Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hi-124-3

Έχω το LBE Security Servise που είναι μια εφαρμογή με την οποία επιλέγεις η κάθε εφαρμογή που εγκαθιστάς τι δικαιώματα θα μπορεί να έχει στην τηλέφωνό σου (γιατί δεν είναι σπάνιο το φαινόμενο να εγκαθιστάς ένα χαζοπαίχνιδο που ζητάει δικαίωματα πρόσβασης μέχρι και στις επαφές σου και σε προσωπικά στοιχεία του τηλεφώνου)

 

Μέχρι εδώ καλά. Το θέμα είναι ότι όταν πάω να αφαιρέσω δικαιώματα απο εφαρμογές παρατηρώ πως πολλές ζητούν δικαιώματα στο "phone identification" ("get your phone identity, such as IMEI/IMSI"). Αν αφαιρέσω κάποιο δικαίωμα μιας εφαρμογής που πραγματικά χρειάζεται το αποτέλεσμα θα είναι η δυσλειτουργία ή η μη λειτουργία της εφαρμογής.

 

Οπότε το ερώτημά μου είναι : Υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να χρειάζεται όντως στοιχεία "phone identification"για κάποια λειτουργία της? Και τι λειτουργία θα είναι αυτή και τι είδους εφαρμογές μπορεί να χρειάζονται όντως τέτοιου είδους στοιχεία??

Edited by stelios_85_07
-

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρήκα μια άκρη μετά από αρκετό ψάξιμο στο google.

Η δυνατότητα εισαγωγής import ενεργοποιείται μόνο για όσους έχουν την έκδοση Aura 11.2.

Στην προηγούμενη 11.02, δεν γίνεται δυστυχώς.Θα δοκιμάσω και θα σου πω.

την 11.02 εχω κ εγω, παντως αν βγαλεις ακρη πες μας κ εμας. αν ειναι το αλλαζω στην 11.2

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο καλό benchmark application για android?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη Quadrant Standard Edition και την εβαλα να τρεξει αλλα δεν καταλαβαινω τα αποτελεσματα.. μου λεει your device 1452 και απο κατω εχει αλλες μαρκες κινητων..στα αποτελεσματα το κινητοπ μου ειναι στην πρωτη θεση.. Μπορει κανεις να μου εξηγησει τι θελει να δειξουν τα αποτελεσματα? Τωρα θα μου γιατι εβαλεες κατι που δεν ξερεις τι ειναι? Το 1452 τι ακριβως ειναι?Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος Word proccessor που να μπορώ στο φύλλο που έφτιαξα/επεξεργάζομαι να:

 

  • δημιουργώ πίνακες
  • προσθέτω μαθηματικές εξισώσεις
  • προσθέτω εικόνες και να τις κάνω resize απλά και εύκολα

 

Δοκίμασα το QuickOffice απλά μόνο εικόνες μπορώ να προσθέσω....

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο σε Blade το Ndrive 10. Πολλές φορές ο πλοηγός με στέλνει σε δρόμους στους οποίους απαγορεύεται να στρίψεις. Μπορώ να βρω κάπου αναβαθμισμένους χάρτες για την Ελλάδα μήπως και κάποτε οδηγήσω σύμφωνα με τον κοκ? Δεν με ενδιαφέρει το Ndrive 11 μια χαρά είναι το 10. Μόνο για αναβάθμιση χαρτών αν μπορώ να βρω από κάπου.

Φαντάζομαι ότι οι χάρτες μπορούν να αναβαθμιστούν από το market ή από το site των developers. Να υπενθυμίσω απλά ότι το myphone είναι κατά της πειρατείας και συνεπώς οποιαδήποτε συζήτηση για τρόπο/τόπο εύρεσης "σπασμένου" λογισμικού απαγορεύεται ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω χρηση του viber πολυ!

φλασαρα σε μια μερα το κινητο μου δυο φορες και εβαλα τις εφαρμογες μου απο την αρχη!

την δευτερη φορα που πηγα να ενεργοποιήσω το viber δεν μου εδινε κωδικο με κανενα τροπο!

μου βγαινει το μήνυμα οτι ο λογαριασμος σας ειναι απενεργοποιημένος και οτι δεν μπορειτε να ζητήσετε νεω κωδικο σε διάστημα 24ωρων...

υπαρχει τροπος να το ενεργοποιήσω σημερα(γιατι το χρειαζομαι) η θα πρεπει να περιμενω..?

γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω χρηση του viber πολυ!

φλασαρα σε μια μερα το κινητο μου δυο φορες και εβαλα τις εφαρμογες μου απο την αρχη!

την δευτερη φορα που πηγα να ενεργοποιήσω το viber δεν μου εδινε κωδικο με κανενα τροπο!

μου βγαινει το μήνυμα οτι ο λογαριασμος σας ειναι απενεργοποιημένος και οτι δεν μπορειτε να ζητήσετε νεω κωδικο σε διάστημα 24ωρων...

υπαρχει τροπος να το ενεργοποιήσω σημερα(γιατι το χρειαζομαι) η θα πρεπει να περιμενω..?

γνωριζει κανεις?

 

Δεν θες νεο κωδικο, ειναι παντα ο ιδιος για το τηλεφωνικο σου νουμερο ο κωδικος παραμενει ιδιος.

Τον δικο μου τον εχω βαλει τρεις φορες και ειναι παντα ο ιδιος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θες νεο κωδικο, ειναι παντα ο ιδιος για το τηλεφωνικο σου νουμερο ο κωδικος παραμενει ιδιος.

Τον δικο μου τον εχω βαλει τρεις φορες και ειναι παντα ο ιδιος.

 

αυτο ειναι το θεμα! την δευτερη φορα ηταν "τηλεφωνικός" ο κωδικος και δεν μπορω να το θυμηθώ τωρα!

αρα θα πρεπει να περιμενω..:(

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα! την δευτερη φορα ηταν "τηλεφωνικός" ο κωδικος και δεν μπορω να το θυμηθώ τωρα!

αρα θα πρεπει να περιμενω..:(

Στα sms μηπως εχεις τον κωδικο αυτο που σου εστειλαν την πρωτη φορα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στα sms μηπως εχεις τον κωδικο αυτο που σου εστειλαν την πρωτη φορα?

 

Το εχω αλλά δεν δουλεύει.. δυστυχώς..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Ο κωδικός είναι πάντα ίδιος όπως αναφέρθηκε ήδη. Εγώ μετά από φλασάρισμα, όταν πάω να το ανοίξω και δίνω τον αριθμό μου, έρχεται κατευθείαν μνμ με τον (ίδιο) κωδικό. Δοκίμασες να ξηλώσεις την εφαρμογή, να κάνεις reboot και να την ξαναπεράσεις?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω χρηση του viber πολυ!

φλασαρα σε μια μερα το κινητο μου δυο φορες και εβαλα τις εφαρμογες μου απο την αρχη!

την δευτερη φορα που πηγα να ενεργοποιήσω το viber δεν μου εδινε κωδικο με κανενα τροπο!

μου βγαινει το μήνυμα οτι ο λογαριασμος σας ειναι απενεργοποιημένος και οτι δεν μπορειτε να ζητήσετε νεω κωδικο σε διάστημα 24ωρων...

υπαρχει τροπος να το ενεργοποιήσω σημερα(γιατι το χρειαζομαι) η θα πρεπει να περιμενω..?

γνωριζει κανεις?

Μπορει για καποιο λογο να πρεπει να περασουν 24 ωρες, δεν ξερω.... παντος πιστευω οτι θα σου ερθει ο ιδιος κωδικος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος ποια ειναι η τελευταια εκδοση του ndrive?νομιζω η 11.

αλλα μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης της ελλαδας? 18.2.2010 ειναι καινουριος ή παλιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μενα ρε παιδια ο κωδικος μου καθε φορα ειναι διαφορετικος...:blink:

τεσπα τωρα μου εστειλαν επιτελους νεο(με τηλέφωνο) το ενεργοποίησα και μετα απο λιγο μου εκλεισε και ηρθε το παρακατω μυνημα!

επιλεξατε το προγραμμα να κλεινει..επιλεξτε να τρεχει(η κατι τετοιο τελος παντων)! κανω επιλογη στο τικ για να ειναι το προγραμμα "ενεργο" και μου ζηταει παλι κωδικο!

βαζω τον κωδικο που μου στειλανε μερικα λεπτα πριν και δεν το δεχεται με τιποτα!

θα πρεπει να περιμενεις 24 ωρες λεει παλι:rolleyes::rolleyes:

με εσπασαν τα νευρα μου μιλαμε.

 

Και εδώ αυτό πού σας λέω.. μετά από δύο φόρματ μου ήρθαν δύο διαφορετικοί κωδικοί..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα το ξαναρώτησα αλλά μάλλον το Tapatalk μου έδωσε άκυρο...

 

Καμία καλή εφαρμογή για να κάνω sync τις εικόνες του FB με των επαφών; Εμένα το HTC το κάνει έτσι και αλλιώς (λόγω Sense), για του αδερφού το Blade ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή να κατεβάζω ελληνικά τραγούδια σε MP 3 μορφή για το κινητό; βρήκα κάνα 2 προγράμματα άλλα έχουν πολύ λίγα ελληνικά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει αν ετσι οπως αλαξε το μαρκετ μπορουμε να δουμε τις εφαρμογες που εχουμε κατεβασει? οπως ηταν στο παλιο δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει αν ετσι οπως αλαξε το μαρκετ μπορουμε να δουμε τις εφαρμογες που εχουμε κατεβασει? οπως ηταν στο παλιο δηλαδη

 

Πατας το πληκτρο μενου του κινητου σου οσο εισαι στο μαρκετ και επιλεγεις οι εφαρμογες μου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια, κάνω απεγκατάσταση το νέο μάρκετ από το (Διαχείριση εφαρμογών), μου έχει σπάσει τα νεύρα με την ταχύτητα :mad:του....και αν γίνετε να μην ξαναπάρω ενημέρωση ξανά για το συγκεκριμένο..!!;) θέλω να έχω το παλιό...!! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια, πως κάνω απεγκατάσταση το νέο μάρκετ??? μου έχει σπάσει τα νεύρα με την ταχύτητα :mad:του....αααα!!! και αν γίνετε να μην ξαναπάρω ενημέρωση ξανά για το συγκεκριμένο..!!;)

 

Πανε διαχ εφαρμογων βρες το μαρκετ και δες αν σου εχει την επιλογη για καταργηση αναβαθμησης...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πανε διαχ εφαρμογων βρες το μαρκετ και δες αν σου εχει την επιλογη για καταργηση αναβαθμησης...

 

Sent from my iphone 4

 

το κάνω...!!! αλά με το που ανοίγω το μάρκετ βγαίνει κανονικά το παλιό, και μετά τρέχει το νέο..!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το κάνω...!!! αλά με το που ανοίγω το μάρκετ βγαίνει κανονικά το παλιό, και μετά τρέχει το νέο..!!!:wacko:

 

μόλις αφαιρέσεις το καινουργιο μαρκετ πανε με ενα root explorer στο system>app βρες το market updater και ξετικαρε ολα τα permissions

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...