Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν κάποιος έχει το GO LAUNCHER στο κινητό του , ας σχολιάσει παρακαλώ ή ας μου στείλει Inbox. Έχω κάποιες μικροαπορίες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχει εφαρμογη η οποια να μετατρεπει το τηλεφωνο σε αυτοματο τηλεφωνητη; Δηλαδη οταν με παιρνει καποιος να απανταει την κληση, να αναπαραγει ενα μηνυμα και μετα να αποθηκευει το μηνυμα που μου αφησαν. Οπως γινοταν με τους τηλεφωνητες του '90.

 

Στα Windows υπαρχει κατι τετοιο.

καλησπέρα βρήκες άκρη με το θέμα του τηλεφωνητη?

και αν ναι πες σε παρακαλώ ποιο πρόγραμμα προτείνεις??

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσουμε τις ρυθμίσεις του titanium backup σχετικά με τις εφαρμογές που θέλουμε να είναι freeze. Έτσι σε κάθε αλλαγή ρομ δεν θα τα ξανακάνω freeze από την αρχή;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν κάποιος έχει το GO LAUNCHER στο κινητό του , ας σχολιάσει παρακαλώ ή ας μου στείλει Inbox. Έχω κάποιες μικροαπορίες.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

το πέρασα πριν 2-3 μέρες εγω. δεν εχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου μαζί του και ίσως να μη μπορέσω να σου απαντήσω σε απορίες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή εγκατεστημένη η Ap Mobile https://market.android.com/details?id=mnn.Android&feature=search_result η οποία δεν είναι ορατή από την «διαχείριση εργασιών >έγινε λήψη»

Εμφανίζεται όμως πως τρέχει από το «ρυθμίσεις > εφαρμογές >χρήση μπαταρίας» και έχει το ίδιο εικονάκι όπως και αυτή στο πιο πάνω λινκ. Αυτή την εφαρμογή όμως δεν την έχω εγκαταστήσει ποτέ !!!

Επίσης από τις «ρυθμίσεις >εφαρμογές >διαχείριση εφαρμογών >όλα» είναι ορατή αλλά δεν σου επιτρέπει την απεγκατάσταση παρά μόνο τη διακοπή της.

Γνωρίζει κανείς κάτι περί αυτού?

(πρόσφατα έγινε αναβάθμιση από την 2.3.3 σε 2.3.4 αν αυτό βοηθάει σε τίποτα)

 

ναι τη θυμαμαι τη συγκεκριμενη οταν ειχα επισημη ρομ...ειναι προεγκατεστημενη απο την samsung...

αν εισαι root μπορεις η να την κανεις freeze με το titanium η να την διαγραψεις τελειως με ενα root explorer

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν κάποιος έχει το GO LAUNCHER στο κινητό του , ας σχολιάσει παρακαλώ ή ας μου στείλει Inbox. Έχω κάποιες μικροαπορίες.

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ τον έχω αρκετό καιρό εγκατεστημένο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τι θες να σου πω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο go sms και wind πού έχω εγώ τα mms δεν στέλνει και δεν λαμβάνει.πρέπει να βάλω κάπου ρυθμίσεις?με την μανισια εφαρμογή sms όλα καλά λειτουργούν .καμιά ιδέα τι να φταίει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Βασικά οκ δουλεύει αλλά η αναφοράς ανάγνωσής και παράδοσης δεν δουλεύουν?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω για το GO LAUNCHER είναι πως γίνεται να απενεργοποιήσω στο HOMESCREEN να γυρνάνε τα εικονίδεια στα πλάγια όταν γυρνάω και το κινητό.

 

Διευκρίνηση: Μόνο στην Homescreen . ( είναι πολύ ενοχλητικό , και κολλάει υπερβολικά σε μένα. )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσουμε τις ρυθμίσεις του titanium backup σχετικά με τις εφαρμογές που θέλουμε να είναι freeze. Έτσι σε κάθε αλλαγή ρομ δεν θα τα ξανακάνω freeze από την αρχή;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Eδω έχουμε απάντηση;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μηπως εχεις λινκ απο το Ndrive 11 με ελληνικους χαρτες?

Να τονίσω για ακόμα μια φορά, ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οποιαδήποτε links οδηγούν σε σπασμένο-πειρατικό λογισμικό! Απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης & Χρήσης του myphone!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω για το GO LAUNCHER είναι πως γίνεται να απενεργοποιήσω στο HOMESCREEN να γυρνάνε τα εικονίδεια στα πλάγια όταν γυρνάω και το κινητό.

 

Διευκρίνηση: Μόνο στην Homescreen . ( είναι πολύ ενοχλητικό , και κολλάει υπερβολικά σε μένα. )

 

Προτιμήσεις - ρυθμίσεις λειτουργίας - landscape mode

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη ετσι ωστε το κινητο να γινει webcam?

 

Πιστεύω να σου κάνει μια χαρά τη δουλεία σου ..

https://market.android.com/details?id=com.dev47apps.droidcam&feature=search_result

Φυσικά είναι απαραίτητο και το αντίστοιχο πρόγραμμα (drivers) για το pc http://www.dev47apps.com/

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικά δεν το' χω ψάξει, μπορείς όμως να φτιάξεις δικά σου epub από txt ή html (από pdf δύσκολο). Υπάρχουν δωρεάν εφαρμογές που το κάνουν.

Μπορείς και από pdf με το calibre (http://calibre-ebook.com/) που είναι και free. Το aldiko είναι όντως πολύ καλό. Εμένα με βόλεψε και το cool reader.

 

Επίσης ψάχνοντας μια εφαρμογή να κάνει και backup τις επαφές πλην των μηνυμάτων στην SD, και εξίσου αξιόπιστη με το SMS Backup&Restore, βρήκα αυτή: https://market.android.com/details?id=com.idea.backup.smscontacts&feature=search_result που τη δοκίμασα 2 φορές λόγω αλλαγής rom και μου δούλεψε ανέλπιστα καλά. Όλα στη θέση τους, άψογα.

 

Edit: Παίζει και να το έχω ξαναγράψει παλιότερα, αλλά επειδή είδα πριν μερικές σελίδες να γίνεται λόγος για wifi transfer μεταξύ κινητού-pc να πω ότι μπορείς με τον efile (file manager) που έχει κι αυτή τη δυνατότητα, χωρίς κανένα σετάρισμα. Πατάς Menu - FtpShare και σου δίνει τη διεύθυνση στη notification bar. Την γράφεις στον windows explorer και μεταφέρεις είτε με drag n drop είτε με copy-paste τα αρχεία που θες.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω αρκετό καιρό εγκατεστημένο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τι θες να σου πω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εάν έχεις και το go keyboard ξέρεις πως το κάνουμε μαύρο;

Μπορώ να αλλάξω την άνω και κάτω τελεία πάνω αριστερά και βάλω το ( ; )

Εντάξει το πρώτο το βρήκα και το κατέβασα.

Όταν πιέζω ένα πλήκτρο έχει ένα μπλε φόντο όπως και οι προτεινόμενες λέξεις του τ9. Μπορεί να αλλάξει σε άλλο χρώμα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά το έχω γράψει ότι ήδη το έχω εγκαταστήσει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις και το go keyboard ξέρεις πως το κάνουμε μαύρο;

Μπορώ να αλλάξω την άνω και κάτω τελεία πάνω αριστερά και βάλω το ( ; )

Εντάξει το πρώτο το βρήκα και το κατέβασα.

Όταν πιέζω ένα πλήκτρο έχει ένα μπλε φόντο όπως και οι προτεινόμενες λέξεις του τ9. Μπορεί να αλλάξει σε άλλο χρώμα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Για πληκτρολόγιο έχω το smart keyboard. Έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά και πιστεύω ότι είναι το καλύτερο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για μενα το καλυτερο πληκτρολογιο ειναι της ΗΤC :cool:

 

+1 από μένα...!

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ battery drain. Υπάρχει κάποιος τρόπος να εντοπίσω ποια εφαρμογή μου κάνει την ζημιά?

 

http://imageshack.us/f/443/snap201110111301222.jpg/

http://imageshack.us/f/208/snap201110111301271.jpg/

http://imageshack.us/f/443/snap201110111301222.jpg/

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολόγιο έχω το smart keyboard. Έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά και πιστεύω ότι είναι το καλύτερο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Για χρήση Ελληνικών-αγγλικών, θεωρείς καλύτερο το Smart keyboard από το Swype?Και γιατί?

 

Μόνο για αγγλικά, πολύ καλό είναι το Touchpal.Αν είχε και ελληνικά, θα χρησιμοποιούσα μόνο αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω backup τις επαφές μου αλλά όταν θα τους επαναφέρω να έχει αποθηκευμένο και με ποιες άλλες επαφές τους εδώ συνδέσει;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, σε Ericsson live πως γίνεται να έχουμε 160 χαρακτήρες στα sms και όχι 60;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση Ελληνικών-αγγλικών, θεωρείς καλύτερο το Smart keyboard από το Swype?Και γιατί?

 

Μόνο για αγγλικά, πολύ καλό είναι το Touchpal.Αν είχε και ελληνικά, θα χρησιμοποιούσα μόνο αυτό.

 

Το swype καλό αλλά εμένα με βόλεψε καλύτερα το smart. Έχω συνηθίσει να γράφω με τα δυο χέρια οπότε δεν με βόλευε το σύρσιμο του δαχτύλου. Έχει και πολύ καλό λεξικό το smart και μπορείς να προσθέσεις εύκολα λέξεις. Της HTC επίσης ήταν πολύ βολικό, αλλά με την cyanogenmod δεν το έχω. Στα + του smart ότι αλλάζεις και skin για το πληκτρολόγιο. Είναι και μερικές λεπτομέρειες του που μου αρέσουν και σε αυτές τις περιπτώσεις η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, σε Ericsson live πως γίνεται να έχουμε 160 χαρακτήρες στα sms και όχι 60;

 

κατεβαζεις go sms και smart keyboard .

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...