Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω να ρωτήσω εσένα!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F Samsung Galaxy s9+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου βγάλει την αναβάθμιση. Έχω παρατηρήσει πως δεν την παίρνουν όλοι ταυτόχρονα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα το sygic παρότι το έχω αγορασμένο δεν μου βγάζει μέσα από την εφαρμογή ανανέωση χάρτη γιατί;Στην Ελλάδα είναι ακόμα στα 114 mb.Η έκδοση είναι 17.4.11.

Είσαι μια έκδοση πίσω στην εφαρμογή. Η 17.4.13 είναι η τελευταία. Το update γίνεται rollout σταδιακά. Όταν σου έρθει η αναβάθμιση στο Play Store, κάντην, μπες μετά στην εφαρμογή και θα σου έχει διαθέσιμη και την αναβάθμιση του χάρτη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο κινητο να δοκιμασω το sygic και το here. Πρωην χρηστης του navigon. Απο την εμπειρια σας ποιο απο τα δυο εσεις προτιματε; μου αρεσει και το google maps αλλα δεν μπορω να βρω πως αποθηκευουμε μια λιστα με διευθυνσεις που αν χρειαστει θα τις αναζητησουμε

 

Χρησιμοποίησα το here πρόσφατα στο εξωτερικό, δεν οδηγούσα, παρακολουθούσα τη διαδρομή και το χρόνο άφιξης. Είχα κατεβάσει χάρτες στη συσκευή από πριν. Το προτιμώ γιατί λειτουργεί μόνο με GPS, χωρίς σύνδεση Wi-Fi ή δικτύου κινητής τηλεφωνίας και είναι δωρεάν.

 

Δεν έχω δοκιμάσει το sygic.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το here πρόσφατα στο εξωτερικό, δεν οδηγούσα, παρακολουθούσα τη διαδρομή και το χρόνο άφιξης. Είχα κατεβάσει χάρτες στη συσκευή από πριν. Το προτιμώ γιατί λειτουργεί μόνο με GPS, χωρίς σύνδεση Wi-Fi ή δικτύου κινητής τηλεφωνίας και είναι δωρεάν.

 

Δεν έχω δοκιμάσει το sygic.

 

Το πόσο ακριβής θα είναι ο εντοπισμός σου ρυθμίζεται από το Android.

 

Αυτό που με προβληματίζει στο Sygic είναι ότι ανεξαρτήτως ρυθμίσεων, τείνει να σε στέλνει από σοκάκια ως δήθεν καλύτερη διαδρομή. Όχι ότι δεν συμβαίνει και με άλλα, αλλά εδώ δεν διορθώνεται με τίποτα. Είναι να μη σου τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο ακριβής θα είναι ο εντοπισμός σου ρυθμίζεται από το Android.

 

Αυτό που με προβληματίζει στο Sygic είναι ότι ανεξαρτήτως ρυθμίσεων, τείνει να σε στέλνει από σοκάκια ως δήθεν καλύτερη διαδρομή. Όχι ότι δεν συμβαίνει και με άλλα, αλλά εδώ δεν διορθώνεται με τίποτα. Είναι να μη σου τύχει.

 

Δεν ήταν θέμα ακριβείας αλλά ακρίβειας λόγω περιαγωγής ;)

 

Και εγώ εκνευρίζομαι όταν επιμένει να μου αλλάζει τη διαδρομή που θέλω... αλλά όταν έχει δίκιο κάνω την πάπια.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μια έκδοση πίσω στην εφαρμογή. Η 17.4.13 είναι η τελευταία. Το update γίνεται rollout σταδιακά. Όταν σου έρθει η αναβάθμιση στο Play Store, κάντην, μπες μετά στην εφαρμογή και θα σου έχει διαθέσιμη και την αναβάθμιση του χάρτη.
Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλει την αναβάθμιση. Έχω παρατηρήσει πως δεν την παίρνουν όλοι ταυτόχρονα.

Κι εγώ έτσι διάβασα κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Here έτσι για δοκιμή (αν και δε με βλέπω να το αλλάζω το Sygic με τόσες λιγοστές ρυθμίσεις που έχει το Here). Καλά πως γίνεται ο updated χάρτης του Sygic να είναι 120mb και του Here να είναι 550mb;

Ή τόσο πολύ περισσότερη πληροφορία έχει μέσα σε σχέση με του Sygic (πράγμα που θεωρώ απίθανο μιας και το Sygic σε τόσα λίγα mb έχει χωρέσει και 3D κτίρια) ή τόσο χάλια είναι η δουλειά του Here σε θέμα συμπίεσης χάρτη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Here έτσι για δοκιμή (αν και δε με βλέπω να το αλλάζω το Sygic με τόσες λιγοστές ρυθμίσεις που έχει το Here). Καλά πως γίνεται ο updated χάρτης του Sygic να είναι 120mb και του Here να είναι 550mb;

Ή τόσο πολύ περισσότερη πληροφορία έχει μέσα σε σχέση με του Sygic (πράγμα που θεωρώ απίθανο μιας και το Sygic σε τόσα λίγα mb έχει χωρέσει και 3D κτίρια) ή τόσο χάλια είναι η δουλειά του Here σε θέμα συμπίεσης χάρτη.

Το έχουμε ξανασυζητησει και παλιότερα.

Άλλου είδους συμπίεσης ανα πρόγραμμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Here έτσι για δοκιμή...

 

Εντάξει, θα κατεβάσω το Sygic για δοκιμή...

Θέλω να συγκρίνω τις βασικές δυνατότητες που δίνει δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλει την αναβάθμιση. Έχω παρατηρήσει πως δεν την παίρνουν όλοι ταυτόχρονα.

 

Μόλις σήμερα ήρθε εδώ η ενημέρωση και αμέσως κατεβάζει και τον καινούργιο χάρτη Ελλάδας.

 

Η εφαρμογή δείχνει αισθητή βελτίωση στο scroll και zoom του χάρτη .

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά το Sygic έως 09/09/18 https://eshop.sygic.com/en/

εντάξει το αγοράσαμε σε καλή τιμή, αλλά καταντάει γελοίο πλέον.... όλο το χρόνο σε προσφορά είναι.. ας βάλουν μόνιμα την τιμή την χαμηλή....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

εντάξει το αγοράσαμε σε καλή τιμή, αλλά καταντάει γελοίο πλέον.... όλο το χρόνο σε προσφορά είναι.. ας βάλουν μόνιμα την τιμή την χαμηλή....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Έχουν διορθώσει το πρόβλημα με τις δρομολογήσεις προς τα νησιά;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διορθώσει το πρόβλημα με τις δρομολογήσεις προς τα νησιά;

δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ καθόλου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά...

Σήμερα έβαλα μια Pie Rom και είχα μια ευχάριστη έκπληξη...

 

Δουλεύει το igo Primo!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά...

Σήμερα έβαλα μια Pie Rom και είχα μια ευχάριστη έκπληξη...

 

Δουλεύει το igo Primo!!!

άρα μόνο στην oreo δεν δουλεύει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το αγοράσαμε σε καλή τιμή, αλλά καταντάει γελοίο πλέον.... όλο το χρόνο σε προσφορά είναι.. ας βάλουν μόνιμα την τιμή την χαμηλή....

 

Αυτή είναι η χαμηλότερη προσφορά του Sygic ή έχει πάει και πιο κάτω;

Επίσης, πως μπορούμε να μάθουμε ποιες χώρες περιλαμβάνονται στις 51 της Ευρώπης;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η χαμηλότερη προσφορά του Sygic ή έχει πάει και πιο κάτω;

Επίσης, πως μπορούμε να μάθουμε ποιες χώρες περιλαμβάνονται στις 51 της Ευρώπης;

Ναι. Και πιο κάτω να πέσει (που δε το νομίζω γιατί ήδη είναι εξευτελιστικά χαμηλά) δεν έχει νόημα να περιμένεις να δεις για 1-2€.

 

Αφού η Ευρώπη αποτελείται από 50 χώρες, τι να δεις; Όλες τις περιλαμβάνει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτημα αφορούσε στην Τουρκία.

Περιλαμβάνεται ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτημα αφορούσε στην Τουρκία.

Περιλαμβάνεται ή όχι;

 

Κάλυψη χάρτη

Η Βουλγαρία, η Κροατία, η Κύπρος, η Τσεχική Δημοκρατία, η Δανία, η Εσθονία, η Φινλανδία, η Γαλλία, η Γερμανία, το Γιβραλτάρ, η Ελλάδα, η Ουγγαρία, η Ισλανδία, η Ιρλανδία, η Ιταλία, Λετονία, Λιχτενστάιν, Λιθουανία, Λουξεμβούργο, ΠΓΔΜ, Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μάλτας, Μολδαβία, Δημοκρατία, Μονακό, Μαυροβούνιο, Ολλανδία, Νορβηγία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Ρωσική Ομοσπονδία, Σαν Μαρίνο, Σερβία, Σλοβακία, , Σουηδία, Ελβετία, Τουρκία, Ουκρανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Πόλη του Βατικανού (Αγία Έδρα)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σοβαρότατο πρόβλημα με τις δρομολογήσεις προς τα νησιά που είχαμε συζητήσει εκτενώς εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6830506#post6830506 παραμένει,

Το κατέβασα πριν από λίγο από το Play store και το δοκίμασα. Από Αθήνα στη Ρόδο σε πάει μέσω Κρήτης. Και από Ναύπλιο στη Σκιάθο κάνει τα τρελλά που έκανε και πριν από ένα+ χρόνο.:happy:

8ea606ed7a239408ef843ec3d3da56e9.jpg36549d8440de255ecaa2843406c9bd0e.jpg0a2a6ae83c8deec13e430f156da58f92.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

από χτες igo nextgen Israel ΚΑΙ basasoft . ανοίγει το igo αλλά μένει μαύρη η οθόνη! τι πάθανε και τα 2 έτσι ξαφνικά; ξέρει κανείς;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...