Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Όχι δεν είναι ρύθμιση. Είναι η στάνταρ λειτουργία. Ποιον browser χρησιμοποιείς τώρα;

 

chrome και opera.

Ανοιγοντας τους, δεν φερνουν οτι tabs ειχα οταν τους εκλεισα.

Link to comment
Share on other sites

chrome και opera.

Ανοιγοντας τους, δεν φερνουν οτι tabs ειχα οταν τους εκλεισα.

Πώς τους κλείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Πώς τους κλείνεις;

 

Καλη ερωτηση.

Βασικα, επειδη το android δεν ειναι windows, απλα δεν ασχολουμαι.

Φευγουν απο το προσκηνιο, και αναλαμβανει το κλεισιμο με τον τροπο που το κανει, το android.

Δεν νομιζω καν να εχουν quit/exit, ακριβως επειδη μιλαμε για android.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ερωτηση.

Βασικα, επειδη το android δεν ειναι windows, απλα δεν ασχολουμαι.

Φευγουν απο το προσκηνιο, και αναλαμβανει το κλεισιμο με τον τροπο που το κανει, το android.

Δεν νομιζω καν να εχουν quit/exit, ακριβως επειδη μιλαμε για android.

δεν μπορώ να καταλάβω τότε πώς σου κλεινουν οι καρτέλες. εχω δει ανθρωπο ν ανοιγει το κινητο κ στο chrome να χει 90 καρτέλες ανοιχτές

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχει μια ρύθμιση ο chrome που δεν σου ανοίγει τις σελίδες σε καρτέλες μέσα στο πρόγραμμα, αλλά σαν ξεχωριστά "προγράμματα" που φαίνονται μια μια στη λίστα μαζί με όλα τα άλλα προγράμματα που τρέχουν από πίσω. Όταν είναι έτσι και κλείνουν από το λειτουργικό όπως όλα τα προγράμματα , τότε νομίζω όταν ξανανοίγεις τον chrome δεν επανέρχεται τίποτα. Δεν μου άρεσε ο τρόπος αυτός και επανέφερα την κανονική ρύθμιση. Μετά εγκατέλειψα και τον Chrome
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ χρόνια τον chrome. Πρόσφατα άρχισα δουλεύω opera mini λόγω του adblock γιατί τον τελευταίο καιρό έχει παραγίνει το κακό. Καλός ο opera, χαμηλότερη μέχρι τώρα κατανάλωση από chrome αλλά μου φαίνεται λίγο αργός. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος μέχρι τώρα.

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως ορίζουμε αρχική σελίδα?

 

Πλεον μονο yandex (και chrome)

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Από που κατεβάζουμε την full έκδοση με το adblock? Η κατεβάζουμε την free από Play store και βάζουμε κάποιο add on? Είδα ότι μπορείς να το κατεβάσει κάποιος τη full έκδοση από το f-droid αλλά χρειάζεται να κάνουμε εγκατάσταση και το app f-droid γιατί αλλιώς δεν παίρνει αναβαθμίσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ρουτ και εχω το adaway για μπλοκαρισμα.

browsers κατεβαζω νομιμα απο πλαυστορε

Και το f-droid νόμιμο είναι, open source με free εφαρμογές από τους developers. Αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ρώτησα γιατί πολλοί αναφέρεστε τον yandex και υποθέτω χρησιμοποιείτε την full έκδοση με το adblock.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στον Habit υπάρχει τρόπος να παραμετροποιήσουμε εμείς τις επιλογές και την σειρά αυτών στο πάτημα long press;

Πολλές φορές θέλω να ανοίξω ένα άρθρο σε νέα καρτέλα αλ λα οι πρώτες επιλογές του long press είναι το άνοιγμα της φωτογραφίας του άρθρου σε νέα καρτέλα και όχι του συνδέσμου...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν εχει να κανει με τον habit νομιζω, αλλα με το λινκ που θες να ανοιξεις. Μου εχει συμβει και με τον dolphin αλλα και με τον στοκ samsung browser. Σε "καθαρο" λινκ το "open in new tab" ειναι πρωτο πρωτο.

Αλλα πολλες φορες το λινκ ειναι "δηλωμενο" ως εικονα (ή τουλαχιστον ο browser το βλεπει ετσι). Με scroll down ομως υπαρχουν οι επιλογες που θες. Σε αρκετες περιπτωσεις μαλιστα τοσο ο dolphin οσο και ο σαμσουνγκ (κυριως) δεν δινουν καν την επιλογη "open in new tab", ενω ο habit την δινει παντα, εστω και με σκρολ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι επειδή έχει απίστευτη παραμετροποίηση, αυτό "πουλάει"μεταξύ άλλων, λέω μήπως μπορώ να βάλω το open in a new tab πιο πάνω στη λίστα και να μην κάνω scroll down κάθε φορά που υπάρχει εικόνα με το κείμενο.

Και έχει να κάνει με τον habit, o Yandex δεν μου δίνει τέτοια επιλογή. Άνοιγμα εικόνας σε νέο tab βγάζει μόνο όταν πατάς πανω σε μία εικόνα μέσα σε ένα άρθρο. Εκεί που μπερδεύεται ο habit δεν μπερδεύεται ο yandex. Οπότε είναι θέμα browser.

Το βρήκα, είναι χωμένο μέσα στις επιλογές browsing--->image menu, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Live to ride, ride to live

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δοκιμάσετε τον google canary.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι περιηγητές έχουν δυνατότητα για notifications σε σαιτ τύπου bet365? Έχω δοκιμάσει πολλούς,μόνο chrome και yandex το χουνε. Μου διαφεύγει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Notifications πχ για τα γκολ. Τον ξανά έβαλα τον Firefox και δυστυχώς δεν έχει, συγκεκριμένα αυτό που θέλω για το σαιτ της μπετ.
Link to comment
Share on other sites

τώρα κατάλαβα τι λες, στο περίπου δηλαδή, σκούζει δηλαδή όταν μπαίνει γκολ όπως κάνει το desktop site;

τέτοιο όντως δεν έχει, αν και γενικώς έχει web notifications στις τελευταίες εκδόσεις ο Firefox

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα. Απο χθες ο chrome στο huawei p9 μου μού βγαζει προβλημα σε πολλα sites,σα να μην τα φορτωνει πληρως. Δεν το κανει σε αλλες συσκευες μου. Ειναι ετσι:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/0f55306f0167f808203c292c912b0a4b.jpg

 

Μηπως εχετε καποια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Απο χθες ο chrome στο huawei p9 μου μού βγαζει προβλημα σε πολλα sites,σα να μην τα φορτωνει πληρως. Δεν το κανει σε αλλες συσκευες μου. Ειναι ετσι:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/0f55306f0167f808203c292c912b0a4b.jpg

 

Μηπως εχετε καποια ιδεα;

Σε P9 light μία από τα ίδια σε chrome και habit browser.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Απο χθες ο chrome στο huawei p9 μου μού βγαζει προβλημα σε πολλα sites,σα να μην τα φορτωνει πληρως. Δεν το κανει σε αλλες συσκευες μου. Ειναι ετσι:

 

 

 

Μηπως εχετε καποια ιδεα;

 

Πήγαινα στης εφαρμογές βρες την εφαρμογή και ξανα clear

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/d9cae4a33feee86edbaee723177eec25.jpg

 

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε μα καθαρισμο γινεται κατι. Κατεβασα και τον opera και εμφανιζει παρομοια συμπεριφορα. Eχει καποια σχεση με το web kit? Εβαλα τον rocket browser και δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο Chrome σε μένα με Samsung A5

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/3a913ace1417b6af930637a1c55f43c5.jpg

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ο yandex έχει βάλει native ad block παιδιά βλέπω?

 

Πρέπει μέσω των επιλογών σε κάθε site να το ενεργοποιείς μεμονωμένα από ότι είδα.

 

Επίσης τα extensions του yandex τι λένε?

Έχετε βάλει κανένα από τα ad blocks που έχει listed εκεί η μόνο Block this και ad guard?

 

 

Με τον pyrope δεν έχουμε κανένα νέο σχετικά με support για exynos συσκευές. Είναι μόνο για snapdragon και δε βλέπω να έχει διάθεση για κάτι άλλο ο dev. Ούτε βλέπω να πολύ δουλεύει σε updates κλπ

Θα πάρει αιώνες για να θεωρηθεί ολοκληρωμένος browser αν και ήταν promising.

 

O opera mini μου αρέσει σε όλα τα υπόλοιπα αλλά μου τα χαλάει στο Text size. Φαίνονται απλώς χάλια οι σελίδες, με μικρά γράμματα και ότι μέγεθος να επιλέγω στις επιλογές, δεν αλλάζει τίποτα. Φαίνονται πάλι το ίδιο οι σελίδες.

 

Αυτά.. Δεν ξέρω τι να δουλέψω lately..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει όποιος έχει τον Habit να έχει γίνει λίγο αργούτσικος τελευταία;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα ειναι οπως πριν και σε ΚΚ (νοτε2) και σε λολιποπ (tab S) και σε ΜΜ (νοτε4). Ποτέ βεβαια ο habit δεν ηταν ο γρηγοροτερος, αλλα αξιοσημειωτη πτωση ταχυτητας δεν εχω δει.

Αναφερεσαι στο σκρολαρισμα, στη φορτωση σελιδων ή σε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Notifications πχ για τα γκολ. Τον ξανά έβαλα τον Firefox και δυστυχώς δεν έχει, συγκεκριμένα αυτό που θέλω για το σαιτ της μπετ.

Δοκίμασε από το play store τον Aurora, η Alpha του Firefox. Τώρα έβαλαν κάτι παρόμοιο σε αυτή την έκδοση για αυτό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...