολες τις υπηρεσιες της..και αψογη εξυπηρετηση πελατων..

 

Επομενως, vodafone!

 

ποσοι διαφορα νομιζεις οτι εχουν vodafone και wind σε συνδρομητες;;;το γεγονος οτι εσυ δε μιλας με αριθμους wind δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν!μα δε γινεται να μη μιλατε γενικα αλλα συγκεκριμενα;

Link to comment
Share on other sites

wind προγραμματα που αλλαζουν συνεχεια, παροδικες προσφορες, αλλα και δεν τις εκμεταλευεσαι γιατι ελαχιστοι πλεον εχουν wind..

 

Επομενως αναλογα με τον καθενα, τα προγραμμα ειδικα τα απεριοριστα της cosmote Και vodafone συμφερουν περισσοτερο..

 

Απο καλυψη η cosmote και η vodafone ειναι πολυ καλυτερες απο την wind.

Επιπλεον η vodafone εχει πολυ καλη ποιοτητα γενικα σε ολες τις υπηρεσιες της..και αψογη εξυπηρετηση πελατων..

 

Επομενως, vodafone!

 

Ακόμα και η δημοσκόπηση δείχνει τις τάσεις της αγοράς, σε μικρότερα νούμερα ναι, δείχνει όμως αντιπροσωπευτικά τι γίνεται. Οπότε ας μην είμαστε απόλυτοι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη συγκρινες με του φιλου σου το ιντερνετ και ετυχε απλα να πιασει εκει που εισαι καλυτερα η cote δε σημαινει οτι ξαφνικα ειναι καλυτερη!αληθεια για τις φορητοτητες αυτες που λες που το διαβασες;θελω πολυ να δω κι εγω να μου φυγει η απορια!

 

για τις φορητοτητες ειναι επισημα στοιχεια ΕΕΤΤ κιαυτη την αμφισβητουμε τωρα?? επισης για το internet καλω οποιον θελει να κανουμε test εχω κ τις 3 εταιρειες και τις χρησιμοποιω...

Link to comment
Share on other sites

για τις φορητοτητες ειναι επισημα στοιχεια ΕΕΤΤ κιαυτη την αμφισβητουμε τωρα?? επισης για το internet καλω οποιον θελει να κανουμε test εχω κ τις 3 εταιρειες και τις χρησιμοποιω...

 

ειμαστε κατηλλειμενοι οσο κ αν μας καλεις....χιουμορακι ετσι για να σπασει ο παγος!απλα εγω ειπα οτι θελω να δω αυτα τα στοιχεια των τελευταιων κυριως τριμηνων!δεν αμφισβητω κατι...!

Link to comment
Share on other sites

για τις φορητοτητες ειναι επισημα στοιχεια ΕΕΤΤ κιαυτη την αμφισβητουμε τωρα?? επισης για το internet καλω οποιον θελει να κανουμε test εχω κ τις 3 εταιρειες και τις χρησιμοποιω...

 

Δε μπορείς να συγκρίνεις σε μια περιοχή και να πεις ότι...αυτό ισχύει γενικά! Είναι λάθος!

Για παράδειγμα εγώ βλέπω ότι η Vodafone έχει καλύτερες ταχύτητες στο Internet όταν έχει HSDPA,δε σημαίνει ότι αυτό ισχύει παντού! Σε μερικές περιοχές η WIND έχει καλύτερες ταχύτητες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι σε όλη την Ελλάδα είναι καλύτερη από τη Vodafone!

Αντιθέτως η Cosmote στις περιοχές που κινούμαι έχει υπερβολικά χαμηλές ταχύτητες αλλά δε μπορώ να γενικεύσω ότι πάει χάλια...

Το μόνο που έχω να πω με βεβαιότητα είναι ότι το Blackberry Internet Service είναι προβληματικό στη Cosmote και θα πρότεινα σε κάποιον να μη συνδυάσει υπηρεσίες Blackberry με το δίκτυό της...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά επιλέγεις εταιρία και κυρίως βλέποντας τί έχει η παρέα...η οικογένεια! Γιατί έτσι που τα έχουν κάνει διστυχώς δε μπορείς να έχεις οικονομικές χρεώσεις προς όλους, ώστε να επιλέξεις ανάλογα με τη ποιότητα εξυπηρέτησης και υπηρεσιών. Τελευταία βέβαια παρατηρώ οτι όλο και περισσότεροι έχουν 2-3 συσκευές καρτοκινητά ώστε να μιλάνε "τσάμπα" προς κάθε εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...