Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξερω αν εχει αναφερθει αλλα καποιοι απο αυτους που εχουν ηδη το N8 εχουν το fw V010 ενω αλλοι το fw V011 (10/2010). Ισως αυτο να εξηγει καποιες διαφορες στην ταχυτητα του κινητου σε καποια βιντεο.

 

Αραγε ομως το συγκεκριμενο fw βελιωνει καθολου τον browser η θα πρεπει να περιμενουμε το fw v21 για να δουμε προκοπη;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχουνε φαγωθει ολοι με τον browser..

ρε παιδια ειπαμε, η νοκια ετοιμαζει καινουριο browser.

δεν νομιζω οτι θα κατσουν να ασχοληθουν με αυτον καθολου.

μολις φτιαξουν τον καινουριο θα τον κυλοφορησουν και θα τελιωσει η υποθεση.

ισος τον ενσωματοσουν και σε καποια αναβαθμιση αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν νομιζω να ειναι προβλημα ο browser η εστω να θεωρειται. να δουμε τον καινουργιο..... κ μετα υπαρχει κ ο οπερα!

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Αραγε ομως το συγκεκριμενο fw βελιωνει καθολου τον browser η θα πρεπει να περιμενουμε το fw v21 για να δουμε προκοπη;

 

αμα το βελτιωνε θα το ξεραμε ηδη. καποιες μικροδιορθωσεις θα ελεγα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αφου υπαρχει ο opera τι ανχωνεστε με τον default?!

Ο opera στο n8 δεν θα υποστηριζει και flash?!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

από το review του symbian france για τον Nokia browser

 

I know from sources inside a new Nokia browser is in advanced stages of development. For several months, it is tested on prototypes of N8. His performance seems really better but again no specific technical information or availability date has been announced by Nokia. There are rumors of a release of this browser for the N8 v20 but I know no more.

 

 

Παρεπιμπτόντως το review του symbianfrance είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν, διαβάστε το θα σας λυθούν πολλές απορίες. Δεν είναι σαν τα, ό,τι ναναι είναι, αμερικάνικα review. Οι άνθρωποι ξέρουν από symbian κι έχουν χρησιμοποιήσει και άλλα λειτουργικά εκτός του symbian και αυτό φαίνεται.

 

 

 

Τώρα όσον αφορά τον Οπερα. Έχει βγει κάτι ότι κάποια καινούρια έκδοση του Οπερα για symbian θα υποστηρίξει flash? Γιατί απ' ότι ξέρω εως τώρα δεν υποστηρίζει. Αναμένουμε κάτι νεότερο από Οπερα;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την νέα έκδοση του opera, περιμένουμε να δούμε υποστήριξη multitouch και pinch to zoom, καλύτερη διαχείριση των tabs και υποστήριξη flash. Δεν υπάρχει όμως κάτι επίσημο για το πότε θα είναι η νέα αυτή έκδοση διαθέσιμη για το Ν8.

 

Για τις αναβαθμίσεις του Ν8, τώρα παντού κυκλοφορεί με την έκδοση 11 ενώ πολύ σύντομα περοιμένουμε την 12 όπου το βασικό πρόβλημα που πρέπει να διορθωθεί είναι η αδυναμία εγκατάστασης ορισμένων βασικών εφαρμογών μετά από hard reser. Όταν θα περνάμε σε άλλη δεκάδα στην έκδοση λογισμικού (20, 30 κτλ), θα βλέπουμε σημαντικές προσθήκες.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

από το review του symbian france για τον Nokia browser

 

I know from sources inside a new Nokia browser is in advanced stages of development. For several months, it is tested on prototypes of N8. His performance seems really better but again no specific technical information or availability date has been announced by Nokia. There are rumors of a release of this browser for the N8 v20 but I know no more.

 

 

Παρεπιμπτόντως το review του symbianfrance είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν, διαβάστε το θα σας λυθούν πολλές απορίες. Δεν είναι σαν τα, ό,τι ναναι είναι, αμερικάνικα review. Οι άνθρωποι ξέρουν από symbian κι έχουν χρησιμοποιήσει και άλλα λειτουργικά εκτός του symbian και αυτό φαίνεται.

 

 

 

Τώρα όσον αφορά τον Οπερα. Έχει βγει κάτι ότι κάποια καινούρια έκδοση του Οπερα για symbian θα υποστηρίξει flash? Γιατί απ' ότι ξέρω εως τώρα δεν υποστηρίζει. Αναμένουμε κάτι νεότερο από Οπερα;

 

μπαινω να το διαβασω......τωρα...:)

ελπιζω το θεμα του νεου browser να μην το αργησουν πολυ παντως.......ηδη τα νευρα μου με το n900 εχουν γινει κουρελι....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πάντως, αν μετά από τόσους που δοκιμάζουν/δοκίμασαν το κινητό, έχει προβλήματα η συσκευή, η ΝΟΚΙΑ θα είναι απαράδεκτη και το κράξιμο που θα ακούσει θα της ταιριάζει γάντι! Εγώ μετά από τόση αναμονή, ξεψείρισμα, αισθάνομαι ότι θα έχω το τηλέφωνο που θα είναι μπροστά από τα άλλα για 3-4 χρόνια τουλάχιστον! Τόση έρευνα! ~~

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να παραλάβω στα χέρια μου το N8 σαν πρώτη εντύπωση

με εξέπληξε η ταχύτητα του και η απόδοση της κάμερας του. Η συσκευή είναι απίστευτη πολύ μακριά από όσα Symbian έχω πάρει μέχρι τώρα . Περισσότερα στην πορεία

 

 

marknet

Edited by marknet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρίσκω. Είμαι και γω ένας από τους πολλούς που περιμένουν το Ν8 για να αντικαταστήσω το φοβερό Ν82 που 2 χρόνια με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξενέρωσα ακόμη με την αναμονή για το Ν8 όσο και αν η nokia hellas φροντίζει γι αυτό:)

Κατά τα άλλα αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στο Ν8 και το iphone 4 το οποίο μπορώ να έχω από Χογκ Κογκ με 450 ευρώ (16αρι) αλλά το n8 με τραβάει κοντά του. Ελπίζω αν τελικά έρθει και το πάρω να μην με απογοητεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Nokia N8: Gameloft Asphalt 5 HD

http://www.youtube.com/watch?v=ZwLqMQLQOz4

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρίσκω. Είμαι και γω ένας από τους πολλούς που περιμένουν το Ν8 για να αντικαταστήσω το φοβερό Ν82 που 2 χρόνια με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξενέρωσα ακόμη με την αναμονή για το Ν8 όσο και αν η nokia hellas φροντίζει γι αυτό:)

Κατά τα άλλα αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στο Ν8 και το iphone 4 το οποίο μπορώ να έχω από Χογκ Κογκ με 450 ευρώ (16αρι) αλλά το n8 με τραβάει κοντά του. Ελπίζω αν τελικά έρθει και το πάρω να μην με απογοητεύσει.

 

Φιλε καλησπερα. Η αληθεια ειναι οτι με τοσα πολλα που εχουμε διαβασει για νο n8 λογικο ειναι να ανησυχουμε. Παρολα αυτα θυμησου οτι και για ολες σχεδον τις νεες συσκευες της νοκια πολλα και διαφορα αρνητικα γραφονταν. Αν εξαιρεσουμε ομως το n97 που οντως ειχε πολλα προληματα συνηθως οι συσκευες λειτουργουσαν καλα και τα οποια προβληματα παρουσιαζονταν διορθωνονταν με αναβαθμισεις. Μην ξεχνας επισης οτι λογω των αμετρητων εφαρμογων που μπορει κανεις να εγκαταστησει σε σε μια symbian συσκευη, μερικα απο αυτες ενδεχομενως να προκαλουν και καποια απο τα bugs οποτε αυτα ειναι τυχαια. Η δικη μου εμπειρια παντως με τα symbian ειναι μεχρι στιγμης πολυ καλη αν και ακομα δεν εχω δοκιμασει συσκευη με οθονη αφης. Για το n8 η καπως ετσι πιστευω οτι θα κυλησουν τα πραγματα με την διαφορα οτι θα στηριχτει πολυ απο την νοκια κατι που ειναι πολυ θετικο για τους κατοχους του. Οσο για το iphone4 απο ον κολλητο μου που το εχει παραδεχομαι οτι ειναι απλο, αρκετα λειτουργικο και γρηγορο και με πολλες εφαρμογες στο itunes (καμια ομως δωρεαν νομιζω) απο την αλλη ομως εχει και πολλους περιορισμους. Θεωρω την τιμη του τουλαχισον εξωφρενικη αλλα αν μπορεις να το βρεις πιο φθηνα τοτε το σκεφτεσαι (εγω προωπικα δε θα το αγοραζα αλλα αυτα ειναι γουστα). Τελος, το n8 κακα τα ψεματα διαθετει και μερικες δυνατοτητες ιδιαιτερα χρησιμες που δνε θα τις βρεις σε καμια συσκευη μεχρι στιγμης.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

http://www.nokia-n8.gr/nea-sxolia-entiposeis#comment-90251635

 

κάποιος στο παραπάνω λινκ λέει ότι το ν8 θα είναι διαθέσιμο στα Multirama από 10 Νοεμβρίου και στη Wind από 31 Οκτωβρίου... άιντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το χω παρει αποφαση πως θα το παρω το δεκεμβριο ( δωρο για τα χριστουγεννα ):D:D:D

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Την παρασκευή αν προλάβω με το καλό θα το δώ από κοντά και θα το λειτουργήσω.Θα σας πω εντυπώσεις

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

 

Το νέο scroll effect είναι ουσιαστικά κάτι που έχει το Android και πρακτικά είναι σαν αυτό που υπάρχει τώρα, αλλά το swipe από τη μία homescreen στην άλλη γίνεται χωρίς αλλαγή wallpapers, δηλαδή αλλάζει μόνο το περιεχόμενο (εικονίδια, συντομεύσεις, widgets κλπ) . Αν γινόταν και με διαφορετικά wallpaper στην καθεμία, τότε θα ήταν το καλύτερο. Όσο για τον browser, δε βλέπω ουσιαστική διαφορά για να πω την αλήθεια. Ίσως δεν μπόρεσα να διακρίνω κάτι από το συγκεκριμένο βίντεο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το νέο scroll effect είναι ουσιαστικά κάτι που έχει το Android και πρακτικά είναι σαν αυτό που υπάρχει τώρα, αλλά το swipe από τη μία homescreen στην άλλη γίνεται χωρίς αλλαγή wallpapers, δηλαδή αλλάζει μόνο το περιεχόμενο (εικονίδια, συντομεύσεις, widgets κλπ) . Αν γινόταν και με διαφορετικά wallpaper στην καθεμία, τότε θα ήταν το καλύτερο. Όσο για τον browser, δε βλέπω ουσιαστική διαφορά για να πω την αλήθεια. Ίσως δεν μπόρεσα να διακρίνω κάτι από το συγκεκριμένο βίντεο.

το scrolling εχει αλλαξει τελειως

μιας και πολλοι μιλουσαν για lag η νοκια το αλλαξε

τις αλλαγες αυτες θα τις δουμε σε επερχομενο firmware

οι αλλαγες στον browser ειναι αρκετες κι ας ειναι ακομε σε σταδιο αναπτυξης δες λιγο πιο προσεκτικα το βιντεο

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

το scrolling εχει αλλαξει τελειως

μιας και πολλοι μιλουσαν για lag η νοκια το αλλαξε

τις αλλαγες αυτες θα τις δουμε σε επερχομενο firmware

οι αλλαγες στον browser ειναι αρκετες κι ας ειναι ακομε σε σταδιο αναπτυξης δες λιγο πιο προσεκτικα το βιντεο

 

Ελπίζω να υπάρχει ρύθμιση γι' αυτό το νέο scrolling. Απ' ό,τι φαίνεται στο συγκεκριμένο βίντεο, έκαναν αντιγραφή των homescreens του Android. Εγώ θέλω να αλλάζουν και τα wallpapers. Τουλάχιστον να έχω δυνατότητα επιλογής.

Όσο για τον browser, θα δω το βίντεο πιο προσεκτικά. Ελπίζω βέβαια να πρόσθεσαν και καρτέλες όπως στον Opera.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω ακομα τις αμφιβολιες μου για αυτο το τηλεφωνο συνεχιζω να λεω οτι θα το παρω καθως ξερω οτι η νοκια θα το στηριξει και θα το φτασει σε ενα πολυ καλο σημειο ελπιζω δηλαδη ...

 

Παρεπιπτοντως το expansys.com.gr μετετρεψε το μαυρακι ν8 για παραγγελια αλλα μονο αυτο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως το expansys.com.gr μετετρεψε το μαυρακι ν8 για παραγγελια αλλα μονο αυτο

 

Το οποίο λέει ότι είναι η αγγλική έκδοση και δεν έχει και manual στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος δεν το παρατηρησα τζαμπα εστειλα το μαιλ δηλαδη , ειχαμε κανενα νεο για την κυκλοφορια του οχι ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...