Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Δεν είμαι root στο S8 οπότε το adaway δεν μου κάνει. Το adguard το έχω και μάλιστα είχα αγοράσει lifetime συνδρομή με 15 20 ευρώ πριν 1 χρόνο αλλά το κακό είναι ότι τρώει πολύ μπαταρία. Θα μείνω με τον Chrome μιας και μέχρι στιγμής είναι ο καλύτερος απ όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδη δοκιμασες τον υπερτουμπανο στοκ browser της σαμσουνγκ (που σου δινει και λιστα adblocker να διαλεξεις και να ενεργοποιησεις, και ρυθμιζομενο ζουμ στο double tap) και συνεχιζεις να προτιμας τον chrome?

Εγω ειναι η πρωτη φορα μετα απο σχεδον 2 χρονια που πλεον χρησιμοποιω μισο-μισο τον habit και τον στοκ σαμσουνγκ browser.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον στοκ browser της Samsung και δεν λειτουργεί. Δεν ανοίγει καν.

Μιλάω για τη stable έκδοση.

Η beta δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα την εφαρμογή της Samsung που την έχει το κινητό μου προεγκατεστημενη και μου φαίνεται πολύ καλή.

Έχει και ειδοποιησεις για ιστοσελίδες όπως ο Chrome.

 

 

Στάλθηκε από την Ρίνα χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ελαφρυς browser με μικρη καταναλωση μπαταριας υπάρχει?

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Lightning browser

Opera mini

Εννοείται ότι σε όποιον φυλλομετρητή υποστηρίζει ειδοποιήσεις ή συγχρονισμό, εάν τα έχεις ανοιχτά αυξάνεις αμέσως την κατανάλωση κατακόρυφα.

Άρα όποιον και να βάλεις και τον ρυθμίσεις σωστά, δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παίδες, δώστε μου τα φώτα σας.

Χρησιμοποιώ τον dolphin σε δύο κινητά, κυρίως για τη δυνατότητα συγχρονισμού που προσφέρει ώστε να έχω διαθέσιμα και στα δύο μου κινητά το ιστορικό περιήγησης, σελιδοδείκτες κλπ.

Στο LG G4 κανένα πρόβλημα, όλα δουλεύουν ρολόι. Στο Sony Xperia Z1 compact δεν μου κρατάει κωδικούς. Μέχρι κάποια έκδοση της εφαρμογής δούλευαν όλα κανονικά. Πλέον όταν κλείνω την εφαρμογή, στην επανείσοδο με εμφανίζει logged out από οποιοδήποτε site έχει θέλει κωδικούς: forum, social media, τα πάντα.

Τι μπορεί να συμβαίνει; Φταίει η έκδοση Android; το G4 τρέχει 6.01, το Z1 compact τρέχει 5.02.

:what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παίδες, δώστε μου τα φώτα σας.

Χρησιμοποιώ τον dolphin σε δύο κινητά, κυρίως για τη δυνατότητα συγχρονισμού που προσφέρει ώστε να έχω διαθέσιμα και στα δύο μου κινητά το ιστορικό περιήγησης, σελιδοδείκτες κλπ.

Στο LG G4 κανένα πρόβλημα, όλα δουλεύουν ρολόι. Στο Sony Xperia Z1 compact δεν μου κρατάει κωδικούς. Μέχρι κάποια έκδοση της εφαρμογής δούλευαν όλα κανονικά. Πλέον όταν κλείνω την εφαρμογή, στην επανείσοδο με εμφανίζει logged out από οποιοδήποτε site έχει θέλει κωδικούς: forum, social media, τα πάντα.

Τι μπορεί να συμβαίνει; Φταίει η έκδοση Android; το G4 τρέχει 6.01, το Z1 compact τρέχει 5.02.

:what:

Κανένας ρε παιδιά;;; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανένας ρε παιδιά;;; :what:
Γιατί δεν εγκαθιστας μια παλιότερη έκδοση;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν εγκαθιστας μια παλιότερη έκδοση;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

έκδοση android λέει όχι dolphin.... δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα να φλασαρεις ρομ...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν εγκαθιστας μια παλιότερη έκδοση;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δυστυχώς έχω δοκιμάσει αρκετά παλιές εκδόσεις της εφαρμογής, δε γίνεται τίποτα... :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

έκδοση android λέει όχι dolphin.... δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα να φλασαρεις ρομ...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

Εφαρμογής λέει φιλε όχι αντροιντ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς έχω δοκιμάσει αρκετά παλιές εκδόσεις της εφαρμογής, δε γίνεται τίποτα... :what:

 

 

 

Γιατι δεν δοκιμάζεις άλλον περιηγητή τοτε; εγω πχ για συγχρονισμους απο υπολογιστή κτλ χρησιμοποιώ Firefox και ο,τι εχω στο πίσι το χω και στο κινητό.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογής λέει φιλε όχι αντροιντ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

.

ναι σωστά το είδα μετά

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, δεν πειράζει, κάποια στιγμή θα ρίξω φορμάρισμα στο Sony (θέλω να του κάνω και ρουτ), οπότε θα διορθωθεί μια και καλή.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος browser που να έχει add-on να κατεβάζεις flash video από σελίδες όπως ο Firefox γιατί έχει γίνει χάλια ο Firefox τώρα τελευταία;

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος browser που να έχει add-on να κατεβάζεις flash video από σελίδες όπως ο Firefox γιατί έχει γίνει χάλια ο Firefox τώρα τελευταία;

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε τι έχει γίνει χάλια;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και τον Brave Browser (από Playstore) που βασίζεται σε Chromium (ιδιο interface με Chrome) και εχει ενσωματωμένο adblock. Ταχύτατος και αποτελεσματικός.

 

το μόνο αρνητικό δεν έχει Sync bookmarks

Link to comment
Share on other sites

Fastest mini browser από xman χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό. Το καλό είναι ότι έχει speed dial και δεν έχει διαφημίσεις. Επίσης ζητάει ελάχιστα δικαιώματα πριν από την εγκατάσταση. Έχει τρελές ρυθμίσεις και με τον καιριο πιστεύω θα γίνει αρκετά πιο γρήγορος. Ελπίζω να τον κρατήσουν ad-free.

 

Σε τι έχει γίνει χάλια;

Αρκετά αργός. Σε σχέση με τον Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Fastest mini browser από xman χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό. Το καλό είναι ότι έχει speed dial και δεν έχει διαφημίσεις. Επίσης ζητάει ελάχιστα δικαιώματα πριν από την εγκατάσταση. Έχει τρελές ρυθμίσεις και με τον καιριο πιστεύω θα γίνει αρκετά πιο γρήγορος. Ελπίζω να τον κρατήσουν ad-free

 

Ωραίος!!!! Ευχαριστώ για την πρόταση. Δεν τον ήξερα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν και βολεύει πάρα πολύ το tabing system που έχει ο Firefox. Ειδικά σε tablet είναι άλλη φάση. Έχεις εμπειρία desktop Firefox. Γνωρίζει κανείς γιατί τα add-ons δεν λειτουργούν;
Link to comment
Share on other sites

Οσα ειναι WebExtensions λειτουργουν κανονικα πχ uBlock Origin. Οσα δεν ειναι, απο την εκδοση 57 και μετα θα σταματησουν να λειτουργουν οπως και στον Desktop FireFox

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν τον Chrome, αξίζει να δοκιμάσουν και τον Chrome dev.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δοκιμαζω και τον Via Browser, μου φαινεται πιο γρηγορος απο τον Fastest mini browser και εχει ολα τα πλεονεκτηματα του.. Αρκετα ελαφρυς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...