Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

έβαλα τον via που αναφέρθηκε μια χαρά στην αρχή αλλά έφαγε σουτ γιατί άπειρες φορές πατούσα λινκ να ανοίξει στο background, άνοιγα πχ 10 λινκ σε 10 tab και κανένα δεν είχε ανοίξει!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο κρατησα προσωπικα τον uc browser γι αυτη την δουλεια ακριβως,

επειδη ανοιγω καμια 15αρια-20 λινκς και στο background και

ανοιγουν ολα και ουτε ξεφορτωνονται στο ασχετο, ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ δεν χρησιμοποιώ τον uc εδώ και μήνες, τις τελευταίες μέρες μου τρώει απίστευτη μπαταρία σε καθημερινή βάση. Το κάνω force stop από το μενού της μπαταρίας, αλλά αυτό επιμένει.

Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα είχα με τον uc browser, χωρίς να τον χρησιμοποιώ μου έτρωγε μπαταρία και πόρους. Όταν καμιά φορά τον άνοιγα, ενώ πατούσα το "exit" για να κλείσει, εκείνος φαινόταν στις εφαρμογές σαν να συνεχίζει να δουλεύει κανονικά. Αναγκάστηκα να τον βγάλω και να κρατήσω τον Opera σαν βασικό και σαν δεύτερη εναλλακτική τον Chrome ο οποίος ούτως ή άλλως ήταν από την αρχή εγκατεστημένος στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Τον εχω σαν back up. Εφόσον δεν έχω θέμα χώρου, κρατάω τις back up εφαρμογές. Σε περίπτωση που το Habit που χρησιμοποιώ πάθει κάτι και χρειάζομαι άμεσα να μπω από κάποιον browser. Μην κατεβάζω τον uc και τον στήνω από την αρχή...

Το θέμα είναι γιατί ανοίγει και τρώει μπαταρία μόνο του... Δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω σαν back up. Εφόσον δεν έχω θέμα χώρου, κρατάω τις back up εφαρμογές. Σε περίπτωση που το Habit που χρησιμοποιώ πάθει κάτι και χρειάζομαι άμεσα να μπω από κάποιον browser. Μην κατεβάζω τον uc και τον στήνω από την αρχή...

Το θέμα είναι γιατί ανοίγει και τρώει μπαταρία μόνο του... Δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα τα είχα βάλει με το κινητό μου. Μόλις τον έβγαλα ησύχασα. Θα πρέπει να το φτιάξουν. Έχω την όπερα και όλα μια χαρά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τον εχω σαν back up. Εφόσον δεν έχω θέμα χώρου, κρατάω τις back up εφαρμογές. Σε περίπτωση που το Habit που χρησιμοποιώ πάθει κάτι και χρειάζομαι άμεσα να μπω από κάποιον browser. Μην κατεβάζω τον uc και τον στήνω από την αρχή...

Το θέμα είναι γιατί ανοίγει και τρώει μπαταρία μόνο του... Δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Κόβεις το apk, το αποθηκεύεις και διαγράφεις το app.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω παρατηρησει παντως θεμα με μπαταρια, ουτε wakelocks, ουτε υψηλα στην καταναλωση,

ισως φταιει που του εχω κανει disable και services

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το "κόβω";

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

1. Έχεις εγκατεστημένο τον uc browser.

2. Έχεις εγκατεστημένο το sd maid.

3. Ανοίγεις sd maid.

4. Swipe από το αριστερό άκρο της οθόνης, προς τα δεξιά, για να εμφανιστεί το μενού.

5. Επιλέγεις App Control και επιλέγεις το κυκλικό βελάκι, κάτω δεξιά, για να κάνει scan στις εφαρμογές σου.

6. Επιλέγεις όποια θέλεις, εδώ τον uc browser, και σου εμφανίζει επιλογές για: α. να κάνεις kill τη διαδικασία του app (αν τρέχει ήδη), β. να τρέξεις την εφαρμογή (αν δεν τρέχει ήδη), να κάνεις extract το apk.

 

Επιλέγεις το Extract και το αρχείο πηγαίνει σε όποιο φάκελο ορίσεις εσύ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την έχω καταβρει με τον via, είναι άψογος. Βέβαια δεν έχει Κανά δυο λειτουργίες που θα θελα, αλλά σ όλα τα άλλα με ικανοποιεί απόλυτα
Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμάζω και εγώ τον via αυτές τις μέρες, αλλά οταν βάζω να δω live tv από το site του Σκάι, λίγα δεύτερα μετά κλείνει η εφαρμογή.

 

Του έχω δώσει και άδεια να μένει στο παρασκήνιο ανοιχτό,αλλά τίποτα.

 

Με τον browser της Meizu βλέπω χωρίς προβλήματα μέσα από τον Σκάι.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κάποιος browser που να κάνει sync με το Google account ? Δουλεύω τον chrome beta εδώ και χρόνια και είναι άψογος μπορώ να πω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο,βασικά θέλω να βλέπω τις καρτέλες του κινητού στον υπολογιστή ή το αντίθετο όπως γίνεται στον chrome.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος browser που να κάνει sync με το Google account ? Δουλεύω τον chrome beta εδώ και χρόνια και είναι άψογος μπορώ να πω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο,βασικά θέλω να βλέπω τις καρτέλες του κινητού στον υπολογιστή ή το αντίθετο όπως γίνεται στον chrome.
Σε τι σε δυσκολεύει ο Chrome και θες να πας αλλού?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε πάλι αυτό που λέγατε για Chrome με το Home κτλ από τις πειραματικές ρυθμίσεις ώστε να πάει η μπάρα πλοήγησης κάτω κτλ με τον τελευταίο Chrome Beta... Νομιζω πλέον δουλεύει σωστά.. (εμένα πάντως στο LGV10 με την τεράστια οθόνη που έχει με έχει βολέψει απίστευτα)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σε δυσκολεύει ο Chrome και θες να πας αλλού?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον Chrome αλλά θα ήθελα κάτι άλλο έτσι για δοκιμή. Θα ήθελα να έχει και ad block όπως ο dolfin. Μάλλον θα ξανά γυρίσω σε chrome μιας και ο dolphin και ο boat δεν με βόλεψαν...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον Chrome αλλά θα ήθελα κάτι άλλο έτσι για δοκιμή. Θα ήθελα να έχει και ad block όπως ο dolfin. Μάλλον θα ξανά γυρίσω σε chrome μιας και ο dolphin και ο boat δεν με βόλεψαν...
Είχα και εγώ Dolphin για κάνα χρόνο και όταν γύρισα σε Chrome δεν ξανά κοίταξα πίσω. Για adblock δες adaway για ρουτ και adguard για no Root συσκευές. Τσέκαρε και puffin Browser για κάτι διαφορετικό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ Dolphin για κάνα χρόνο και όταν γύρισα σε Chrome δεν ξανά κοίταξα πίσω. Για adblock δες adaway για ρουτ και adguard για no Root συσκευές. Τσέκαρε και puffin Browser για κάτι διαφορετικό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Δεν είμαι root στο S8 οπότε το adaway δεν μου κάνει. Το adguard το έχω και μάλιστα είχα αγοράσει lifetime συνδρομή με 15 20 ευρώ πριν 1 χρόνο αλλά το κακό είναι ότι τρώει πολύ μπαταρία. Θα μείνω με τον Chrome μιας και μέχρι στιγμής είναι ο καλύτερος απ όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και τον Brave Browser (από Playstore) που βασίζεται σε Chromium (ιδιο interface με Chrome) και εχει ενσωματωμένο adblock. Ταχύτατος και αποτελεσματικός.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...