Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Τωρα δοκιμαζω και τον Via Browser, μου φαινεται πιο γρηγορος απο τον Fastest mini browser και εχει ολα τα πλεονεκτηματα του.. Αρκετα ελαφρυς.
Με μια πρώτη ματιά φαίνεται μια χαρά. Γρήγορος, μόνο 387kb, μπλοκάρει τις διαφημίσεις και έχει αυτόματη διαγραφή μνήμης Cache κατά την έξοδο. Αν και δεν τον ήξερα μου φαίνεται πολύ καλός.

Αξίζει πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

7,5 mb μου βγήκε μετά την εισαγωγή και bookmarks, οκ, δεν είναι άσχημος, αλλά αμέσως αμέσως του βρήκα 2-3 bugακια
Link to comment
Share on other sites

Ποια εισαγωγη; Τι bugs βρηκες;

 

Επισης, καποια αποψη για τον Samsung Browser; Εχει πολλες καλες κριτικες.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εισαγωγη; Τι bugs βρηκες;

 

Επισης, καποια αποψη για τον Samsung Browser; Εχει πολλες καλες κριτικες.

Είναι πολύ καλός. Αυτόν χρησιμοποιώ. Μπλοκάρει κ αυτός τις διαφημίσεις με ένα πρόσθετο (επέκταση) που μπορείς να κατεβάσεις. Είναι γρήγορος και έχει notifications στην οθόνη για Facebook και άλλες σελίδες που τα υποστηρίζουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ελαφρυς ιδιαιτερα δεν ειναι, αλλα το καλυτερο desktop mode το εχει ο firefox nightly.

Σαν να βλεπεις σελιδα στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες :)

 

Εχουμε browser που να μπλοκαρει τα pop-ups απο ολες τις σελιδες? Οπως streaming για παραδειγμα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρυς ιδιαιτερα δεν ειναι, αλλα το καλυτερο desktop mode το εχει ο firefox nightly.

Σαν να βλεπεις σελιδα στο pc.

εχω τον κανονικο firefox, για κινητο ειναι απαραδεκτος απλα, τον εχω πιο πολυ επειδη μου κραταει και συγχρονιζει τα passwords,

anyway, ο via π.χ. που διαβασα εδω μου την σπαει γιατι παω π.χ. στην σελιδα του gmail και στις ρυθμισεις και

δεν σκρολαρει (αριστερα-δεξια κλπ) :blink:

κανω κατι λαθος; :X

Link to comment
Share on other sites

εχω τον κανονικο firefox, για κινητο ειναι απαραδεκτος απλα, τον εχω πιο πολυ επειδη μου κραταει και συγχρονιζει τα passwords,

 

Δεν ειπα οτι ειναι τελειος, το αντιθετο. Για καθε μερα εχω τον habit και τον samsung ie. Αλλα για desktop mode δεν εχω δει πιο πιστη απεικονιση σε οποιοδηποτε site.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πάντως έχω επιστρέψει εδώ και αρκετό καιρό στον Dolphin, μετά από ένα μεγάλο διάστημα στον Boat, ο οποίος ήταν πολύ καλός, αλλά πλέον ούτε αναβαθμίζεται, ούτε είναι όσο ελαφρύς και σταθερός ήταν παλιά. Ούτε ο Chrome ούτε ο Opera ούτε ο Firefox με καλύπτουν για καθημερινή χρήση, παρόλο που υπάρχουν στο κινητό μόνο και μόνο για full desktop θέαση κάποιων σελίδων, όπου δηλαδή ο Dolphin πάσχει.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ειναι τελειος, το αντιθετο. Για καθε μερα εχω τον habit και τον samsung ie. Αλλα για desktop mode δεν εχω δει πιο πιστη απεικονιση σε οποιοδηποτε site.

τον ειδα και τον habit, οντως, απιστευτη παραμετροποιηση, θελω να φαω καμια βδομαδα να τον στησω (κι αν μου φτασει),

πολυ καλο το "x" κουμπι που μπορεις να βαλεις στο toolbar, αλλα απορριφθηκε για τον παρομοιο λογο που απορριφθηκαν αρκετοι browsers, αν πας στο link των συνδρομων στο ινσομνια, αριστερα απ το θεμα εμφανιζει ενα αστερακι οταν το θεμα που παρακολουθεις εχει απαντησεις, κι οταν το πατησεις σε πηγαινει στο πρωτο αδιαβαστο μηνυμα (κατι σαν του tapatalk), αυτο οι περισσοτεροι browsers (εξαιρεση ο opera mini στο extreme mode και ο uc browser) δεν το καταλαβαινουν και αντ αυτου ανοιγουν το εικονιδιο (το αστερι δηλαδη) :blink:

και παρα τις επιλογες που εχει ο habit ειδικα για "tap and hold" και σε image και σε link και αλλη μια που δεν θυμαμαι,

οσο κι αν επαιξα με αυτες, παντα μα παντα ανοιγε το image!

 

samsung δεν μπορω να βαλω, μου βγαινει μη συμβατος

 

για παρομοιους λογους απορριφθηκαν και οι Boat & Dolphin,

 

uc με καλυπτει αρκετα εως πολυ (και το desktop mode του ειναι αρκετα καλο,

αρκει να απενεργοποιησεις το enhanced layout),

αλλα μου την εχει σπασει λιγο τελευταια γιατι χανει τα settings του στα καλα καθουμενα και

πρεπει ή να τα ξαναπερναω ή να κανω restore απ το backup

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πάντως έχω επιστρέψει εδώ και αρκετό καιρό στον Dolphin, μετά από ένα μεγάλο διάστημα στον Boat, ο οποίος ήταν πολύ καλός, αλλά πλέον ούτε αναβαθμίζεται, ούτε είναι όσο ελαφρύς και σταθερός ήταν παλιά. Ούτε ο Chrome ούτε ο Opera ούτε ο Firefox με καλύπτουν για καθημερινή χρήση, παρόλο που υπάρχουν στο κινητό μόνο και μόνο για full desktop θέαση κάποιων σελίδων, όπου δηλαδή ο Dolphin πάσχει.

 

πραγματικά και εμένα ο boat μου αρέσει πολύ ! έχω αγορασμένο και το Pro License αλλά πλέον είναι παρατημένος και χωρίς adblocker

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά και εμένα ο boat μου αρέσει πολύ ! έχω αγορασμένο και το Pro License αλλά πλέον είναι παρατημένος και χωρίς adblocker

 

Έγκλημα που παράτησαν στην τύχη του έναν τέτοιο browser.

Συν το γεγονός ότι πλέον δε φαίνεται στις πρόσφατες εφαρμογές. Τον έχεις ανοικτό και εντούτοις δε μπορείς να τον επιλέξεις από τις ανοιχτές εφαρμογές, παρά μόνο με το να πατήσεις ξανά το εικονίδιό του.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τον ειδα και τον habit, οντως, απιστευτη παραμετροποιηση, θελω να φαω καμια βδομαδα να τον στησω (κι αν μου φτασει),

πολυ καλο το "x" κουμπι που μπορεις να βαλεις στο toolbar, αλλα απορριφθηκε για τον παρομοιο λογο που απορριφθηκαν αρκετοι browsers, αν πας στο link των συνδρομων στο ινσομνια, αριστερα απ το θεμα εμφανιζει ενα αστερακι οταν το θεμα που παρακολουθεις εχει απαντησεις, κι οταν το πατησεις σε πηγαινει στο πρωτο αδιαβαστο μηνυμα (κατι σαν του tapatalk), αυτο οι περισσοτεροι browsers (εξαιρεση ο opera mini στο extreme mode και ο uc browser) δεν το καταλαβαινουν και αντ αυτου ανοιγουν το εικονιδιο (το αστερι δηλαδη) :blink:

και παρα τις επιλογες που εχει ο habit ειδικα για "tap and hold" και σε image και σε link και αλλη μια που δεν θυμαμαι,

οσο κι αν επαιξα με αυτες, παντα μα παντα ανοιγε το image!

 

samsung δεν μπορω να βαλω, μου βγαινει μη συμβατος

 

για παρομοιους λογους απορριφθηκαν και οι Boat & Dolphin,

 

uc με καλυπτει αρκετα εως πολυ (και το desktop mode του ειναι αρκετα καλο,

αρκει να απενεργοποιησεις το enhanced layout),

αλλα μου την εχει σπασει λιγο τελευταια γιατι χανει τα settings του στα καλα καθουμενα και

πρεπει ή να τα ξαναπερναω ή να κανω restore απ το backup

Θες να εξηγήσεις καλύτερα τι εννοείς με το tap and hold; Έχω πολύ καιρό το συγκεκριμένο browser και ίσως να μπορώ να σε βοηθήσω με τη παραμετροποίηση.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κρατάω πατημένο το αστεράκι που είναι image αλλά και link ταυτόχρονα, αλλά αντί να μου ανοίξει την σελίδα μου ανοίξει το image, να σου στείλω και την διεύθυνση αν μπορείς να το φτιάξεις τον βάζω κι εγώ νο1!
Link to comment
Share on other sites

Παντως browsers τυπου UC, dolphin κτλ νομιζω οτι τελειωνουν γρηγοροτερα την μπαταρια και ζητανε επισης παρα πολλα δικαιωματα για το κινητο.. Εχουν και ads.
Link to comment
Share on other sites

μπα, τον uc τουλαχιστον που εχω απο αυτους, τον εχω κουλαντρισει πολυ καλα,

disable services (3 εχω αφησει απο τα 37 που ειναι απαραιτητα), hosts file blocking με adaway (και με servers μεσα του uc),

permissions κομμενα γενικως, πιο ξεπουπουλιασμα δεν γινοταν

Link to comment
Share on other sites

μπα, τον uc τουλαχιστον που εχω απο αυτους, τον εχω κουλαντρισει πολυ καλα,

disable services (3 εχω αφησει απο τα 37 που ειναι απαραιτητα), hosts file blocking με adaway (και με servers μεσα του uc),

permissions κομμενα γενικως, πιο ξεπουπουλιασμα δεν γινοταν

Άρα δίκιο έχει ο Lux;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω θέση κι εγώ στη συζήτηση...

Αγαπημένος χρόνια τώρα ο Opera, θεωρώ ευτύχημα που υπάρχει αυτή η εταιρεία και τον αναπτύσσει, όπως εξάλλου και τα υπόλοιπα προϊόντα.

Δεν θα κάτσω τώρα να απαριθμήσω τα πλεονεκτήματά του, θα πω ότι η απλότητα και η ταχύτητα όπως επίσης η καλύτερη αναδίπλωση κειμένου που έχω συναντήσει σε mobile browser με έχουν κάνει να τον θεωρώ νούμερο ένα.

Αυτό που σημείωσε όμως ένας φίλος πριν, ότι είναι απαράδεκτο που αφέθηκε στην τύχη του ο boat είναι σωστότατο.

Ήταν εξαιρετικός, αλλά κι εγώ δεν θυμάμαι από πότε έχει να ενημερωθεί.

Εκτός αυτού, είναι ασύμβατος με τη nougat στο P9 Lite μου.

Δεν ανοίγει καν.

Και είναι κρίμα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κρατάω πατημένο το αστεράκι που είναι image αλλά και link ταυτόχρονα, αλλά αντί να μου ανοίξει την σελίδα μου ανοίξει το image, να σου στείλω και την διεύθυνση αν μπορείς να το φτιάξεις τον βάζω κι εγώ νο1!

Λοιπόν, νομίζω κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα σου.

Για δοκίμασε τα παρακάτω βήματαd9463754dbefb8900abab7b2d68e01fc.jpg331ed2100c1b303581b07906fadb76ce.jpga1dcc32e44f915a624688289304a3b3b.jpg

Και τέλος επέλεξε εσύ ποια θα βγαίνουν στο tap and hold menu και με ποια σειρά, αν θες να έχει tap and hold menu.

134ab44479dfd1e84353062c0ab06137.jpg

Αντίστοιχα, μπορείς να ρυθμίσεις και τα "link" tap and hold και "image" tap and hold.

Μην ξεχνάς ότι άμα θες να εμφανίζει διάφορες επιλογές στο tap and hold θα πρέπει να πατάς το "show menu", αλλιώς αν θες να γίνεται ένα πράγμα μόνο επιλέγεις τη δεύτερη ή κάποια άλλη επιλογή...

178b3d850c572784363881713a45bad2.jpg

Αν θες κάτι άλλο πες μου. Μπορώ να σου στείλω και τις ρυθμίσεις κατευθείαν.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα αυτα, αλλα δεν μου επαιξε αυτο που θελω,

αν δεν σου ειναι κοπος κι επειδη θελει αρκετο στρωσιμο και

μιας και εχεις ασχοληθει,

αν δεν εχεις προβλημα στειλτες μου

 

Άρα δίκιο έχει ο Lux;

χμ, παιζει του εχω βρει και πολλα καλα ομως, εξου κι εχω επιμεινει τοσο

Link to comment
Share on other sites

τα εχω μπλοκαρει τα παντα ολα και δεν εχω κανενα θεμα και αλλος τετοιος browser δεν υπαρχει, trust me
Link to comment
Share on other sites

Για οποίον δεν το έχει τσεκάρει.

ρίξτε μια μάτια, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brave.browser&hl=el

https://brave.com/

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...