Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Παιδιά κι εγώ τους δύο dolphin χρησιμοποιώ. Τον mini και τον hd. Έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει τη λειτουργία sonar;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια,dolphin χρησιμοποιω και εγω αλλα θα ηθελα να μαθω πως μπορω να μην καταλαβαινουν καποια σαιτ οτι μπαινω απο κινητο; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,dolphin χρησιμοποιω και εγω αλλα θα ηθελα να μαθω πως μπορω να μην καταλαβαινουν καποια σαιτ οτι μπαινω απο κινητο; Ευχαριστω

 

Άνοιξε τις ρυθμίσεις dolphin, user agent και κάνε το desktop. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω όταν είμαι συνδεδεμένος στο Internet (και ακούω Radio ας πούμε) και θέλω να βγω να πάω στης επαφές η να δω κάτι άλλο η να παίξω ένα game, χωρείς να κοπεί η σύνδεση του Radio που ακούω μέσω internet η να μην χαθεί η σελίδα..??? υπάρχει τρόπος???

 

Μπορεις να κατεβασεις το Tunein Radio για να ακους ραδιο και μετα δεν θα εχεις θεμα μ αυτο που λες ....

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχουμε κανά browser εφάμιλλο του opera σε διαχείριση μπαταρίας και δεδομένων; Ο stock είναι πολύ καλός αλλά καταναλώνει περισσότερη ενέργεια αλλά και mb. Ο opera είναι πολύ πιο αργός και δεν εμφανίζει αρκετές σελίδες καλά. Κάποιος που να κάνει συνετή χρήση δεδομένων και μπαταρίας χωρίς να καίει κάρβουνο, υπάρχει;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανά browser εφάμιλλο του opera σε διαχείριση μπαταρίας και δεδομένων; Ο stock είναι πολύ καλός αλλά καταναλώνει περισσότερη ενέργεια αλλά και mb. Ο opera είναι πολύ πιο αργός και δεν εμφανίζει αρκετές σελίδες καλά. Κάποιος που να κάνει συνετή χρήση δεδομένων και μπαταρίας χωρίς να καίει κάρβουνο, υπάρχει;;

Αν θεωρείς τον Opera mobile αργό (εγώ προσωπικά τον θεωρώ ταχύτατο και πιο ελαφρύ από τον Dolphin στο κινητό μου), τότε δοκίμασε τον Opera mini που είναι ακόμα πιο ελαφρύς.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς τον Opera mobile αργό (εγώ προσωπικά τον θεωρώ ταχύτατο και πιο ελαφρύ από τον Dolphin στο κινητό μου), τότε δοκίμασε τον Opera mini που είναι ακόμα πιο ελαφρύς.

 

Δεν διευκρίνησα...τον opera mini έχω. Σε ταχύτητα σε σχέση με τον stock δεν πιάνει μια είτε σε wifi είτε μέσω δεδομένων ακόμη και στο πως εμφανίζει ορισμένα sites. Μόνο που είναι αρκετά πιο συνετός σε χρήση δεδομένων και σε μπαταρία. Με σύγκριση στα ίδια sites ο stock είχε πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και mb από τον mini.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρίνησα...τον opera mini έχω. Σε ταχύτητα σε σχέση με τον stock δεν πιάνει μια είτε σε wifi είτε μέσω δεδομένων ακόμη και στο πως εμφανίζει ορισμένα sites. Μόνο που είναι αρκετά πιο συνετός σε χρήση δεδομένων και σε μπαταρία. Με σύγκριση στα ίδια sites ο stock είχε πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και mb από τον mini.

 

θεωρεις τον στοκ γρηγοροτερο απο τον οπερα μινι????????

Link to comment
Share on other sites

θεωρεις τον στοκ γρηγοροτερο απο τον οπερα μινι????????

 

Μακράν...Δεν ξέρω αν σε άλλες συσκευές υπάρχει διαφορετική υλοποίηση, αλλά στο s2 ο stock πηγαίνει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μακράν...Δεν ξέρω αν σε άλλες συσκευές υπάρχει διαφορετική υλοποίηση, αλλά στο s2 ο stock πηγαίνει σφαίρα.

 

Δεν ισχύει το ίδιο για όλες τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το ίδιο για όλες τις συσκευές.

 

Thnx για αυτό έκανα την επισήμανση στο μοντέλο μιας και κάπου πάλι είχε αναφερθεί και μόνο στους κατόχους s2 είχα δει προτίμηση στον stock έναντι των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την καινούρια έκδοση android η εφαρμογή του κινητού για πλοήγηση στο internet ( ίντερνετ) δεν παίζει βίντεο από ιστοσελίδες ! Δείχνει ένα μικρό μπλε κύβο με ερωτηματικα...γιατί ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την καινούρια έκδοση android η εφαρμογή του κινητού για πλοήγηση στο internet ( ίντερνετ) δεν παίζει βίντεο από ιστοσελίδες ! Δείχνει ένα μικρό μπλε κύβο με ερωτηματικα...γιατί ???

 

Πρέπει να πας στο Play Store και να εγκαταστήσεις το Flash

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φοράω τον dolphin hd και θελω να περάσω τους σελιδοδείκτες στον chrome. Γίνεται αυτό ; Εχω το Samsung galaxy sii. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στο Play Store και να εγκαταστήσεις το Flash

 

 

Το εγκατέστησα το flash από το κατάστημα ! Αλλά στην προηγούμενη έκδοση τα αναγνώριζε αμέσως από μόνο του ! Τώρα βγάζει ένα πράσινο βελάκι και όταν το πατήσω τα εμφανίζει !

 

Τροποποίηση : βρήκα την λύση ! Πας στις ρυθμίσεις από την εφαρμογή πλοήγησης (internet ) για προχωρημένους ενεργοποίηση προσθετων πάντα ενεργοποιημένο

 

To 3g watchdog τρέχει όλη την ώρα από πίσω?

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

To 3g watchdog τρέχει όλη την ώρα από πίσω?

 

Ναι για να παρακολουθεί τα δεδομένα.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

To 3g watchdog τρέχει όλη την ώρα από πίσω?

 

αν εχεις κανει αναβαθμιση σε ice scream δεν το χρειαζεσαι,εχει μαμισιο προγραμμα που κανει την ιδια δουλεια,ρυθμισεις-χρηση δεδομενων

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού, αν συνεχίζεις να χρησιμοποιείς το watchdog (εγώ χρησιμοποιώ εφαρμογή της Vodafone που έχει και widget και ουσιαστικά μου αναφέρει ακριβώς η vodafone πόσο λέει ότι κατανάλωσα), βάλε στις ρυθμίσεις να κάνει ενημέρωση κάθε 5 λεπτά και όχι κάθε ένα, που είναι εξορισμού, γιατί έτσι θα σου καταναλώνει πολύ μπαταρία.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για τον Opera Mobile:

- Πού βρίσκω τις saved pages (όχι bookmarks)

- Πώς εγκαθιστώ java scripts? Έχω ενεργοποιήσει τα σχετικά preferences, πάω στην σελίδα που κατεβάζω το script και αντί να το κατεβάσει με κατάληξη js, μου ανοίγει ένα κατεβατό.

 

Πιο συγκεκριμένα, θέλω να περάσω το Antigame.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω για οποιον μπαινει Facebook μεσω του browser σε μορφη desktop agent. Ποιος browser μπορει να εμφανιζει ολοκληρη την δεξια μπαρα που δειχνει τι κανουν οι φιλοι, likes, σχολια κτλ? Οσους εχω δοκιμασει, Dolphin, Maxthon, Boat, δειχνουν μονο τα πρωτα πανω πανω,και δεν μπορεις να κοιταξεις στα προηγουμενα, δεν τα φορτωνει. Μονο ο Opera mobile το εκανε, αλλα μετα απο απεγκατασταση που του εκανα γιατι κολλουσε σε κατι, τωρα οταν παταω εγκατασταση απο το μαρκετ,μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος στη συσκευη. Ουτε και επαναφορα απο backup. Ενω χωρος υπαρχει και με το παραπανω, ακομα και παιχνιδια 48mb εγκαθισταντε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας,

 

ηθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιειτε το υπαρχον πληκτρολόγιο του samsung 7500.

με εχει κουράσει αυτη η διαδικασία για να παω απο ελληνικά σε αγγλικά και αντι΄στροφα, υπαρχει κάτι πιο ευκολο και πρακτικο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο πιο "οικονομικος" browser για σερφαρισμα μεσω 3g? Απ'οτι εχω διαβασει μονο ο opera mini κανει καποια συμπιεση και τρωει πολυ λιγοτερα mb οταν σερφαρεις. Να σημειωσω οτι δεν με ενδιαφερει να ειναι λιγο πιο αργος ή να μην εμφανιζει τις σελιδες στο 100%. Απλα θελω οικονομια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...