Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Εδώ και 3-4 μέρες το Viber δεν δουλεύει με 3g, μόνο όταν είμαι με wifi… έχω Vodafone.

 

Το error που βγάζει είναι “viber service is currently unavailable or being blocked. please try again later”

 

Σε επικοινωνία με Vodafone είπαν πώς δεν έχει αναφερθεί κάτι αλλά θα το ελέγξουν….

Καμία βοήθεια? :X

thanks

 

Και μένα μου κάνει τέτοια κόλπα και μάλιστα με wifi.

Μετά από επανεκκίνηση στρώνει.

Μάλλον είναι γενικότερο το θέμα και όχι της Vodafone κτλ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και να υποθέσω πως για να γίνει αυτό θα πρέπει και ο άλλος να είναι συνδεδεμένος στο ίντερνετ; Σου δίνει την τοποθεσία του χωρίς να βγάζει κάποιο μήνυμα για να δώσει έγκριση αυτός;

 

Εγγριση πρεπει να δωσει την πρςτη φορα που σε βαζει υποτιθετα στους φιλους του. επειτα δεν ζηταει εγκριση, και ναι πρεπει να ειναι συνδεδεμενος εκεινη τη στιγμη αλλιως θα σου δειχνει τη θεση απο την τελευταια φορα που ειχε μπει online.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορείς να περάσεις έξτρα POIS στο Navigon, στην έκδοση για Android τουλάχιστον.

Χρειάζεται η δυνατότητα MyPOIs που ήταν διαθέσιμη στο ΜΝ 7.7 για PNA, αν θυμάμαι καλά.

 

Αν και στο Navigon Android, πηγαίνοντας στο Market του, έχει επιλογή για αγορά "NAVIGON Filling Stations", για gas και biodiesel σε 20 χώρες. Δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα όμως προς το παρόν..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορείς να περάσεις έξτρα POIS στο Navigon, στην έκδοση για Android τουλάχιστον.

Χρειάζεται η δυνατότητα MyPOIs που ήταν διαθέσιμη στο ΜΝ 7.7 για PNA, αν θυμάμαι καλά.

 

Αν και στο Navigon Android, πηγαίνοντας στο Market του, έχει επιλογή για αγορά "NAVIGON Filling Stations", για gas και biodiesel σε 20 χώρες. Δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα όμως προς το παρόν..

 

Δεν πειράζει , έχω την εφαρμογή (Ελληνική) απο το market (free) "Βενζινάδικα" που σου λέει και τιμές! :shifty:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει , έχω την εφαρμογή (Ελληνική) απο το market (free) "Βενζινάδικα" που σου λέει και τιμές! :shifty:

 

Εφαρμογη βενζιναδικα? Για δωσε λινκ στο play ή αγγλικη ονομασια!

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη βενζιναδικα? Για δωσε λινκ στο play ή αγγλικη ονομασια!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=greekfuel.v1&hl=el

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πιο πλήρες την εφαρμογή 1touch.

Εκτός από βενζινάδικα, έχει και ΑΤΜ και φαρμακεία και άλλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Turbo GPS 2

παιδιά το δοκίμασε κανείς ???? τι λέει ???

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turboirc.tgps.v2&feature=more_from_developer

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα για το igo που έχω, έβαλα το αρχείο ''AutoGas.kml που κατέβηκε στο φάκελο igo αλλά δε μου βγάζει τα πρατήρια; Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κινέζικα ποια εφαρμογή μου τα πετάει; Δεν μπορώ να την βρω να την απ εγκαταστήσω με το titanium. Μήπως το πετάει το blackmart;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα για το igo που έχω, έβαλα το αρχείο ''AutoGas.kml που κατέβηκε στο φάκελο igo αλλά δε μου βγάζει τα πρατήρια; Τι πρέπει να κάνω;

 

το kml αρχειο μπαινει μεσα στο φακελλο poi κι ο φακελλος poi μεσα στο φακελλο userdata που αυτος βρισκεται μεσα στο φακελλο content.

επειδη μαλλον δεν εχεις φακελλο userdata δημιουργησε τον εσυ στον υπολογιστη σου.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας αν αγοράσω το tapatalk, αυτό μεταφέρεται στην καρτα ή μένει στο κινητό ?

Όπου θες με το app2sd.

 

 

 

 

 

 

Θέλω μία εφαρμογή πού να μστολέει ο άλλος πού βρίσκεται σύμφωνα με το κινητό του.

Νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται

Αν μπορείς να περάσεις στο κινητό που θες να παρακολουθήσεις καποια εφαρμογή, χρειάζεσαι κάτι σαν το Cerberus ή το androidlost.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το kml αρχειο μπαινει μεσα στο φακελλο poi κι ο φακελλος poi μεσα στο φακελλο userdata που αυτος βρισκεται μεσα στο φακελλο content.

επειδη μαλλον δεν εχεις φακελλο userdata δημιουργησε τον εσυ στον υπολογιστη σου.

 

ο φάκελος poi βρίσκεται μέσα στο φάκελο content. Στο φάκελο content φτιάχνω φάκελο με όνομα userdata και μεταφέρω το φάκελο poi μέσα στο userdata?

Link to comment
Share on other sites

ο φάκελος poi βρίσκεται μέσα στο φάκελο content. Στο φάκελο content φτιάχνω φάκελο με όνομα userdata και μεταφέρω το φάκελο poi μέσα στο userdata?

 

φτιαξε εναν φακελλο poi. μεσα σ αυτον τοποθετεις το kml αρχειο. στη συνεχεια φτιαχνεις εναν φακελλο userdata και μεσα σ αυτον ριχνεις τον φακελλο poi. στη συνεχεια τον φακελλο userdata τον βαζεις μεσα στο φακελλο content. ριχνεις τον φακελλο content μεσα στο φακελλο iGO.

ΔΗΛΑΔΗ: iGO>content>userdata>poi> αρχειο kml

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε εναν φακελλο poi. μεσα σ αυτον τοποθετεις το kml αρχειο. στη συνεχεια φτιαχνεις εναν φακελλο userdata και μεσα σ αυτον ριχνεις τον φακελλο poi. στη συνεχεια τον φακελλο userdata τον βαζεις μεσα στο φακελλο content. ριχνεις τον φακελλο content μεσα στο φακελλο iGO.

ΔΗΛΑΔΗ: iGO>content>userdata>poi> αρχειο kml

 

Ωραία, το έκανα και δουλεύει ρολόι. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κάποιος αυτό "toggle widgets pack" ή κάποιο από τα widget της droid-mania μεμονωμένο?γιατί το τελευταίο καίρο κάποια στιγμή μου κολλάει και δεν αλλάζει χρώμα το widget παρ'ολο που αλλάζει η λειτουργία
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κινέζικα ποια εφαρμογή μου τα πετάει; Δεν μπορώ να την βρω να την απ εγκαταστήσω με το titanium. Μήπως το πετάει το blackmart;

 

Επίσης παιδιά να αναφέρω ότι στην sd card μου βγάζει αυτό το φάκελο ο οποίος είναι κενός μέσα και δεν μπορώ να καταλάβω ποια εφαρμογή είναι. Έψαξα και με το root explorer. Ο πρώτος φάκελος είναι που λέγεται 6605140

Link to comment
Share on other sites

Όπου θες με το app2sd.

 

Δεν τις μεταφέρει όλες το app2sd. Γιαυτό ρωτάω, γιατί το είχα βάλει χωρίς αγορά ;) και δεν μεταφερόταν .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους!

Εγω χρησιμοποιώ τον Ndrive και το iGo και είμαι ευχαριστημένος.

Για τη θάλασσα όμως τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε εναν φακελλο poi. μεσα σ αυτον τοποθετεις το kml αρχειο. στη συνεχεια φτιαχνεις εναν φακελλο userdata και μεσα σ αυτον ριχνεις τον φακελλο poi. στη συνεχεια τον φακελλο userdata τον βαζεις μεσα στο φακελλο content. ριχνεις τον φακελλο content μεσα στο φακελλο iGO.

ΔΗΛΑΔΗ: iGO>content>userdata>poi> αρχειο kml

 

Και για να βάλουμε εικονίδιο τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να έχουμε ειδοποίηση (led) όταν έχουμε μήνυμα στο skype?

Έχει μια τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις αλλά δεν κάνει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή dropbox πως μεταφέρουμε φωτογραφίες που έχουμε ανεβάσει σε φακέλους που έχουμε δημιουργήσει? Δε μπορώ να βγάλω άκρη. Μόνο από το pc μπορώ να τα μεταφέρω. Help!!!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να μετατρέψει το κινητό σε κάμερα με ήχο και μέσα από το internet να παρακολουθώ τι καταγράφει η κάμερα ? (λογικά θα υπάρχει αλλά ποιο είναι?) και ακόμα πιο δύσκολο μπορεί ο ήχος να είναι αμφίδρομος ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...