Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις τη παιζει με ενα update που εβγαλε η νοκια στο Ν900?? με την ονομασια "maemo5 security update"
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι , ειναι το πιο προσφατο λογισμικο

pr 1.3.1

 

ειναι minor update και εχει να κανει με θεματα ασφαλειας της συσκευης (οπως φαινεται και απο το ονομα)

απλα κανε την αναβαθμιση

 

εκτος αν εχεις περασμενο το cssu.

αν ναι, τοτε δεν χρειαζεται

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε αυτο το pdf

http://files.ubuntu-gr.org/ubuntistas/pdfs/issue13.pdf

Βλεπετε Ελληνικα σε ολες τις σελιδες;

Και αν βλεπετε ως την τελευταια σελιδα..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε αυτο το pdf

http://files.ubuntu-gr.org/ubuntistas/pdfs/issue13.pdf

Βλεπετε Ελληνικα σε ολες τις σελιδες;

Και αν βλεπετε ως την τελευταια σελιδα..

 

Αν μπορει καποιος χρηστης να απαντησει;..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος χρηστης να απαντησει;..

ανοιγοντας το με το Ν9 εννοεις ετσι;

ναι διαβαζω στα ελληνικα κανονικα.εσενα σου βγαζει κατι αλλο;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε αυτο το pdf

http://files.ubuntu-gr.org/ubuntistas/pdfs/issue13.pdf

Βλεπετε Ελληνικα σε ολες τις σελιδες;

Και αν βλεπετε ως την τελευταια σελιδα..

κανονικα ελληνικα σε ολες τις σελιδες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, όσα μηνύματα έρχονται στο κινητό είναι αδύνατο να διαβαστούν.

Μπορώ να δω μόνο ότι φαίνεται στο background πριν το άνοιγμα, διότι μόλις πατήσω άνοιγμα εξαφανίζονται.

Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση που άλλαξε και πρέπει να επαναφέρω;

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αυτόματη συμπλήρωση ενεργοποιημένη; Έκανε προβλήματα με πολλά προγράμματα, την έκλεισα και όλα οκ από τότε
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να προτεινει ενα θεμα για το Ν900 που να ειναι πολυ ελαφρυ?

δηλαδη μικρο σε μεγεθος και χωρις πολλες απαιτησεις σε ραμ.

 

εκτος και αν το πιο light ειναι το προεγκατεστημενο, οκ τοτε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

οποτε με βλεπω για νοκια. δεν με πειραζει να το στειλω στην νοκια....αυτο που με πειραζει ειναι αν μπορουν να μου το φτιαξουν ή να μου αλλαξουν τσιπακι εδω.

δεν εχουν και το μοντελο αυτο για αμα χρειαστει αντικατασταση. τελος παντων.αφου δεν γινετε τιποτα αλλο.....η αυτοψια θα δειξει!

Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου και τον χρονο σου!!

 

Μετα απο αρκετο καιρο καθυστερησης λογω οτι δεν το ειχα παει εδω και καποιους μηνες το κινητακι στην nokia, το πηγα πριν απο ενα μηνα και σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν φτιαχνεται και επειδη δεν υπαρχει για αντικατασταση θα μου δωσουν το Ε7 οπως και μολις το πηρα στα χερια μου! Κριμα γιατι το ειχα λατρεψει το Ν900 εστω και με τα προβληματακια λογω μη ασχολιας της nokia με το maemo!

 

Οποτε τελος τα νεα απο αυτο εδω το θεμα...παμε τωρα στο θεμα του Ε7!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο καθυστερησης λογω οτι δεν το ειχα παει εδω και καποιους μηνες το κινητακι στην nokia, το πηγα πριν απο ενα μηνα και σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν φτιαχνεται και επειδη δεν υπαρχει για αντικατασταση θα μου δωσουν το Ε7 οπως και μολις το πηρα στα χερια μου! Κριμα γιατι το ειχα λατρεψει το Ν900 εστω και με τα προβληματακια λογω μη ασχολιας της nokia με το maemo!

 

Οποτε τελος τα νεα απο αυτο εδω το θεμα...παμε τωρα στο θεμα του Ε7!!! :p

 

πουλα το Ε7 και παρε Ν900.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να προτεινει ενα θεμα για το Ν900 που να ειναι πολυ ελαφρυ?

δηλαδη μικρο σε μεγεθος και χωρις πολλες απαιτησεις σε ραμ.

 

εκτος και αν το πιο light ειναι το προεγκατεστημενο, οκ τοτε

 

D-Theme Aero Black έβαλα και νιώθει πιο ελαφρύ απ'το μαμίσιο, δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να προτεινει ενα θεμα για το Ν900 που να ειναι πολυ ελαφρυ?

δηλαδη μικρο σε μεγεθος και χωρις πολλες απαιτησεις σε ραμ.

 

εκτος και αν το πιο light ειναι το προεγκατεστημενο, οκ τοτε

 

 

Δοκίμασε το iStyle Light Theme.

Χρειάζεται επανεκκίνηση του Ν900 μετά την εγκατάσταση και ενεργοποίηση του.

Είναι πολύ διαφορετικό χρωματικά και φαίνεται ελαφρύ!

Δοκίμασέ το και περιμένω εντυπώσεις :)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αυτόματη συμπλήρωση ενεργοποιημένη; Έκανε προβλήματα με πολλά προγράμματα, την έκλεισα και όλα οκ από τότε

 

Δεν ξέρω από που γίνεται αυτή η ρύθμιση. Έστειλα, για να κάνω έλεγχο, ένα SMS από άλλο κινητό και το άνοιξα, το διάβασα και στη συνέχεια το έχασα. Ανοίγοντας το Conversations δεν υπήρχε μέσα τίποτε!

Μπήκα στο Nokia PCSuite και διαπίστωσα ότι τα μηνύματα υπάρχουν στο κινητό.

Γιατί όμως δεν μπορώ να τα δω απ' αυτό;

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το iStyle Light Theme.

Χρειάζεται επανεκκίνηση του Ν900 μετά την εγκατάσταση και ενεργοποίηση του.

Είναι πολύ διαφορετικό χρωματικά και φαίνεται ελαφρύ!

Δοκίμασέ το και περιμένω εντυπώσεις :)

 

εγινε φιλε Γιαννη, θα το τσεκαρω!

 

προχθες ανεβηκε στα repos και το harmattan black. καλο και αυτο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι το κιν δουλεύει πλέον μόνο σε 3g ή μόνο το δικό μου; μήπως η κοσμοτέ έκοψε το 2g;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου, με μεγάλη λύπη, το έβαλα στο συρτάρι.

Από τη στιγμή που σταμάτησε να δουλεύει κάθε λύση για msn και όλα τα clients για twitter (twimgo, tweego κλπ) μου είναι σχεδόν άχρηστο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι το κιν δουλεύει πλέον μόνο σε 3g ή μόνο το δικό μου; μήπως η κοσμοτέ έκοψε το 2g;:wacko:

 

σου προτείνω όταν δεν είσαι συνδεδεμένος στο cosmote internet να το έχεις σε 2g και όχι σε dual για εξοικονόμιση μπαταρίας και λιγότερη ακτινοβολία. Με την εφαρμογή autodisconnect μπορείς να το ρυθμίσεις να αλλάζει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω ποτέ με κοσμοτέ. Πάντα βρίσκω wifi. Όταν το έχω σε dual ή gsm δεν βρίσκει σήμα μόνο στο 3g. Άκυρο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω έναν ήχο κλήσης,να χτυπά συνεχόμενα και να μην σταματά κάθε 10 δευτερόλεπτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

mp3 είναι... το τραγούδι είναι ένα λεπτό και εγώ ακούω μόνο τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα. Στα μηνυματα γίνεται επίσης το ίδιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Sos χρειάζομαι την βοήθεια σας. Μου είχε χαλάσει το usb. Το έφτιαξα και μετά από 2 βδομάδες ξεκόλλησε πάλι. Το πήγα στη Nokia και μου είπαν ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν. Εκτός αυτού μου χάλασαν και την κάμερα που λειτουργούσε κανονικά πριν.

Τι μπορώ να κάνω? Είναι κρίμα να αχρηστευτεί εαν κινητό εξαιτίας του usb

Είδα στις απαντήσεις πιο πάνω ότι κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα και του το κόλλησαν με 2 καλλώδια στην πλακέτα. Λειτουργεί το τηλέφωνο τελικά? Βοηθηστε με, τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

να το πας σε αλλο Νοκια Care

 

και να κοιταξεις να ειναι επισημο καταστημα

αν σου πουν παλι τα ιδια , να απαιτησεις να το στειλουν στο εξωτερικο στα κεντρικα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν μου ξεκόλλησε το usb επειδή δεν είχα όρεξη να τρέχω πάλι στην nokia, του έβαλα πρόγραμμα για ssh server και συνδέομαι σε αυτό μέσω wifi και μέσω του προγράμματος filezilla. Όσο για μπαταρία, είχα μια 2η και αγόρασα από ένα μαγαζί στην ομόνοια (δίπλα στον Γρηγόρη) φορτιστή μπαταριών. 10Ε μου κόστισε, αντί τα 30Ε ακατέβατα που θα μου έρχονταν στην nokia (εκτός εγγύησης το δικό μου)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...