Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Σ εμενα ειναι οπως πριν και σε ΚΚ (νοτε2) και σε λολιποπ (tab S) και σε ΜΜ (νοτε4). Ποτέ βεβαια ο habit δεν ηταν ο γρηγοροτερος, αλλα αξιοσημειωτη πτωση ταχυτητας δεν εχω δει.

Αναφερεσαι στο σκρολαρισμα, στη φορτωση σελιδων ή σε κατι αλλο?

Αναφέρομαι κυρίως στα γραφικά που κολλάνε απειροελάχιστα όταν μεταφέρεσαι από tab σε tab, ή όταν ανοίγεις νέα σελίδα κτλ.

Όπως επίσης όταν πατάω το μενού, κάτω δεξιά, με long press για share, αποστολή της σελίδας μέσω μηνύματος κτλ κάνει ένα μικρό μικρό πάγωμα. Όχι κάτι ιδιαίτερο. Απλά στην αρχή αυτό δεν υπήρχε.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για τον Chrome παιδιά..

Τον χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια σε samsung συσκευές με την ποιο πρόσφατη να είναι το s7 edge.

Πρόσφατα απέκτησα και ένα nexus 6p αλλά η λειτουργία του Chrome δεν είναι η ίδια.

Στο s7 edge έχει πάνω αριστερά το κουμπί home.

Στο nexus λείπει.

Αυτό πως εμφανίζεται εκεί πάνω? Δεν μπόρεσα να το βρω.

Ενα δεύτερο, στο s7 edge οταν έχω ανοιχτές πχ 3 σελίδες και πατήσω το κουμπί πάνω δεξιά που γράφει πόσες σελίδες έχω ανοιχτές, και αρχίσω να τις κλείνω μία μια, στην τελευταία με πετάει από τον browser.

Στο 6p δεν βγαίνει από το πρόγραμμα, έχει μαύρη οθόνη και το + πάνω δεξιά για να ανοίξω σελίδα.

Ρυθμίζονται αυτά τα δύο για να είναι όπως στο s7?

Και κάτι τελευταίο, υπάρχει δυνατότητα για αλλαγή σειράς στους σελιδοδείκτες?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είναι επιλογή στις ρυθμίσεις. Επιλέγεις αρχική οθόνη αν θες να είναι ενεργή ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είναι επιλογή στις ρυθμίσεις. Επιλέγεις αρχική οθόνη αν θες να είναι ενεργή ή όχι.

 

Σε στοκ nexus 6p δεν βλέπω να υπάρχει αυτή η επιλογή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Chrome είναι η τέταρτη επιλογή. Κοίτα μήπως έχεις κάποια παλαιότερη έκδοση του Chrome αν ναι τότε κάνε του αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε όλα τα κινητά.

Δεν έχει να κάνει με την έκδοση του chrome.

 

LG V10

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/9b2a7e869ed5dd29dc0e5999331aef59.jpg

 

Xiaomi redmi note 3 Pro

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/0e115d2ce5ebe4e205a41ad59f97fbbc.jpg

 

Στάλθηκε από RN3P

 

Edit: δε γνωρίζω αν υπάρχει δυνατότητα να γίνει μέσω Chrome://flags.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ο yandex πολύ καλός. Τον έχω βάλει ως default τελευταία. Θα ήθελα να έχει default το adblocking χωρίς να χρειάζεται να το ενεργοποιείς σε κάθε site (αν δεν έχεις external addon) και να μπορώ να βάζω πάνω ή κάτω την address bar.

Πέραν αυτού είναι πολύ καλός, γρήγορος, με καλό scaling στις σελίδες. Ωραίοι οι Ρώσοι.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω για την παραμετροποίηση του Habit. Ασχολήθηκα λίγο παραπάνω τώρα που είχα χρόνο και πραγματικά ελάχιστα πράγματα δεν μπορείς να τα αλλάξεις σε αυτόν τον browser... Απειροελάχιστα. Και πιστεύω ότι όσοι γουστάρουν να φέρνουν τα προγράμματα στα μέτρα τους, θα εκτιμήσουν απίστευτα αυτή την εφαρμογή. Αλλάζεις τα κουμπιά, τη θέση των κουμπιών, τα μενού, τη συμπεριφορά γενικά.. Τα πάντα όλα.

Θα μου κακοφανεί πολύ αν πάω σε κάποιον άλλο και δεν εχω αυτές τις δυνατότητες.

Ρίξτε του μία ματιά και κάντε μια προσπάθεια να τον "κάνετε" δικό σας. Αν σας αρέσουν αυτά θα το ευχαριστηθείτε.

Αυτά τα λίγα.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω για την παραμετροποίηση του Habit. Ασχολήθηκα λίγο παραπάνω τώρα που είχα χρόνο και πραγματικά ελάχιστα πράγματα δεν μπορείς να τα αλλάξεις σε αυτόν τον browser... Απειροελάχιστα. Και πιστεύω ότι όσοι γουστάρουν να φέρνουν τα προγράμματα στα μέτρα τους, θα εκτιμήσουν απίστευτα αυτή την εφαρμογή. Αλλάζεις τα κουμπιά, τη θέση των κουμπιών, τα μενού, τη συμπεριφορά γενικά.. Τα πάντα όλα.

Θα μου κακοφανεί πολύ αν πάω σε κάποιον άλλο και δεν εχω αυτές τις δυνατότητες.

Ρίξτε του μία ματιά και κάντε μια προσπάθεια να τον "κάνετε" δικό σας. Αν σας αρέσουν αυτά θα το ευχαριστηθείτε.

Αυτά τα λίγα.

 

Live to ride, ride to live

+1

10 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

πάντως για τον "Pyrope Browser" όσο θετικά σχόλια είχα δει βλέπω δεν τραβάει

στο market δεν έχει απηχηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας φοιτητής μόνος του τον έχει αναλάβει κ δουλεύει όποτε έχει χρόνο. Updates πολύ σπάνια, ένα μόνο έχει δώσει νομίζω από τότε που μπήκε στο store. Δεν έχει κ καθόλου support για exynos.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Στον habit, πώς γίνεται όταν πληκτρολογώ κάποια διεύθυνση, να μου εμφανίζει το(α) bookmark(s) που αντιστοιχούν στα γράμματα;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα κι εγω τον uc και μπορω να πω οτι επιτελους βρεθηκε browser που καθεται πραγματικα πολυ καλα στην μνημη και δεν χανει τις σελιδες/tabs,

οπως ακομα και ο opera mini που θεωρειται ελαφρυς,

εννοω, εκει που εισαι στην μεση της σελιδας και πατας να σου ανοιξει καποια links σε νεο tab και πηγαινεις σ αυτα,

οταν ξαναγυρνας στην αρχικη να παραμενει στο σημειο που ηταν χωρις να ξαναφορτωνει την σελιδα,

επισης, εισαι στον browser και στην βαραει να πας σε αλλη/αλλες εφαρμογες,

οταν γυρισεις στον uc μενει στο ιδιο ακριβως σημειο (της σελιδας) χωρις να σου πεταει λευκη σελιδα και

αντε ξανα μανα να φορτωνει την σελιδα απ την αρχη

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161203/2a6df75d1d0bacae1fc2a173ab7fe17e.jpg

Καλά εκεί στον όπερα έβαλαν διαφημίσεις;;;;; Δείτε κάτω κάτω! δεν είναι του σάιτ.τις δείχνει και σε άλλα σάιτ που κοίταξα.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ με mini δεν έχω διαφημίσεις

έκανα μια εκκαθάριση cache και προς το παρόν έφυγαν!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον habit, πώς γίνεται όταν πληκτρολογώ κάποια διεύθυνση, να μου εμφανίζει το(α) bookmark(s) που αντιστοιχούν στα γράμματα;

Settings, View, Address Bar και τέλος εδώ

Υγ: Βάλε τα bookmarks πρώτο στη λίστα του screenshot μου για να σου δείχνει αυτά πρώτα. Ή αν σε ενδιαφέρει να σου κάνει προτάσεις μόνο από εκεί, απενεργοποίησε όλα τα άλλα. ;)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/669cf34c7361b61699191b5247528335.jpg

Υγ2: στο δεύτερο screen βλέπεις στα αριστερά από που παίρνει τις προτάσεις. Οι 9 τελίτσες σε τετράγωνο είναι από τα speed dials, το ρολογάκι το ιστορικό, το αστέρι είναι τα bookmarks κτλ. Πληροφορίες με το κιλό ;) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/ff42d4b19e669d371b79cef00f9e3df6.jpg

 

Live to ride, ride to live

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

πάντως για τον "Pyrope Browser" όσο θετικά σχόλια είχα δει βλέπω δεν τραβάει

στο market δεν έχει απηχηση

Μόνο από το όνομα κόβεται, επίσης ακόμη να βάλει speed dials σελιδοδείκτες

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Settings, View, Address Bar και τέλος εδώ

Υγ: Βάλε τα bookmarks πρώτο στη λίστα του screenshot μου για να σου δείχνει αυτά πρώτα. Ή αν σε ενδιαφέρει να σου κάνει προτάσεις μόνο από εκεί, απενεργοποίησε όλα τα άλλα. ;)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/669cf34c7361b61699191b5247528335.jpg

Υγ2: στο δεύτερο screen βλέπεις στα αριστερά από που παίρνει τις προτάσεις. Οι 9 τελίτσες σε τετράγωνο είναι από τα speed dials, το ρολογάκι το ιστορικό, το αστέρι είναι τα bookmarks κτλ. Πληροφορίες με το κιλό ;) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/ff42d4b19e669d371b79cef00f9e3df6.jpg

 

Live to ride, ride to live

 

Thanks! Αναλυτικότατος. Αλλά δε θέλει να δουλέψει στη συσκευή μου. Μόνο τα αποτελέσματα της αναζήτησης εμφανίζονται, αυτά με τη γη και το φακό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και έχεις κανονικά bookmarks? Άλλαξες τη σειρά ε;

 

Live to ride, ride to live

 

Ναι, κανονικά. Και με άλλη σειρά δοκίμασα. Μήπως φταίει ο επεξεργαστής; Mediatek έχει η συσκευή μου. Θα δοκιμάσω και με άλλη, με Snapdragon.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Και με άλλη σειρά δοκίμασα. Μήπως φταίει ο επεξεργαστής; Mediatek έχει η συσκευή μου. Θα δοκιμάσω και με άλλη, με Snapdragon.

Δεν ξέρω αδερφέ. Για δες.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αδερφέ. Για δες.

 

Live to ride, ride to live

 

Τελικά, δεν έφταιγε ο επεξεργαστής. Γράφω με το swiftkey και πριν πατήσω enter, δε με άφηνε να κάνω scroll στα suggestions, που στην κορυφή ήταν τα προτεινόμενα από το google search και στο τέλος της λίστας ήταν τα bookmarks, τα οποία έκρυβε το πληκτρολόγιο. Λύθηκε κι αυτό.

 

Thanks για τη βοήθεια! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν έφταιγε ο επεξεργαστής. Γράφω με το swiftkey και πριν πατήσω enter, δε με άφηνε να κάνω scroll στα suggestions, που στην κορυφή ήταν τα προτεινόμενα από το google search και στο τέλος της λίστας ήταν τα bookmarks, τα οποία έκρυβε το πληκτρολόγιο. Λύθηκε κι αυτό.

 

Thanks για τη βοήθεια! :)

Να σαι καλά!

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...