Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κατεβασα το offline maps & navigation απο το store και ειναι ακριβως ιδιο με το sygic και δωρεαν.τι παιχει ξερει καποιος;

 

χα ! πλάκα πλάκα ίδιο είναι , τη φάση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χα ! πλάκα πλάκα ίδιο είναι , τη φάση ?

 

Γεια σας! Το εγκατέστησα κ εγώ κ όντος είναι όπως η εφαρμογή της sygic με την ιδία χοντο@@@ που έχει (κ το έχω σβήσει) κάνει διαδρομή Χαλκίδας Αθήνας με αποφυγή τα διόδια, μέσω Καζας προς Θήβα, διαδρομή άκρως βλακοειδως αφού υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ εναλλακτικές διαδρομές με ΜΕΓΑΛΟΥΣ δρόμους από σχηματαρι με παράλληλο τον εθνικό δρόμο!!!!:rolleyes:

Από μένα δυστυχώς τρώει, ΑΚΥΡΟ!!!:!::X

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το εγκατέστησα κ εγώ κ όντος είναι όπως η εφαρμογή της sygic με την ιδία χοντο@@@ που έχει (κ το έχω σβήσει) κάνει διαδρομή Χαλκίδας Αθήνας με αποφυγή τα διόδια, μέσω Καζας προς Θήβα, διαδρομή άκρως βλακοειδως αφού υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ εναλλακτικές διαδρομές με ΜΕΓΑΛΟΥΣ δρόμους από σχηματαρι με παράλληλο τον εθνικό δρόμο!!!!:rolleyes:

Από μένα δυστυχώς τρώει, ΑΚΥΡΟ!!!:!::X

Μηπως εχεις επιλεξει αποφυγη διοδιων?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις επιλεξει αποφυγη διοδιων?
Αφού το γράφει ότι έχει ενεργή την αποφυγή.

Απλά προτιμά άλλη διαδρομή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού το γράφει ότι έχει ενεργή την αποφυγή.

Απλά προτιμά άλλη διαδρομή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Για τους ευνόητους λόγους κ λογω συχνών μετακινήσεων σε όλες τις εφαρμογές μου ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ διοδίων. Το θεωρώ άκρως βλακεία να σε πηγαίνει ΜΙΑ ώρα επιπλέων μέσω Κάζας από την στιγμή που υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ δρόμοι πάρα πολύ πιο σύντομοι κ μεγάλοι. Άρα κάτι τέτοια τρελά κάνει κ για τα άλλα διόδια. Τι να το κάνω άμα σε πάει + ΜΙΑ ώρα για να γλυτώσεις τα διόδια. ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ sygic (ΕΣ) διαδρομές που σου κάνουν τέτοια τεράστια παράκαμψη.:blink::mad:

Διαγραφή κ τέλος!!!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

από απορία παιδιά μίλησα μέσω fb με sygic και μου είπαν πως είναι συνεργάτες με το offline maps & navigation
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από απορία παιδιά μίλησα μέσω fb με sygic και μου είπαν πως είναι συνεργάτες με το offline maps & navigation

 

Άρα σωστή η παρατήρηση μου σχετικά με την αποφυγή των διοδίων. Ότι παταριά έχει το sygic έχει κ το άλλο!!!:O:O:mad::cry:

Link to comment
Share on other sites

πως βρισκω ρε παιδια σημεια ενδιαφεροντως στο here.

παταω βενζιναδικο στην αναζητηση και μου βγαζει κατι ακυρα αποτελεσματα.

επισης στο ιντερνετ που εψαξα βλεπω ενα κουμπι nearby που εχει κατω αλλα εμενα δεν μου το εχει.:(

adok13
Link to comment
Share on other sites

πως βρισκω ρε παιδια σημεια ενδιαφεροντως στο here.

παταω βενζιναδικο στην αναζητηση και μου βγαζει κατι ακυρα αποτελεσματα.

επισης στο ιντερνετ που εψαξα βλεπω ενα κουμπι nearby που εχει κατω αλλα εμενα δεν μου το εχει.:(

 

Για δοκίμασε στην αναζήτηση πρατήριο βενζίνης. Ίσως στο βγάλει έτσι.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μου τα εβγαλε ετσι.ευχαριστω.αυτο το κουμπι που βλεπω στο ιντερνετ και γραφει nearby και σου βγαζει κατευθειαν ολα τα σημεια ενδιαφ. Γυρω από το σημείο που βρίσκομαστε ,Το εχετε εσεις;
adok13
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που δούλεψα πρόσφατα την εύρεση τιμών βενζινάδικου στο SYGIC.

Πολύ καλό χαρακτηριστικό, ειδικά όταν ψάχνεις την χαμηλότερη τιμή. Βέβαια πρέπει να κοιτάς όλα τα βενζινάδικα ένα ένα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

FuelGR και ξεμπέρδεψες..

Ακριβώς!!!:up:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές για βενζίνη και το ξέρω.

Απλά αναφέρω μια δυνατότητα της εφαρμογής που δεν βρίσκεις σε άλλα gps προγράμματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστή η παρατήρηση μου σχετικά με την αποφυγή των διοδίων. Ότι παταριά έχει το sygic έχει κ το άλλο!!!:O:O:mad::cry:

 

Εχει θεμα η Sygic.Και γω εχω αγορασει την εφαρμογη και τα ιδια.Με παει απο ακυρους δρομους ενω μπορει να σε παει απο πιο κοντα και δεν εχει σχεση με διοδια μιλαω για διαδρομες εντος πολης πχ.Αν σου κατσει και δρομος κλειστος .. αντι να σου βρει εναλλακτικη διαδρομη σε κανει γυρω γυρω στo αδιεξοδο.΄Το here maps εχει ενημερωμενους χαρτες σε δρομους που εχουν κλεισει λογω εργων η κατι αλλο οποτε σε βγαζει εναλλακτικες διαδρομες χωρις αυτα τα τραγικα του sygic.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Με αγορασμένο Sygic (στη τελευταία του έκδοση) στην Android 7.1 οθόνη του αυτοκινήτου σταμάτησε ξαφνικά να μου δείχνει το σωστό σήμα. Ενώ κλειδώνει δορυφόρους με δείχνει συνέχεια ένα στενό πιο πέρα.

Τόσους μήνες πριν δεν είχα θέμα.

Με Google Maps που δοκίμασα με δείχνει πάντα στο σωστό σημείο.

Έχει τύχει αυτό σε κανέναν και αν ναι πως το διόρθωσε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο GPS HERE όταν επιλέξω εντός σύνδεσης πλοήγηση Δλδ με GPS δεν βρίσκει κάτι παραμένει εκτός σύνδεσης

Ενώ έχω κατεβάσει τους χάρτες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο GPS HERE όταν επιλέξω εντός σύνδεσης πλοήγηση Δλδ με GPS δεν βρίσκει κάτι παραμένει εκτός σύνδεσης

Ενώ έχω κατεβάσει τους χάρτες

 

Έχεις τικάρει την επιλογή,offline χρήσης?

Link to comment
Share on other sites

Σε ανοιχτό χώρο δώσε χρόνο στο GPS να βρει στίγμα. Χωρίς τη βοήθεια του ιντερνετ ή δικτύου τηλεφωνίας θέλει το χρόνο του, κάποια λεπτά!
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η ποιότητα και το πλήθος των δεκτών GPS που έχει κάθε συσκευή (GPS, GLONASS, BEIDU κλπ). Εμένα το δικό μου, με την τοποθεσία ρυθμισμένη στο "μόνο συσκευή", δηλαδή χρησιμοποιώντας μόνο το δέκτη GPS, βρίσκει σήμα πολύ γρήγορα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση 'high accuracy', εχει τεσταρει κανεις στην πραξη, αν οντως βοηθα/βελτιωνει την πλοηγηση, ή ειναι απλα ενα μαρκετιστικο/εφετζιδικο κολπο, που δεν προσφερει και πολλα;
Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση 'high accuracy', εχει τεσταρει κανεις στην πραξη, αν οντως βοηθα/βελτιωνει την πλοηγηση, ή ειναι απλα ενα μαρκετιστικο/εφετζιδικο κολπο, που δεν προσφερει και πολλα;

 

Βελτιώνει την ταχύτητα πρώτης εντόπισης και ελαφρώς την ακρίβεια, γιατί χρησιμοποιεί και άλλα στοιχεία πέρα από τους δορυφόρους. Για να το κάνει αυτό μοιράζεται κάποια στοιχεία με τη Google. Στο (κοντινό) μέλλον θα βοηθά για την "πλοήγηση" σε κλειστούς χώρους (πχ. εμπορικά κέντρα) όπου το σήμα από τους δορυφόρους φτάνει πιο δύσκολα, αλλά και η ακρίβεια πρέπει να είναι μεγαλύτερη (μαγαζί το ένα δίπλα στο άλλο).

Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση 'high accuracy', εχει τεσταρει κανεις στην πραξη, αν οντως βοηθα/βελτιωνει την πλοηγηση, ή ειναι απλα ενα μαρκετιστικο/εφετζιδικο κολπο, που δεν προσφερει και πολλα;
Βοηθά, σαφώς.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια σε Navigon και sygic αποφάσισα να δουλέψω κάποιο άλλο GPS πρόγραμμα γιατί το ένα κλείνει και το άλλο με απογοητεύει ώρες ώρες. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό με offline χάρτες με φωνητικές οδηγίες φυσικά και ανανεώσεις χαρτών?

 

Στάλθηκε από το X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια σε Navigon και sygic αποφάσισα να δουλέψω κάποιο άλλο GPS πρόγραμμα γιατί το ένα κλείνει και το άλλο με απογοητεύει ώρες ώρες. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό με offline χάρτες με φωνητικές οδηγίες φυσικά και ανανεώσεις χαρτών?

 

Στάλθηκε από το X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην ίδια φάση ήμουν την προηγούμενη εβδομάδα, περισσότερο για αλλαγή, όχι ότι είχα κάποιο παράπονο από το Sygic.

Από χθες ξαναγύρισα στο Sygic. Όλα τα υπόλοιπα μου φάνηκαν outdated, με παρωχημένα γραφικά, κι ελλιπείς ρυθμίσεις.

Εδώ επαρχία που βρίσκομαι στις δρομολογήσεις όλα σωστά ήταν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...