Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρις παρεξηγηση,σιγουρα αυτο που εχεις ειναι ν8?:confused:

1)το N8 εχει ιδιου μεγεθους οθονη με το 4

2)το πληκτρο μενου ειναι στα αριστερα...

Ρε παιδιά, οι δύο οθόνες έχουν διαφορετική αναλογία. Ναι μεν και οι δύο είναι 3.5 ιντσών, αλλά του Ν8 έχει πιο μακρόστενο κάδρο,ενώ του μηλόφονου είναι πιο τετράγωνο και κατά συνέπεια φαίνεται πιο μικρή-κόντη απ'ότι του Ν8. Είναι κάτι ανάλογο με τις τηλεοράσεις που έβγαιναν παλιότερα,όπου είχαμε 32 ιγντσών πχ με τετράγωνο κάδρο αλλά και με μακρόστενο κάδρο και η δεύτερη φαινόταν πιο μεγάλη παρ'όλο που είχαν τις ίδιες ίντσες. Όσον αφορά το πλήκτρο του μενού, είναι δεξιά στην πραγματικότητα. Για σκεφτείτε, ένα αυτοκίνητο λέμε ότι ο οδηγός βρίσκεται δεξιά επειδή εμείς το βλέπουμε έτσι απ'έξω; Όχι, είναι αριστερά. Το ίδιο ισχύει και με το τηλέφωνο. Τέλος πάντων, εγώ δεν εχω κανένα λόγο να μην πιστέψω το φιλο που λέει ότι το έχει, αλλά θα ήθελα να του ζητήσω να ανεβάσει ένα video review στα ελληνικα και με το ελληνικό μενού αν είναι δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λογω του οτι δεν εχω ανεβάσει ποτε τιποτα σε forum, (και επειδη ειμαι στο γραφειο) που μπορω να βρω οδηγίες για το που & πως ανεβάζουμε ?
Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι δεν εχω ανεβάσει ποτε τιποτα σε forum, (και επειδη ειμαι στο γραφειο) που μπορω να βρω οδηγίες για το που & πως ανεβάζουμε ?

 

Ανέβασε ότι θες στο youtube και στείλε μας το link.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορειτε να πειτε!!!!!!!Μια ''μυρωδια'' μας την εδωσε ο φιλος:) Και καθοτι εθισμενος θελω και αλλο. Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

 

Καταρχήν σε ευχαριστούμε!Είναι το πρώτο Ν8 που βλέπω που "μιλάει" ελληνικά:)

 

Αν σου είναι εύκολο δοκίμασε την ταχύτητα που κλειδώνει δορυφόρους το gps με το ovi(αν είναι προεγκατεστημένοι οι χάρτες)

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβαινεις αυτο εγινε επι τουτου γιατι καποιος ηταν πολύ ανεδης (γι αυτο και εχει σωπάσει)

θα ανεβάσω και αλλα videakia

οσον αφορα το ovi maps, επειδη δεν μπορω να απενεργοποιησω το wifi απο το κινητό, δεν ξερω αν αυτό επηρεάζει την ταχύτητα της εφαρμογής (η οποία ειναι απίστευτα γρήγορη)

Link to comment
Share on other sites

 

Αρχηγε αν σου είναι εύκολο τσεκαρε και τον πομπό FM της συσκευής.Σ' ευχαριστώ για τον κόπο!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πετάει ! Συντόνησε καμμια 60 σταθμούς (και είμαι και σε ισογειο αναμεσα σε πολυκατοικίες)

Εχει και RDS

 

http://www.youtube.com/watch?v=JS-6y4cuv4I

http://www.youtube.com/watch?v=BA3WFS6NWB0

http://www.youtube.com/watch?v=JaCDWJzbf18

Edited by geaf
προστεθηκαν link
Link to comment
Share on other sites

Πετάει ! Συντόνησε καμμια 60 σταθμούς (και είμαι και σε ισογειο αναμεσα σε πολυκατοικίες)

Εχει και RDS

 

http://www.youtube.com/watch?v=JS-6y4cuv4I

http://www.youtube.com/watch?v=BA3WFS6NWB0

http://www.youtube.com/watch?v=JaCDWJzbf18

ωραια τωρα που τσεκαρες το ραδιο αμα μπορεις τσεκαρε και τον πομπο FM της συσκευης, πρωτον αν δουλευει και δευτερον ποσο καλα δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια νεα μολις πριν λιγο για ολους τους (μελλοντικους) κατοχους Ν8.

 

Μπορείτε να αγοράσετε ένα έξυπνο τηλέφωνο της Nokia την πεποίθηση ότι κάθε βελτιώσεις που εισήχθησαν αργότερα στην Symbian πλατφόρμα, όπως το περιβάλλον εργασίας χρήστη, μπορούν να διατεθούν για να κατεβάσετε στη συσκευή σας, καθώς και. Δεν χρειάζεται να περιμένετε για Symbian ^ 4 - τις βελτιώσεις που σχεδιάζαμε για Symbian ^ 4 θα τεθούν σε κυκλοφορία και όταν αυτές γίνουν διαθέσιμες. Στην πραγματικότητα, δεν θα μπορούμε πια να μιλάμε για Symbian ^ 3 ή Symbian ^ 4 σε όλα - θα είναι ένα διαρκώς εξελισσόμενο και συνεχώς βελτιούμενη πλατφόρμα.

 

Πηγή

 

Μετάφραση.

 

Ενας ακόμα λογος που τελικά αποφάσησα οτι θα μείνω για πολύ καιρο με το κινητό αυτό. Ουσιαστικά απλα περιμένουμε τα επόμενα firmware releases. Για να δούμε....

Edited by M4C
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παρότι αφορά όλο το οικοσύστημα Symbian, θέτω εδώ το εξής link γιατί νομίζω πρέπει να συζητηθεί τι σημαίνει για κατόχους και υποψήφιους αγοραστές του N8.

http://conversations.nokia.com/2010/10/21/nokia-focuses-on-qt-to-extend-reach-for-developers-make-mobile-experience-richer-for-users/

Βασικά μιλάει για το τέλος του Symbian και ενοποιημένο περιβάλλον και το βασικότερο, οι υπάρχουσες συσκευές, άρα και το N8, θα παίρνουν ως αναβάθμιση ό,τι καινούριο βγαίνει. Αλλά το θέτω στην κρίση σας γιατί μπορεί να μην κατάλαβα απόλυτα. Πάντως μου φαίνονται καλά νέα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά η Αμερικησ παραμενει Αμερικησ.Καλα ποσο δυσκολο ειναι να το φτιαξουν???????
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Αλλά η Αμερικησ παραμενει Αμερικησ.Καλα ποσο δυσκολο ειναι να το φτιαξουν???????

 

Ναι, πρέπει να έχουν ένα είδος αλλεργίας στο τελικό σίγμα εκεί στο OVI maps. ;)

Link to comment
Share on other sites

"ωραια τωρα που τσεκαρες το ραδιο αμα μπορεις τσεκαρε και τον πομπο FM της συσκευης, πρωτον αν δουλευει και δευτερον ποσο καλα δουλευει... "

 

how? που το βρίσκω αυτό και πως το τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Για τον fm transmitter ρωτάς; Άνοιξε την αναπαραγωγή μουσικής και πατώντας επιλογές θα σου εμφανιστεί η επιλογή για εκπομπή fm (δενξέρω αν έχει μεταφραστεί κάπως αλλοιώς). Πηγαίνεις κοντά σε ένα ραδιόφωνο, βρίσκεις μία κενή συχνότητα (πράγμα όχι εύκολο) και τσεκάρεις αν εκπέμπει.
Link to comment
Share on other sites

Τελεια νεα μολις πριν λιγο για ολους τους (μελλοντικους) κατοχους Ν8.

 

 

 

Πηγή

 

Μετάφραση.

 

Ενας ακόμα λογος που τελικά αποφάσησα οτι θα μείνω για πολύ καιρο με το κινητό αυτό. Ουσιαστικά απλα περιμένουμε τα επόμενα firmware releases. Για να δούμε....

 

 

Πάρα πολύ καλά νέα!Επιτέλους η Nokia κάνει ένα ξεκαθάρισμα των λειτουργικών που θα χρησιμοποιεί υποστηρίζοντας πάντα τις ήδη αγορασμένες συσκευές.Θεωρώ ότι είναι μια τεράστια καινοτομία (για την nokia) η οποία προφανώς έχει αρχίσει να λειτουργεί κατάλληλα σε κομβικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλά νέα!Επιτέλους η Nokia κάνει ένα ξεκαθάρισμα των λειτουργικών που θα χρησιμοποιεί υποστηρίζοντας πάντα τις ήδη αγορασμένες συσκευές.Θεωρώ ότι είναι μια τεράστια καινοτομία (για την nokia) η οποία προφανώς έχει αρχίσει να λειτουργεί κατάλληλα σε κομβικά θέματα.

Δειχνει να δουλευει ! Οταν βρω και ραδιο θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέγοντας την εκπομπή fm δεν σου βγάζει το μήνυμα ότι η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται ή είναι απενεργοποιημένη, τότε λειτουρεί κανονικά.

 

Υπαρχει τρόπος να δεις το prοduct code; Ανοίγοντας το πορτάκι της θύρας HDMI, έχει το ΙΜΕΙ ή το product code;

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέγοντας την εκπομπή fm δεν σου βγάζει το μήνυμα ότι η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται ή είναι απενεργοποιημένη, τότε λειτουρεί κανονικά.

 

Υπαρχει τρόπος να δεις το prοduct code; Ανοίγοντας το πορτάκι της θύρας HDMI, έχει το ΙΜΕΙ ή το product code;

 

 

Εχει το ΙΜΕΙ (το εσβησα για ευνοητους λόγους)

Στον πόμπο το μονο που μου βγάζει ειναι να ψάξω να βρω ρφ και να συντονιστώ στην συχνοτητα που εχω ορισει

Link to comment
Share on other sites

Όποτε μπορείς απάντησε και σε αυτό.

 

 

Μπες στο Ovi Store, κατέβασε μερικές από τις εφαρμογές και γράψε μας εντυπώσεις.

 

Και κάτι τελευταίο, η εφαρμογή converter (μετατροπέας μονάδων) υπάρχει;

 

Το Ovi Store είναι προεγκατεστημένο στην συσκευή σου; (ανόητη ερώτηση αλλά χθες διάβασα το αντίθετο και μου έκανε εντύπωση).

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδιά, είναι μία καταπληκτική μέρα. Τόσο mini review του φίλου, όσο και τα τεράστια νέα για το ενοποιημένο περιβάλλον Symbian/Meego. Φαίνεται ότι η Nokia ειναι εδώ για τα καλά. :cool: :dance: :up:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ισως τελικα να μην βιαστω να επιστρεψω στο μηλο αρκει να βγει ενας ανθρωπινος browser συντομα για το κινητο ειδαλως κλαφτα χαραλαμπε

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Όποτε μπορείς απάντησε και σε αυτό.

 

 

 

Το Ovi Store είναι προεγκατεστημένο στην συσκευή σου; (ανόητη ερώτηση αλλά χθες διάβασα το αντίθετο και μου έκανε εντύπωση).

Tο Ovi Store είναι προεγκατεστημένο στην συσκευή μου αλλα την πρωτη φορά άργησε λίγο να ανοίξει γιατι μάλλον φόρτωνε

Η εφαρμογή "converter" σκέτο δεν υπάρχει

Θα δοκιμάσω μερικές εφαρμογές το βραδυ και θα επανέλθω αυριο (μπας και δουλεψω λίγο σήμερα)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...