Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνοιξα σήμερα το route66 και βλέπω ότι μετά την τελευταία χθεσινή 02.08.2016 αναβάθμιση εμφανίζεται σαν Magic Earth Pro .

 

 

Καλημέρα

Και δυστυχώς τα ονόματα των δρόμων είναι με λατινικούς χαρακτήρες. Αυτό δυσκολεύει και την αναζήτηση οδών.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άνοιξα σήμερα το route66 και βλέπω ότι μετά την τελευταία χθεσινή 02.08.2016 αναβάθμιση εμφανίζεται σαν Magic Earth Pro

Ναι ισχύει, μόνο που σε Ελληνικό χάρτη οι ονομασίες των οδών εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες και η αναζήτηση είναι απλώς αδύνατη. Επίσης δεν υπάρχει η καινοτόμος επιλογή με το Follow the car που είχε το Route66...σου έβγαζε ένα αυτοκινητάκι κι εσύ έπρεπε σε δρομολόγηση να το ακολουθείς...απλά τέλειο..τώρα όμως δεν.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει, μόνο που σε Ελληνικό χάρτη οι ονομασίες των οδών εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες και η αναζήτηση είναι απλώς αδύνατη. Επίσης δεν υπάρχει η καινοτόμος επιλογή με το Follow the car που είχε το Route66...σου έβγαζε ένα αυτοκινητάκι κι εσύ έπρεπε σε δρομολόγηση να το ακολουθείς...απλά τέλειο..τώρα όμως δεν.....

 

Το είχα προεγκατεστημένο στη συσκευή μου και έλεγα να το δοκιμάσω. Τώρα θα διαγραφεί....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οκ το ακούσαμε και αυτό.

Οι πωλήσεις δεν λένε τίποτα.

Τέλειο επιχείρημα.

 

Δέχομαι αυτό που λες, αλλά ξαναλέμε προφανώς και δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο οι δρομοληγησεις στα νησιά, που κανείς δεν αμφισβήτησε ότι είναι λάθος.

 

Και στην τελική ρε παίδες έχετε σκαλώσει.

Δεν προτείνει ένα άτομο το SYGIC εδώ μέσα. Κάντε μια αναζήτηση και θα δείτε πόσοι το προτείνουν.

Όλοι αυτοί δηλαδή δεν ξέρουν και παρακολουθούν λάθος δρομολογήσεις;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Αφου το ακουσες και αυτο ακου το σωστα τουλαχιστον,μην χρησιμοποιεις δυο λεξεις απο ολη την φραση μου.

Τι να το κανω αν το προγραμμα λεει 1.000.000 downloads,τα οποια αφορουν την τελευταια δεκαετια,οταν τα υπολοιπα ειναι του τελευταιου χρονου η δεν ξερω εγω τι.

Επισης οι πωλησεις που εξακολουθεις να αναφερεσαι εσυ ενα πολυ μικρο ποσοστό ειναι απο τον ελληνικο χωρο.μπορει λοιπον αυτο το προγραμμα στην αμερικη η στην υπολοιπη ευρωπη να πεταει.ελλαδα παντως εχει κανει κρυφη συμφωνία με τα βενζιναδικα να σε κανει κυκλους.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Οκ το ακούσαμε και αυτό.

Οι πωλήσεις δεν λένε τίποτα.

Τέλειο επιχείρημα.

 

Δέχομαι αυτό που λες, αλλά ξαναλέμε προφανώς και δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο οι δρομοληγησεις στα νησιά, που κανείς δεν αμφισβήτησε ότι είναι λάθος.

 

Και στην τελική ρε παίδες έχετε σκαλώσει.

Δεν προτείνει ένα άτομο το SYGIC εδώ μέσα. Κάντε μια αναζήτηση και θα δείτε πόσοι το προτείνουν.

Όλοι αυτοί δηλαδή δεν ξέρουν και παρακολουθούν λάθος δρομολογήσεις;

 

Unleashed by my M1 NOTE

Ποιος προτείνει το sygic για τις δρομολογήσεις του; Καιρό τώρα διαβάζω αλλά κι έχω γράψει κι εγώ και πολλοί πως στην Ελλάδα έχει κακές δρομολογήσεις. Κι όχι στα νησιά μόνο, αλλά και στην Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

Ποιος προτείνει το sygic για τις δρομολογήσεις του; Καιρό τώρα διαβάζω αλλά κι έχω γράψει κι εγώ και πολλοί πως στην Ελλάδα έχει κακές δρομολογήσεις. Κι όχι στα νησιά μόνο, αλλά και στην Αθήνα

Πές το κι εσύ γιατί στο τέλος θα κατηγορηθούμε για εμπάθειες και εμμονές!!!:O

 

Αν είναι δυνατόν να του ζητάω να με πάει από το Ναύπλιο στην Ρόδο π.χ. και να με πάει οδικώς μέχρι τον Έβρο, να γυρίζει πίσω στην Αλεξανδρούπολη και από εκεί να παίρνει καράβι για την Ρόδο.

Αυτό δεν λέγεται απλά κακή δρομολόγηση. Αυτό λέγεται απαράδεκτη εγκληματική δρομολόγηση!!

 

Και είναι αφελές (αμ μη τι άλλο) να λέμε ότι δεν ενδιαφέρει όλο το κόσμο η δρομολόγηση στα νησια. Και να το λέμε αυτό στη Ελλάδα που είναι η κατ' εξοχήν νησιωτική χώρα.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το sygic παιζει με τη Ρωσία; δεν είδα κάτι στο site. Ουτε στην Ευρώπη ουτε στον κοσμο. Θέλει να το αγοράσει να κάποιος που παει συχνα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Το sygic παιζει με τη Ρωσία; δεν είδα κάτι στο site. Ουτε στην Ευρώπη ουτε στον κοσμο. Θέλει να το αγοράσει να κάποιος που παει συχνα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Το Sygic φυσικά υποστηρίζει ρωσία στην ίδια έκδοση με την ευρώπη (Europe & Russia) κι οι χάρτες της Tomtom που χρησιμοποιεί ειναι λένε οι καλύτεροι για τη Ρωσία

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει, μόνο που σε Ελληνικό χάρτη οι ονομασίες των οδών εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες και η αναζήτηση είναι απλώς αδύνατη. Επίσης δεν υπάρχει η καινοτόμος επιλογή με το Follow the car που είχε το Route66...σου έβγαζε ένα αυτοκινητάκι κι εσύ έπρεπε σε δρομολόγηση να το ακολουθείς...απλά τέλειο..τώρα όμως δεν.....

 

Αααα!!!....γειά σου φίλε μου καλά τα λές , έτσι ακριβώς είναι τα πράγατα τώρα . Και ήταν το κυρίως πρόγραμμα πλοήγησης μου και απο τα αγαπημένα μου . Τώρα τί κάνουμε ? Τί τους έπιασε να το πειράξουνε .....ούφ!!!...Να τούς στείλω κανένα μύνημα στο support?

Link to comment
Share on other sites

Το Sygic φυσικά υποστηρίζει ρωσία στην ίδια έκδοση με την ευρώπη (Europe & Russia) κι οι χάρτες της Tomtom που χρησιμοποιεί ειναι λένε οι καλύτεροι για τη Ρωσία

Ευχαριστώ. Δεν είδα κάτι στο site γι αυτό Ρώτησα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δεν είδα κάτι στο site γι αυτό Ρώτησα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Στο Play Store αναφέρεται ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει, μόνο που σε Ελληνικό χάρτη οι ονομασίες των οδών εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες και η αναζήτηση είναι απλώς αδύνατη. Επίσης δεν υπάρχει η καινοτόμος επιλογή με το Follow the car που είχε το Route66...σου έβγαζε ένα αυτοκινητάκι κι εσύ έπρεπε σε δρομολόγηση να το ακολουθείς...απλά τέλειο..τώρα όμως δεν.....

Δοκίμασες να κάνεις αναζήτηση γράφωντας με ελληνικά και σου βγάζει αποτελέσματα;Και το HERE στα αγγλικά γράφει τους δρόμους(σε εμένα που το έχω σε αγγλική γλωσσα το κινητό,δεν ξέρω αν το έχεις στα ελληνικά) αλλά γράφοντας μια αναζήτηση στα ελληνικά βγάζει αποτελέσματα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το igo και χωρίς ροοτ τι παιζει; το εβαλα στο edge7 αρουταριστο τηλέφωνο, και άνοιξε το πρόγραμμα 3-4 φορές στην αρχή και έπειτα ποτέ ξανά. δεν βγάζει κάποιο μήνυμα, με το που πατάω το εικονίδιο πάει να τρέξει και κλείνει η εφαρμογή. δοκίμασα clear cache και επαναφορά, uninstall και πάλι πέρασμα από την αρχή αλλά πάλι τα ίδια..

το φάκελο του igo τον έχω βάλει στην εσωτερική μνήμη.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το igo και χωρίς ροοτ τι παιζει; το εβαλα στο edge7 αρουταριστο τηλέφωνο, και άνοιξε το πρόγραμμα 3-4 φορές στην αρχή και έπειτα ποτέ ξανά. δεν βγάζει κάποιο μήνυμα, με το που πατάω το εικονίδιο πάει να τρέξει και κλείνει η εφαρμογή. δοκίμασα clear cache και επαναφορά, uninstall και πάλι πέρασμα από την αρχή αλλά πάλι τα ίδια..

το φάκελο του igo τον έχω βάλει στην εσωτερική μνήμη.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Διαβασα στο play για παραπονα ασυμβατοτητας με android 6.Κανε μια αναζητηση.

 

(το Igo εχει δικο του θεμα με ποιο ψαγμενους)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Στο Play Store αναφέρεται ξεκάθαρα.

Είπα να μπω στο επισημο site. Αγοραστηκε κανονικά και κατέβηκαν οι χαρτες. Τους το ρυθμισα με αγαπημένα και θα φύγουν πάνοπλοι για επανω. Εγώ να δω ποτε θα πάω μαζί τους.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά που μπήκα στη σελίδα του sygic δίνει όλο τον κόσμο με 35€ με lifetime υποστήριξη; κάνω κάποιο λάθος;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πές το κι εσύ γιατί στο τέλος θα κατηγορηθούμε για εμπάθειες και εμμονές!!!:O

 

Αν είναι δυνατόν να του ζητάω να με πάει από το Ναύπλιο στην Ρόδο π.χ. και να με πάει οδικώς μέχρι τον Έβρο, να γυρίζει πίσω στην Αλεξανδρούπολη και από εκεί να παίρνει καράβι για την Ρόδο.

Αυτό δεν λέγεται απλά κακή δρομολόγηση. Αυτό λέγεται απαράδεκτη εγκληματική δρομολόγηση!!

 

Και είναι αφελές (αμ μη τι άλλο) να λέμε ότι δεν ενδιαφέρει όλο το κόσμο η δρομολόγηση στα νησια. Και να το λέμε αυτό στη Ελλάδα που είναι η κατ' εξοχήν νησιωτική χώρα.

To sygic το εχω αγορασει στα 19,99 ευρω πριν απο αρκετους μηνες ισως και πανω απο εναν χρονο. Το εχω για δευτερο εφεδρικο. Οι δρομολογισεις του ειναι :X απιστευτες, σε μια διαδρομη απο το σπιτι μου σε ενα φιλικο σπιτι ηθελε να κανω ζικ-ζακ τι μιση διαδρομη αντι να με βαλει να παω απο τον παραλιακο δρομο. Στη διαδρομη που γραψατε τωρα στις τελευταιες σελιδες τη δοκιμασα και εμενα μου εβγαζε περιεργη διαδρομη να κανω οπως και σε εσας.

Διαβασα στο play για παραπονα ασυμβατοτητας με android 6.Κανε μια αναζητηση.

 

(το Igo εχει δικο του θεμα με ποιο ψαγμενους)

Το igo δεν υπαρχει στο play για Ελληνες χρηστες. Σε android 6 παιζει μια χαρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις αναζήτηση γράφωντας με ελληνικά και σου βγάζει αποτελέσματα;Και το HERE στα αγγλικά γράφει τους δρόμους(σε εμένα που το έχω σε αγγλική γλωσσα το κινητό,δεν ξέρω αν το έχεις στα ελληνικά) αλλά γράφοντας μια αναζήτηση στα ελληνικά βγάζει αποτελέσματα κανονικά.

 

Ναι δεν βγάζει , τα δοκίμασα όλα . Εχω στείλει email στο support τους , για να δούμε τί θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

To sygic το εχω αγορασει στα 19,99 ευρω πριν απο αρκετους μηνες ισως και πανω απο εναν χρονο. Το εχω για δευτερο εφεδρικο. Οι δρομολογισεις του ειναι :X απιστευτες, σε μια διαδρομη απο το σπιτι μου σε ενα φιλικο σπιτι ηθελε να κανω ζικ-ζακ τι μιση διαδρομη αντι να με βαλει να παω απο τον παραλιακο δρομο. Στη διαδρομη που γραψατε τωρα στις τελευταιες σελιδες τη δοκιμασα και εμενα μου εβγαζε περιεργη διαδρομη να κανω οπως και σε εσας.

 

Το igo δεν υπαρχει στο play για Ελληνες χρηστες. Σε android 6 παιζει μια χαρα.

 

Εδω λενε οτι παιζει ελλαδα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld&hl=el

Αν και δεν εχει σημασια,στις κρητικες ειχα διαβασει οτι δεν επαιζε σε android 6(ισως ηταν μεμονωμενες περιπτωσεις δεν διαβασα κιολας)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βγάζει , τα δοκίμασα όλα . Εχω στείλει email στο support τους , για να δούμε τί θα απαντήσουν.

Τους έστειλα κι εγώ email πέρα από την κριτική στο PlayStore. Του αλλάξανε τα φώτα...απόδειξη ότι η αναβάθμιση δεν φέρνει πάντα τα επιθυμητά αποτελέσματα. Αλλά πέρα από τις καλές του δρομολογήσεις που είχε το Route66 είχε την απίστευτη δυνατότητα να ακολουθείς σε δρομολόγηση το αυτοκινητάκι σε ολόκληρη ή διαχωρισμένη οθόνη. Ούτε αυτό που ξεχώριζε δεν κρατήσανε οι αθεόφοβοι ....:chair: :kill:

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το sygic premium. Λέει τις παροχές και γράφει lifetime. Γνωρίζει κανείς αν σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και οι αναβαθμίσεις των χαρτών; Δεν το αναφέρει πουθενά, λέει για όλα τα αλλά για το βασικότερο που είναι οι αναβαθμίσεις των χαρτών δεν βλέπω να αναφέρει τίποτα, έστω για ποσά χρόνια δίνει αναβαθμίσεις χαρτών. Ξέρει κανείς;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το sygic premium. Λέει τις παροχές και γράφει lifetime. Γνωρίζει κανείς αν σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και οι αναβαθμίσεις των χαρτών; Δεν το αναφέρει πουθενά, λέει για όλα τα αλλά για το βασικότερο που είναι οι αναβαθμίσεις των χαρτών δεν βλέπω να αναφέρει τίποτα, έστω για ποσά χρόνια δίνει αναβαθμίσεις χαρτών. Ξέρει κανείς;

 

για όσο θα υπάρχει η εφαρμογή που αυτό ξέρεις τι μπορεί να σημαίνει στο μαγικό κόσμο του google market

ανά πάσα στιγμή το παρατάνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για όσο θα υπάρχει η εφαρμογή που αυτό ξέρεις τι μπορεί να σημαίνει στο μαγικό κόσμο του google market

ανά πάσα στιγμή το παρατάνε

Αν δεν κάνω λάθος το αγοράζεις και από τη σελίδα τους. Δεν ξέρω ομως αν στο τελευταίο βήμα σε πετάει στο google play.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το αγοράζεις και από τη σελίδα τους. Δεν ξέρω ομως αν στο τελευταίο βήμα σε πετάει στο google play.

 

το αγοράσεις από εκεί και σε δίνουν ενα serial key και το περνάς μέσα στην εφαρμογή . όταν το είχα πάρει έτσι ήταν και τώρα νομίζω όμως το ίδιο θα είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω λενε οτι παιζει ελλαδα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld&hl=el

Αν και δεν εχει σημασια,στις κρητικες ειχα διαβασει οτι δεν επαιζε σε android 6(ισως ηταν μεμονωμενες περιπτωσεις δεν διαβασα κιολας)

Kαι σε μένα παίζει σε android 6.0.1 (custom Rom)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...