Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε αν ο Opera για Android συμπιέζει επιπλέον τα δεδομένα πριν τα κατεβάσει; Αξίζει τον κόπο.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να μετράω τον όγκο δεδομένων που ανταλλάσσω μέσω του δικτύου της κινητής;

 

Εχω 100Mb Mobile internet και δε θα ήθελα να τα ξεπερνάω.

 

O Opera Mini συμπιέζει τα δεδομένα, ο Opera Mobile όχι αλλά είναι πιο γρήγορος.

Τα 100ΜΒ δεν φτάνουν ούτε για απλό surfing, πρέπει οι εταιρείες να τα αυξήσουν!

Edited by hurin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ ψήθηκα άσχημα με αυτή την προσφορά. Αν κάνεις και εγγραφή παίρνεις 50€ έκπτωση στο e-shop, οπότε αν θες και ευρωπαϊκούς χάρτες βγαίνει όλο τσαμπέ. Τώρα κατά πόσο είναι πρακτικό/καλό πρέπει να δοκιμάσουμε. :dance:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

ειναι προεπιλεγμενος απλα ενω βλεπω τις αναπαντητες το εικονιδιο πανω στην μπαρα του στοκ δεν φευγει παραμενει

 

Αν αυτά που σου λένε από πάνω δε σου δουλεύουν ή σου φαίνονται δύσκολα, δοκίμασε να βάλεις ως προεπιλεγμένη εφαρμογή για το άνοιγμα των αναπάντητων τον stock dialer.

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

O Opera Mini συμπιέζει τα δεδομένα, ο Opera Mobile όχι αλλά είναι πιο γρήγορος.

Τα 100ΜΒ δεν φτάνουν ούτε για απλό surfing, πρέπει οι εταιρείες να τα αυξήσουν!

 

Το opera turbo πρεπει να συμπιεζει δεδομενα στον opera mobile.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αγνόησέ το. Φλασάρεις κανονικά το αρχειάκι μέσω CWM, και μετά αν εξακολουθεί να σου δείχνει ειδοποιήσεις, ξηλώνεις τον exDialer και τον ξαναπερνάς.

 

Πράγματι λειτουργεί. Thanks :)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά αυτό με τις λάμπες ποιο πρόγραμμα. είναι?

 

:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου no lock που να συνεχιζει να δουλευει αν στο κινητο χρησιμοποιειται exchange mail με pin?

δυστυχως, 2-3 εφαρμογες που δοκιμασα δεν καταφερνουν να "προσπερασουν" το pin του exchange mail και η οθονη κλειδωνει συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά αυτό με τις λάμπες ποιο πρόγραμμα. είναι?

 

:)

 

ειναι widget του SPB Shell 3D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Περί του τσαμπέ:

Απλά κάντε ένα λογαριασμό στο site της CityNav εδώ

Πληροφορίες για το 50€ discount έχει εδώ

 

Δεν πίστευω να είναι τόσο καλά κρυμμένο και να μην φαίνεται! Εγώ μόλις έκανα εγγραφή και ενεργοποίησα το λογαριασμό μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα στην οθόνη ενεργοποίησης που έλεγε ότι έχω διαθέσιμα 50€. Δεν έχω αγοράσει κάτι ακόμα βέβαια. :p

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω μια απορία σχετικά με το προγραμμα Root Uninstaller. Υπάρχει τρόπος να αφαιρεθούν από την λίστα της εφαρμογής τα διεγραμμένα apps; Δοκίμασα να βγάλω από την κάρτα μου τα apk που είναι backuped και να κάνω ανανέωση λίστας αλλά βρίσκονται ακόμα εκεί! :confused:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Περί του τσαμπέ:

Απλά κάντε ένα λογαριασμό στο site της CityNav εδώ

Πληροφορίες για το 50€ discount έχει εδώ

 

Δεν πίστευω να είναι τόσο καλά κρυμμένο και να μην φαίνεται! Εγώ μόλις έκανα εγγραφή και ενεργοποίησα το λογαριασμό μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα στην οθόνη ενεργοποίησης που έλεγε ότι έχω διαθέσιμα 50€. Δεν έχω αγοράσει κάτι ακόμα βέβαια. :p

 

Παντως ειναι λιγο κουλο αυτο. Μηπως τα χρησιμοποιεις μετα την πρωτη σου αγορα; Ή μηπως ειναι για συσκευες και οχι για προγραμμα και χαρτες;

 

http://www.citisnav.com/index.asp?action=list&cid=63&mid=63&cmsmid=&kw=Web%20Shop

 

Αν αξιζει το προγραμμα και οι χαρτες θα ειναι το value for money. Επιτελους φθηνα για Ελλαδα. Η εταιρια μου φαινεται ελληνικη καθως ξεκιναει με Ελλαδα και Κυπρο και μετα την υπολοιπη Ευρωπη. Το αρνητικο ειναι οτι δεν μπορεις να τα περασεις στην SD και θα σου τρωει ΜΒ απο τη rom

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Περί του τσαμπέ:

Απλά κάντε ένα λογαριασμό στο site της CityNav εδώ

Πληροφορίες για το 50€ discount έχει εδώ

 

Δεν πίστευω να είναι τόσο καλά κρυμμένο και να μην φαίνεται! Εγώ μόλις έκανα εγγραφή και ενεργοποίησα το λογαριασμό μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα στην οθόνη ενεργοποίησης που έλεγε ότι έχω διαθέσιμα 50€. Δεν έχω αγοράσει κάτι ακόμα βέβαια. :p

 

Και εγώ έκανα λογαριασμό αλλα αυτό με τα 50 ευρω που το βλέπω..? μπορώ να αγοράσω κάτι με αυτά τα 50 χωρίς να έχω αγοράσει κάτι άλλο πρώτα?

 

Άκυρο, όταν πάω στο μάρκετ με αφήνει να το εγκαταστήσω...! Πείτε μάγκες τι αγοράζουμε..? Της Ευρώπης που είναι 49 η της Ελλάδας μονο και μας μένουν τα αλλα 40? Βασικά τι άλλο μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή?

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι λιγο κουλο αυτο. Μηπως τα χρησιμοποιεις μετα την πρωτη σου αγορα; Ή μηπως ειναι για συσκευες και οχι για προγραμμα και χαρτες;

http://www.citisnav.com/index.asp?action=list&cid=63&mid=63&cmsmid=&kw=Web%20Shop

Αν αξιζει το προγραμμα και οι χαρτες θα ειναι το value for money. Επιτελους φθηνα για Ελλαδα. Η εταιρια μου φαινεται ελληνικη καθως ξεκιναει με Ελλαδα και Κυπρο και μετα την υπολοιπη Ευρωπη. Το αρνητικο ειναι οτι δεν μπορεις να τα περασεις στην SD και θα σου τρωει ΜΒ απο τη rom

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να εγκαταστήσω κάτι οπότε δεν ξέρω που τα βάζει. Εμένα κουλό μου φαίνεται να περνάνε όλα στην εσωτερική μνήμη. Κανένας προγραμματιστής δεν θα άφηνε τόσα πολλά δεδομένα εκεί, όλα τα προγράμματα τέτοιου είδους περνάνε χάρτες στην SD για εύκολη πρόσβαση και για να διευκολύνουν την διαδικασία αναβάθμισης μέσω PC. :confused:

Και εγώ έκανα λογαριασμό αλλα αυτό με τα 50 ευρω που το βλέπω..? μπορώ να αγοράσω κάτι με αυτά τα 50 χωρίς να έχω αγοράσει κάτι άλλο πρώτα?

 

Άκυρο, όταν πάω στο μάρκετ με αφήνει να το εγκαταστήσω...! Πείτε μάγκες τι αγοράζουμε..? Της Ευρώπης που είναι 49 η της Ελλάδας μονο και μας μένουν τα αλλα 40? Βασικά τι άλλο μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή?

Απ' ότι βλέπω η αγορά χαρτών είναι lifetime με updates ή κάνω λάθος; Πάντως όπως και να 'χει το κατάστημα έχει κι άλλα προϊόντα εκτός από χάρτες οπότε φαντάζομαι ότι βολεύει τον καθένα! :shifty:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα λογαριασμό αλλα αυτό με τα 50 ευρω που το βλέπω..? μπορώ να αγοράσω κάτι με αυτά τα 50 χωρίς να έχω αγοράσει κάτι άλλο πρώτα?

 

Άκυρο, όταν πάω στο μάρκετ με αφήνει να το εγκαταστήσω...! Πείτε μάγκες τι αγοράζουμε..? Της Ευρώπης που είναι 49 η της Ελλάδας μονο και μας μένουν τα αλλα 40? Βασικά τι άλλο μπορούμε να αγοράσουμε δηλαδή?

Το εγραψα και σε αλλο τοπικ, στο δευτερο λινκ που δινει ο sakis697 τερμα κατω γραφει Θέλω να αγοράσω ένα Tablet PC και δινει επιπλέον έκπτωση.

τωρα.... για τα tablet δεν ξερω να σου πω τη γνωμη μου.

edit ο nivakis δινει το λινκ

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι λιγο κουλο αυτο. Μηπως τα χρησιμοποιεις μετα την πρωτη σου αγορα; Ή μηπως ειναι για συσκευες και οχι για προγραμμα και χαρτες;

 

http://www.citisnav.com/index.asp?action=list&cid=63&mid=63&cmsmid=&kw=Web%20Shop

 

Αν αξιζει το προγραμμα και οι χαρτες θα ειναι το value for money. Επιτελους φθηνα για Ελλαδα. Η εταιρια μου φαινεται ελληνικη καθως ξεκιναει με Ελλαδα και Κυπρο και μετα την υπολοιπη Ευρωπη. Το αρνητικο ειναι οτι δεν μπορεις να τα περασεις στην SD και θα σου τρωει ΜΒ απο τη rom

 

http://s7.directupload.net/images/120210/5k4yzyo7.png

Πριν 5 χρόνια είχα πάρει ένα PDA (MIO P550) και είχε δώρο πρόγραμμα της sygic και χάρτες της Creative Image Technologies http://www.creativeimage.gr/ η αλλιώς CIT που παρέχει και χάρτες και για το iGO.!!! καθώς και στην sygic αμιγώς και αυτή Ελληνική εταιρία..! http://www.sygic.gr/ των οποίο έχω περασμένο στο Muldimedia GPS του αυτοκινήτου...! τότε βέβαιε ήταν τα πρώτα βήματα και δεν έλεγε και πολλά ο χάρτης. Τώρα δεν ξέρω τι πρόοδο έχει κάνει, αλλά αν είναι κοντά με των χαρτί που είχε δώσει στο iGO μάλλον ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ..!!!

 

Εδώ ειναι οι χάρτες για iGO όπου υπάρχει και ο χάρτης της CI που τους αλλάζω με το map menu.!

 

http://s14.directupload.net/images/120210/qdcowzpq.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχει ξανααναφερθει, αλλα ειναι και 400 σελιδες θεμα...

 

Θελω ενα application για την μπαταρια, ομως, να ειναι ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ!

Δηλαδη, πραγματικη ενδειξη, αν εχει φορτισει πληρως, ποσο απομενει κλπ

 

Με την rom που εχω, με τη ενσωματωμενη ενδειξη, δεν ειμαι ευχαριστημενος. Μπορει να δειχνει πχ. οτι φορτισε πληρως(disconnect charger), και αν το αποσυνδεσω το κινητο και το ξανασυνδεσω αμεσως εκεινη την ωρα, να ξαναφορτιζει παλι απο το 95%.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχει ξανααναφερθει, αλλα ειναι και 400 σελιδες θεμα...

 

Θελω ενα application για την μπαταρια, ομως, να ειναι ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ!

Δηλαδη, πραγματικη ενδειξη, αν εχει φορτισει πληρως, ποσο απομενει κλπ

 

Με την rom που εχω, με τη ενσωματωμενη ενδειξη, δεν ειμαι ευχαριστημενος. Μπορει να δειχνει πχ. οτι φορτισε πληρως(disconnect charger), και αν το αποσυνδεσω το κινητο και το ξανασυνδεσω αμεσως εκεινη την ωρα, να ξαναφορτιζει παλι απο το 95%.

 

Πολύ φοβάμαι ότι γι αυτό φταίει η μπαταρία σου και όχι οι ενδείξεις που σου δίνουν τα widget.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Οντως γι αυτο μπορει να φταιει η μπαταρια σου αλλα για δες το battery life. Εχει και την κατασταση της υγειας της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχει ξανααναφερθει, αλλα ειναι και 400 σελιδες θεμα...

 

Θελω ενα application για την μπαταρια, ομως, να ειναι ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ!

Δηλαδη, πραγματικη ενδειξη, αν εχει φορτισει πληρως, ποσο απομενει κλπ

 

Με την rom που εχω, με τη ενσωματωμενη ενδειξη, δεν ειμαι ευχαριστημενος. Μπορει να δειχνει πχ. οτι φορτισε πληρως(disconnect charger), και αν το αποσυνδεσω το κινητο και το ξανασυνδεσω αμεσως εκεινη την ωρα, να ξαναφορτιζει παλι απο το 95%.

 

Δεν είναι πρόβλημα.

Έχεις galaxy s/s+ με 2.3.x σίγουρα.

Στις 2.3 η Samsung έβαλε ένα "κόφτη" να το πω, κοντά στην πλήρη φόρτιση του κινητού για να μην χαλάει η μπαταρία (και αρκετές άλλες εταιρίες).

Το θέμα είναι ότι δεν το έκανε να φαίνεται 100% (όπως κάνανε σε άλλα κινητά και γενικά και άλλες εταιρίες) έτσι ώστε να μην αγχώνονται κάποιοι βλέποντας 97% πχ βγάζοντας το κινητό από τον φορτιστή.

Βλέπεις ακριβώς πόσο μπαταρία έχεις και όχι "ψέματα" ;)

Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερετε για την μπαταρια φιλοι μου τι μπορει να συμβαινει στην δικια μου περιπτωση???????? φορτιζω κανονικα 100% μετα απο ρεμπουτ παλι 100% μετα απο 18 ωρες παλι 100% και σιγα σιγα κατεβαινει και μετα απο 36 ωρες ας πουμε οταν φτασει 50 % και κανω μια κληση αυτοματος παιφτει στο 2 % :!:, το βαζω στην πριζα και ξεκινα να φορτιζει απο το 40% ας πουμε τι γινετε ρε παιδια????????? θα μας τρελανει τελειος, σας εχει συμβει κατι ?????????????? xperia mini pro

 

 

 

edit επισης οσο αφορα την εφαρμογη root explorer 2.12.2 κατα το ανοιγμα της εφαρμογης βγαζει συνεχεια αναγκαστικο κλεισιμο ...........................Ok βρηκα την λυση για το root explore

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ψήθηκα άσχημα με αυτή την προσφορά. Αν κάνεις και εγγραφή παίρνεις 50€ έκπτωση στο e-shop, οπότε αν θες και ευρωπαϊκούς χάρτες βγαίνει όλο τσαμπέ. Τώρα κατά πόσο είναι πρακτικό/καλό πρέπει να δοκιμάσουμε. :dance:

 

Όπως κατάλαβα τα 50€ δεν ισχύουν για αγορά χαρτών...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρεθούν από την λίστα της εφαρμογής τα διεγραμμένα apps; Δοκίμασα να βγάλω από την κάρτα μου τα apk που είναι backuped και να κάνω ανανέωση λίστας αλλά βρίσκονται ακόμα εκεί! :confused:

 

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το δικό μου θεματάκι μήπως;;; :cry:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Όπως κατάλαβα τα 50€ δεν ισχύουν για αγορά χαρτών...

 

Από πού το κατάλαβες αυτό; :confused: Εγώ με ότι έχω διαβάσει περί του θέματος έχω καταλάβει ότι ισχύει για οτιδήποτε αγοράσεις από το eshop τους.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Από πού το κατάλαβες αυτό; :confused: Εγώ με ότι έχω διαβάσει περί του θέματος έχω καταλάβει ότι ισχύει για οτιδήποτε αγοράσεις από το eshop τους.

 

Εγω κατεβασα το .apk δωρεαν και τις φωνες αλλα για τον χαρτη ηθελε 9.90...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...