Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Θα ήθελα να πω για την παραμετροποίηση του Habit. Ασχολήθηκα λίγο παραπάνω τώρα που είχα χρόνο και πραγματικά ελάχιστα πράγματα δεν μπορείς να τα αλλάξεις σε αυτόν τον browser... Απειροελάχιστα. Και πιστεύω ότι όσοι γουστάρουν να φέρνουν τα προγράμματα στα μέτρα τους, θα εκτιμήσουν απίστευτα αυτή την εφαρμογή. Αλλάζεις τα κουμπιά, τη θέση των κουμπιών, τα μενού, τη συμπεριφορά γενικά.. Τα πάντα όλα.

Θα μου κακοφανεί πολύ αν πάω σε κάποιον άλλο και δεν εχω αυτές τις δυνατότητες.

Ρίξτε του μία ματιά και κάντε μια προσπάθεια να τον "κάνετε" δικό σας. Αν σας αρέσουν αυτά θα το ευχαριστηθείτε.

Αυτά τα λίγα.

 

Live to ride, ride to live

 

αυτον λετε https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.ddo.pigsty.HabitBrowser ?

Link to comment
Share on other sites

στον habit που δοκιμάζω τώρα δεν έχει text wrapping? όσο ζουμαρω δηλαδή να κάνει τα γράμματα να χωράνε στην σελίδα;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στον habit που δοκιμάζω τώρα δεν έχει text wrapping? όσο ζουμαρω δηλαδή να κάνει τα γράμματα να χωράνε στην σελίδα;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Settings-> auto fit pages. Μάλλον αυτό λες.

Επίσης

Settings-> content και στο κάτω μέρος έχει τη ρύθμιση text display για να φτιάξεις πόσο θες να είναι τα γράμματα. Παίξε με τις δύο μπάρες για να δεις.

Τώρα άμα θες να κάνεις διπλό ταπ για να ζουμάρει αυτόματα και να βάζει το κείμενο μέσα στο πλαίσιο ενώ δεν είναι ζουμαρισμένο, δεν ξέρω. Δεν το έχω ψάξει. Λόγω της δεύτερης ρύθμισης που γράφω παραπάνω δεν χρειάστηκε ποτέ να το κάνω.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα στον Habit, κάποιες εικόνες να μην εμφανίζονται, στο myphone συγκεκριμένα;

Εγώ μπαίνω από το tapatalk, so....

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πρόβλημα του habit, όπως και πολλών άλλων browsers, είναι να χωράνε τα βίντεο και τα thumbnails τους στη σελίδα και να μην κόβει το 30-70% της οθόνης σε αρκετά σάιτ.

Δεν προσαρμόζονται αυτόματα στην οθόνη μας.

 

Προσωπικά δεν είχα κάποιο θέμα με φωτογραφίες γενικά mr 47.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάποιες εικόνες δεν εμφανίζονται χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Έχει αναφερθεί και παλαιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κανείς Firefox, να κοιτάξει στο play store την Alpha έκδοση (Aurora). Σε αυτές τις δύο εκδόσεις διαφορά βλέπω μεγάλες βελτιώσεις σε απόκριση, και έχουν βάλει και έλεγχο του media που παίζει σε ειδοποίηση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κανείς Firefox, να κοιτάξει στο play store την Alpha έκδοση (Aurora). Σε αυτές τις δύο εκδόσεις διαφορά βλέπω μεγάλες βελτιώσεις σε απόκριση, και έχουν βάλει και έλεγχο του media που παίζει σε ειδοποίηση

Επιβεβαιωνω. Μεγαλη βελτιωση. Πηρε αμεσως τη θεση του dolphin ως δευτερος browser μου.

Ευχαριστω για την προταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλός είναι, μόνο που δεν έχει text wrapping καθόλου ή εγώ δεν το βρίσκω

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο παρασκήνιο πάντα έπαιζε και είναι ο αγαπημένος μου youtube player :p Αλλά αυτό με τον έλεγχο ήταν μεγάλη έλλειψη τόσο καιρό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω στο play store Firefox alpha aurora αλλά δεν βρίσκει τίποτα. που είναι;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλός είναι, μόνο που δεν έχει text wrapping καθόλου ή εγώ δεν το βρίσκω

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

text wrapping δεν είχε ποτέ ο Firefox.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mozilla.fennec_aurora

Οριστε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161220/b397f464b8620daae5e75d8b9ac3f37b.jpg

ευχαριστώ

σε εμένα με αυτές τις λέξεις γιατί δεν μου την εμφανίζει;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα σωστό είχε το χάλασαν, πλέον δεν μπορείς να στείλεις μνμ στο φβ, σε πετά να εγκαταστήσεις τον messenger

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ένα σωστό είχε το χάλασαν, πλέον δεν μπορείς να στείλεις μνμ στο φβ, σε πετά να εγκαταστήσεις τον messenger

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεις, αλλα πρεπει να εχεις τον browser σε desktop mode.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής με τους browsers στα κινητά.

Πλέον πολλά κινητά είναι 5-5.5 ίντσες. Ακόμα και πιο μικρά να είναι (πχ iphone), έχουν μεγάλο σώμα.

Είναι τόσο δύσκολο να βάλουν (έστω και σαν επιλογή) να έχεις τα χειριστήρια και την address bar στο κάτω μέρος και να μην αναγκάζεσαι να κάνεις ακροβατικά άμα θες να χρησιμοποιήσεις το κινητό με το ένα χέρι;

Ευτυχώς κάποιοι browsers το έχουν σκεφτεί και τα έχουν βάλει by default στο κάτω μέρος (Yandex, habit), άλλοι σου δίνουν τη δυνατότητα να το κάνεις έστω και εν μέρει (opera) αλλά κάποιοι άλλοι εκεί επιμένουν να νομίζουν ότι έχουμε τα χέρια του Τιραμόλα ή ότι σώνει και καλά πρέπει να χρησιμοποιώ και τα δύο μου χέρια για να μην κάνω ακροβατικά (Firefox, Chrome).

Νταξ δεν λέω είναι firstworldproblem, αλλά βγάζουν τα κινητά τεράστια και δεν σκέφτονται καν ότι κάποιοι δεν βολεύονται...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Έχει ζητηθεί πολλάκις στα φορα του Firefox, δυστυχώς δε θυμάμαι την απάντηση. Δε νομίζω να γίνει ιδιαίτερα σύντομα, ίσως με την αλλαγή μηχανής που θα γίνει κάποια στιγμή στο μέλλον στο 17-18

 

ψάχνω στο play store Firefox alpha aurora αλλά δεν βρίσκει τίποτα. που είναι;

 

Δοκίμασε χωρίς το alpha

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής με τους browsers στα κινητά.

Πλέον πολλά κινητά είναι 5-5.5 ίντσες. Ακόμα και πιο μικρά να είναι (πχ iphone), έχουν μεγάλο σώμα.

Είναι τόσο δύσκολο να βάλουν (έστω και σαν επιλογή) να έχεις τα χειριστήρια και την address bar στο κάτω μέρος και να μην αναγκάζεσαι να κάνεις ακροβατικά άμα θες να χρησιμοποιήσεις το κινητό με το ένα χέρι;

 

Live to ride, ride to live

 

+1000!!!!!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής με τους browsers στα κινητά.

Πλέον πολλά κινητά είναι 5-5.5 ίντσες. Ακόμα και πιο μικρά να είναι (πχ iphone), έχουν μεγάλο σώμα.

Είναι τόσο δύσκολο να βάλουν (έστω και σαν επιλογή) να έχεις τα χειριστήρια και την address bar στο κάτω μέρος και να μην αναγκάζεσαι να κάνεις ακροβατικά άμα θες να χρησιμοποιήσεις το κινητό με το ένα χέρι;

Ευτυχώς κάποιοι browsers το έχουν σκεφτεί και τα έχουν βάλει by default στο κάτω μέρος (Yandex, habit), άλλοι σου δίνουν τη δυνατότητα να το κάνεις έστω και εν μέρει (opera) αλλά κάποιοι άλλοι εκεί επιμένουν να νομίζουν ότι έχουμε τα χέρια του Τιραμόλα ή ότι σώνει και καλά πρέπει να χρησιμοποιώ και τα δύο μου χέρια για να μην κάνω ακροβατικά (Firefox, Chrome).

Νταξ δεν λέω είναι firstworldproblem, αλλά βγάζουν τα κινητά τεράστια και δεν σκέφτονται καν ότι κάποιοι δεν βολεύονται...

 

Live to ride, ride to live

 

+1.000.000

 

Συμφωνώ απόλυτα! Προσωπικά με τη μία απορρίπτω όποιον browser δεν έχει κάτω μπάρα πλοήγησης με home , μπρος , πίσω και resfresh κουμπί κτλ. Τουλάχιστον ο UC που χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια παραμένει σταθερός σε αυτό το θέμα. Είναι και ο καλύτερος σε smooth scrolling οπότε όπως και με τους launchers έτσι και με τους browsers έχω σταματήσει πλέον να δοκιμάζω άλλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...