Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτό που εστειλες είναι σαν Task manager που κάνει γενικό system monitoring.

Άσε που δεν είναι και free.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή που να βλέπει τι χρήση γίνεται με σύνδεση Wifi, δηλαδή ποια εφαρμογή καταναλώνει ημερήσια πιο πολύ κλπ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vbmF2by5hbmRyb2lkLm9uYXZvaWQiXQ..

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη, ποση ελευθερη μνημη θελει τελικα για να εγκατασταθει? Ιση με το μεγεθος της ή ελαχιστα μεγαλυτερη, αρκει?

 

Με το Link2sd, oταν ειναι ενεργοποιημενη η εγκατασταση των νεων εφαρμογων στην sd, ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθειται? Πρωτα εγκαθιστανται στην εσωτερικη μνημη και μετα τις μεταφερει στην sd , ή τις εγκαθιστα κατευθειαν στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή παρόμοια με το Samba filesharing? Έχω την εντύπωση ότι στην ICS το Samba τρέχει συνεχώς ακόμη κι όταν δεν το έχω ενεργοποιήσει εγώ. Το λέω διότι όταν βάζω τη συσκευή σε flight mode βγάζει μήνυμα "Samba filesharing has crashed"...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζεται κάποια εφαρμογή για απευθείας download video απο το youtube ;

 

TubeMate ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή παρόμοια με το Samba filesharing? Έχω την εντύπωση ότι στην ICS το Samba τρέχει συνεχώς ακόμη κι όταν δεν το έχω ενεργοποιήσει εγώ. Το λέω διότι όταν βάζω τη συσκευή σε flight mode βγάζει μήνυμα "Samba filesharing has crashed"...

To Link2sd μεταφέρει την εφαρμογή από την εσωτερική μνήμη στο SD και εντιστρόφως. Συνεπώς σαφώς απαιτείται η εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια ε εφαρμογή πού αναφέρθηκε προηγουμένως (hearyoutube) δεν μπορώ να την βρω στο play. Συγκεκριμένα πρόκειται για μια εφαρμογή που μετατρέπει το βίντεο του YouTube σε mp3. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο link;
Link to comment
Share on other sites

To Link2sd μεταφέρει την εφαρμογή από την εσωτερική μνήμη στο SD και εντιστρόφως. Συνεπώς σαφώς απαιτείται η εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη.

 

Φίλε μου κάτι μπέρδεψες. Εγώ ρωτάω κάτι τελείως διαφορετικό από την απάντηση που μου δίνεις... :)

 

Προφανώς αναφερόσουν εδώ:

 

 

Μια εφαρμογη, ποση ελευθερη μνημη θελει τελικα για να εγκατασταθει? Ιση με το μεγεθος της ή ελαχιστα μεγαλυτερη, αρκει?

 

Με το Link2sd, oταν ειναι ενεργοποιημενη η εγκατασταση των νεων εφαρμογων στην sd, ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθειται? Πρωτα εγκαθιστανται στην εσωτερικη μνημη και μετα τις μεταφερει στην sd , ή τις εγκαθιστα κατευθειαν στην sd?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη, ποση ελευθερη μνημη θελει τελικα για να εγκατασταθει? Ιση με το μεγεθος της ή ελαχιστα μεγαλυτερη, αρκει?

Σίγουρα πάντως χρειάζεται αρκετή ώστε αν μην εμφανίζεται το μήνυμα ότι τελειώνει ο ελεύθερος χώρος. Δηλαδή σίγουρα πάνω από 15-20 mb ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το gtalk για instand messaging. τον τελευταίο καιρό μου κάνει νερά, αργούν 6-7 λεπτά να παραδωθούν τα μηνύματα, δείχνει αποσυνδεδεμένο, κάποια μηνύματα δεν φεύγουν και δεν έρχονται ποτέ. Τι βιώνει κάποιος άλλος αυτό?

Εν κατακλείδι ποιά άλλη εφαρμογή υπάρχει που να τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο αλλά να μην ρουφάει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου έχω το nexus ι9250 και έχω περασμένο από τον θείο :X το Sygic είμαι πολύ ευχαριστημένος δουλεύει άψογα απλά είμαι συν φάση να βάλω και ένα δεύτερο γιατί έχω παρατήρηση ότι κάποιες οδούς δεν τις έχει καθόλου... μην φανταστείτε όταν λέω οδούς λέω για κάτι δρομάκια 3-5 μετρα ίσος ανύπαρκτα και στο τελευταίο χαρτί τις elpa :P

απλά χρειάστηκα να παο κάπου και δεν το έβρισκε είχα περάσει "Navigon όπου πράγματι τα έβρισκε τα δρομάκια αλλα για να άνοιξη το Navigon θέλει τουλάχιστον να έχεις ανοικτό το internet στο κινητό και μετά τρέχει κανονικά χωρίς internet mlk τις COSMOTE αυτό τέλος πάντων δοκίμασα και το Don't panic ένταξη άχρηστο τελείως για εμενα τώρα κάτι αλλα που κυκλοφορούν είναι τελείως άχρηστα το μονο που μου φάνηκε κάπως είναι το Ndrive 10 το κατέβασα και αυτό από τον θείο :) αλλα δεν μπορώ να βάλω τους χάρτες για ελλάδα,

τους περνάω κανονικά στο map από το pc αλλα όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν τους βλέπει και με βάζει για αγορά χαρτών...

ξέρει κανεις πως να του περάσω χάρτες από τον θείο? :X

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το gtalk για instand messaging. τον τελευταίο καιρό μου κάνει νερά, αργούν 6-7 λεπτά να παραδωθούν τα μηνύματα, δείχνει αποσυνδεδεμένο, κάποια μηνύματα δεν φεύγουν και δεν έρχονται ποτέ. Τι βιώνει κάποιος άλλος αυτό?

Εν κατακλείδι ποιά άλλη εφαρμογή υπάρχει που να τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο αλλά να μην ρουφάει την μπαταρία.

 

Αν κοιτάξεις στο θέμα τροποποιήσεις του nexus s θα δεις ότι λέω ακριβώς αυτό (σημερινό ποστ). Επειδή δοκίμασα τα πάντα, έχω να σου πω ότι ή θα βάλεις kik και θα θυσιάσεις μπαταρία, αλλά όλα τα μηνύματα θα έρχονται στην ώρα τους, ή θα μείνεις με gtalk, whatsapp, liveprofile και θα έχεις αυτό το πρόβλημα. Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το hookt που λέει ότι δεν καταναλώνει μπαταρία, αλλά δεν ξέρω αν θα φτάνουν στην ώρα τους τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου έχω το nexus ι9250 και έχω περασμένο από τον θείο :X το Sygic είμαι πολύ ευχαριστημένος δουλεύει άψογα απλά είμαι συν φάση να βάλω και ένα δεύτερο γιατί έχω παρατήρηση ότι κάποιες οδούς δεν τις έχει καθόλου... μην φανταστείτε όταν λέω οδούς λέω για κάτι δρομάκια 3-5 μετρα ίσος ανύπαρκτα και στο τελευταίο χαρτί τις elpa :P

απλά χρειάστηκα να παο κάπου και δεν το έβρισκε είχα περάσει "Navigon όπου πράγματι τα έβρισκε τα δρομάκια αλλα για να άνοιξη το Navigon θέλει τουλάχιστον να έχεις ανοικτό το internet στο κινητό και μετά τρέχει κανονικά χωρίς internet mlk τις COSMOTE αυτό τέλος πάντων δοκίμασα και το Don't panic ένταξη άχρηστο τελείως για εμενα τώρα κάτι αλλα που κυκλοφορούν είναι τελείως άχρηστα το μονο που μου φάνηκε κάπως είναι το Ndrive 10 το κατέβασα και αυτό από τον θείο :) αλλα δεν μπορώ να βάλω τους χάρτες για ελλάδα,

τους περνάω κανονικά στο map από το pc αλλα όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν τους βλέπει και με βάζει για αγορά χαρτών...

ξέρει κανεις πως να του περάσω χάρτες από τον θείο? :X

Φίλε αν βρίσκεις το Dont Panic και το Navigon μάπα, αλλά προτιμάς το Ndrive, τότε κάτι δεν πάει καλά..;):wacko:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Navigon select Cosmote Edition που είναι δωρεάν για 2 χρόνια?

 

Είναι το ίδιο με το κανονικό?

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις στο θέμα τροποποιήσεις του nexus s θα δεις ότι λέω ακριβώς αυτό (σημερινό ποστ). Επειδή δοκίμασα τα πάντα, έχω να σου πω ότι ή θα βάλεις kik και θα θυσιάσεις μπαταρία, αλλά όλα τα μηνύματα θα έρχονται στην ώρα τους, ή θα μείνεις με gtalk, whatsapp, liveprofile και θα έχεις αυτό το πρόβλημα. Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το hookt που λέει ότι δεν καταναλώνει μπαταρία, αλλά δεν ξέρω αν θα φτάνουν στην ώρα τους τα μηνύματα.

 

Έψαξα και το viber.

Το kik, επειδη θα έχω την εφαρμογή συνέχεια ανοικτή είτε με wi fi είτε μέσω δικτύου κινητής, θα μου βγάζει μια μέρα η μπαταρία?

Μέχρι και πριν 1 μήνα με το gtalk δεν είχα κανένα πρόβλημα και αυτό με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και το viber.

Το kik, επειδη θα έχω την εφαρμογή συνέχεια ανοικτή είτε με wi fi είτε μέσω δικτύου κινητής, θα μου βγάζει μια μέρα η μπαταρία?

Μέχρι και πριν 1 μήνα με το gtalk δεν είχα κανένα πρόβλημα και αυτό με προβληματίζει.

 

Έμενα μου έβγαζε τη μέρα στο τσακ, όλη τη μέρα ανοιχτό με συνεχή ανταλλαγή μηνυμάτων. Ανάλογα και τι άλλη χρήση κάνεις. Αν παίζεις κανένα παιχνίδι θα είναι πιο δύσκολα. Δοκίμασε το πάντως, είναι πάρα πολύ καλή εφαρμογή. Πιο πλήρης από το μινιμαλιστικό gtalk. Κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει κι έχω προβλήματα με το gtalk. Λες να είναι προσωρινό; Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα δεν θα εχει αλλα πηγαινε στις ρυθμισεις του titanium και αλλαξε τη θεση του φακελου ωστε να βλεπει τα αρχεια backup των εφαρμογων σου.

 

)

 

Για αντιγραφο του φακελου θελω να κρατησω στην εξωτερικη ... αυτο που μου λες λογικα ειναι για να αλλαξω την θεση του φακελου του προγραμματος ... σωστα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι προσωρινό. Η χρήση που το θέλω ε΄΄ιναι καθαρά η ανταλλαγή μηνυμάτων και τίποτα παραπάνω. Συν ότι δίχνει το status.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.το faceniff σας δουλευει σε ICS??την εβαλα σε Note και S3 και μου κρασαρει το κινητο.κανα λινκ να την κατεβασω απο καπου να δοκιμασω κανα αλλο .apk μηπως και ειναι προβληματικο αυτο που εχω:p

Εχει προβλημα γενικα με ics. Καποιες φορες θα σου ανοιξει, καποιες θα φαει τα σκαλωματα του. Απλα να θυμασαι στο κλεισιμο να "σκοτωσεις" την εφαρμογη κ να μην κανεις εξοδο γιατι θα σου κανει επανεκινηση.

Για αντιγραφο του φακελου θελω να κρατησω στην εξωτερικη ... αυτο που μου λες λογικα ειναι για να αλλαξω την θεση του φακελου του προγραμματος ... σωστα ?

Πολυ σωστα. Ναι εισαι οκ με το αντιγραφο.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν βρίσκεις το Dont Panic και το Navigon μάπα, αλλά προτιμάς το Ndrive, τότε κάτι δεν πάει καλά..;):wacko:

 

σήμερα δοκίμασα από γαλάτσι για μενίδι το Dont Panic μέσο φιλαδέλφεια και ένταξη τι να πω στην ευθεία με έπρηξε κανε αριστερά κανε δεξιά πήδαγε δρόμους με έδειχνε όπου νάνε συνεχεια για αυτό δεν το εμπιστεύομαι...

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Navigon select Cosmote Edition που είναι δωρεάν για 2 χρόνια?

 

Είναι το ίδιο με το κανονικό?

 

ναι πράγματι το δοκίμασα αυτό τις cosmote και ναι πράγματι είναι ακριβώς ίδιο με το navigon το κανονικό απλά αυτό τις cosmote θέλει να έχεις ανοικτό το internet για να ξεκινήσει η εφαρμογή αυτό είναι το κακό και εγώ επειδή έχω τα mail και ενημέρωσης αυτόματες από άλλες εφαρμογές δεν μπορώ να έχω ανοικτό το internet γιατί γίνετε ενημέρωση και η cosmote μου τρώει το ευρουλακι για δωρεάν internet όλη την ημερα κάθε μέρα διαφορετικά πρέπει να το ανοίγω από το σπίτι με WiFi και μετά να κατεβαίνω στο αυτοκίνητο με ανοικτό το navigon

 

δεν ξέρω αν γίνετε να μην το ζητάει αυτό ξέρεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το θέλω αυτό. Κάτι ελαφρύ σαν το gtalk θέλω, το οποίο θα κρατάει και όλες τις συζητήσεις στο ιστορικό του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...