Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

 

Update στο HERE :

 

http://image.prntscr.com/image/ecddf153e13b4978b2657d1107b0f2de.png

 

Το HERE Maps διαθέτει τώρα μια επιλογή για διαδρομές με ποδήλατο. Λαδώστε λοιπόν την αλυσίδα, φορέστε το κράνος και απολαύστε τον ανοιξιάτικο καιρό!
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν βρήκα όμως που είναι.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Μήπως δεν λάδωσες την αλυσίδα; :p

 

[ATTACH]65723[/ATTACH]

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα όμως που είναι.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Πρεπει να ορισεις προορισμο και μετα σου βγαζει τις επιλογες πεζος, αυτοκινητο, ποληλατο κτλ.......

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω Sygic Copilot και Ndrive θέλω να πω ότι το sygic είναι πολύ καλύτερο απ όλα με χειρότερο το Ndrive. Θα πρέπει να κάνουν μια καλή αναβάθμιση στο Ndrive κάποια στιγμή γιατί τα γραφικά έχουν μείνει σε εποχές gingerbread. Πολύ καλοί είναι και οι χάρτες της Google και κατά 99% δουλεύω με αυτούς. Με τους gmaps είναι πολύ εύκολη και γρήγορη η αναζήτηση του προορισμού η ακόμα και αν δεν ξέρεις την διεύθυνση ακριβώς και σου πουν πίσω από την express service η γκρι οικοδομή πχ μπορείς βγάλεις μια άκρη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το NDrive έχει σταματήσει και έχει αντικατασταθεί απο το NLife, μην περιμένεις αναβάθμιση. Βέβαια και το Nlife δεν αναβαθμίζεται συχνά.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω Sygic Copilot και Ndrive θέλω να πω ότι το sygic είναι πολύ καλύτερο απ όλα με χειρότερο το Ndrive. Θα πρέπει να κάνουν μια καλή αναβάθμιση στο Ndrive κάποια στιγμή γιατί τα γραφικά έχουν μείνει σε εποχές gingerbread. Πολύ καλοί είναι και οι χάρτες της Google και κατά 99% δουλεύω με αυτούς. Με τους gmaps είναι πολύ εύκολη και γρήγορη η αναζήτηση του προορισμού η ακόμα και αν δεν ξέρεις την διεύθυνση ακριβώς και σου πουν πίσω από την express service η γκρι οικοδομή πχ μπορείς βγάλεις μια άκρη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλυτερο το sygic απο το copilot?Σε τι το βρισκεις καλυτερο?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα το τελευταίο καιρό με το gmaps μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στους χάρτες και πρέπει να κάνω πολλές προσπάθειες για να μου βγάλεις διαδρομή κάποια λύση ;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/aa88e051728fc715ca94d1cf698a8ca3.jpg

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πλέον και παρότι έχω 5-6 gps προγράμματα εγκατεστημένα χρόνια τώρα χρησιμοποιώ google maps! Μου αρέσει η συνδεσιμότητα με άλλες εφαρμογές, πατάς το λινκ και ανοίγει με google maps, δείχνει την πιο ενημερωμένη κίνηση real time.το μόνο αρνητικό ελέω wind είναι ότι επειδή αυτή η εταιρεία έχει χάλια 3g με πετάει από 4g απευθείας σε gprs οπότε αργεί ο επανυπολογισμος διαδρομής.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να κάνουμε κι ένα update, ποια θεωρείτε αυτή τη στιγμή τα καλύτερα offline navigators για Ελλάδα και Ευρώπη;

Νομίζω ξεχωρίζει το Here.

Εσείς τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να κάνουμε κι ένα update, ποια θεωρείτε αυτή τη στιγμή τα καλύτερα offline navigators για Ελλάδα και Ευρώπη;

Νομίζω ξεχωρίζει το Here.

Εσείς τι προτείνετε;

Update δεν υπάρχει, με την έννοια ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει εδώ και 1-2 χρόνια.

Στα δωρεάν έχουμε Gmaps/Here και στα με πληρωμή τα κλασικά Sygic/Igo/Navigon/Route66.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Update δεν υπάρχει, με την έννοια ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει εδώ και 1-2 χρόνια.

Στα δωρεάν έχουμε Gmaps/Here και στα με πληρωμή τα κλασικά Sygic/Igo/Navigon/Route66.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

μια βοηθεια ρε παιδια επειδη ειμαι ασχετος το i go :που μπορουμε να το βρουμε :X

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σήμερα σε κεντρικό δρόμο στην περιοχή μου κόκκινα βέλη στο waze και αναρωτιέμαι γιατί, αλλά όταν πήγα διαπίστωσα ότι είχε γίνει γερή στούκα, Αστυνομίες κτλ, είναι απίστευτο το Waze και το GMaps που αντλεί δεδομένα απ' αυτό, το πλέον "ζωντανό" πρόγραμμα πλοήγησης που υπάρχει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποιο προγράμμα θα μου προτείνατε για πλοήγηση; Χρησιμοποιώ κυρίως Google maps λόγω poi. Θα με ενδιέφερε η αναζήτηση poi, live traffic. Δεν ξέρω τι άλλο προσφέρουν τα προγράμματα που θα με βοηθούσε. Αν θέλετε ρίξτε προτάσεις. Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποιο προγράμμα θα μου προτείνατε για πλοήγηση; Χρησιμοποιώ κυρίως Google maps λόγω poi. Θα με ενδιέφερε η αναζήτηση poi, live traffic. Δεν ξέρω τι άλλο προσφέρουν τα προγράμματα που θα με βοηθούσε. Αν θέλετε ρίξτε προτάσεις. Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Δες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura sygic

Εγώ Έχω και αυτό και το Google Maps μαζί

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Το Sygic πάλι έσπασε με την Nougat DP5 σε Nexus 6P. Η τελευταία αναβάθμιση δούλευε με την DP4 αλλά χτες που αναβαθμίστηκα σε DP5 έχω FCs. Δυστυχώς δοκίμασα και clear data αλλά το πρόβλημα παραμένει. Ξέρω πως είναι άτοπο να το συζητάω αλλά ήμαστε λίγο πριν την κυκλοφορία της 7.0 οπότε θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη κινητικότητα.

 

Το τρελό της κατάστασης είναι πως δεν έχω δουλέψει καθόλου το Sygic σε realtime καταστάσεις σε άγνωστα μέρη. Έχω κατέβει Αθήνα 4 φορές από το χειμώνα που το αγόρασα και όλες τις φορές τύχαινε να έχω μία DP που δε δούλευε. :lol:

 

Ευτυχώς έχω το Google Maps και κάνω δουλειά. Θα κάνω όμως και τα voodoo μου μπας και βγάλουν αύριο αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποιο προγράμμα θα μου προτείνατε για πλοήγηση; Χρησιμοποιώ κυρίως Google maps λόγω poi. Θα με ενδιέφερε η αναζήτηση poi, live traffic. Δεν ξέρω τι άλλο προσφέρουν τα προγράμματα που θα με βοηθούσε. Αν θέλετε ρίξτε προτάσεις. Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Πρώτη φορά έβαλα το waze για δοκιμή και μου έβγαλε μπλόκο αστυνομίας σε εθνική με ειδοποιήση και όντως υπήρχε περιπολικό και έγραφε.

Link to comment
Share on other sites

Το waze δεν το εχω δοκιμάσει ποτέ. Αξίζει λέτε? Έχει κάτι διαφορετικό από τα άλλα? Θέλει ίντερνετ για την πλοήγηση η έχει και of line χάρτες? Έχει εκφωνηση στα ελληνικά? Έχει poi????

 

 

Έβαλα κατά λάθος σε ένα σημείο (στο σπίτι μου) ένα σηματάκι κίτρινο τρίγωνο . Πως το βγάζω αυτό στο την τοποθεσία μου???? Ποιος μπορεί να το δει εκτός από μενα??? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/7071450dbef080a71cf9814f4b708156.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/89f4ec1f72474540b3a673edd00da29f.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura sygic

Εγώ Έχω και αυτό και το Google Maps μαζί

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Πρώτη φορά έβαλα το waze για δοκιμή και μου έβγαλε μπλόκο αστυνομίας σε εθνική με ειδοποιήση και όντως υπήρχε περιπολικό και έγραφε.

Ωραία σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο θα δοκιμαστουν και θα σας πω. Από εκεί και πέρα κάτι Navigon και κάτι igo είναι καλά; Τα έχετε δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το waze θέλει δεδομένα και αρκετά δεδομένα, όποιος θέλει τζαμπαντάν καταστάσεις (off line) ας κοιτάξει αλλού, πραγματικά απορώ πόσο χρεώνετε την ταλαιπωρία και το επιπλέον καύσιμο που καίει το αμάξι σας.

 

Το GMaps παίρνει δεδομένα απ΄το waze, μιας και η κοινότητα του waze είναι αυτή που ενημερώνει...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο θα δοκιμαστουν και θα σας πω. Από εκεί και πέρα κάτι Navigon και κάτι igo είναι καλά; Τα έχετε δοκιμάσει;

Τα έχουμε αναφέρει δεκάδες φορές.

Γιατί δεν δοκιμάζεις μια αναζήτηση να διαβάσεις σχετικά ;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι θετικό που στο waze μπορείς να βάλεις πάνω στο χαρτί κάποιο γεγονός που συμβαίνει στον δρόμο. Τροχαίο η κλειστός δρομος η αστυνομία κτλ..... Επίσης, πως γίνεται όταν αναφέρω κάτι που έιδα στον δρόμο να είναι δημόσιο και να μην το βλέπω μόνο εγω? Δηλαδή να μπορούν άλλοι χρήστες που κάνουν πλοήγηση να δουν ότι στο τάδε σημείο έχει γίνει κάτι. Βέβαια δεν θα το χρησιμοποιώ για πλοήγηση το πρόγραμμα αλλά μπορώ να μπαίνω να αναφέρω αν γίνεται κάτι σε κάποιο σημείο που είδα. Για πλοήγηση έχω το gmaps και δεν το αλλάζω.

 

Αυτό γίνεται κάπως και στο gmaps?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά έβαλα το waze για δοκιμή και μου έβγαλε μπλόκο αστυνομίας σε εθνική με ειδοποιήση και όντως υπήρχε περιπολικό και έγραφε.

 

 

 

Κάποιος χρήστης το τοποθέτησε. Την προηγούμενη Κυριακή μήπως έγινε αυτό που λες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...